חפש מאמרים:
שלום אורח
22.04.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

סכנות האורבות לכלבים בקיץ הישראלי

מאת: דר' תומרוטרינריה06/05/20121225 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

ארץ ישראל מאופיינת באקלים חם ולח במרבית השנה. בקיץ בעיקר, בשל מזג האוויר, גדלים הסיכויים למחלות או פגיעות בכלבים שלנו. 
טיפול נכון בכלב שלכם, יוכל להקטין או אף למנוע תופעות אלה.

במאמר זה אמנה חלק מן הפגיעות הנפוצות בהם אני נתקל בבית החולים הוטרינרי בו אני עובד:

· בעיות עור – דלקות עור ונגיעות בטפילים חיצוניים כגון קרציות ,פרעושים או טפילים פנימיים כגון תולעים הן מראה שכיח בקיץ. קל למנוע בעיות אלו באמצעות שמירה על בריאות וניקיון העור והפרווה של הכלב, מתן תזונה באיכות טובה, הברשה יום יומית של הפרווה וטיפול מונע נגד טפילים (שאלו את הוטרינר הקבוע שלכם).

· מחלות זיהומיות שונות – שמירה על ניקיון בעל החיים ושל סביבתו, הקפדה על חיסונים במועדם המתאים ומתן טיפול מונע כנגד תולעים או טפילים יוכלו לעזור במניעת המחלות (כגון קדחת קרציות).

· מכת חום בכלבים – בניגוד לבני אדם, כלבים אינם מסוגלים להזיע ביעילות בכדי לקרר את עצמם. הגזעים הרגישים למכת חום הם בעלי הפנים "הפחוסות" כגון כלבים מסוג בולדוג, בוקסר, פקינז ועוד.
אם אתם הבעלים של כלב מהגזעים שהוזכרו חשוב ביותר להימנע מפעילות בשעות החמות והלחות ולהקפיד על סביבה קרירה ומוצלת ואספקה קבועה של מים טריים.
אין להשאיר כלב ברכב, גם אם החלון מושאר פתוח חלקית! הטמפרטורה ברכב חונה עולה במהירות ועשויה לגרום למכת חום מסכנת חיים.

· תאונות דרכים או טראומות אחרות – לא מומלץ לשחרר את הכלב ללא השגחתכם. כלב חייב להיות קשור ברצועה בזמן הטיול. חציית כבישים ללא הבעלים עלולה להיות קטלנית. כך גם - קרב עם בעל חיים אחר אשר עשוי לגרום לפציעות קשות.

· הרעלות (כגון זרחנים אורגניים או הרעלות אחרות)  -  בשדות חקלאיים ואף בגינות נוי לעיתים מפוזרים או מרוססים רעלים העלולים לגרום להרעלה ואף לתמותה. טיולים עם רצועה, ימנעו חשיפה לרעלים ויפחיתו את הסיכון. כמו כן כדאי להיזהר בשימוש בתרסיסים למיניהם בבית מאחר וגם הם עשויים להיות מסוכנים לכלבים.

· הכשת נחשהכשות נחש נפוצות בעיקר בבתים הסמוכים לשדות או בסביבה חקלאית. כדאי להימנע מטיולים בלתי מבוקרים, בעיקר באזור עם עשביה רבה ולהדביר עשבייה בגינות הנוי.

· מלענים – זרעי צמחי דגן אשר יש להם נטייה להיתפס בפרוות הכלב או להיכנס לאוזניים / לעיניים ואפילו לנחירי הכלב. יש להימנע מטיולים שלא בהשגחה בשדות עם צמחים אלו בזמן שהזרעים מתחילים להיות מופצים ע"י הצמח.

המלצתי לכם – שימרו על הכלב שלכם איתם ואל תתנו לו להסתובב ללא השגחה. זאת בכדי שלא תזדקקו לשירות של וטרינר חרום או בית חולים וטרינרי.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דר' תומר ויינגרם
"בית החולים הוטרינרי בהרצליה"

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דר' תומר

מאת: דר' תומרוטרינריה26/09/131614 צפיות
אלרגיה לפרעושים הינה סוג האלרגיה הנפוץ ביותר בכלבים וחתולים. האלרגיה גורמת לדלקות עור וגירודים הפוגעים באיכות החיים של הכלב או החתול, לעיתים בצורה קשה. על אבחון האלרגיה והטיפול בה במאמר זה.

מאת: דר' תומראילוף בעלי חיים17/11/121527 צפיות
אילוף גורי כלבים לעשיית צרכים הינו תהליך הדורש מחויבות ועקביות מצב הבעלים. במאמר זה תוכלו למצוא מידע שיעזור לכם לאלף את הגור לעשות את הצרכים מחוץ לבית תוך מספר שבועות.

מאת: דר' תומרוטרינריה13/09/121860 צפיות
המתת חסד לכלבים או לחתולים שלנו היא החלטה כאובה ביותר. מחלות סופניות או הזדקנות חיית המחמד שלנו, מציבים אותנו מול הדילמה הקשה מכל, מתי הזמן הנכון להרדים את הכלב או החתול? לשאלה זו אין תשובה קלה, מאמר זה בה לנסות לעזור לכם לקבל את ההחלטה.

מאת: דר' תומרוטרינריה15/08/121502 צפיות
כלבת הינה מחלה קטלנית הפוגעת בכל היונקים, בישראל מדווחים מידי שנה עשרות מקרי כלבת בחיות מחמד וחיות בר. במאמר תמצאו מידע לגבי סימני כלבת בבעלי חיים, מניעת מחלת הכלבת והמצב במדינת ישראל

מאת: דר' תומרוטרינריה18/05/121207 צפיות
מאמר על התקדמות הרפואה הוטרינרית בישראל.

מאת: דר' תומרוטרינריה06/05/121045 צפיות
האם לאמץ כלב גזעי או מעורב? הסבר על היתרונות באימוץ כלבים מעורבים.

מאת: דר' תומרוטרינריה18/04/121071 צפיות
וטרינר 24 שעות הינו שירות חשוב לבעלי חיות המחמד. זמינות הוטרינר הקבוע לא תמיד מתאפשרת מסביב לשעות ולכן אנו ממליצים למצוא בסביבתכם בית חולים וטרינרי אשר פתוח 24 שעות ביממה למקרי חירום.

מאמרים נוספים בנושא וטרינריה

מאת: נטלי הרוש וטרינריה31/01/197146 צפיות
אם היינו יודעים כמה חתולים וכלבים מומתים כיוון שהתרבותם אינה נעצרת על ידי עיקור וסירוס.. כלבים וחתולים רבים משוטטים ברחובות וחלקם לצערנו עשויים למות באופן טבעי בשל קשיי ההישרדות בחוץ. אם יש לכם כלב או חתול, זו אחת ההמלצות החמות שהיינו מציעים לכם לעשות.

מאת: נטלי הרוש וטרינריה31/12/187259 צפיות
מגוון בעלי חיים יוכלו לתת מענה מעולה לרצון לגדל חיית מחמד בבית. אך מעטות באמת יענו על הצורך של בני הבית שזה דבר עיקרי ולא פחות חשוב מכל פרמטר אחר כאשר מתכוונים להביא חיית מחמד לביתכם.

מאת: נטלי הרוש וטרינריה30/09/187426 צפיות
חיית החמד שלכם, בריאותה אינה שונה משל כל יצור חי אחר כולל אותנו בני האדם. כאשר אנו בוחרים ווטרינר/ מרפאה ווטרינרית לחיית המחמד שלנו אנחנו צריכים להתחשב במגוון פרמטרים מעבר לנוחות או שמועות חיוביות שמפה לאוזן. במאמר שלפניכם נרחיב על כך.

מאת: נטלי הרוש וטרינריה27/06/187760 צפיות
למה למעשה כל כך חשוב שיהיה ווטרינר קבוע לחיית המחמד שלך? או לפחות מרפאה קבועה? מאותה הסיבה שחשוב שלנו תהיה מרפאה קבועה ורופא מטפל קבוע...וזה לא רק נוחות האמינו לנו..

מאת: נטלי הרוש וטרינריה31/05/187831 צפיות
כשחיית מחמד מצטרפת למשפחה תאמינו לנו... החיים בבית יהיו הרבה יותר מהנים! התענוג שבחזרה הביתה, לטפל בהנאה, להאכיל ולטפח אין הרבה רגעים שישתוו להרגשה הנהדרת הזאת. עם כל ההנאה והקסם שבהחלט יש בדבר חשוב מאוד לברר מספר דברים.

מאת: נטלי הרוש וטרינריה29/03/187902 צפיות
כמו בכל דבר בחיינו לפני שאנו לוקחים החלטה משמעותית אנחנו חייבים לוודא שמרבית הפרמטרים מתאימים לציפיות שלנו . כך גם באימוץ כלבים, נורא מתחשק לכם שכלב יפה ומתוק או גדול וקשוח יתרוצץ בחצר ביתכם אך חשוב לוודא מספר דברים קודם לכן.

מאת: נטלי הרוש וטרינריה28/02/184132 צפיות
היפוך קיבה קורה כאשר כלבים בולעים אוויר תוך כדי ארוחה ובאופן כללי ולא מצליחים לשחררו מה שגורם לקיבה להסתובב ונוצרת חסימה בזרימת הדם שעשויה להגיע עד למצב של נמק ולמקרי מוות. באם הכלב לא יטופל באופן מידי הוא יהיה בסיכון שעשוי להוביל למותו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica