חפש מאמרים:
שלום אורח
27.02.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

איך עושים כסף

מאת: דורון עמיתניהול17/08/20121042 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מיהו איש עסקים טוב.

בואו נלמד מיהו איש עסקים טוב!

ובכלל ממה עושים כסף היום?

למעשה אנשי העסקים בישראל מתחלקים למספר גורמים, אנשי עסקים בתחום ההון (בורסה, מניות, סחורות, מטבע חוץ, השקעות) אנשי עסקים בתחום הנדל"ן,(סוחרי נדלן, תיווך נדלן, עורכי דין בתחום הנדל"ן, קבלנים ומאכרים) אנשי עסקים בתחום התעשייה (יצרנים ) אנשי עסקים בתחום היבוא (יבואנים) אנשי עסקים בתחום המסחר והשירותים.

עכשיו בואו נחשוב למי מאנשי העסקים בסקטורים השונים יש פוטנציאל לייצר כסף.

אם אנו מסתכלים על אנשי עסקים בתחום ההון, אלה שמשקיעים במניות, בסחורות, יש פוטנציאל גבוהה לעשות כסף, וזאת למרות חוסר הפעילות המשווע בתחום שוק המניות הישראלי (זה נקרא היום בשפה של שוק משעממם) אבל עדיין בתחום זה ניתן לעשות כסף בקלות ייתרה. איש עסקים בתחום זה צריך להיות קר רוח, חד מחשבה, אינטואיציה וניסיון ברמה גבוהה ואז בהזזה של מספרים לכאן או לכאן הוא יכול לעשות כספים יפים.

מכאן נעבור לשוק הנדל"ן שגם הוא שוק מתנדנד דרמטית מתקופה לתקופה (זכורה התקופה שבשוק הנדל"ן בעיקר המסחרי לא זזה עסקה קרוב לתקופה ארוכה) אבל עדיין זה שוק נצרך, אם הרבה כסף בצדו לכול העוסקים בענף והוא יכול להביא רווחים יפים לאותם אריות נדל"ן המסתובבים בשוק ומחכים לכול הזדמנות לטרוף. גם כאן אנשי העסקים העוסקים בתחום צריכים להיות "כרישים" עם חושים מחודדים, ויכולת עמידה במשא ומתן גבוהים.

מכאן אנו עוברים לאנשי העסקים בתחום התעשייה, וכאן מתחילה להתעורר הבעיה אצל אותם אנשים המחוברים רגשית לתעשייה שהם יוצרים (כמובן אני לא מדבר על אותם מנכלים בחברות הציבוריות או במפעלי הייטק שהם למעשה רק המנכלים ולא הבעלים ומשכורתם מספיקה להם גם מבלי לקחת סיכון) הכוונה שלי לאותם יצרנים המחוברים למוצרים שלהם ופחות לצד הכספי ועשיית הכסף כפי שציינתי בשני הסקטורים הקודמים. כ-יועץ עסקי, אני תמיד מבחין אצל אנשים אלה חיבור למוצר ולמלאכה ופחות חיבור לתחום עשיית הכסף והרווח. זו גם הסיבה שבישראל של היום יש פחות תעשיה ופחות תעשיינים עשירים. לפני עשרות שנים תעשיינים הם אלה שהיו נחשבים לאנשים עשירים ואמידים, ואילו היום אותם אנשי שוק ההון והנדל"ן הם אלה שנחשבים כטיקונים עשירים ועושי כספים מקצועיים. כי הם לא מחוברים לשום דבר מחוץ לכסף. איזה סנטימנטים יש לאנשים אלה עם מניות ונירות של חברות בארץ ובחו"ל...כלום.. חוץ מכסף...

לסקטור הרביעי שהם למעשה כלל העסקים במשק הישראלי אין זמן בכלל לעשות כסף. כמי שנותן ייעוץ עסקי אני יכול להבחין שאנשים אלה עסוקים כול היום ב-כיצד לשרוד. וזאת המשימה היחידה העומדת כנר לרגליהם, כסף מבחינתם זה צורך לכסות על הפסדיהם או לרפד את תזרים המזומנים שלהם.  למי מהם יש בכלל זמן להתעסק בכסף. וזאת הטעות של אותם עסקים שרותמים את העגלה לפני הסוס. מה שלא קורה אצל אותם אנשים פנויים המשחקים בניירות.

כ-יועץ אסטרטגי אני זוכר אמרה האומרת עם אתה עובד אין לך זמן לעשות כסף. וזאת אנטי תזה לייעוד של איש העסקים ועולם העסקים בכלל. יוצא שזה שעובד, זה שמרגיש שעיסוקו זה מפעל חיים, הוא לא איש העסקים שיעשה כסף....לה היום ולא מחר.. גם אנשי שוק ההון שעושים כסף גדול לוקחים סיכון לא קטן כי לא ניתן לצפות את המחר וכול האנליסטים היועצים לאותם אנשי עסקים יועצים בתחום הכלכלה והסטטיסטיקה אבל לא בתחום האמת המציאותית המרה המשתנה כול יום.

לכן אם נחבר את כול מה שנאמר כאן נבין כי אנשי עסקים שמאחור עומד מפעל, יבוא, עסק לא יוכלו לעשות כספים גדולים, את מה שכבר עשו הכניסו חזרה לעסקם ואלה שנהנים עדיין משוק ההון והנדל"ן יכול כול פעולתם להתפוצץ להם בפנים ולמחוק את כול הרווחים הצפויים.

אז נשאלת השאלה, ובכול זאת ממה עושים כסף.

את התשובה אתם יודעים, לא אוכל לכתוב אותה בבמה כול כך מכובדת כמו זו שהמאמר נמצא בתוכה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דורון עמית יועץ שיווק..

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דורון עמית

מאת: דורון עמיתיזמות עסקית08/06/14761 צפיות
האם אפשר לפתוח עסק בלי כסף? אולי? מה שבטוח שעסק הנפתח ללא הון עצמי של היזם או הבעלים לא יכול להחזיק לאורך זמן, עסקים לא שורדים בגלל שלא מתכננים אותם נכון והרצון לפתוח את העסק גובר על ההגיון לעשות את העסק בבטחון המקסימלי שלו.

מאת: דורון עמיתהלוואות20/05/14681 צפיות
הבנקים בישראל שינו מגמה, היום הם תומכים ב לתת אשראי לעסקים קטנים ובינוניים, האמת שההחלטה והמדיניות נכונה, הסיכון בפיזור אשראי לעסקים קטנים ובינוניים הוא נמוך שלא כמו בתאגידים הגדולים, היכן נכנסת הסוכנות היהודית לכול הסיפור הזה

מאת: דורון עמיתשיווק20/04/142766 צפיות
איך צריך לעשות שיווק לעסקים קטנים, האם שיווק בעסקים קטנים ובינוניים דומים לשיווק בעסקים וחברות גדולות

מאת: דורון עמיתיזמות עסקית14/04/14634 צפיות
עולם העבודה משנה כוון, הרבה מאד שכירים חייבים לקחת מגמה זאת ברצינות ולא להשען על התאוריה של שכיר, קבוע, בטוח וכ"ד

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי11/04/14686 צפיות
חשיבות העובד בעסק או בארגון אין לה אח ורע, השאלה כיצד אנו מקשרים בין הצורך והיכולת האנושית לבין הטרדות המרובות הפוקדות כול עובד ועובד

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי04/04/14609 צפיות
אם כמנהלים או בעלי עסקים נצליח לדעת להתמודד מול גחמות העובדים אזי נוכל ליצור סביבת עבודה נכונה אשר לשמה הוקמה החברה או העסק.

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי03/04/14690 צפיות
למעשה, לא צריך לפתוח עסק, להשקיע, לעבור את כול התלאות היום יומיות, מספיק להיות עובד ציבור או לעבוד בחברה ציבורית

מאמרים נוספים בנושא ניהול

מאת: נינה כהןניהול14/08/171053 צפיות
קרוב למיליארד איש כבר עושים שימוש באינטרנט על בסיס קבוע, אם באמצעות המחשב הנייד, המחשב הנייח, הטאבלט או טלפון החכם

מאת: נינה כהןניהול14/08/17766 צפיות
ישנם עסקים רבים בישראל שנתונים לתחרות קשה במיוחד עסקי המסעדנות, כאשר קיימות המון מסעדות בכל מיני סגנונות ברחבי הארץ.

מאת: נינה כהןניהול25/07/17668 צפיות
העולם העסקי, טומן בחובו עסקים רבים מכל מיני סוגים. ישנם בעלי עסקים שאינם מסוגלים לשרוד בשנה השנתיים הראשונות לקיומם

מאת: שלום כהןניהול06/11/16755 צפיות
ניהול עסק הוא מטלה לא פשוטה ומי שהתנסה בכך או שיש לו עסק בפועל יודע את זה. צריך לנהל בראש ובראשונה את העובדים, צריך לנהל את המלאי, צריך לנהל את הספקים, לעקוב אחר הנהלת החשבונות ולבצע עוד מטלות רבות אחרות

מאת: עוזי פלגניהול18/07/16821 צפיות
בכל עסק מקרטע וכושל מתקיים תמהיל כישלונות במינונים שונים האחראים למצבו של העסק. כפי שנכתב לא מעט פעמים, הכישלון לא יתום, יש לו גורם אחראי ברור ומובהק. במאמר נחדד נקודה זו.

מאת: SEOMANניהול31/05/16928 צפיות
איך תוכלו לגשת ללקוחות שלכם בצורה הטובה ביותר? כיצד באמצעות מוצרי פרסום ניתן להשיג יותר לקוחות

מאת: SEOMANניהול25/05/16865 צפיות
כיצד מוצרי הפרסום הפשוטים משפיעים על הלקוחות הקיימים של החברה ואיך ניתן למנף את כלל השיווק באמצעות מוצרי פרסום.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica