חפש מאמרים:
שלום אורח
29.05.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

יצירת הוויה של שמחה

יצירת הוויה של שמחה
לאורה אשר התגרשה לפני מספר חודשים יש 3 ילדים בגיל ההתבגרות, היא עכשיו עסוקה בארגון מחדש של חייה, ובחיים החדשים שלה. היא שמה לב שבזמן האחרון היא לא מרגישה טוב וחולה לעיתים קרובות, פעם זה הצטננות, פעם זה שיעול, פעם זה כאבים במקום זה או אחר, ולא תמיד מצב הרוח שלה מרומם, היא עסוקה בגידול הילדים ובגידול עצמה ובמקביל גם לומדת באוניברסיטה תואר ראשון.

אורה מרגישה שיש לה המון רצונות שחלקם סותרים אחד את השני, ואשר גורמים לה להרגיש שהיא תקועה במקום, כמו למשל:
" אני רוצה להתחיל לעבוד, אבל אין לי רצון לחפש עבודה"
"אני רוצה להיות אמא טובה, אין לי לפעמים כוח לילדים"
אז מה היא יכולה לעשות?

בעקבות מפגש אישי אורה החליטה לעשות משהו, היא החליטה שכפי שהיא מרגישה עכשיו שהכול נראה אפרורי ולא מתקדם היא תנסה למצוא 3 דברים שעליהם היא יכולה להוקיר תודה, דברים שהם ברשימה של הדברים שהיא חושבת שגורמים לה להיות תקועה במקום. הנחתה אותה המחשבה שישנה אפשרות לראות ולהתבונן על המציאות בצורה שונה, בדיוק כמו המשל של חכמי חלם: שאלו את אחד מחכמי חלם " "מי החיה החזקה בעולם?" , חשב החכם ולבסוף ענה: "הארנב". "מדוע?" שאלו כולם בפליאה. ענה חכם חלם: "כי הוא יכול לעוף כשהוא נושא על כתפיו נשר....".

אורה שמה לב שהיא יכולה להודות על האפשרות להיות בהפסקה ממירוץ החיים, להיות במנוחה דבר שהיא לא נתנה לעצמה לעשות עד היום. "תודה שמתאפשר לי לקרוא ספר, עיתון, לראות הצגה. אלו מותרות עבורי, כי ביומיום אני עסוקה באלף ואחד דברים אחרים..."

ואורה הבחינה פתאום שקרה עוד משהו נהדר, היא התחילה לשים לב לדברים שקודם היו נסתרים ממנה, מתוך ה"אין" התחילו לצוץ ה"יש" והיא הבינה שזו תובנה מאוד גדולה היא הבינה שבכוחה להחליט אם להיות בצד ה"אין" או בצד ה"יש" וליצור מודעות של בחירה ולהיות הוויה אחרת עם הרבה יותר שמחה.

ואז מבלי לעשות כלום, הדברים סביבה התחילו להתאים עצמם אליה ולהיות גם כן לטובה.

הגישה שלנו כלפי החיים, יוצרת את הגישה של החיים כלפינו" ארל ניינטינגל

2 טיפים לחיים:
להעלאת האנרגיה ורגעי שמחה בחיים: בכל פעם שעולה מחשבה שלילית להודות על מה שכן יש.
בכל יום להודות על 3 דברים שניתן להיות עימם בהכרת תודה.

ככל שנוכל למקסם רגעים של שמחה, לימים של שמחה, נעצים את המקום בתוכנו שמרגיש בריא,נינוח ומאושר לקבלת ערכת חזרה למסלול שמטרתה להעלות את רמות האנרגיה ושמחה במתנה לחץ כאן

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

חני שקד מאמנת אישית ורפואית. אימון חזרה למסלול. ניתן להירשם כבר עכשיו בחינם, לסדרת סרטוני ההדרכה, שניתנים לך בחינם, כדי לחזור למסלול לאחר טראומה. סרטונים אלו יכולים לשנות באופן משמעותי את רמת האנרגיה שלך, בדרך לחזרה למסלול וליצירת משמעות בחיים והרגשה טובה! הרשמה לסדרת הסרטונים:   hanishaked13@gmail.com נייד: 050-4005510 פייסבוק: http://www.facebook.com/imun.hani

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת חני שקד

מאת: חני שקדהתמודדות עם מצבי לחץ28/08/124676 צפיות
ליונה לא היה מושג מה היא אוהבת באמת. היא התרגלה שמנהלים את חייה, עד הפרידה הכפויה מאלו ששלטו על מעשיה ומחשבותיה, שגרמה לה להיפרד מדפוס ה"ילדה הצייתנית והכנועה".

מאת: חני שקדאימון אישי - כללי21/08/12657 צפיות
רוב הזמן עסוקים בעשייה ולא ממש מתפנים להקדיש מחשבה כדי לחשוב מדוע אני כאן? יעוד זה ה"משהו" שמחבר אותך להרגשה של שמחה והנאה

מאת: חני שקדאימון לאיכות חיים07/08/12709 צפיות
יש דברים שקורים במציאות , ואנו יכולים לתת להם פרשנות שתגרום לנו להרגיש דחיה, ו/או ליצור פרשנות מעצימה. זה הסיפור של יוסי.

מאת: חני שקדאימון לכסף26/07/12845 צפיות
יפה מגיעה לאימון בשל בזבזנות הירושה שלה. מסתבר שפיזור הכסף בא לענות על חסך באהבה, מצב של בדידות ורצון לתמיכה. דרך האימון היא משחררת את האחזקה שלה ויוצרת הוויה של אישה חזקה שתומכת ואוהבת את עצמה.

מאת: חני שקדהתמודדות עם מצבי לחץ20/07/12993 צפיות
נאווה החלימה מתאונה בבית, ומתמודדת עם משקל עודף. בעזרת שאלת שאלות נכונות שעבדו בשבילה וחיברו אותה לרגש שונה, היא עברה תהליך של ירידה קלה במשקל.

מאת: חני שקדהתמודדות עם מצבי לחץ13/07/12920 צפיות
לדעת מה רוצה? מסתבר שזה לא ברור ומובן מאליו. רינה, שעברה אירוע קשה ובנס ניצלה ונשארה בחיים, יודעת שהיא רוצה להיות מאושרת. איך עושים את זה?

מאת: חני שקדהתמודדות עם מצבי לחץ05/07/12920 צפיות
לפעמים מרגישים תקועים. דווקא במקומות האלו במקום שנוכל לעודד את עצמנו , באים שדוני הביקורת העצמית, הספקות, החרדות וההאשמות לכרסם בטוב שבנו. המצב יכול להחמיר אחרי אירוע פתאומי שגורם לטראומה כמו תאונה, אובדן, פיטורים וכו'. ענת, שעברה מחלה קשה, מגלה מה ההשפעה החיובית וגם השלילית של השדון שמלווה אותה עוד מילדותה ומחליטה אחרת.

מאמרים נוספים בנושא התמודדות עם מצבי לחץ

מאת: בנימין קלינגרהתמודדות עם מצבי לחץ05/04/20238 צפיות
הסבר ותיאור כללי של מחלקת רישוי בניה בעיר הרצליה הנמצאת כיון במאמצי פיתוח רבים, אמונה מחלקת רישוי בניה על הפקת היתרי הבניה השונים שבאמצעותם ניתן יהיה לבנות ולפתח את העיר. תהליך הפקת היתר מלווה בבדיקות המשלבות בדיקות סטטוטוריות, זאת יחד עם בדיקת טיב התכנון המוצע המתבצע באמצעות בדיקת התאמה להנחיות המרחביות. בנוסף, נציגי מחלקת רישוי מסייעים במתן מידע וליווי המתכננים משלבי התייעצות ראשוניים ועד לשלב הפקת ההיתר.

פיטורים ממקום עבודה, פרידה מרצון, לא רוצה אותי, גירושין מרצון, פרידה מבחירה, התמודדות עם דחייה, אימון עסקי, מורה רוחני: עכשיו נניח ששני אנשים נפרדו נניח עכשיו והבן אדם, בא נדבר על נושא של פרידות יש פה כמה היבטים, היבט ראשון מה בן אדם מעדיף יותר שייפרדו ממנו או שהוא ייפרד מה הוא מעדיף יותר, מה בן אדם מעדיף שיגידו לו "לא רוצים אותך" או שהוא יגיד שהוא לא רוצה מה בן אדם מעדיף יותר? ש: שהוא יגיד שהוא לא רוצה. אליעד: שהוא יגיד שהוא לא רוצה למה? ש: כי אז זה הרצון שלו כאילו ואז הרצון ...

מפחד להיפגע, לאהוב שוב, פחד מבגידה, פחד מאינטימיות, מפחד להיפגע, לא רוצה להיפגע, טיפול נפשי, ייעוץ אישי: עכשיו השאלה היא כזאת אוקי איך בן אדם שניסה משהו ונכשל איך הוא בעצם יכול לקבל את הבטחון לנסות עוד פעם, עכשיו מה שאמרתי זה לבוש של כמה ווריאציות שונות זה יכול להיות בן אדם שניסה משהו ונכשל וזה יכול להיות נגיד בן אדם נגיד שבגדו בו באמון והוא צריך לתת אמון מחדש או נגיד שבן אדם היה במערכת יחסים ואז הוא נפרד נגיד והוא איבד אמון באהבה והוא רוצה להתאהב מחדש זאת בעצם השאלה איך זה אפשרי ...

טיפול בדמיון מודרך, התעללות בבעלי חיים, איך למחוק זיכרון, ניתוק רגשי, איך לטפל בטראומה, צמחונות, קואצינג, הדרכה: את שומעת אותי לפי איך שאת שותקת נראה לי שאת סובלת מאיזו טראומה, יכול להיות? אני לא יודע ממשהו, באותה מחשבה איך שהתחלת לדבר הבנתי שאת כנראה לא סובלת מאיזו טראומה חשבתי שאת שותקת בגלל טראומה, לא יכול להיות? ש: שלשתוק זה בהכרח בגלל טראומה? אליעד: מה הטראומה גורמת לבן אדם? לשתוק סתם אני צוחק איתך אוקי. עכשיו בכל מקרה הנושא הוא טראומות זה הנושא, עכשיו השאלה היא כזאת למרות ...

מאת: סיגלהתמודדות עם מצבי לחץ21/06/152068 צפיות
החיים הטרופים שלנו לא נותנים לנו את האופציה לעשות פסק זמן מהחיים לעצור ולהפיק לקחים אנו רוצים להספיק כמה שיותר ... ולעיתים אנו קורסים תחת העומס איך שנגמר הסיפור ישר מצאתי אהבה חדשה או "יומיים אחרי הפיטורים כבר הייתי בעבודה אחרת" – נשמע מוכר כשאנחנו לא עוצרים בין אירוע לאירוע כדי לבחון- מה קרה למה זה קרה? איך זה קרה? ואנחנו ממהרים לאירוע הבא אין לנו זמן לעבד את המידע שצברנו אין לנו זמן לזהות את המכנה המשותף , או את הדפוס ואז הדפוס חוזר, כי בעצם אצלנו שום דבר לא השתנה ומהר מאד אופס.. אנחנו בפלונטר חדש?

מאת: סיגלהתמודדות עם מצבי לחץ21/06/151581 צפיות
החיים הטרופים שלנו לא נותנים לנו את האופציה לעשות פסק זמן מהחיים לעצור ולהפיק לקחים אנו רוצים להספיק כמה שיותר ... ולעיתים אנו קורסים תחת העומס איך שנגמר הסיפור ישר מצאתי אהבה חדשה או "יומיים אחרי הפיטורים כבר הייתי בעבודה אחרת" – נשמע מוכר כשאנחנו לא עוצרים בין אירוע לאירוע כדי לבחון- מה קרה למה זה קרה? איך זה קרה? ואנחנו ממהרים לאירוע הבא אין לנו זמן לעבד את המידע שצברנו אין לנו זמן לזהות את המכנה המשותף , או את הדפוס ואז הדפוס חוזר, כי בעצם אצלנו שום דבר לא השתנה ומהר מאד אופס.. אנחנו בפלונטר חדש?

מאת: אלעד רימוהתמודדות עם מצבי לחץ11/06/151748 צפיות
חרדה היא מצב הגורם לנו לחוסר נוכות, חשש או מצוקה בסיטואציות שונות בחיים ללא טריגר מגורם אובייקטיבי או סכנה ממשית. הבנת הבעיה וטיפול נכון עשויים לסייע לחזור לשיגרת חיים תקינה ולתפקוד מלא בחיים החברתיים והמקצועיים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica