חפש מאמרים:
שלום אורח
22.09.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מה זה מאזן רבעוני

מאת: דורון עמיתניהול13/08/2012581 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

תוצאות הרבעון השני של החברות הגדולות במשק מדרדרות את מצב המשק הישראלי והגרעון בהכנסות המדינה.

נכון, חברות הענק לא משלמות מס הכנסה כמו שאר החברות או העסקים במשק, אבל עד לפני שנה שנה וחצי הם היו המסחטה של תשלומי המיסים למדינה. הדוחות הרבעוניים והשנתיים של השנה וחצי האחרונה רק מדרדרים את המצב מטה.

אנחנו מדברים על אפריקה ישראל שהפסידה 800 מיליון שקל ברבעון השני, הוט שהפסידה 39 מיליון שקל ברבעון, בזן שהפסידה 100 מיליון דולר דלק רכב שהפסידה 60 מיליון  ברבעון, לעומת זאת צופים כי הבנקים יציגו רווח יציב של 1.8 מיליארד שקל. (איך לא כול המדינה מקטן ועד גדול שייכים לבנקים) אבל לנו חשוב מאד שהבנקים ישמרו על הלימות ההון שלהם ויהיו חזקים דיים בשביל לא להצטרך גם כן עזרה ממשלתית..

איך שלא יהיה ולאן שלא נסתכל המיתון כבר כאן ועכשיו. המשק כולו בנסיגה, וכול ההכרזות וההכנות שאנו נחשפים בתקשורת בנושא כן מלחמה לא מלחמה אם אירן לא מוסיפה כלל וכלל ליציבות הכלכלית שלנו ולחוסן השוק. ניקח גם את המצב הביטחוני מול סוריה, חיזבאללה ומצריים הלא יציבה ונשקף תמונה גרועה עבור היציבות הכלכלית הישראלית.

בכלל, אם מדברים על כלכלה, אז כלכלה זה לא רק החברות הגדולות עם ההפסדים האדירים שיש מהיכן לשלם אותם, אלה מדובר על מאות אלפי בעלי עסקים שמתמודדים יום יום עם מציאות קשה ובלתי מתפשרת על קיומם והישרדותם.

כ-יועץ עסקי אני לא רואה כתובת על הקיר שיש להפנות אליה את התסכול הנוראי שעוברים בעלי העסקים והחברות  בישראל שאין להם כיסים עמוקים בכדי לכסות הפסדים,  השאלה הנשאלת האם יכולנו ללכת נגד הזרם של הכלכלה החופשית, הקפיטליסטית? מה? היינו נשארים בכלכלה סוציאליסטית?, הרי אנחנו מדינה נהורה, שהתפתחה התפתחות מרשימה ב- שנות קיומה ובטח לא היינו רוצים להיות מפגרים אחרי העולם, ההפך המטרה הייתה להוביל ביחד עם כולם. רק שהשפע, הריבוי, ופתיחת השווקים היצרניים החדשים שקודם גידלו אורז למחייתם ועכשיו הם מוכרים את תוצרתם בכול תחום לכול העולם. זה מה שהביא את הכלכלה העולמית למיצוי. עם הגידול הטבעי במדינות המערב מגיע לעד 3% אזי במדינות המזרח הוא בדיוק כפול ואף יותר. צריך להודות המזרח ריסק את כלכלות העולם. ועדיין לא דיברנו על התפתחות המזרח, ויאטנם למשל, עוד מדינה שהולכת לכבוש את שווקי העולם ולהציף במוצרים.

כ-יועץ אסטרטגי אני די חושש ממה שקורה היום בישראל, אני לא רוצה לדבר על העולם, כי אף מדינה לא נמצאת בסיטואציה שכול גבולותיה אויבים לה, ואין לה אלה לסחור עם שאר ארצות העולם כאשר המחירים אינם אטרקטיביים כתוצאה ממרחק, תחרות, ושפע הנובע כולו מהמזרח.

כמי שנותן ייעוץ עסקי די שובר את הראש היום כאשר הוא בא לחברה כזאת או אחרת בכדי להנפיש בה חיים ולהוביל אותה במסלול של הישרדות כלכלית, עם מוטיבציה והליכה בין טיפות הגשם גם להרים את הראש. אך הדבר הולך ונהייה יותר ויותר קשה. לא שזה בלתי אפשרי כי חפצי חיים אנחנו. אבל המשימה היא אדירה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דורון עמית יועץ שיווק..

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דורון עמית

מאת: דורון עמיתיזמות עסקית08/06/14834 צפיות
האם אפשר לפתוח עסק בלי כסף? אולי? מה שבטוח שעסק הנפתח ללא הון עצמי של היזם או הבעלים לא יכול להחזיק לאורך זמן, עסקים לא שורדים בגלל שלא מתכננים אותם נכון והרצון לפתוח את העסק גובר על ההגיון לעשות את העסק בבטחון המקסימלי שלו.

מאת: דורון עמיתהלוואות20/05/14753 צפיות
הבנקים בישראל שינו מגמה, היום הם תומכים ב לתת אשראי לעסקים קטנים ובינוניים, האמת שההחלטה והמדיניות נכונה, הסיכון בפיזור אשראי לעסקים קטנים ובינוניים הוא נמוך שלא כמו בתאגידים הגדולים, היכן נכנסת הסוכנות היהודית לכול הסיפור הזה

מאת: דורון עמיתשיווק20/04/142841 צפיות
איך צריך לעשות שיווק לעסקים קטנים, האם שיווק בעסקים קטנים ובינוניים דומים לשיווק בעסקים וחברות גדולות

מאת: דורון עמיתיזמות עסקית14/04/14712 צפיות
עולם העבודה משנה כוון, הרבה מאד שכירים חייבים לקחת מגמה זאת ברצינות ולא להשען על התאוריה של שכיר, קבוע, בטוח וכ"ד

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי11/04/14755 צפיות
חשיבות העובד בעסק או בארגון אין לה אח ורע, השאלה כיצד אנו מקשרים בין הצורך והיכולת האנושית לבין הטרדות המרובות הפוקדות כול עובד ועובד

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי04/04/14683 צפיות
אם כמנהלים או בעלי עסקים נצליח לדעת להתמודד מול גחמות העובדים אזי נוכל ליצור סביבת עבודה נכונה אשר לשמה הוקמה החברה או העסק.

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי03/04/14765 צפיות
למעשה, לא צריך לפתוח עסק, להשקיע, לעבור את כול התלאות היום יומיות, מספיק להיות עובד ציבור או לעבוד בחברה ציבורית

מאמרים נוספים בנושא ניהול

מאת: עוזי פלגניהול17/05/20358 צפיות
ארגון עסקי בכל גודל, נדרש לבצע שינויים והתאמות במהלך חיו העסקיים. תדירות השינויים וגודלם נגזרים ממטרת השינויים, שאת רובן ניתן לסווג כצורך: בפתוח עסקי, שיפור וייעול תהליכים עסקיים קיימים, התאמות לתנאי התחרות בשוק ועוד. במאמר הנוכחי אתייחס לשני חוקים מתחום הפיזיקה של אייזיק ניוטון, ונבצע דרכם אנלוגיות בתחום הניהול העסקי ונזהה "זיקה בין פיזיקה וניהול עסקי", אך לפני כן נגדיר מספר מושגים מתחום הפיזיקה.

מאת: עוזי פלגניהול16/05/20358 צפיות
תוצר ניהולי הוא התוצאה המתקבלת מפעילות ניהולית. תוצר ניהולי המשיג את מטרתו הוא תוצר אפקטיבי ולהיפך, תוצר ניהולי אשר יוצר תוצאה בעייתית, ההופכת בעצמה לבעיה ואף יוצרת בעיות נוספות, הוא "וירוס ניהולי" ברמות חומרה שונות, ובתור שכזה יש לטפל בו למניעת נזק חמור למערכת. "ווירוס ניהולי" לא נוצר בכוונה תחילה.

מאת: עוזי פלגניהול16/05/20367 צפיות
הנעת עובדי הארגון העסקי במטרה להשגת בצועים עסקיים משופרים, צריכה להיות אחת המטרות המרכזיות בכל אסטרטגיה ניהולית עסקית, ההשקעה בפתוח עובדי החברה היא אחת ההשקעות החשובות והמשתלמות ביותר לכל ארגון עסקי. לא מספיק שעובדי החברה יהיו משכילים, מיומנים ומנוסים, חשוב שכל הכישורים והתכונות שצוינו, יבואו לידי ביטוי באופן חופשי ושוטף בהתנהלות העובד הבודד והארגון.

מאת: עוזי פלגניהול16/05/20365 צפיות
במאמר זה רוכזו תובנות המתייחסות לסיטואציות שונות בתחומי הניהול. הנושאים מוצגים באופן מטפורי לעיתים באופן אירוני או אבסורדי באנלוגיה לתהליכי הניהול העסקי הנדרשים. בחרתי בדרך זו להציג ולהסביר תהליכים ואירועים בניהול עסקי שקשה היה להסבירם או להבינם, בעקר לחסרי ניסיון ניהולי עסקי.

מאת: עוזי פלגניהול03/05/20423 צפיות
"השער האסטרטגי", הוא השער שדרכו אמורים להיכנס לעסק, תוצרים של החלטות אסטרטגיות כבדות משקל לעתידו של העסק. משמע נדרש שיקול דעת מעמיק לגבי כל מה שנדרש לעבור דרכו. נדרש סוג סינון צפוף שימנע כניסה של מזיקים

מאת: עוזי פלגניהול03/05/20395 צפיות
עסק הוא מפעל חיים והוא קרוב לליבנו, מאידך בעסק צריך לטפל לא דרך הלב. נדרשת דרך, כלים ותהליכי ניהול מסודרים ושיטתיים. אף אחד מאתנו איננו מושלם ואיננו צריך לדעת הכול. גם אם אנחנו יודעים, קשה לנו לטפל בנושאים הקשורים בנו רגשית, מאחר ואיננו אובייקטיבים כלפי עצמינו וכלפי הקרובים לנו.

מאת: עוזי פלגניהול03/05/20293 צפיות
הדברים הנכונים לעסק הם לא תמיד ובהכרח: הדברים שהמנהל אוהב לעשות, או יודע לעשות, או רוצה לעשות, או יכול לעשות. הדברים הנכונים לעסק הם הדברים הנדרשים והקריטיים לעסק. בלעדיהם העסק יישחק, יתקע או יקרוס.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica