חפש מאמרים:
שלום אורח
15.08.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

שיאצו- לומדים איזון

מאת: יובל קורסים וסדנאות23/10/2012719 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

שיאצו גם בוחן את הקשר גוף- נפש-רגש, ובעזרתו הטיפול ושחרור החסימות, ההשפעה היא על כל המרכיבים ולאו דווקא על הסימפטום (נניח כאבי גב). טיפול באמצעות שיאוצו ניתן רק לאחר אבחון, שיחה עם המטול ואיתור הנקודות החסומות. אנרגיית החיים נקראת צ'י, ולפי התורה הסינית, קיימים ערוצי אנרגיה בהם זורם הצ'י. ברגע שאחד מהם או יותר נחסם, מופיעים סימפטומים המאותתים לנו כי הגוף יוצא מאיזון.

שיאצו- לחיצות משחררות

שיאצו מטפל באזורים בהם קיימת חסימה, ושם גם מופיע הסימפטום. הסימפטומים יכולים להיות כאבי מפרקים וכאבים אורתופדיים, בעיות פריון בקרב נשים, כגון צירי לידה המאחרים לבוא, כאבים בעת ההריון, כאבי מחזור לנשים שאינן בהריון, בעיות נוירולוגיות שונות, וכן מצבים רגשיים ונפשיים כמו דכדוך, מתח נפשי ואפילו דכאון. שיאצו מותאם לטפל גם בתינוקות הסובלים מבעיות גזים, דלקות באוזניים חוזרות ונשנות, וקשיי הירדמות. המטפל באמצעות שיאצו יבצע אבחון ויגע בנקודות בהם הוא מבין שקיימת חסימה. יחד עם המטופל הוא יבדוק את השפעת הלחיצות שלו, ואם המטופל לא מדווח על שינוי בתחושה או על הקלה, הוא ילחץ בנקודות נוספות עד לאיתור הנקודה החסומה.

בעיות חרדה, לחץ נפשי, כאבים כרוניים, דלקות חוזרות ונשנות ועוד, הם רק חלק ממגוון סימפטומים בהם מטפל שיאצו. בנוסף לטיפול ושחרור החסימה, מחזק טיפול באמצעות שיאצו את המערכת החיסונית כולה, כך שהטיפול משמש גם כטיפול מונע, כדי שאותם הסימפטומים לא ישובו ויחזרו על עצמם. שיטת הטיפול בשיאצו היא אחת הותיקות והפופולאריות ברחבי העולם. זאת לאחר שנרשמו הצלחות רבות ומוכחות, ורבים בעולם מאמצים אליהם את הגישה הזו.

שיאצו –ענף ברפואה המשלימה

רפואה משלימה היא תחום שבתוכו יש ענפי טיפול רבים. המשותף לכולם הוא הגישה ההוליסטית, ההומיאופתית, הטבעית, ואשר אינה שייכת לתפיסה של הרפואה הקונבנציונלית. בניגוד לאחרונה, רפואה משלימה שואבת את מקורותיה מהטבעי, מהרוחני, וממסורות עתיקות יומין המגיעות מרחבי העולם. שיאצו הוא אחד מענפי הטיפול ברפואה המשלימה, והתורה שלו, כמו הענפים האחרים בתחום זה, היא התייחסות למטופל כאל מכלול של תחושות ורגשות והקשר שלהם לסימפטומים פיזיים שהוא חוה. המטרה היא לאתר את מקור הסימפטום ולסלק אותו, בעוד שברפואה המערבית ההתייחסות היא אל הסימפטום בלבד, ללא כל תוכנית טיפול אישית או בדיקת מקור הסימפטום והסיבות לו. הרפואה המשלימה נקראת בפי רבים גם רפואה אלטרנטיבית, מאחר ועבור רבים זו האלטרנטיבה הטיפולית היחידה, ולא כאמצעי משלים לטיפול הקונבנציונלי. ענפים נוספים ברפואה המשלימה הם הומיאופתיה, נטורולוגיה, רפלקסולוגיה, קינסיולוגיה, פרחי באך, דיקור, רפואה יפנית, ועוד.

לימודי שיאצו מתקיימים במכללות מקצועיות של לימודי רפואה משלימה ומכונים רלוונטיים. תחומי הלימוד הם רבים ומעמיקים, והלומדים שיאצו יחשפו למגוון נושאים, כמו לימודי עיסוי, אנטומיה, פיזיולוגיה, יסודות בעיסוי, הקשבה למטופל ועוד. ניתן ללמוד שיאצו במסגרת לימודים כוללים ברפואה המשלימה או באמצעות קורס שיאצו ממוקד ומעמיק.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מכללת Spirit כרכור - המכללה ללימודי רפואה משלימה

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת יובל

מאת: יובל רכיבה טיפולית14/10/131330 צפיות
רכיבה טיפולית - לרכב כל הדרך אל המכללה !

מאת: יובל רפואה משלימה14/10/131005 צפיות
רפואה משלימה – מקצוע שאתה אוהב ומתחבר אליו

מאת: יובל רכיבה טיפולית22/09/131453 צפיות
לימודי רכיבה – רפואת הנפש, הרוח והגוף

מאת: יובל חינוך ולימודים - כללי03/02/13724 צפיות
לימודי רפואה משלימה- הכירו אותה לימודי רפואה משלימה הינם תחום לימודים מרתק ומאתגר. תחום נרחב זה מחייב צורת הסתכלות רחבה על האדם המטופל.

מאת: יובל קורסים וסדנאות23/10/12649 צפיות
שיאצו היא שיטת טיפול המתבצעת באמצעות מגע, או במדויק יותר, לחיצות במגע. טיפול באמצעות שיאצו מסייע בפתרון בעיות וקשיים רבים של המטופל מהאספקט הגופני והרגשי.

מאת: יובל לימודי תעודה ומקצוע03/10/12741 צפיות
למה משמשת רכיבה טיפולית? התחום של רפואה טיפולית נודע בעולם כבר שנים ארוכות אולם בעשורים האחרונים הוא זוכה לעדנה של ממש.

מאת: יובל קורסים וסדנאות19/09/12720 צפיות
כולנו מכירים את הליצן. המילה "ליצן" מעלה בדמיוננו את האיש עם הסרבל הצבעוני, האף האדום והפנים המאופרות כשלראשיהם כובע קונוס, כשמטרתם להצחיק את הסובבים ולהעלות את מצב הרוח.

מאמרים נוספים בנושא קורסים וסדנאות

מאת: pebקורסים וסדנאות03/03/19913 צפיות
קורס סלולר וניהול מעבדה המצב בשוק כיום הוא כזה, שכמעט לכל אדם מעת עמדו על דעתו, יש מכשיר סלולארי כלשהו, סמארטפון, טאבלט ואפילו שניהם. לעומת זאת המעבדות וטכנאים המוכשרים לתיקונים הנפוצים הנדרשים לאותם מכשירי סלולר – מועטים למדי ביחס לכמות העצומה של מכשירי הסלולר הנמצאים בשימוש כל הזמן ומועדים לתקלות מכל סוג. מסיבה זו, קיימת היום דרישה רבה לאנשי מקצוע מוסמכים, המסוגלים לתת את המענה המושלם לכל צורך בתחום תיקוני סמארטפונים או טאבלטים או כל מכשיר סלולארי אחר. למי מתאים להיות טכנאי סלולר?

מאת: pebקורסים וסדנאות03/03/19905 צפיות
למה דווקא טכנאי טלפונים סלולרים ? שכיר או עצמאי – לפתוח מעבדת תיקונים או לעבוד במעבדה פרטית או לעבוד בחברות הסלולריות אתגר – בחזית הטכנולוגית. שוק מפותח וגדל – התפתחות מדהימה בנושא הסלולר התפתחות טכנולוגית. פתיחת שוק המכשירים הסלולרים לתחרות. שימוש הולך וגדל – לא רק טלפון. תלות הולכת וגדולה במכשיר הסלולרי. מכשירי הטלפון שבחזית הטכנולוגית מתאימים לכל הגילאים. שינוי מרכז ההוצאה – העברת עלות השימוש מחברות הסלולר. המחיר הממוצע אותו אנו משלמים עבור המכשיר עלה. חבילות התקשורת מוזלות באופן משמעותי – י

מאת: נויקורסים וסדנאות28/09/172059 צפיות
יותר ויותר אנשים בוחרים ללכת וללמוד מקצוע דרך קורס מקצועי כזה או אחר כאשר לא כולם פונים ללימודי תואר ראשון. הסיבה לכך היא שאנשים מבינים כי סביבה משרדית או סביבה סגורה לא תמיד מתאימה לכולם.

מאת: מגניב קורסים וסדנאות29/09/161052 צפיות
העולם שבו אנו חיים כיום הוא ללא ספק עולם צרכני. הלקוח שלכם חשוף בכל רגע נתון למגוון מוצרים המוצעים למכירה על ידי אנשי מכירות מטעמה של החברה המתחרה. חשוב לזכור כי כישורי מכירה גבוהים הם אינם בהכרח משהו שנולדים איתו, אולם נכון שגישה שאפתנית וכריזמטית בהחלט תוכל לסייע לכם, יחד עם זאת ובסופו של יום מדובר בטכניקה מאד ברורה. השקעה גדולה יותר בשיפור יכולות המכירה על ידי קורס מכירות איכותי למשל, תאפשר לכם להצליח במשימה של הגדלת מכירות

מאת: רוני הכהןקורסים וסדנאות25/09/16932 צפיות
אחד הדברים הבולטים בכפר הקטן הזה שלנו הוא הקשרים שכולנו יוצרים עם אנשים זרים שהדרך היחידה לפתוח ערוצי תקשורת איתם באינטרנט היא על ידי הבנה של השפה הבינלאומית ברחבי הסייבר שהיא השפה האנגלית

מאת: אבי דוידיקורסים וסדנאות03/08/161021 צפיות
בקצרה על לימודי אנגלית למתקדמים עם רמה בסיסית תוך המלצה על לימודי אנגלית בטלפון בהתאמה אישית.

לגרום למישהו לא לעשן, שיטות להפסקת עישון, לשכנע את עצמך לא לעשן, איך להפסיק לעשן, לשכנע מישהו לא לעשן, דרכים לא לעשן, מאמן אישי מומלץ, מטפל התנהגותי קוגניטיבי: כן מה אתה אומר מההתחלה, מישהו. ש: מישהו רוצה להפסיק לעשן. אליעד: מישהו רוצה להפסיק לעשן כבר נפסלת עוף. ש: הוא טוען שהוא רוצה להפסיק לעשן. אליעד: אוקי תודה רבה אמר שהוא רוצה להפסיק לעשן אוקי עכשיו בא נתקדם כן, מישהו אמר שהוא רוצה להפסיק לעשן אוקי סיפור מעניין אוקי. ש: שואלים אותו למה אתה לא מפסיק לעשן. אליעד: שואלים אותו ...

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica