חפש מאמרים:
שלום אורח
16.09.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

אלרגיה לפרעושים בכלבים וחתולים

מאת: דר' תומרוטרינריה26/09/20131070 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

אלרגיה לפרעושים היא האלרגיה הנפוצה ביותר בכלבים וחתולים בישראל ובמרבית מדינות העולום.

בישראל, הגורם העיקרי לאלרגיה הוא פרעוש החתול (כן, גם בכלבים). החומרים הגורמים לאלרגיה נמצאים ברוק הפרעוש המכיל חומרים נוגדי קרישה (בכדי לאפשר את מציצת דם הפונדקאי).

כיצד נראית אלרגיה לפרעושים?

אלרגיה זו מופיעה בכל גיל כאשר יש מספר גזעי כלבים רגישים כגון רועה גרמני. לעיתים סימני האלרגיה מופיעים יותר בקיץ, אז כמות הפרעושים גדולה יותר.

סימני האלרגיה כוללים גירוד וכתוצאה ממנו פציעה של העור והופעת דלקת עור רטובה (הוט ספוט - אזור אדום רטוב, מפריש וכואב). אזור הגירוד הנפוץ בכלבים כולל את הגב האחורי ושורש הזנב.
סימנים משניים לאלרגיה כוללים התקרחות, ופצעים, לעיתים מוגלתיים. במצב כרוני חלק מהעור יראה מעובה וכהה מהנורמאלי.

בחתולים אזור הגירוד הנפוץ הוא צוואר וגב והסימנים המשניים כוללים פצעונים וקשקשת.

במרבית המקרים, הדבקה בפרעושים תגרור אחריה הדבקה בתולעים (תולעי סרט אשר מגיעות מפרעושים).

אבחון אלרגיה לפרעושים

האבחון נעשה ע"י זיהוי פרעושים או צואת פרעושים על הכלב או החתול, בדיקה גופנית בה נראים הסימנים של דלקת עורית כפי  שתוארו, בעיקר באזורי הגוף המתאימים, עונתיות של סימני האלרגיה ונוכחות תולעי סרט המעידים על נגיעות בפרעושים (גם אם לא נראים בעין).

טיפול

הטיפול חייב להיות משולב בבעל החיים ובסביבתו. בנוסף יש לטפל בדלקת העור שנוצרה בשל האלרגיה.

הטיפול בדלקת העור כולל גילוח וחיטוי אזורים עם דלקת עור רטובה, אנטיביוטיקה ולעיתים סטרואידים לתקופה קצרה בכדי להפסיק את הגירוד.

במידה ונראה שתכשיר אחד אינו יעיל יש לוודא כי הבעלים מבצעים את הטיפול בצורה נכונה וסדירה ואם כן, יש לנסות תכשיר אחר מאחר ותיתכן לעיתים עמידות של הפרעושים לחלק מן התכשירים. במקרים של נגיעות קשה בפרעושים חלק מהוטרינרים ממליצים לשלב שני תכשירים שונים (אמפולות) נגד פרעושים כאשר הם ניתנים בהפרש של שבועיים אחד מן השני, לעיתים יש מקרים בהם משלבים גם תרסיס נגד פרעושים.

כיום בשוק קיימים גם קולרים המכילים חומרים נגד פרעושים, נראה כי לחלקם לפחות, יעילות לא רעה בהשוואה למוצרים קודמים. מוצר חדש יחסית בשוק הוא כדור נגד פרעושים בשם קפסטאר הגורם למוות הפרעושים המוצצים את דם בעל החיים אשר קיבל את התרופה.

במידה ובעל החיים חי גם בחצר, יש לבצע הדברה מסודרת בחומרים הבטוחים לבעלי החיים.

חשוב להבין כי אם בעל החיים אכן אלרגי הטיפול הוא לכל החיים. תדירות הטיפול המינימאלית היא לפחות פעם בחודש (בקיץ ובחורף). אם האלרגיה הינה חמורה, תדירות הטיפול הינה גבוהה יותר, וכפי שהוסבר, לעיתים דורשת שילוב מספר חומרים והדברה חיצונית.

מאמר זה מובא אליכם כשירות ע"י מרפאת "וטרינר נייד - ביקורי בית" המספקת שירותי וטרינר עד הבית באזור המרכז

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דר' תומר 
"וטרינר נייד -ביקורי בית"

מרפאה וטרינרית ניידת באזור תל אביב, המרכז והשרון הדרומי

טל' - 052-5562441
www.petdoctor.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דר' תומר

מאת: דר' תומראילוף בעלי חיים17/11/121089 צפיות
אילוף גורי כלבים לעשיית צרכים הינו תהליך הדורש מחויבות ועקביות מצב הבעלים. במאמר זה תוכלו למצוא מידע שיעזור לכם לאלף את הגור לעשות את הצרכים מחוץ לבית תוך מספר שבועות.

מאת: דר' תומרוטרינריה13/09/121217 צפיות
המתת חסד לכלבים או לחתולים שלנו היא החלטה כאובה ביותר. מחלות סופניות או הזדקנות חיית המחמד שלנו, מציבים אותנו מול הדילמה הקשה מכל, מתי הזמן הנכון להרדים את הכלב או החתול? לשאלה זו אין תשובה קלה, מאמר זה בה לנסות לעזור לכם לקבל את ההחלטה.

מאת: דר' תומרוטרינריה15/08/121016 צפיות
כלבת הינה מחלה קטלנית הפוגעת בכל היונקים, בישראל מדווחים מידי שנה עשרות מקרי כלבת בחיות מחמד וחיות בר. במאמר תמצאו מידע לגבי סימני כלבת בבעלי חיים, מניעת מחלת הכלבת והמצב במדינת ישראל

מאת: דר' תומרוטרינריה01/06/112264 צפיות
מאמר מפורט המסביר לגבי דלקת אוזניים בכלבים, אבחונה והטיפול בה.

מאת: דר' תומרוטרינריה07/05/111414 צפיות
קרדיומיופטיה היפרטרופית הינה מחלת הלב הנפוצה בחתולים. על סימני מחלת לב זו והטיפול בה, במאמר זה.

מאת: דר' תומרוטרינריה21/04/112080 צפיות
סקביאס הינה אקרית טפילית התוקפת בעלי חיים שונים. במאמר זה נדבר על סקביאס בכלבים, סימני המחלה והטיפול בה.

מאת: דר' תומרוטרינריה19/04/111671 צפיות
דמודקוזיס בכלבים הינה מחלה הנגרמת על ידי אקרית בשם דמודקס. סימני המחלה כוללים קרחות, אדמומיות על פני העור וקשקשים. על הדרכים בהן יאבחן הוטרינר את המחלה ויטפל בה ניתן לקרוא במאמר זה.

מאמרים נוספים בנושא וטרינריה

מאת: נטלי הרוש וטרינריה31/01/19992 צפיות
אם היינו יודעים כמה חתולים וכלבים מומתים כיוון שהתרבותם אינה נעצרת על ידי עיקור וסירוס.. כלבים וחתולים רבים משוטטים ברחובות וחלקם לצערנו עשויים למות באופן טבעי בשל קשיי ההישרדות בחוץ. אם יש לכם כלב או חתול, זו אחת ההמלצות החמות שהיינו מציעים לכם לעשות.

מאת: נטלי הרוש וטרינריה31/12/181158 צפיות
מגוון בעלי חיים יוכלו לתת מענה מעולה לרצון לגדל חיית מחמד בבית. אך מעטות באמת יענו על הצורך של בני הבית שזה דבר עיקרי ולא פחות חשוב מכל פרמטר אחר כאשר מתכוונים להביא חיית מחמד לביתכם.

מאת: נטלי הרוש וטרינריה30/09/181409 צפיות
חיית החמד שלכם, בריאותה אינה שונה משל כל יצור חי אחר כולל אותנו בני האדם. כאשר אנו בוחרים ווטרינר/ מרפאה ווטרינרית לחיית המחמד שלנו אנחנו צריכים להתחשב במגוון פרמטרים מעבר לנוחות או שמועות חיוביות שמפה לאוזן. במאמר שלפניכם נרחיב על כך.

מאת: נטלי הרוש וטרינריה27/06/181893 צפיות
למה למעשה כל כך חשוב שיהיה ווטרינר קבוע לחיית המחמד שלך? או לפחות מרפאה קבועה? מאותה הסיבה שחשוב שלנו תהיה מרפאה קבועה ורופא מטפל קבוע...וזה לא רק נוחות האמינו לנו..

מאת: נטלי הרוש וטרינריה31/05/181946 צפיות
כשחיית מחמד מצטרפת למשפחה תאמינו לנו... החיים בבית יהיו הרבה יותר מהנים! התענוג שבחזרה הביתה, לטפל בהנאה, להאכיל ולטפח אין הרבה רגעים שישתוו להרגשה הנהדרת הזאת. עם כל ההנאה והקסם שבהחלט יש בדבר חשוב מאוד לברר מספר דברים.

מאת: נטלי הרוש וטרינריה29/03/182000 צפיות
כמו בכל דבר בחיינו לפני שאנו לוקחים החלטה משמעותית אנחנו חייבים לוודא שמרבית הפרמטרים מתאימים לציפיות שלנו . כך גם באימוץ כלבים, נורא מתחשק לכם שכלב יפה ומתוק או גדול וקשוח יתרוצץ בחצר ביתכם אך חשוב לוודא מספר דברים קודם לכן.

מאת: נטלי הרוש וטרינריה28/02/182086 צפיות
היפוך קיבה קורה כאשר כלבים בולעים אוויר תוך כדי ארוחה ובאופן כללי ולא מצליחים לשחררו מה שגורם לקיבה להסתובב ונוצרת חסימה בזרימת הדם שעשויה להגיע עד למצב של נמק ולמקרי מוות. באם הכלב לא יטופל באופן מידי הוא יהיה בסיכון שעשוי להוביל למותו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica