חפש מאמרים:
שלום אורח
01.03.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הרחקת עטלפים

מאת: רחליחיות בר11/06/20128755 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

הרחקת עטלפים מיועדת לכל מי שרוצה להרחיק עטלפים מאזור מסוים, יהיה זה אזור מגורים או אזור ציבורי או אפילו אזורי חקלאות. בעוד הרבה פעמים כשאנחנו חושבים על הרחקת עטלפים אנחנו חושבים על ריסוס והדברה של עטלפים, אין כך הדבר. הרחקת עטלפים לא חייבת לכלול שימוש בחומרים כימיים. יותר מכך- עדיף שלא ייכלל השימוש בחומרים כימיים, בין אם לשם הגנה על הסביבה או מכיוון שאין צורך לבזבז חומרים מסוכנים באזורים על יצורים שלא צריך להדביר מלכתחילה.

בארץ קיימים 2 סוגים של עטלפים- הראשון הוא עטלף חרקים שלמעשה עוזר לנו ע"י כך שהוא אוכל חרקים, בין אם המזיקים או לא, כתזונה עיקרית שלו. הסוג השניה הוא עטלף הפירות שניזון, איך לא, מפירות. אלה בד"כ פירות בשלים שגדלים באזורים חקלאיים ולכן עשוי לעשות נזק לחלק מהתבואה החקלאית של חקלאי.

עם זאת, בד"כ עטלפים ניזונים רק מפירות בשלים ולכן הנזק הוא קטן. אז מה זו הרחקת עטלפים ואיך אפשר לעשות זאת באמצעים ידידותיים לסביבה? הרחקת עטלפים כשמה כן היא- היא הרחקה של עטלפים מתוך צורך למנוע את הנוכחות שלהם באזורים מסוימים, בין אם זה מכיוון שהם אוכלים פירות בשדות חקלאיים או מוציאים את ההפרשות של האוכל שלהם על המבנים באיזורים מסוימים שגורמים לריחות רעים ומושכים אליהם חרקים. הרחקת עטלפים נועדה למנוע הגעה של עטלפים למקומות האלה ולאו דווקא להיפטר מהם.

אז איך עושים את זה? הרחקת עטלפים יכולה להתבצע בכמה אופנים- הראשונה היא הרחקה ע"י שימוש במכשיר שמשדר קולות אולטרא-סוניים שיוצרים רעשים לא נעימים עבור העטלפים בעלי השמיעה החדה- צלילים שאנחנו לא מצליחים לשמוע אבל העטלפים מצליחים שגורמים להם לעוף למקום אחר.

השיטה השניה היא שיטה של פרישת רשתות- רשתות שמונעים מהעטלפים להגיע אל הפירות או מונעים מהם להיכנס אל שטחים מיושבים וכך מונעים את האכילה או את ההפרשה של האכילה על מבנים.

השיטה השלישית היא שימוש באמצעים שמפחידים עטלפים- שימוש באור (עטלף פירות, לעומת עטלף ירקות, מסוגל לראות, ומכיוון ששעות הפעילות שלו הן בלילה הוא רגיש מאוד לאור) או בדחלילי ינשופים (שהם ציפורי טרף שטורפות עטלפים) עשויים להפחיד עטלפים ולמנוע מהם להגיע למקום.

הרחקת עטלפים, על אף מה שזה עשוי להעלות כאסוציאציה אצל אנשים מסוימים, אינה כוללת שימוש בחומרים כימיים שנועדו להדביר את העטלפים. עם זאת, היא נועדה כדי להרחיק ממקום מסוים עטלפים כדי שלא יגרמו נזק למבנים או ליבול של חקלאים.

עטלפים הם יצורים שאינם מזיקים ואין צורך להדבירם (ואפילו יש מערות מוגנות שאסור להיכנס אליהן כדי לא להפריע למנוחת העטלפים) אבל לעיתים צריך להרחיק אותן. הרחקת עטלפים עושה בדיוק את זה.

 תגיות המאמר: רחלי, רחלי, רחלי, רחלי


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת רחלי

מאת: רחליניקיון19/06/131065 צפיות
פוליש לרצפות הוא כלי יעיל מאין כמוהו אשר עוזר להפוך את הרצפות, גם אם הם ישנות ומהוהות, לנוצות, למבריקות ולבעלות מראה חדש ממש. כאשר אנחנו מנקים את הבית אנחנו אמנם מקרצפים ומנקים את הרצפות אך לא משנה עד כמה ננקה את הרצפה וכמה ספונג'ה נעשה לעתים קרובות הרצפות מאבדות את הברק ואת הזוהר הראשוני שלהן.

מאת: רחליריהוט 23/05/13989 צפיות
שולחנות לילדים צריכים להיות פונקציונאליים ככל האפשר ולמלא את הצרכים שלהם על הצד הטוב ביותר. אם ילדיכם למשל מכינים שיעורי בית ועבודות על מחשב, או משתמשים במחשב כדי לשחק בחדרם, חשוב שהשולחן שלהם יתאים למחשב נייח

מאת: רחלינדל"ן ומקרקעין22/05/131128 צפיות
תמ"א 38 היא תכנית מתאר ארצית. המטרה של תמ"א 38 היא לחזק מבנים קיימים מפני סכנות של רעידת אדמה.

מאת: רחליריהוט 22/05/131309 צפיות
אם אנו בעלי גן או גינה בבית אנו נצטרך למצוא ריהוט גן מתאים. ריהוט גן כולל שולחן לגינה וכיסאות, יכול לכלול כיסא נדנדה או ערסל, תאורה לגינה, שמשייה לגינה, סכך או פרגולה

מאת: רחלישיפוצים14/05/131127 צפיות
איך בוחרים קבלן שיפוצים? קבלן השיפוצים אחראי על כל תהליך השיפוץ מא' ועד ת' על כל תחומיו- מבחירת החומרים לשיפוץ המיועד

מאת: רחלישיפוצים14/05/131090 צפיות
כל מה שרציתם לדעת לפני שאתם מתחילים שיפוץ אמבטיה ולא היה לכם מושג מה לשאול וגם לא את מי לשאול. כאשר אנו מדברים על שיפוץ אמבטיה אנו בעצם מתכוונים לשיפוץ כללי של כל חדר השירותים

מאת: רחלירפואה09/05/131281 צפיות
כאבי כתפיים יכולים להיגרם ממגוון לא קטן של גורמים ונסיבות. הגיל למשל, הוא גורם מרכזי להיווצרותם של כאבי כתפיים אצל אנשים. ככל שהגיל מבוגר יותר,

מאמרים נוספים בנושא חיות בר

מאת: ליאורחיות בר09/03/149691 צפיות
עטלפים הם היונקים המעופפים היחידים שקיימים, וישנם שני סוגים עיקריים של עטלפים: עטלפים שהם אוכלי פירות, עטלפים שהם אוכלי חרקים. אורך חייהם של עטלפים הוא כ-20 שנה.

מאת: משה יוריחיות בר02/12/1215009 צפיות
בפרסום זה בחרתי לחלוק עימכם קוראיי אפילו עם במעט מהמחשבות וההתלבטויות אשר היו לי כשהייתי צריך להחליט ולשכור צלם מיומן ביולי האחרון לבר מצווה של בני. הנני בטוח שעבור חלק מהקוראים היו אותן התלבטויות שהעסיקו אותי ועבור רוב הקוראים עדיין יהיו. תהיות פשוטות כ: כיצד להחליט ואולי מה צריך לבדוק - הסיבה העלתי עבורכם מספר נקודות להתחיל איתן:

מאת: נטלי הרוש חיות בר10/10/128794 צפיות
גם לך יש חלום של חיית מחמד משלך? אין ספק כי מדובר בכיף גדול וסיפוק עצום. מה חשוב לדעת לפני שמאמצים חיית מחמד חדשה?

מאת: רחליחיות בר28/02/129955 צפיות
בין אם אתם גרים בבית משותף ובין אם אתם גרים בבית פרטי ובמיוחד אם אתם גרים בעיר, חתולים וכנופיות של חתולי רחוב הם חזיון נפוץ. חתולים מגיעים לאזורים בהם נמצאים פחי אשפה, נכנסים לתוכם, מפזרים את הזבל ובכך גורמים למפגע בריאותי וסביבתי.

מאת: רחליחיות בר20/02/129245 צפיות
בין אם אתם גרים בבית משותף ובין אם אתם גרים בבית פרטי ובמיוחד אם אתם גרים בעיר, חתולים וכנופיות של חתולי רחוב הם חזיון נפוץ. חתולים מגיעים לאזורים בהם נמצאים פחי אשפה, נכנסים לתוכם, מפזרים את הזבל ובכך גורמים למפגע בריאותי וסביבתי

מאת: שירי פלגחיות בר21/03/119518 צפיות
אנשים רבים רוצים איזה שטח אדמה קטן כדי שיוכלו לרכוש איזה סוס ולצאת איתו לרכיבה באזור. אך אהבת סוסים ופנטזיית רכיבה עליהם לא מספיק בשביל להחזיק סוס. רוב האנשים חסרים את המידע הרלבנטי הנוגע לגידול סוסים. פעמים רבות, המידע שלהם מתבסס על איזה חלום רומנטי על רכיבה על סוסים., משהו שהם ראו בסרטים.

מאת: שירי פלגחיות בר21/03/118877 צפיות
אנשים רבים רוצים איזה שטח אדמה קטן כדי שיוכלו לרכוש איזה סוס ולצאת איתו לרכיבה באזור. אך אהבת סוסים ופנטזיית רכיבה עליהם לא מספיק בשביל להחזיק סוס. רוב האנשים חסרים את המידע הרלבנטי הנוגע לגידול סוסים. פעמים רבות, המידע שלהם מתבסס על איזה חלום רומנטי על רכיבה על סוסים., משהו שהם ראו בסרטים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica