חפש מאמרים:
שלום אורח
22.04.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

וטרינר 24 שעות

מאת: דר' תומרוטרינריה18/04/20121071 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

כיום, עם ההתקדמות של הרפואה הוטרינרית במדינת ישראל, גדלה הדרישה של בעלי חיות המחמד לזמינות של וטרינר 24 שעות ביממה וכך גם בשבתות וחגים. כמו, ברפואה הומנית כך גם בעלי הכלבים והחתולים מצפים כי במקרי חירום ימצא להפם פיתרון מיידי ומקום לטפל בבעלי החיים היקרים להם. באופן שגרתי, חיות המחמד שלנו, מטופלות ומחוסנות במרפאה וטרינרית שכונתית. את כלל הטיפולים הן מקבלות ליד הבית. השאלה העולה במקרי חירום היא מה קורה כאשר הכלב לא מרגיש טוב ביום שבת או, חס וחלילה, אם בעל החיים האהוב שלנו מעורב בתאונת דרכים באמצע הלילה? 
מה יעשה בעל כלב או חתול במקרים שכאלו, יתקשר אל הוטרינר הקבוע אשר יצא מביתו או ממקום מרוחק ויגיע אל המרפאה הוטרינרית? כמה זמן יאלץ בעל חיית המחמד לחכות עבור טיפול וטרינרי במקרי חירום וטרינרים? מסיבות אלו נוצר השירות של וטרינר 24 שעות ביממה, בכדי לספק שירותי חירום וטרינרים ולתת את הטיפול הטוב ביותר בכל שעה. במקרי חירום מומלץ להגיע ישירות אל בית חולים וטרינרי ולא לחכות כי הוטרינר יגיע אל המרפאה הפרטית. חשוב להבין כי קיים הבדל חשוב ביותר בין "זמינות וטרינר" 24 שעות ביממה (אשר בד"כ כונתה לוטרינר הזמין טלפונית) לנוכחות בפועל של וטרינר בבית חולים וטרינרי אשר נמצא במקום ובעל כל המכשור המתאים לטיפול בכל מצב רפואי. במקרי חירום, לעיתים כל דקה יכולה להוות את ההבדל בין חיים למוות. בשל כך, כאשר קיים צורך בטיפול וטרינרי דחוף באמצע הלילה או בסופי שבוע, ההמלצה היא להגיע אל בית חולים וטרינרי המאוייש על ידי וטרינר 24 שעות ביממה. למרבה הצער, בישראל ישנם בתי חולים וטרינרים מעטים בלבד אשר מאויישים בפועל על ידי וטרינר 24 שעות ביממה. באזור תל אביב והמרכז, בית חולים וטרינרי ומרכז מומחים שכזה ממוקם בהרצליה והוא מאוייש על ידי וטרינרים 24 שעות ביממה, שבתות וחגים (כן, אפילו ביום כיפור נמצא וטרינרי בבית החולים הוטרינרי). בכל מצב חירום, או בכל שאלה, ניתן להתקשר ולדבר עם וטרינר תורן ולקבל יעוץ. בנוסף על כך, במקרי חירום, ניתן גם לקבל עצות לגבי עזרה ראשונה לבעלי חיים. במקרי חירום או בשעות הלילה ניתן להסתייע בשירותי הסעות המותאמים לבעלי חיים (חפשו אותם בגוגל). כך, גם אם אין לכם רכב, ניתן להגיע אל בית החולים הוטרינרי בכל שעה ללא הצורך להסתייע במוניות או תחבורה ציבורית. עצתנו  לכם – שימרו על בעלי החיים שלכם. השתמשו בשירותי רפואה וטרינרית מונעת כגון חיסונים וטיפול נגד טפילים וקרציות והימנעו משחרור בעלי החיים שלכם ליד כבישים. כך תצליחו למנוע פגיעה בחיות המחמד היקרות לכם או למנוע הידבקות במחלות. העיקר שלא תאלצו להסתייע בשרותי בית חולים לחיות מחמד או וטרינר 24 שעות.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דר' תומר ויינגרם
"בית החולים הוטרינרי בהרצליה"

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דר' תומר

מאת: דר' תומרוטרינריה26/09/131614 צפיות
אלרגיה לפרעושים הינה סוג האלרגיה הנפוץ ביותר בכלבים וחתולים. האלרגיה גורמת לדלקות עור וגירודים הפוגעים באיכות החיים של הכלב או החתול, לעיתים בצורה קשה. על אבחון האלרגיה והטיפול בה במאמר זה.

מאת: דר' תומראילוף בעלי חיים17/11/121527 צפיות
אילוף גורי כלבים לעשיית צרכים הינו תהליך הדורש מחויבות ועקביות מצב הבעלים. במאמר זה תוכלו למצוא מידע שיעזור לכם לאלף את הגור לעשות את הצרכים מחוץ לבית תוך מספר שבועות.

מאת: דר' תומרוטרינריה13/09/121860 צפיות
המתת חסד לכלבים או לחתולים שלנו היא החלטה כאובה ביותר. מחלות סופניות או הזדקנות חיית המחמד שלנו, מציבים אותנו מול הדילמה הקשה מכל, מתי הזמן הנכון להרדים את הכלב או החתול? לשאלה זו אין תשובה קלה, מאמר זה בה לנסות לעזור לכם לקבל את ההחלטה.

מאת: דר' תומרוטרינריה15/08/121502 צפיות
כלבת הינה מחלה קטלנית הפוגעת בכל היונקים, בישראל מדווחים מידי שנה עשרות מקרי כלבת בחיות מחמד וחיות בר. במאמר תמצאו מידע לגבי סימני כלבת בבעלי חיים, מניעת מחלת הכלבת והמצב במדינת ישראל

מאת: דר' תומרוטרינריה18/05/121207 צפיות
מאמר על התקדמות הרפואה הוטרינרית בישראל.

מאת: דר' תומרוטרינריה06/05/121045 צפיות
האם לאמץ כלב גזעי או מעורב? הסבר על היתרונות באימוץ כלבים מעורבים.

מאת: דר' תומרוטרינריה06/05/121226 צפיות
מאמר העוסק בסכנות ופגיעות האפשריות בכלבים בקיץ הישראלי

מאמרים נוספים בנושא וטרינריה

מאת: נטלי הרוש וטרינריה31/01/197146 צפיות
אם היינו יודעים כמה חתולים וכלבים מומתים כיוון שהתרבותם אינה נעצרת על ידי עיקור וסירוס.. כלבים וחתולים רבים משוטטים ברחובות וחלקם לצערנו עשויים למות באופן טבעי בשל קשיי ההישרדות בחוץ. אם יש לכם כלב או חתול, זו אחת ההמלצות החמות שהיינו מציעים לכם לעשות.

מאת: נטלי הרוש וטרינריה31/12/187259 צפיות
מגוון בעלי חיים יוכלו לתת מענה מעולה לרצון לגדל חיית מחמד בבית. אך מעטות באמת יענו על הצורך של בני הבית שזה דבר עיקרי ולא פחות חשוב מכל פרמטר אחר כאשר מתכוונים להביא חיית מחמד לביתכם.

מאת: נטלי הרוש וטרינריה30/09/187426 צפיות
חיית החמד שלכם, בריאותה אינה שונה משל כל יצור חי אחר כולל אותנו בני האדם. כאשר אנו בוחרים ווטרינר/ מרפאה ווטרינרית לחיית המחמד שלנו אנחנו צריכים להתחשב במגוון פרמטרים מעבר לנוחות או שמועות חיוביות שמפה לאוזן. במאמר שלפניכם נרחיב על כך.

מאת: נטלי הרוש וטרינריה27/06/187760 צפיות
למה למעשה כל כך חשוב שיהיה ווטרינר קבוע לחיית המחמד שלך? או לפחות מרפאה קבועה? מאותה הסיבה שחשוב שלנו תהיה מרפאה קבועה ורופא מטפל קבוע...וזה לא רק נוחות האמינו לנו..

מאת: נטלי הרוש וטרינריה31/05/187831 צפיות
כשחיית מחמד מצטרפת למשפחה תאמינו לנו... החיים בבית יהיו הרבה יותר מהנים! התענוג שבחזרה הביתה, לטפל בהנאה, להאכיל ולטפח אין הרבה רגעים שישתוו להרגשה הנהדרת הזאת. עם כל ההנאה והקסם שבהחלט יש בדבר חשוב מאוד לברר מספר דברים.

מאת: נטלי הרוש וטרינריה29/03/187902 צפיות
כמו בכל דבר בחיינו לפני שאנו לוקחים החלטה משמעותית אנחנו חייבים לוודא שמרבית הפרמטרים מתאימים לציפיות שלנו . כך גם באימוץ כלבים, נורא מתחשק לכם שכלב יפה ומתוק או גדול וקשוח יתרוצץ בחצר ביתכם אך חשוב לוודא מספר דברים קודם לכן.

מאת: נטלי הרוש וטרינריה28/02/184132 צפיות
היפוך קיבה קורה כאשר כלבים בולעים אוויר תוך כדי ארוחה ובאופן כללי ולא מצליחים לשחררו מה שגורם לקיבה להסתובב ונוצרת חסימה בזרימת הדם שעשויה להגיע עד למצב של נמק ולמקרי מוות. באם הכלב לא יטופל באופן מידי הוא יהיה בסיכון שעשוי להוביל למותו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica