חפש מאמרים:
שלום אורח
21.01.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מה עדיף: חייב מוגבל באמצעים או פשיטת רגל?

מאת: קובי רוםחוק ומשפט - כללי23/04/2012817 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

חייבים רבים נקלעים לקשיים ובעיות כאשר הם מתחילים לשלם את חובותיהם במסגרת ההוצאה לפועל. תהליך גביית החוב אינו קל לחייב, מבחינה נפשית וכלכלית. חדשות לבקרים יכולים נציגי ההוצאה לפועל להידפק על דלתו של החייב ולעקל לו חפצים שונים, אל מול עיניהם המשתאות של בני משפחתו. חייב הנתקל בקשיים שוקל בדרך כלל שתי חלופות: הכרזה עליו כעל חייב מוגבל באמצעים או נקיטה של הליך פשיטת רגל. לצורך החלטה בעניין, מסייע לו עורך דין הוצאה לפועל, שאף מלווה אותו בתהליך. מה עדיף לחייב? על כך במאמר שלפניכם.

הכרזה על החייב כעל חייב מוגבל באמצעים תתבצע כאשר מוכח מבחינה משפטית כי החייב אינו מסוגל לשלם את חובו במועדים הקבועים בחוק. מצב כזה עלול לקרות, למשל, כאשר החוב המקורי תפח מאוד, בגלל ריבית והצמדה, עד כדי כך שהחייב כבר אינו מסוגל להחזיר אותו במועדים שנקבעו. במצב כזה, יסתייע החייב בשירותי עורך דין הוצאה לפועל כדי להשיג הקלה במצבו. עורך דין הוצאה לפועל יפנה בכתב אל ראש לשכת ההוצאה לפועל ויצרף מסמכים, המעידים כי אין ביכולתו הפיננסית של החייב לשלם את החוב במועדים שנקבעו. אם התרצה ראש ההוצאה לפועל כי החייב אינו יכול לעמוד בהחזרי החוב במועדים שנקבעו בחוק - הוא יכריז על החייב כעל חייב מוגבל באמצעים.

יש לשים לב כי הכרזה על החייב כעל חייב מוגבל באמצעים אמנם מעכבת את הליכי ההוצאה לפועל, אך יש לה גם כמה מגבלות. כך למשל, שמו של החייב מפורסם ברשימה מיוחדת, המזהירה אנשים מלבצע עמו התקשרויות פיננסיות. יציאתו של החייב מן הארץ מעוכבת, מוטלות הגבלות על חשבון הבנק שלו, הוא מוגבל בשימוש בצ'קים ובכרטיסי אשראי ועוד.

אל מול יתרונות וחסרונות חייב מוגבל באמצעים, צריך עורך דין הוצאה לפועל לשקול גם הליך פשיטת רגל של החייב. הליך פשיטת רגל הוא הליך משפטי מורכב, המצריך ליווי צמוד של עורך דין הוצאה לפועל מומחה בהליכי פשיטת רגל. בהליך פשיטת רגל מאוחדים כל נכסי החייב ונמכרים כדי לכסות את החוב. זאת ועוד: בהתקיים התנאים הקבועים בחוק, יכול החייב לקבל- לאחר מספר שנים- צו הפטר, הפוטר אותו מתשלום חובות העבר. פשיטת רגל תתבצע בהתקיים מספר תנאים המופיעים ברשימה הקבועה בחוק, כמו למשל כאשר הנושים חושדים בחייב כי הוא מבריח נכסים או מעדיף לשלם רק לנושים מסוימים. השלב הראשון בהליך פשיטת רגל הוא מתן צו כינוס, שלאחריו מעוכבים הליכי הגבייה המתנהלים כנגד אותו חייב והחייב מקבל "הפוגה מהטרדות משפטיות". ההצדקה בבסיס תהליך פשיטת רגל היא שבמקום להרוס את חייו של אדם, אשר בשום אופן אינו יכול לשלם את חובו, עדיף לתת לו לפתוח דף חדש מבחינה כלכלית. יש לזכור כי גם תהליך של פשיטת רגל אינו נקי מהגבלות: יציאתו של החייב מהארץ נאסרת, לא ניתן לנהל עסקים וכד'.

השאלה מה עדיף לחייב, היא שאלה אותה ינתח עורך דין הוצאה לפועל והיא תלויה במקרה הספציפי של כל חייב. לשני ההליכים המשפטיים יש תנאי סף הנדרשים לקיומם וגם יתרונות וחסרונות. עורך דין הוצאה לפועל מכיר היטב את כל השיקולים לגבי כל הליך וחשוב מכך- את מצבו הכלכלי הספציפי של החייב. על כן, נמצא עורך דין הוצאה לפועל בעמדה האופטימאלית כדי לייעץ לחייב וללוות אותו עד לפיתרון המשפטי הרצוי, יהא זה הכרזה של חייב מוגבל באמצעים או הליך של פשיטת רגל.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

רום קובי, משרד עורכי דין מטפל בתיקים בתחום הוצאה לפועל, איחוד תיקים, פשיטת רגל, כינוס נכסים ועוד. פנו אלינו לפגישת הכרות וייעוץ ללא התחייבות!

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת קובי רום

מאת: קובי רוםחוק ומשפט - כללי22/03/12877 צפיות
מאוד לא נעים להגיע לשדה התעופה ולגלות שאינכם מורשים לצאת את גבולות הארץ. אבל דבר זה קורה לישראלים רבים, שנפתחו כנגדם הליכי הוצאה לפועל. כך למשל, אם אתם מוגדרים כחייבים מוגבלים באמצעים או שאתם נמצאים בהליכי פשיטת רגל, יוטל עליכם צו עיכוב יציאה מהארץ. מטרת צו זה היא למנוע מצב בו החייב מתחמק מתשלום חובותיו באמצעות בריחה לחו"ל. עם זאת, יכול עורך דין הוצאה לפועל לפעול למען ביטול עיכוב יציאה מן הארץ, באם מתקיימים תנאים מסוימים.

מאת: קובי רוםחוק ומשפט - כללי06/12/11550 צפיות
מידי שנה נקלעים הן אנשים פרטיים והן בעלי עסקים לסכסוכים משפטיים מרים בגין חובות כספיים. ישנם התובעים בגין חובות שלא שולמו להם ואילו אחרים- נתבעים על ידם. מחלוקות רבות מיושבות על ידי הסכם מרצון, מבלי צורך לפנות להליכים משפטיים, אך סכסוכים אחרים אינם נפתרים בקלות וגוררים הגשת תביעות לבתי משפט.

מאמרים נוספים בנושא חוק ומשפט - כללי

מאת: רוני הכהןחוק ומשפט - כללי15/01/2156 צפיות
מתי נדרש לפעולה של תרגום עבור תעודת לידה?

מאת: בנימין קלינגרחוק ומשפט - כללי13/12/20488 צפיות
הרשויות ממשיכות בקצב רב בהוצאת צווי הריסה. מאמר שכדאי לקרוא אם ביצעת חריגות בניה , ביקרו או רוצים לבקר בנכס מטעם הפיקוח על הבניה/ הוועדה לתכנון ובניה או שכבר הוזמנת לשימוע או אולי כבר קיבלת צו הריסה. המאמר מיועד לכל העוסקים בתחום. עורכי דין, שמאים, מהנדסים, קבלנים, וועדי בתים, אדריכלים, מפקחי בניה ועוד.

מאת: עופר שלוחוק ומשפט - כללי08/10/20593 צפיות
הסכם מייסדים מוצלח בחברות סטארט אפ

מאת: איתמר כוכביחוק ומשפט - כללי10/09/20430 צפיות
תַּם עִדַּן הַסּוֹדִיּוֹת הַבַּנְקָאִית בִּשְׁוַויְץ בְּעִקְבוֹת הֶסְכֵּם חִלּוּפֵי מֵידַע אוֹטוֹמָטִיִּים

מאת: איתמר כוכביחוק ומשפט - כללי10/09/20267 צפיות
הרפורמה של "הוועדה לתיקוני חקיקה במיסוי בינלאומי", מכה קשה ליורדים מן הארץ הרפורמה של "הוועדה לתיקוני חקיקה במיסוי בינלאומי עתידה להשפיע על אלפי ישראלים היוצאים מן הארץ לטובת רילוקיישן, ועל חבותם במס, זאת בעקבות שינויי החקיקה העתידים להתרחש במיסוי ההגירה של ישראלים מחוץ לישראל הנקרא "מס הגירה".

מאת: איתמר כוכביחוק ומשפט - כללי10/09/20242 צפיות
מומחה הינו מי שהוא בעל ידע בתחום בו ניתנה לו סמכות אקדמית או סמכות משפטית לתת ייעוץ. מומחה הינו מי שבקיא, ובעל ידע, הכשרה וניסיון בתחום המקנה לו מעמד המגדירו כמקצוען.

מאת: איתמר כוכביחוק ומשפט - כללי10/09/20245 צפיות
חנינה היא צעד שבו הגוף המוסמך רשאי לבטל את העונש שנקבע. הגוף המוסמך מוחל לאדם שנאשם או הורשע בדין בפלילים או ממתיק את עונשו (קיצור העונש). צעד החנינה מבטל כל הליך משפטי רלוונטי בין של חקירה, משפט או מאסר.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica