חפש מאמרים:
שלום אורח
02.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

למה אשת לוט הסתכלה אחורה?

"אנשים רבים חושבים שהם לומדים כדי שיוכלו להצליח בבחינה. אך הצלחה בבחינה אינה רכישת ידע. הצלחה בבחינה אינה סיבה ללמוד. אתה לומד כדי להשתמש בידע שרכשת."   מתוך הספר ללמוד כיצד ללמוד המבוסס על עבודותיו של ל. רון האברד.

כמה פעמים למדת למבחן ולאחר שהמבחן הסתיים שכחת את כל החומר?

פעמים רבות אנחנו לומדים בבית הספר ובאוניברסיטה רק את החומר שאנו חושבים שיופיע בבחינה.

הרבה יותר טוב לשאול את עצמך בזמן שאתה לומד - 'כיצד אוכל להשתמש בחומר בחיים שלי?' או 'מה אני יכול ללמוד מכך שיהיה שימושי עבורי?'

האם אפשר להשתמש בכך בכל נושא? הדוגמה הבאה של תלמיד שלמד את הקורס 'ללמוד כיצד ללמוד' באחד ממרכזי ההדרכה שלנו, מראה שכן!

באחת המשימות של הקורס 'ללמוד כיצד ללמוד' אנו עוברים עם התלמיד על המקצועות השונים שהוא לומד בבית הספר ומגלים ביחד איתו מהם השימושים של כל מקצוע ומקצוע.

אחד התלמידים שעשה את המשימה שאל את המדריכה שלו: "בשביל מה אני לומד תורה?" - הוא לא ראה מה הטעם ללמוד את זה. הוא אמר שבבית הספר שואלים אותו במבחנים שאלות בסגנון של 'מי אמר למי ובאיזה הקשר?' והוא לא מבין בשביל מה זה חשוב.

המדריכה בקורס שאלה אותו מה הסיפור שהוא לומד כרגע בתנ"ך בבית הספר. זה היה הסיפור של 'אשת לוט'. לוט ואשת לוט הצטוו על ידי ה' לא להסתכל אחורה בזמן שהוא החריב את העיר סדום ועמורה. לוט לא הסתכל ואילו אשת לוט הסתכלה והפכה לנציב (עמוד) מלח.

המדריכה, שאלה אותו מה הוא יכול ללמוד מהסיפור עבור החיים שלו, או במילים אחרות, כיצד הוא יכול להשתמש בסיפור הזה בחייו - וכששואלים את השאלות הנכונות, התשובות יכולות להיות מפתיעות ביותר.

תשובתו היתה: "אם מסתכלים אחורה, על הדברים הרעים, על העבר, על הכשלונות - נתקעים במקום. אבל אם לא מסתכלים כל הזמן על הכשלונות אלא מסתכלים קדימה לעבר העתיד אפשר להתקדם ולחיות".

לאחר מכן אותו ילד, שהיה בערך בן 10, אמר למדריכה שלו בקורס: "את יודעת, בתורה בעצם יש סיפורים שאני יכול ללמוד מהם מסקנות ומוסר השכל לחיים".

המדריכה התמוגגה, איזה הבדל, מילד שלא יודע בשביל מה הוא לומד תנ"ך לילד שמחפש מה הוא יכול ללמוד מסיפורי התנ"ך. ילד ששואל את עצמו, כיצד החומר יעזור לו בחייו.

מה לדעתך יקרה אם בכל נושא שאותו לומדים התלמידים בבית הספר הם יחשבו 'כיצד אפשר להשתמש בחומר בחיים' במקום 'האם זה יהיה בבחינה'? האם אתה חושב שהם יפיקו יותר כאשר מחשבה זו לנגד עיניהם?

פתח אצל ילדך את הגישה החדשה והמרעננת הזו בכל דבר שהוא לומד!

להתראות בטיפ הבא,

באהבה,

אבירם היכל,

מנכ"ל תבונה - חינוך חדש בישראל.

אתה תמיד מוזמן ליצור איתי קשר למרכז תבונה לטלפון: 03-5743734

או למייל שלי: aviram@tvuna-online.co.il

http://www.tvuna-online.co.il/

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

שלכם,

אבירם היכל

תבונה - חינוך חדש בישראל
רחוב מאיר בעל הנס 12 רמת גן
טלפון: 03-5743734
אי-מייל: info.tvuna@gmail.com

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אבירם היכל

מאת: אבירם היכלחינוך ילדים18/08/12738 צפיות
מה גורם לילד שלך להתעייף, לאבד את הקשב ולחלום בשיעורים? קרא על המחסום הגדול ביותר של ילדך בבית הספר! טיפ מתוך סדרת הטיפים ללמידה יעילה עבור הילד שלך.

מאת: אבירם היכלחינוך ולימודים - כללי08/08/12630 צפיות
טיפ מתוך סדרת הטיפים ללמידה יעילה עבור הילד שלך / מאת מנהל תבונה - חינוך חדש בישראל הילד שלך מגיע לכיתה ז' - שיעור ראשון בחטיבת הביניים. המורה החדשה שלו למתמטיקה נכנסת לכיתה ומבקשת להוציא ספר אלגברה...

מאת: אבירם היכלהפרעות קשב וריכוז15/04/121105 צפיות
המורה בבית הספר מספרת לך על 'נפלאות' הריטלין, אומרת לך שכדאי לך לשקול טיפול תרופתי, מספרת לך שזה יעשה לילדך שיפור מדהים בלימודים וכמה שזה עוזר לילדים אחרים, אבל אתה מנגד לא רוצה לתת כדורים לילד שלך....מה עושים?

מאת: אבירם היכלהפרעות קשב וריכוז01/02/12894 צפיות
פריצת דרך חדשה נעשתה בתחום! הכותרת "בעיית קשב וריכוז" התגלתה כאוסף של תופעות אשר הגורמים להם לא נמצאים במוח או בגנים. המקור לבעייה נמצא במקום אחר לגמרי.

מאת: אבירם היכלהפרעות קשב וריכוז30/11/11813 צפיות
בעוד שמחלה אפשר לבדוק בצורה אובייקטיבית (כמו סוכרת שאותה ניתן למדוד בבדיקות דם), הפרעת קשב וריכוז מאובחנת לפי סימפטומים מאוד כללים ולא מדויקים שיכולים להופיע יום אחד, ויום אחר לא. מאמר זה לקוח מתוך סדרת מאמרים בנושא "כל מה שלא מספרים לך על הפרעת קשב וריכוז".

מאת: אבירם היכלחינוך ילדים09/11/11864 צפיות
ילדים בד"כ לא אוהבים שאומרים להם מה לעשות, אז איך כן מניעים אותם לפעולה? במאמר הבא אציג לפניך את נפלאות כוח הבחירה בגידול ילדים ואלמד אותך להגביר משמעותית את מידת שיתוף הפעולה שלך עם ילדך.

מאת: אבירם היכלחינוך ולימודים - כללי01/11/11651 צפיות
מדינת ישראל היתה בשנות ה-80 מדורגת במקומות הראשונים במבחנים הבינלאומיים בהבנת הנקרא ובחשבון. כיצד קרה שכיום, שני עשורים אחרי, מדינת ישראל מדורגת במקומות ה- 40 בעולם בנושאים אלו? הילדים בארץ הם מוכשרים מאוד, חכמים ומתוחכמים ובנוסף המודעות לקשיים של התלמידים עלתה, ההורים מתגברים בשיעורים פרטיים יותר מאי פעם ויחד עם זאת יש ירידה. האם באמת יש לילדים לקויות למידה או שאולי הם סובלים מלקות אחרת?

מאמרים נוספים בנושא חינוך ולימודים - כללי

מאת: רונית שמאי שורץחינוך ולימודים - כללי12/07/19421 צפיות
אם הילד שלכם לומד מתמטיקה ללא שימוש במחשבון או אפילו אם מותר לו כבר להשתמש במחשבון – בכל מקרה כדאי ללמד אותו לבדוק את התוצאות בפתרון השאלות. יש דרך קצרה לחישוב אחוזים, שיכולה לעזור במניעת - או תיקון - טעויות חישוב.

מאת: ליאורחינוך ולימודים - כללי02/05/181329 צפיות
הנדסאים מאזור תל אביב, יכולים לעבוד במרכז הארץ. ההנדסאים העתידיים, לומדים בבתי הספר להנדסאים, שנקראים גם בשם מכללות טכנולוגיות.

מאת: שלום כהןחינוך ולימודים - כללי05/01/18817 צפיות
לימודי הנהלת חשבונות נחשבים לבחירה פופולארית בקרב אנשים אשר מחפשים מקצוע בעל אפשרויות תעסוקה מגוונות וביקוש נרחב. לימודי הנהלת חשבונות מתקיימים במכללות ובתי ספר מקצועיים רבים ברחבי הארץ בהם ניתנת האופציה ללמוד במתכונות גמישות כמו מתכונות לימודי יום, מתכונות לימודים חלקיות ומתכונות לימודי ערב.

מאת: שלום כהןחינוך ולימודים - כללי05/01/18752 צפיות
אתם יושבים מול המחשב, מדפדפים בין אתרים שונים של לימודים ותוהים לעצמכם מה כדאי לכם ללמוד. בעולם של היום קשה מאוד למצוא תעסוקה ללא תואר או תעודה, ולכן אנשים רבים מתחבטים בשאלה מה עליהם ללמוד כדי שהם יוכלו לצאת לשוק העבודה ולמצוא תעסוקה שהיא גם מעניינת וגם בתחום מבוקש. עבור רבים מאלו שחושבים על כך, התשובה היא הנהלת חשבונות הודות לאופי הדינמי של המקצוע הזה, וגם הביקוש הרב שלו. עם תעודה של מנהל חשבונות, עולם התעסוקה יהיה פתוח בפניכם, ואתם רק תצטרכו לבחור את המקום שאתם רואים את עצמכם נמצאים בו.

מאת: שלום כהןחינוך ולימודים - כללי05/01/18652 צפיות
המסלול ללימודי הנהלת חשבונות נחשב בשנים האחרונות לאחד ממסלולי הלימוד המבוקשים ביותר בישראל. מטרתם של לימודי הנהלת חשבונות הינה להכין את תלמידיהם להשתלבות בעולם המקצועי של מנהלי החשבונות בישראל, כמו כן במהלך הקורס ניתנת הכנה למעבר מבחן ההסמכה של משרד התעסוקה אשר מסמיך מנהלי חשבונות צעירים לעבודה בשוק המתפתח בארץ. לימודי הנהלת חשבונות נחשבים לבחירת מקצוע חכמה אשר טומנת בחובה יתרונות רבים.

מאת: שלום כהןחינוך ולימודים - כללי03/01/18679 צפיות
כאשר עולה בפנינו ההתלבטות האם ללמוד מקצוע כזה או אחר, לכולנו עוברים בראש אותם שיקולים הכוללים כדאיות ורווחיות של מקצוע כזה ואחר. הדבר נכון לא רק עם לימודי תואר, אלא גם עם לימודי תעודה בהם ניתן לרכוש מקצוע ולעבוד בתחום הנלמד, או לא. בגלל זה, אנשים רבים בוחרים לפנות ללימודים של הנהלת חשבונות שעונים על כל הסוגיות ובעצם נותנים את האפשרות לעבוד במקצוע מעניין ומבוקש שהוא כדאי וגם רווחי מפני שתמיד יש בו תעסוקה.

מאת: חינוך ולימודים - כללי25/12/17451 צפיות
מסלול לימודי הנהלת חשבונות נחשב כיום לאחד ממסלולי הלימוד המבוקשים בישראל כאשר מטרתם של לימודים אלו הינה להקנות את כל הכלים והידע הדרוש לעבודה בתחום הנהלת חשבונות בארץ.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica