חפש מאמרים:
שלום אורח
05.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

טעויות נפוצות בשימוש בכסאות בטיחות לרכב לתינוקות

שימוש לקוי במושבי רכב לתינוקות- עלול להיות בעל תוצאות מרחיקות לכת. לאחר שהקפדתם שמושב הרכב שרכשתם עומד בדרישות מכון התקנים הישראלי- הנה רשימת הטעויות הנפוצות שיש להימנע מהן בעת השימוש:

1. בדיקת תאריך פג תוקף של הכסא: תאריך פג תוקף- מוטבע בתחתית הכסא,כמו כן קיימים בשוק כסאות רכב לתינוק- ללא תאריך פג תוקף- עמידים לשנים רבות. בשימוש חוזר בכסא בעיקר במושב רכב שקיבלתם בהשאלה או שהיה בשימוש לכמה ילדים במשך השנים- חשוב מאוד לבדוק לכמה שנים עומד תו תקן הבטיחות של הכסא. כמו כן, במקרה שכסא התינוק או הסלקל עבר תאונה- יש להחליפו מיד, מכיוון שהוא עלול להיות פגום באופן שאינו ניתן להבחנה במבט עין- ולכן חובה להחליפו לכסא חדש.

2. כסא תינוק משוחרר בגלל חיבור רופף של רצועת המושב  האחורי של הרכב: במקרה של התנגשות עלול כסא תינוק שאינו מחוזק- לעוף בחוזקה על הכסא הקדמי. בכדי לבדוק האם רצועת מושב הרכב מחזקת את כסא התינוק ברמה מספקת- ניתן לחבר את הכיסא למושב ולפני הכנסת התינוק- להכניס אליו את הברך כשהיא מכופפת, ולהדק עליה את רצועת המושב. פעולה זו תיתן לכם אינדיקציה על רמת חיזוק הרצועה, ותאפשר לכם לחזק אותה במידת הצורך .

3. רתמת בטיחות רפויה, או מפותלת: חשוב להקפיד שרתמת הבטיחות המותקנת כחלק ממושב התינוק- מחוברת באופן תיקני: יש להקפיד שהיא אינה רפויה, וניתן לוודא זאת על ידי הכנסת שתי אצבעות ברווח שבינה לבין חזה התינוק. רווח גדול מזה- הוא סימן שרתמה רפויה. כמו כן יש להקפיד שהרתמה אינה מפותלת אלא פרושה בצורה מתוחה והדוקה.

4. העברת תינוק מוקדם מידי לישיבה בכיוון הנסיעה: מכיוון שעצמות תינוק בשלבי ההתפתחות שלהן עדיין רכות- עמוד השדרה עדיין לא חזק מספיק לבלום זעזועים, ולכן חובה שהתינוק ישב ברכב בניגוד לכיוון הנסיעה לפחות עד גיל שנה, כשהוא במשקל 10 ק"ג.

בהגבלה זו משקל התינוק חשוב יותר מגילו- ואם תינוקכם הגיע לגיל שנה אבל עדיין אינו שוקל 10 ק"ג- יש להמשיך להושיב אותו במושב רכב נגד כיוון הנסיעה, עד שיגיע למשקל הגוף הרצוי. 

5. חיבור כסא תינוק שאינו בזוית של 45 מעלות למושב האחורי: חשוב להקפיד שכיסא התינוק יהיה מחובר בזוית של 45 מעלות ביחס למושב הנוסעים האחורי: הסיבה לכך היא שנתיבי האוויר של תינוק הם צרים מאוד, ובמקרה של התנגשות - זווית ישיבה פגומה עלולה לגרום לחנק. בשוק קיימים דגמי כסאות תינוק עם פלס פנימי שיאפשר לכם לבדוק את הזוית. כמו כן, בגלל שמושבי הרכב האחוריים אינם ישרים אלה בזוית נטייה לאחור- ניתן לרכוש מגביה סלקל גלילי מקלקר דחוס- שיישר את  משטח הישיבה האחורי , ועליו יתחבר כיסא התינוק באופן טבעי בזוית 45 מעלות תקנית.

6. שילוב של שימוש בלולאות חיזוק איזופיקס ועליהן בנוסף רצועת החגירה של מושב הרכב: זוהי טעות נפוצה מאוד ומסוכנת מאוד: דגמי הרכבים החדשים כוללים במושב האחורי לולאות איזופיקס לחיבור כסאות תינוק- כשדגמי כסאות התינוק כוללות צבתות פלדה תואמות ללולאות הרכב.  לאחר חיבור צבתות הפלדה של כסא התינוק- ללולאות האיזופיקס – אסור בתכלית האיסור להוסיף "לחיזוק" גם את רצועת מושב הרכב. לולאות האיזופיקס מעוצבות כבולמי זעזועים יעילים מאוד- והוספת רצועת הרכב מעליהן תגרום לכך שהם יאבדו את גמישותם ואת יכולת בלימת והרחקת זעזועים מגוף התינוק הרך.

7. שוכחים לחזק את מחבר האבטחה בגובה החזה:  כסאות תינוק כוללות ברתמה שלהן מחבר אבטחה נוסף שנמצא בגובה החזה, ואתו שוכחים פעמים רבות לסגור או לחזק. במידה ושכחתם לחזק ולסגור את המחבר- תינוקכם יוכל לשלוף את הזרועות שלו בקלות מבעד לרתמת האבטחה.

8. ילדים מגיל 4 ועד לגיל 10 מחויבים לנסוע בכסא רכב בוסטר: טעות נוספה היא חוסר המודעות לחשיבות של הושבת ילדים בכסא בוסטר עד לגיל 10: כסא הבוסטר מגביה את הילד כך שרצועות המושב האחוריות תאבטח  אותו כשהיא צמודה לעצמות: עצמות הכתף והמותניים. ללא כסא הבוסטר – ילדכם ישב נמוך מידי, באופן שרצועת המושב האחורי תיצמד לצווארו, מה שעלול להוביל למצב של חנק.

9. אסור לשים סלקל או כסא תינוק במושב הקדמי הכולל כריות אוויר: במצב של התנגשות כריות האוויר נפתחות בעוצמה מסחררת  שמסכנת את התינוק . סלקל וכיסאות רכב לתינוקות מומלץ לשים באמצע המושב האחורי.

10. התחממות יתר של חלקי הפלסטיק במושב התינוק בקיץ הישראלי: השארת כיסא התינוק ברכב בתקופת הקיץ, תגרום לכך שחלקי הפלסטיק של מושב התינוק יתחממו, ובמגע עם עור התינוק העדין- עלולים לגרום לכוויות. מומלץ לכסות את כסא התינוק היטב, ובנוסף יש להקפיד לבדוק את טמפרטורת החלקים לפני הכנסת התינוק לכיסא, ולצנן אותך באמצעות מים קרים .

 

 

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דליה שני ברייר

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דליה שני ברייר

מאת: דליה שני בריירהריון ולידה21/03/12641 צפיות
טיפים לרכישת עגלת התינוק הראשונה שלכם

מאמרים נוספים בנושא הריון ולידה

מאת: אלעד אוחנההריון ולידה23/11/19537 צפיות
צילומי ניו בורן נערכים על-מנת ליצור עבורכם זיכרונות בלתי נשכחים מהימים בהם הרך הנולד היה עדיין רך, עדין וחמוד. על מנת שרגעים אלו באמת ייזכרו כצבעוניים ויפים, כדאי להתכונן מבעוד מועד.

מאת: moraleהריון ולידה08/04/181567 צפיות
לכל אחד מאיתנו יש תקופות רבות שיכולות להיות מרגשות מאוד בחיים אך האמת היא שאין עוד תקופה כמו ההיריון. זו תקופה שבה לא רק הגוף משתנה אלא גם הרגשת הפנימיים וזו תקופה שמגיעה תמיד עם הרבה תקווה והתרגשות. לכן ברור מדוע כל אישה תרצה לעשות הכול כדי לזכור את הרגעים האלה ולכן צילומים של היריון זה לא מהדברים שכדאי לוותר עליהם.

מאת: moraleהריון ולידה08/04/18803 צפיות
בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות יותר ויותר נשים אשר נמצאות בתקופת הריון, אשר מבקשות לתעד את עצמן בעזרת צילום הריון. בין אם מדובר בנשים נשואות ובין אם לא, בין אם מדובר בנשים שזה הריונן הראשון או הריון אחר.

מאת: moraleהריון ולידה28/01/18810 צפיות
התפתחות של תינוק היא דבר מופלא שכל הורה נהנה לצפות בה ומתרגש ממנה, לא משנה אם מדובר בתינוק ראשון או חמישי. השלבים אותם הוא עובר, בין אם זה עד למצב בו הוא יכול לדבר בצורה חופשית, ללכת, לשבת, ולעשות דברים נוספים אשר עבורנו כאנשים בוגרים הם ברורים מאליהם, אך אנו יודעים שגם אנחנו עברנו את אותו תהליך בדיוק כשהיינו תינוקות וגם ההורים שלנו הסתכלו עלינו בהתרגשות ובציפייה, בשביל לראות את תהליך ההתפתחות שלנו.

מאת: moraleהריון ולידה16/11/171520 צפיות
אחת הבעיות המוכרות ביותר אצל תינוקות היא בעיית גזים. אומנם אין הסבר מדעי מדוע זה קורה, חוקרים רבים בוחנים את הנושא ולא תמיד יודעים להסביר למה הבעיה קיימת אצל תינוקות יותר מאשר אצל אנשים מבוגרים, למרות שהערכה היא,

מאת: רונןהריון ולידה20/06/172456 צפיות
נשים רבות סובלות מתופעה של בחילות בשליש הראשון של ההריון. יש כמה דברים שניתן לעשות כדי להפחית את התופעה

מאת: moraleהריון ולידה13/06/173378 צפיות
אחת הבחירות שעומדות בפני נשים אשר מעוניינות לעשות בוק הריון היא, האם לערוך צילומים בסטודיו של הצלמת או להעביר את הצילומים לטבע. לא מעט צלמות ממליצות על צילומי הריון בטבע, שכן יש לצילומים שכאלה יתרונות רבים אשר באים לידי ביטוי בכל תמונה ותמונה. במאמר זה נדון ביתרונות של צילום הריון בטבע.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica