חפש מאמרים:
שלום אורח
22.04.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

האם לגדל כלב גזעי או מעורב?

מאת: דר' תומרוטרינריה06/05/20121045 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

כמו בביגוד, מכוניות ומוצרים אחרים, נראה כי גם בכלבים קיימת אופנה.
בעבר בישראל, היו תקופות של גזעי כלבים שונים בעלי פופולאריות רבה–רועה גרמני ("כלב זאב"), בוקסר, דוברמן ואחריהם האסקי, סמוייד, גולדן רטריבר, לברדור ואחרים. בשנים האחרונות עלתה נפיצותם של הכלבים פחוסי הפנים למיניהם – בולדוג, פאג, פקינז והשארפיי.

האם האנשים אשר רוכשים כלבים מגזעים אלו מבינים לקראת מה הם הולכים?

האם הם מודעים להתכונות הייחודיות ולבעיות של הכלבים מגזעים אלה? התשובה לרוב היא – לא!

כיום, אנשים רוכשים גורים במיטב כספם, רק לפי המראה החיצוני שלהם או לפי צו האופנה הנוכחי ובסופו של דבר, חלק לא קטן מהם מחזירים את הכלבים, מוסרים אותם, או אף ממיתים אותם, רק משום שאינם יודעים להתמודד עם התנהגותם או המחלות האופייניות לכל גזע.

בבית החולים הווטרינרי אנו רואים מקרים רבים של כלבים גזעיים עם מחלות האופייניות להם ואילו הבעלים מופתעים כל פעם מחדש כאשר אנו מנסים להסביר להם כי מדובר במחלה הידועה ומאפיינת את הגזע.

הדוגמא האופיינית היא מחלות דרכי הנשימה בכלבים הפחוסים כגון פאגים או פקינזים הדורשים תיקון והרחבה של מעברי האף או קיצור החיך הרך האופייני לגזעים אלו. מכיוון שלעיתים ניתוחים אלו הם מסובכים, הם מבוצעים ע"י וטרינר מומחה ולכן עלותם לבעלים אינה מן הנמוכות.

לעיתים כאשר הבעלים מזניחים את הבעיות הללו הם נאלצים לפנות בעת חירום אל וטרינר תורן ולשלם כסף רב עבור טיפול רפואי להצלת בעל החיים הסובל ממצוקה נשימתית.

מדוע דווקא לקחת כלב גזעי הביתה?

אם אתם מאוד בקיאים בגזע מסוים, מכירים אותו על בוריו והחלטתם לגדל כלב מגזע זה, להשתתף בתערוכות או לעסוק ברבייה מסודרת - זה בסדר.  אבל אם לא כך – מה רע בכלב מעורב ?

האם אתם יודעים כי בכל שנה מומתים בישראל עשרות אלפי כלבים מכיוון שלא נמצא להם בית? האם אתם מודעים לעובדה שהעמותות השונות ובתי המחסה לבעלי חיים עמוסים לעייפה ואינם מסוגלים לקבל בעלי חיים עזובים?

כפי שכבר הודגם, ברבים מהכלבים הגזעיים, גדלה השכיחות גם של תכונות בלתי רצויות, כגון פגמים מולדים, בעיות אורטופדיות , עצביות ואחרות ורגישות למחלות שונות.

יופי הוא עניין סובייקטיבי ואני מכיר כלבים מעורבים רבים אשר נראים חמודים ומשמשים ככלבי בית נהדרים.

בשל כך, המלצתי לכם- אם אין לכם עניין מיוחד בכלב גזעי ואינכם מתכוונים לעסוק בהרבעה מסודרת, לכו לאחת מהאגודות להצלת בעלי חיים הרבים ואמצו מהם כלב –זוהי ממש מצווה !

ולאלה שבכל זאת מעוניינים בכלב גזעי – התייעצו לפני כן עם וטרינר ונסו לקבל מידע רב ככל הניתן מספרות מקצועית או אפילו מן האינטרנט, לפני קבלת ההחלטה.

 תגיות המאמר: כלב גזעי, כלב מעורב


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דר' תומר ויינגרם
"בית החולים הוטרינרי בהרצליה"

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דר' תומר

מאת: דר' תומרוטרינריה26/09/131614 צפיות
אלרגיה לפרעושים הינה סוג האלרגיה הנפוץ ביותר בכלבים וחתולים. האלרגיה גורמת לדלקות עור וגירודים הפוגעים באיכות החיים של הכלב או החתול, לעיתים בצורה קשה. על אבחון האלרגיה והטיפול בה במאמר זה.

מאת: דר' תומראילוף בעלי חיים17/11/121527 צפיות
אילוף גורי כלבים לעשיית צרכים הינו תהליך הדורש מחויבות ועקביות מצב הבעלים. במאמר זה תוכלו למצוא מידע שיעזור לכם לאלף את הגור לעשות את הצרכים מחוץ לבית תוך מספר שבועות.

מאת: דר' תומרוטרינריה13/09/121860 צפיות
המתת חסד לכלבים או לחתולים שלנו היא החלטה כאובה ביותר. מחלות סופניות או הזדקנות חיית המחמד שלנו, מציבים אותנו מול הדילמה הקשה מכל, מתי הזמן הנכון להרדים את הכלב או החתול? לשאלה זו אין תשובה קלה, מאמר זה בה לנסות לעזור לכם לקבל את ההחלטה.

מאת: דר' תומרוטרינריה15/08/121502 צפיות
כלבת הינה מחלה קטלנית הפוגעת בכל היונקים, בישראל מדווחים מידי שנה עשרות מקרי כלבת בחיות מחמד וחיות בר. במאמר תמצאו מידע לגבי סימני כלבת בבעלי חיים, מניעת מחלת הכלבת והמצב במדינת ישראל

מאת: דר' תומרוטרינריה18/05/121207 צפיות
מאמר על התקדמות הרפואה הוטרינרית בישראל.

מאת: דר' תומרוטרינריה06/05/121226 צפיות
מאמר העוסק בסכנות ופגיעות האפשריות בכלבים בקיץ הישראלי

מאת: דר' תומרוטרינריה18/04/121072 צפיות
וטרינר 24 שעות הינו שירות חשוב לבעלי חיות המחמד. זמינות הוטרינר הקבוע לא תמיד מתאפשרת מסביב לשעות ולכן אנו ממליצים למצוא בסביבתכם בית חולים וטרינרי אשר פתוח 24 שעות ביממה למקרי חירום.

מאמרים נוספים בנושא וטרינריה

מאת: נטלי הרוש וטרינריה31/01/197146 צפיות
אם היינו יודעים כמה חתולים וכלבים מומתים כיוון שהתרבותם אינה נעצרת על ידי עיקור וסירוס.. כלבים וחתולים רבים משוטטים ברחובות וחלקם לצערנו עשויים למות באופן טבעי בשל קשיי ההישרדות בחוץ. אם יש לכם כלב או חתול, זו אחת ההמלצות החמות שהיינו מציעים לכם לעשות.

מאת: נטלי הרוש וטרינריה31/12/187259 צפיות
מגוון בעלי חיים יוכלו לתת מענה מעולה לרצון לגדל חיית מחמד בבית. אך מעטות באמת יענו על הצורך של בני הבית שזה דבר עיקרי ולא פחות חשוב מכל פרמטר אחר כאשר מתכוונים להביא חיית מחמד לביתכם.

מאת: נטלי הרוש וטרינריה30/09/187426 צפיות
חיית החמד שלכם, בריאותה אינה שונה משל כל יצור חי אחר כולל אותנו בני האדם. כאשר אנו בוחרים ווטרינר/ מרפאה ווטרינרית לחיית המחמד שלנו אנחנו צריכים להתחשב במגוון פרמטרים מעבר לנוחות או שמועות חיוביות שמפה לאוזן. במאמר שלפניכם נרחיב על כך.

מאת: נטלי הרוש וטרינריה27/06/187760 צפיות
למה למעשה כל כך חשוב שיהיה ווטרינר קבוע לחיית המחמד שלך? או לפחות מרפאה קבועה? מאותה הסיבה שחשוב שלנו תהיה מרפאה קבועה ורופא מטפל קבוע...וזה לא רק נוחות האמינו לנו..

מאת: נטלי הרוש וטרינריה31/05/187831 צפיות
כשחיית מחמד מצטרפת למשפחה תאמינו לנו... החיים בבית יהיו הרבה יותר מהנים! התענוג שבחזרה הביתה, לטפל בהנאה, להאכיל ולטפח אין הרבה רגעים שישתוו להרגשה הנהדרת הזאת. עם כל ההנאה והקסם שבהחלט יש בדבר חשוב מאוד לברר מספר דברים.

מאת: נטלי הרוש וטרינריה29/03/187902 צפיות
כמו בכל דבר בחיינו לפני שאנו לוקחים החלטה משמעותית אנחנו חייבים לוודא שמרבית הפרמטרים מתאימים לציפיות שלנו . כך גם באימוץ כלבים, נורא מתחשק לכם שכלב יפה ומתוק או גדול וקשוח יתרוצץ בחצר ביתכם אך חשוב לוודא מספר דברים קודם לכן.

מאת: נטלי הרוש וטרינריה28/02/184132 צפיות
היפוך קיבה קורה כאשר כלבים בולעים אוויר תוך כדי ארוחה ובאופן כללי ולא מצליחים לשחררו מה שגורם לקיבה להסתובב ונוצרת חסימה בזרימת הדם שעשויה להגיע עד למצב של נמק ולמקרי מוות. באם הכלב לא יטופל באופן מידי הוא יהיה בסיכון שעשוי להוביל למותו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica