חפש מאמרים:
שלום אורח
02.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

האם הילד שלך מתווכח אתך על כל דבר שאתה מבקש ממנו? תן לו לבחור!

מאת: אבירם היכלחינוך ילדים09/11/2011863 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

הפעם אני רוצה לתת לך טיפ מעשי מאוד בנושא של יצירת שיתוף פעולה עם הילדים. אם תפעל על פי הטיפ הזה בצורה נכונה אתה תצליח להגביר משמעותית את מידת שיתוף הפעולה שלך עם ילדך.

לטיפ הזה אנו קוראים כח הבחירה.

יש דבר מאוד חשוב שצריך לדעת כאשר מנסים לגרום למישהו אחר לעשות משהו. כאשר אתה כופה על אדם (וכן - גם ילד הוא בן אדם) לעשות משהו או מחייב אותו לעשות משהו, הוא לעיתים קרובות לא מרגיש נוח עם זה ומתנגד.

ישנו כלי שאנו משתמשים בו שנקרא כח הבחירה. כאשר אתה רוצה שילד יעשה משהו אתה נותן לו לבחור בין שתי אפשרויות. לדוגמה, אתה כהורה רוצה שילדך יכנס להתקלח, אתה פשוט אומר לו "אני חושב שהגיע זמן למקלחת, אתה רוצה להתנגב במגבת הזאת או במגבת הזאת? (במקום אתה צריך להתקלח עכשיו...) או "שמתי לך במקלחת שני סבונים, לך תבחר באיזה להשתמש ואני אנסה לנחש אחרי שתסיים באיזה סבון השתמשת".   אתה נותן לו שתי אפשרויות לבחור.

זה מתיישם עם כל נושא: "אתה רוצה לאכול חביתה או שניצל?" (במקום בוא לאכול), או "מה אתה מעדיף ללבוש את החולצה הירוקה או הכחולה?".

חשוב לתת לילד לבחור בין אפשרויות והוא יעשה בדרך כלל אחת מהן מבלי להתעקש או להתווכחמשום שנתת לו לבחור ולהחליט. יש לנו הורה שיישם את זה כך: הילד שלו תמיד היה מתווכח איתו על המקלחת. לאחר שלמד את הנתון הזה הוא חזר הביתה והחליט ליישם אותו. הוא אמר לילדו - הגיע הזמן להתקלח. הילד אמר עוד מעט. האבא אמר "אוקי בן - מה אתה מעדיף עוד שתי דקות או עוד 120 שניות?" הילד אמר "120 שניות" - האבא ספר על השעון לידו והם הלכו להתקלח (כמובן שאחרי כמה ימים הילד בא לאביו ואמר לו - אבא זה אותו הדבר). בכל מקרה - יישום של כח הבחירה יכול להתבצע בדרכים רבות. הפעל את הדמיון ותן לילדך לבחור.

למורים שבינינו - הנתון של כח הבחירה עובד נהדר גם עם תלמידים בכל גיל. דוגמאות: אתה רוצה שהתלמיד יעשה משימה כלשהי. תן לו שתי משימות ובקש ממנו לבחור מי תהיה הראשונה ומי השניה. או אתה רוצה שיקרא רשימת מילים והוא בדרך כלל מתנגד... אתה כותב 10 מילים ואומר לו לבחור 5 מתוכן שהוא רוצה לקרוא. תן לו לבחור והוא ישתף אתך פעולה בקלות גדולה הרבה יותר.

נכון שדרוש דמיון בריא ויצירתי  של ההורה או המורה כדי להשתמש בטיפ הזה - אז קדימה לדמיין.

בהערכה,
אבירם היכל

תבונה - חינוך חדש בישראל
03-5743734
http://www.tvuna-online.co.il/

תוכל ליצור איתנו קשר דרך מוקד ההודעות של תבונה, בטלפון: 03-5743734
ניתן להתקשר לתבונה 24 שעות ביממה.

© 2011 כל הזכויות שמורות ל'תבונה'. 'תבונה' הינו מרכז למידה בעל רישיון מטעם הגוף העולמי ללמידה יישומית ששמו באנגלית Applied Scholastics. 'תבונה' פועל על פי שיטת לימוד הקרויה טכנולוגיית הלמידה. הנתונים שבמאמר זה מבוססים על התגליות של המחנך והסופר ל. רון האברד. הציטוט שבמאמר מתוך הספר 'ללמוד כיצד ללמוד' נעשה באישור של ספריית ל. רון האברד הבינ"ל, פרטים נוספים על השיטה באתר האינטרנט: www.appliedscholastics.org

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

שלכם,

אבירם היכל

תבונה - חינוך חדש בישראל
רחוב מאיר בעל הנס 12 רמת גן
טלפון: 03-5743734
אי-מייל: info.tvuna@gmail.com

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אבירם היכל

מאת: אבירם היכלחינוך ילדים18/08/12738 צפיות
מה גורם לילד שלך להתעייף, לאבד את הקשב ולחלום בשיעורים? קרא על המחסום הגדול ביותר של ילדך בבית הספר! טיפ מתוך סדרת הטיפים ללמידה יעילה עבור הילד שלך.

מאת: אבירם היכלחינוך ולימודים - כללי08/08/12630 צפיות
טיפ מתוך סדרת הטיפים ללמידה יעילה עבור הילד שלך / מאת מנהל תבונה - חינוך חדש בישראל הילד שלך מגיע לכיתה ז' - שיעור ראשון בחטיבת הביניים. המורה החדשה שלו למתמטיקה נכנסת לכיתה ומבקשת להוציא ספר אלגברה...

מאת: אבירם היכלחינוך ולימודים - כללי31/07/12813 צפיות
מה לדעתך יקרה אם בכל נושא שאותו לומדים התלמידים בבית הספר הם יחשבו 'כיצד אפשר להשתמש בחומר בחיים' במקום 'האם זה יהיה בבחינה'? טיפ מתוך סדרת הטיפים ללמידה יעילה עבור הילד שלך.

מאת: אבירם היכלהפרעות קשב וריכוז15/04/121105 צפיות
המורה בבית הספר מספרת לך על 'נפלאות' הריטלין, אומרת לך שכדאי לך לשקול טיפול תרופתי, מספרת לך שזה יעשה לילדך שיפור מדהים בלימודים וכמה שזה עוזר לילדים אחרים, אבל אתה מנגד לא רוצה לתת כדורים לילד שלך....מה עושים?

מאת: אבירם היכלהפרעות קשב וריכוז01/02/12893 צפיות
פריצת דרך חדשה נעשתה בתחום! הכותרת "בעיית קשב וריכוז" התגלתה כאוסף של תופעות אשר הגורמים להם לא נמצאים במוח או בגנים. המקור לבעייה נמצא במקום אחר לגמרי.

מאת: אבירם היכלהפרעות קשב וריכוז30/11/11813 צפיות
בעוד שמחלה אפשר לבדוק בצורה אובייקטיבית (כמו סוכרת שאותה ניתן למדוד בבדיקות דם), הפרעת קשב וריכוז מאובחנת לפי סימפטומים מאוד כללים ולא מדויקים שיכולים להופיע יום אחד, ויום אחר לא. מאמר זה לקוח מתוך סדרת מאמרים בנושא "כל מה שלא מספרים לך על הפרעת קשב וריכוז".

מאת: אבירם היכלחינוך ולימודים - כללי01/11/11650 צפיות
מדינת ישראל היתה בשנות ה-80 מדורגת במקומות הראשונים במבחנים הבינלאומיים בהבנת הנקרא ובחשבון. כיצד קרה שכיום, שני עשורים אחרי, מדינת ישראל מדורגת במקומות ה- 40 בעולם בנושאים אלו? הילדים בארץ הם מוכשרים מאוד, חכמים ומתוחכמים ובנוסף המודעות לקשיים של התלמידים עלתה, ההורים מתגברים בשיעורים פרטיים יותר מאי פעם ויחד עם זאת יש ירידה. האם באמת יש לילדים לקויות למידה או שאולי הם סובלים מלקות אחרת?

מאמרים נוספים בנושא חינוך ילדים

מאת: בתיה כץחינוך ילדים18/09/19827 צפיות
לפעמים אנו עומדים נדהמים כשילדינו מתנהגים בצורה הפוכה מזו שבקשנו מהם, ולא מעלים על דעתנו את האפשרות הפשוטה: הם לא הבינו אותנו

מאת: בתיה כץחינוך ילדים18/09/19822 צפיות
נטל הילד את הסל, וכשהוא מצויד במיטב אזהרותיה של אמו יצא לחנות, העפיל על שתי המדרגות בפתח ופנה למוכר בקול צייצני: "אמא בקשה שני בקבוקי חלב"

מאת: בתיה כץחינוך ילדים18/09/19794 צפיות
מדוע דווקא השולחן הישן והרעוע האריך ימים יותר מאחיו החדש והנוצץ? ואיך כל זה קשור לחינוך?

מאת: בתיה כץחינוך ילדים18/09/19817 צפיות
"לא המדרש עיקר אלא ה'מעשה'" – הסיפור שאותו מספרים כדי להעביר את המסר. למה חשוב לספר סיפורים, ואיך מספרים סיפור טוב?

מאת: בתיה כץחינוך ילדים17/09/19815 צפיות
חייכתי למראה היצירה של בתי הבכורה. אולם כשראיתי מה חולל הפתק הקטן, נמחק החיוך והפך להבעת השתאות

מאת: בתיה כץחינוך ילדים17/09/19843 צפיות
"סימן לבנים" – מה שלמדתי מזגג ביום סוער

מאת: בתיה כץחינוך ילדים17/09/19810 צפיות
יכולת זו של ניתוח דברים, יכולת נרכשת היא. תלויה היא בהרגל של הפניית תשומת הלב לכיוון חשיבה זה, ובעקביות

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica