חפש מאמרים:
שלום אורח
06.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

קינסיולוגיה- תנועתיות האדם

מאת: יובל רפואה סינית13/08/2012764 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

את התחום מיישמים בתחומי האורתופדיה, ביו מכאניקה, שיקום ורפואת הספורט. הנחות היסוד המהוות בסיס לשיטה הינן שכל אירוע שחווינו מרגע היוותרותנו יש זיכרון שהוטמע בגופנו הפיזי, כאשר אותו הזיכרון הוא הבסיס לאותו המחסום. הנחת יסוד נוספת הינה כי חייבת להיות זרימה בכל מערכות גופינו, הן במערכת הפיזית, הן במנטאלית והן  ברגשית, וכאשר אין תיאום בין מערכתי נוצר המחסום. תנועתיות הינה המפתח ללמידה אשר מתרחשת בכל תא ותא בגופינו ולא רק במוחנו. השיטה פותחה לפני כ40 שנה בארצות הברית והיא משלבת יידע מערבי עם פילוסופיות מזרחיות שמטרתו לאזן את גוף האדם.

הקינסיולוגיה כחלק מהרפואה האלטרנטיבית

מושג רפואה משלימה מוכר גם בשם רפואה אלטרנטיבית היא שם למגוון גדול של דרכי טיפול שהבסיס לכולן הוא הגישה ההוליסטית הרואה בקשר הבלתי ניתן להפרדה בין הגוף הפיזי לנפש, כאשר כל מחלה היא תוצר ישיר מהפרת האיזון אנרגטי ברמה המנטאלית והנפשית. קינסיולוגיה נכללת בקטגורית הרפואה האלטרנטיבית מעצם גישתה ההוליסטית הזו. הרפואה האלטרנטיבית מכונה כך בשל היותה במקרים רבים האלטרנטיבה היחידה למצבים בהם הרפואה המערבית הגיעה למבוי סתום. בניגוד לרפואה המערבית לא נעשים בה טיפולים פולשניים כדוגמת ניתוחים ואין בה מתן כימיקלים סינטטיים כדוגמת כדורים ותרופות. יש לציין כי אין היא באה בשום פנים ואופן כתחליף לרפואה המערבית אך יחד עם זאת יש ביכולתה למנוע מלכתחילה מחלות בהם יש צורך ברפואה המערבית.

מה לומדים בקורס קינסיולוגיה?

קינסיולוגיה עורכת מבחן בדיקת שריר כאשר בהתאם למבחן מניחים כי ישנו קשר בין טונוס שרירים למצבו האנרגטי של הגוף, הבא לידי ביטוי באמצעות מתח השריר והתקשורת הגופנית. לימודי קינסיולוגיה יכלול מוטוריקה עדינה, הבעה בכתב, ניתוח אינטליגנציות מרובות, תוכניות תנועה נכונות, אנטומיה וביומכניקה, מערכות גוף, רפלקסים ינקותיים, מרדיאנים ועיסוי, נקודות עיסוי, אנטומיה וביומכניקה. בנוסף קורס קינסיולוגיה מעניק כלים שבאמצעותם ניתן להגיע אל הנפש כמו דמיון מודרך, אימון מח, התאמת מבנה טיפול למטופל ועוד. אפשרויות הטיפול בקינסיולוגיה הינן רבות ומגוונות הן בתסמינים רגשיים כמו דיכאון, חרדות, כפייתיות, וטראומות רגשיות והן בתסמינים גופניים החל מגב תפוס וכלה באלרגיות.

לימודי רפואה משלימה- קריירה עם סיפוק

אם לפני כעשרים שנה הייתם מחליטים על לימודי רפואה משלימה אנשים היו מרימים גבות. מאז התחום זכה להכרה גורפת וכיום ישנה נהירה אל התחום החדש הזה כי עם עובדות אי אפשר להתווכח, והעובדות הן בדמות אנשים שהרפואה המערבית הרימה ידיים לגביהם. כיום אפילו קופות החולים ומשרד הבריאות מכירות בתחום הרפואה האלטרנטיבית והכניסו את השירותים הללו לסל הבריאות כחלק בלתי נפרד מהשירות שהן מספקות אם זה מדיקור סיני, קינסיולוגיה או שיאצו. כיום קינסיולוגיה הוא תחום שזכה להכרה רבה בתחום רפואת הספורט, הריון ולידה ובמיוחד בעבודה עם ילדים.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מכללת Spirit כרכור - המכללה ללימודי רפואה משלימה

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת יובל

מאת: יובל רכיבה טיפולית14/10/131294 צפיות
רכיבה טיפולית - לרכב כל הדרך אל המכללה !

מאת: יובל רפואה משלימה14/10/13980 צפיות
רפואה משלימה – מקצוע שאתה אוהב ומתחבר אליו

מאת: יובל רכיבה טיפולית22/09/131417 צפיות
לימודי רכיבה – רפואת הנפש, הרוח והגוף

מאת: יובל חינוך ולימודים - כללי03/02/13699 צפיות
לימודי רפואה משלימה- הכירו אותה לימודי רפואה משלימה הינם תחום לימודים מרתק ומאתגר. תחום נרחב זה מחייב צורת הסתכלות רחבה על האדם המטופל.

מאת: יובל קורסים וסדנאות23/10/12695 צפיות
שיאצו משמעו טיפול בנגיעה באמצעות הפעלת לחץ בעזרת כפות הידיים על גוף המטופל. שיטה זו מקורה ברפואה הסינית והיא נועדה לשחרר חסימות אנרגטיות בגוף, באמצעות מגע ולחיצות על האזורים החסומים אשר מוציאים את הגוף מאיזון ולא מאפשרים לאנרגיית החיים הקיימת בגופינו לזרום בחופשיות.

מאת: יובל קורסים וסדנאות23/10/12622 צפיות
שיאצו היא שיטת טיפול המתבצעת באמצעות מגע, או במדויק יותר, לחיצות במגע. טיפול באמצעות שיאצו מסייע בפתרון בעיות וקשיים רבים של המטופל מהאספקט הגופני והרגשי.

מאת: יובל לימודי תעודה ומקצוע03/10/12719 צפיות
למה משמשת רכיבה טיפולית? התחום של רפואה טיפולית נודע בעולם כבר שנים ארוכות אולם בעשורים האחרונים הוא זוכה לעדנה של ממש.

מאמרים נוספים בנושא רפואה סינית

מאת: moraleרפואה סינית18/03/20313 צפיות
כשאנחנו חולים, חווים תחושת כאב או כל דבר אחר, הרבה פעמים אנחנו ממהרים ללכת לרופא המשפחה או רופא מומחה. כך לימדו אותנו. הרופא יבדוק אותנו, ישלח אותנו לצילומים, יעשה בדיקות דם, ויחליט איזה טיפול נכון לנו, תרופתי, ניתוח או כל דבר אחר

מאת: ורד דינאירפואה סינית24/02/19939 צפיות
פריחת האביב אינה רק פרחים ועצי שקדיה מלבלבים, זוהי התקופה בה העור פורח ובעיקר אסטמה של העור המאופיינת בגרד חזק ועור יבש.

מאת: moraleרפואה סינית21/03/18514 צפיות
סבוריאה זו מחלת עור שתוקפת אנשים בכל הגילאים, ולרוב מצביעה על בעיות פנימיות שמתרחשות בגוף וחוסר תפקוד תקין. בכדי לטפל במחלה הזו באפקטיביות בעזרת טיפול טבעי, חשוב ללכת לפיו הקווים המנחים הבסיסיים ביותר. כך למשל, ההמלצה שלנו תהיה לשנות את התפריט התזונתי ולעשות שימוש במגוון דרכי טיפול טבעיות.

מאת: moraleרפואה סינית29/11/17999 צפיות
לא מעט ילדים מתמודדים עם בעיות עיכול מסוגים שונים. בעיות אלו נובעות מסיבות שונות, בין אם זה בגלל שהמערכת החיסונית עדיין לא בנויה כראוי ולכן הם רגישים למאכלים ומרכיבי מזון שונים, יש מקרים בהם מערכת העיכול לא התפתחה לגמרי ולכן קשה להתמודד עם מזונות מסוימים, בפרט כאלה שהם מעולם לא צרכו, דברים חדשים ולכן הם מתקשים לעכל אותם.

מאת: moraleרפואה סינית24/10/173280 צפיות
אנשים רבים בגילאים שונים, נאלצים להתמודד עם מחלת פסוריאזיס, מדובר על נשים וגברים בגילאים שונים. מחלה זו נוצרת כתוצאה מכך שהמערכת החיסונית תוקפת את העור במקום להגן עליו ויוצרת תאי עור חדשים על גבי תאי עור ישנים, עוד בטרם היא נושרים..

מאת: עידן שלומןרפואה סינית15/05/171321 צפיות
מחקרים אחרונים מראים כי הלחץ שהחברה המערבית מעבירה לילדים, מתבגרים ומבוגרים רבים משפיע עליהם בצורה ישירה וגורם לחרדות, פחדים ומחסומים רגשיים חמורים.

מאת: דרוררפואה סינית04/07/16818 צפיות
הרבה פעמים אנחנו תוהים בינינו לבין עצמנו, האם מצב נפשי מסוים משפיע על מצב פיזי ולהיפך, כלומר האם העובדה שאנחנו מתמודדים עם כאב פיזי משפיע על מצב רוחנו והאם העובדה שאנחנו מתמודדים עם מצב נפשי לא מוכר לנו, משפיע גם על מצב פיזי.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica