חפש מאמרים:
שלום אורח
19.09.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מהי ליצנות רפואית?

מאת: יובל קורסים וסדנאות19/09/2012732 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

אז מה זה בדיוק השילוב המוזר של המילים "ליצנות רפואית"? המילים "ליצן" ו"רפואי" לא ממש מתחברות, שהרי ליצן הוא דבר שמח ועליז, המעלה חיוך על הפנים. לעומת זאת המילה "רפואי" היא מילה קודרת. ישנם אנשים שזהו המקצוע שלהם. הם נמצאים בבתי חולים ומבצעים את אחת השליחויות הנעלות ביותר. המטרה שלהם נותרה אחת: להצחיק, אבל להצחיק אנשים בבתי חולים, הסובלים בדרך כלל ממחלות קשות, חלקן סופניות, בעיקר ילדים. והחיוך הקטן של אותו הילד, שווה הכול.

ליצנות רפואית: הכוח לרפא באמצעות הצחוק

הפתגם "הצחוק בריא לבריאות" התברר כנכון. מחקרים עדכניים הוכיחו כי הצחוק מעורר השפעות פיזיולוגיות שמשחררות את האדרנלין. אבל ההשפעה אינה פיזית בלבד. ההומור והצחוק מסייעים לחולה, במרבית הזמן ילד, לשכוח לרגע מכל הקשיים והכאבים, ולסייע לו להתחבר מחדש עם המשפחה והחברים. לא פעם אירע מקרה של ילד אשר סירב לטיפול קשה לאורך זמן ממושך, כשהוא מסרב בכול תוקף לקבל את הטיפול המייסר, כשכולם מסביבו מנסים לשכנע את אותו הילד הקטן אך ללא הועיל, וביקור של ליצן רפואי גרם לילד לשתף פעולה תוך פרק זמן קצר כשהליצן מלווה אותו לאורך כל הטיפול המייסר.

אם אתם מחפשים מקצוע שיש בו גם המון סיפוק, מקצוע שהוא שליחות, ליצנות רפואית היא התחום עבורכם. תחום הליצנות רפואית הינו תחום חדש בארץ יחסית אך נמצא כל הזמן במגמת עלייה. בארצות הברית ובאירופה התחום ליצנות רפואית פועל מזה שנים. מסלול לימודי ליצנות רפואית מיועד בדרך כלל לאנשים שהמשחק, הרפואה, הפסיכולוגיה או הסיעוד הוא מקצועם, אך תנאי הקבלה בין המוסדות הינם שונים. ניתן ללמוד במסלול קורס ליצנות רפואית, אך ניתן ללמוד זאת אפילו במסגרת התואר הראשון כלימודים אקדמיים.

ליצנות רפואית: מסלולי הלימוד

במסגרת הקורס ליצנות רפואית ישנם נושאי לימוד רבים הכוללים אינטליגנציה רגשית, פיתוח מיומנויות רגשיות, טכניקות הרפיה ודמיון מודרך, תקשורת בסיוע עמידה מול קהל, שפת גוף והבעות הפנים, הומור כמנגנון הגנה, אימפרוביזציות, מאפייני וצרכי קהל היעד ועוד. כמו כן יילמדו קורסים שיעניקו כלים במסגרת העבודה כמו בניית דמות הליצן, סדנאות איפור, להטוטים וקסמים ואפילו פיסול בבלונים. המסלול לתואר ראשון נלמד במסלול דו חוגי: תיאטרון ולימודים רב תחומיים כאשר הלימודים מתפרסים על פני שלוש שנים, ומטרתו לכשיר סטודנטים בתחום. התואר מתמקד בפסיכולוגיה התפתחותית ותולדות הרפואה. כמו כן ניתן להמשיך לתואר שני בפקולטה לטיפול באמצעות אומנות. לסיום יש לציין כי הכוח של ההומור והצחוק הוכח באופן מוחלט כמסייע להחלמה ומפחית כאב באמצעות ייצור אנדורפין, עוזר למערכת החיסונית באמצעות התרבות תאי הלימפוציט, והקטנת מספר תאי הנסיוב קורטיזון בדם ובמיוחד בהתמודדות עם מצבים קשים.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מכללת Spirit כרכור - המכללה ללימודי רפואה משלימה

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת יובל

מאת: יובל רכיבה טיפולית14/10/131342 צפיות
רכיבה טיפולית - לרכב כל הדרך אל המכללה !

מאת: יובל רפואה משלימה14/10/131018 צפיות
רפואה משלימה – מקצוע שאתה אוהב ומתחבר אליו

מאת: יובל רכיבה טיפולית22/09/131462 צפיות
לימודי רכיבה – רפואת הנפש, הרוח והגוף

מאת: יובל חינוך ולימודים - כללי03/02/13734 צפיות
לימודי רפואה משלימה- הכירו אותה לימודי רפואה משלימה הינם תחום לימודים מרתק ומאתגר. תחום נרחב זה מחייב צורת הסתכלות רחבה על האדם המטופל.

מאת: יובל קורסים וסדנאות23/10/12732 צפיות
שיאצו משמעו טיפול בנגיעה באמצעות הפעלת לחץ בעזרת כפות הידיים על גוף המטופל. שיטה זו מקורה ברפואה הסינית והיא נועדה לשחרר חסימות אנרגטיות בגוף, באמצעות מגע ולחיצות על האזורים החסומים אשר מוציאים את הגוף מאיזון ולא מאפשרים לאנרגיית החיים הקיימת בגופינו לזרום בחופשיות.

מאת: יובל קורסים וסדנאות23/10/12657 צפיות
שיאצו היא שיטת טיפול המתבצעת באמצעות מגע, או במדויק יותר, לחיצות במגע. טיפול באמצעות שיאצו מסייע בפתרון בעיות וקשיים רבים של המטופל מהאספקט הגופני והרגשי.

מאת: יובל לימודי תעודה ומקצוע03/10/12752 צפיות
למה משמשת רכיבה טיפולית? התחום של רפואה טיפולית נודע בעולם כבר שנים ארוכות אולם בעשורים האחרונים הוא זוכה לעדנה של ממש.

מאמרים נוספים בנושא קורסים וסדנאות

מאת: pebקורסים וסדנאות03/03/19927 צפיות
קורס סלולר וניהול מעבדה המצב בשוק כיום הוא כזה, שכמעט לכל אדם מעת עמדו על דעתו, יש מכשיר סלולארי כלשהו, סמארטפון, טאבלט ואפילו שניהם. לעומת זאת המעבדות וטכנאים המוכשרים לתיקונים הנפוצים הנדרשים לאותם מכשירי סלולר – מועטים למדי ביחס לכמות העצומה של מכשירי הסלולר הנמצאים בשימוש כל הזמן ומועדים לתקלות מכל סוג. מסיבה זו, קיימת היום דרישה רבה לאנשי מקצוע מוסמכים, המסוגלים לתת את המענה המושלם לכל צורך בתחום תיקוני סמארטפונים או טאבלטים או כל מכשיר סלולארי אחר. למי מתאים להיות טכנאי סלולר?

מאת: pebקורסים וסדנאות03/03/19917 צפיות
למה דווקא טכנאי טלפונים סלולרים ? שכיר או עצמאי – לפתוח מעבדת תיקונים או לעבוד במעבדה פרטית או לעבוד בחברות הסלולריות אתגר – בחזית הטכנולוגית. שוק מפותח וגדל – התפתחות מדהימה בנושא הסלולר התפתחות טכנולוגית. פתיחת שוק המכשירים הסלולרים לתחרות. שימוש הולך וגדל – לא רק טלפון. תלות הולכת וגדולה במכשיר הסלולרי. מכשירי הטלפון שבחזית הטכנולוגית מתאימים לכל הגילאים. שינוי מרכז ההוצאה – העברת עלות השימוש מחברות הסלולר. המחיר הממוצע אותו אנו משלמים עבור המכשיר עלה. חבילות התקשורת מוזלות באופן משמעותי – י

מאת: נויקורסים וסדנאות28/09/172075 צפיות
יותר ויותר אנשים בוחרים ללכת וללמוד מקצוע דרך קורס מקצועי כזה או אחר כאשר לא כולם פונים ללימודי תואר ראשון. הסיבה לכך היא שאנשים מבינים כי סביבה משרדית או סביבה סגורה לא תמיד מתאימה לכולם.

מאת: מגניב קורסים וסדנאות29/09/161068 צפיות
העולם שבו אנו חיים כיום הוא ללא ספק עולם צרכני. הלקוח שלכם חשוף בכל רגע נתון למגוון מוצרים המוצעים למכירה על ידי אנשי מכירות מטעמה של החברה המתחרה. חשוב לזכור כי כישורי מכירה גבוהים הם אינם בהכרח משהו שנולדים איתו, אולם נכון שגישה שאפתנית וכריזמטית בהחלט תוכל לסייע לכם, יחד עם זאת ובסופו של יום מדובר בטכניקה מאד ברורה. השקעה גדולה יותר בשיפור יכולות המכירה על ידי קורס מכירות איכותי למשל, תאפשר לכם להצליח במשימה של הגדלת מכירות

מאת: רוני הכהןקורסים וסדנאות25/09/16948 צפיות
אחד הדברים הבולטים בכפר הקטן הזה שלנו הוא הקשרים שכולנו יוצרים עם אנשים זרים שהדרך היחידה לפתוח ערוצי תקשורת איתם באינטרנט היא על ידי הבנה של השפה הבינלאומית ברחבי הסייבר שהיא השפה האנגלית

מאת: אבי דוידיקורסים וסדנאות03/08/161035 צפיות
בקצרה על לימודי אנגלית למתקדמים עם רמה בסיסית תוך המלצה על לימודי אנגלית בטלפון בהתאמה אישית.

לגרום למישהו לא לעשן, שיטות להפסקת עישון, לשכנע את עצמך לא לעשן, איך להפסיק לעשן, לשכנע מישהו לא לעשן, דרכים לא לעשן, מאמן אישי מומלץ, מטפל התנהגותי קוגניטיבי: כן מה אתה אומר מההתחלה, מישהו. ש: מישהו רוצה להפסיק לעשן. אליעד: מישהו רוצה להפסיק לעשן כבר נפסלת עוף. ש: הוא טוען שהוא רוצה להפסיק לעשן. אליעד: אוקי תודה רבה אמר שהוא רוצה להפסיק לעשן אוקי עכשיו בא נתקדם כן, מישהו אמר שהוא רוצה להפסיק לעשן אוקי סיפור מעניין אוקי. ש: שואלים אותו למה אתה לא מפסיק לעשן. אליעד: שואלים אותו ...

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica