חפש מאמרים:
שלום אורח
17.04.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

שומרי ראש

מאת: בני טל

רוב שומרי ראש מגיעים מרקע צבאי, מיחידות מובחרות של צבא ישראל (סיירת מטכ"ל, השייטת וסיירות למיניהן) וצבאות שונים בעולם. בוגר יחידה מובחרת , איש הקומדו הימי , חייל הסיירות המיוחדות או לוחם ביחידה ללוחמה בטרור עובר במשך השנים הראשונות הכשרות והתמחויות רבות, בקורסים ומקצועות הנדרשים בכדי להיות שומר ראש.

המשרתים במסגרות האלו נבחרו וסוננו מתוך אלפי אנשים שנגשו והשתתפו בגיבושים ראשוניים, דרושה עמידה בלחץ נפשי בלתי פוסק בכדי לבדוק את אופיו של כל אדם ולהבטיח את כשירותו והתאמתו. נתונים אלו נדרשים בכדי להיות שומר ראש, ראש צוות וראש מערך אבטחה מקצועי. שומר ראש נדרש לעבור מסלול אימונים מיוחד מתחילתו ועד סופו, בין שהיה קצין או לוחם אין הנחות לאיש, המועמד מתחיל כטירון לכל דבר ולומד מחדש הכול, כאילו היה לוח חלק. נשקים, שיטות ירי, אבחנת נהלים, שיטות עבודה,  חיפוש אחר מתנקש ועוד. שומרי ראש המלווים ראשי מדינה כל הזמן מנתחים את המצב, העיניים תרות אחר המתנקש הפוטנציאלי, מחפשים אחר החריג, בחור שהתחפש לבחורה, בחור שהתחפש למישהו אחר, אדם הלבוש במשיא בשיא הקיץ, אדם מזיע, בסטרס בשיא החורף, רעידות, וילון שזז עם קנה של רובה, הבזק של שמש על כוונת טלסקופית. כל הדברים הללו יוצרים את השומר הראש האולטימטיבי ומונעים את ההרג של המאובטח.

משך קורס שומרי ראש ממלכתיים הוא חצי שנה במהלכה לומדים פסיכולוגיה של מאובטח, שיטות חבלה, מהי סריקה ואיך מבצעים סריקה שעות טרם הגעתו של המאובטח (כוח אדם, האזנות, אפשרויות לפיצוץ סלולארי, בולמי קשר אלחוטי בתוך המקום המאובטח). קיים ציוד אלקטרוני, מאוד מתוחכם, אשר ניתן לחסום בעזרתו שיחות או גלי רדיו, ציוד זיהוי פנים ויכולות זיהוי ממוחשבות בעזרת כל ארגוני המלחמה בפשע העולמיים כגון שב"ק, אינטרפול, ו – FBI. את כל הדברים הללו לומדים במשך תקופה ארוכה ולאט ובבטחה נכנסים לעבודה כמאבטח. מתווסף לזאת השירות הפיזי, אדם חייב להיות בכושר גופני גבוה מאוד, כך כשאשר הוא רודף אחר מפגע, לאחר חצי קילומטר או קילומטר של ריצה, עדיין יהיה מסוגל לירות בצורה מדוייקת ולמנוע הרג. כל הדברים הללו גורמים למתלמד שעתיד להיות שומר ראש להיות מקצועי ורציני. אדם אשר רוצה להיות שומר ראש חייב להיות חדור מטרה ומלא מוטיבציה. לאחר שעבר את המסלול והגיע להכשרה מקסימאלית מחויב שומר הראש לעבור הכשרה כל שלושה חודשים בשל ת"לג שהוא חייב לעמוד בהם (כושר גופני).

לפרטים נוספים - בני טל

 תגיות המאמר: בני טל, BTS, שומרי ראש


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

בני טל - אל"מ במילואים, יו"ר חברת בי.טי.אס - בני טל סקיוריטי
לפרטים נוספים :

http://www.bts-security.com/company-profile

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אל"מ במיל. בני טל

מאת: אל"מ במיל. בני טלצבא וביטחון25/07/139075 צפיות
עונת הקיץ עמוסה במטיילים ובנופשים בערי התיירות בישראל, ובראשן אילת וטבריה. אחד האלמנטים החשובים ביותר עבור מלון הוא אבטחה קפדנית של שטחו. הדבר התחדד עוד יותר לפני יותר מעשור, לאחר הפיגוע הרצחני במלון פארק בנתניה.

מאת: אל"מ במיל. בני טלהודעות לעיתונות - כללי17/07/131379 צפיות
המודעות לספורט גדלה ומבורכת, אבל האנשים שעושים ספורט בשעות הלילה חשופים יותר לפושעים פוטנציאליים שעלולים להסב להם נזק. במציאות שבה אנחנו חיים, הפעילות הספורטיבית נדחקת לשעות הלילה, אחרי שאנשים מסיימים את חובותיהם בעבודה ובמשפחה.

מאת: אל"מ במיל. בני טלצבא וביטחון12/07/132034 צפיות
הרצח המתועב שבוצע בסניף בנק הפועלים בבאר שבע יכול היה להימנע, אילו היו מטפלים בכשלי האבטחה.

מאת: אל"מ במיל. בני טלצבא וביטחון03/07/132261 צפיות
את הוראות הפתיחה באש, ישראלים רבים מכירים עוד מהשירות הצבאי בצה"ל, בין אם היו לוחמים או אפילו בתפקידים אחרים אשר דרשו שמירה על הבסיס או מקומות אחרים. עם זאת, ההוראות עשויות להשתנות מעט ממקום למקום וכן גם בהתאם למצבים של צפיפות קהל, אירועים וכדומה. אם כן, מה הם הנהלים המקובלים?

מאת: אל"מ במיל. בני טלצבא וביטחון20/06/131917 צפיות
זה קורה להרבה אנשים בחיים, וסביר להניח שגם אתם מכירים את המקרים האלו – שכיחת המפתח לבית, והמתנה מחוצה לו עד שאחד מבני המשפחה מגיע עם המפתח שלו. בדיוק בגלל מקרים כאלו, וגם מתוך ניסיון ליצור פתרון אבטחה שיתמודד עם פורצים, הומצא מנעול טביעת אצבע לדלתות, המכונה מנעול ביומטרי.

מאת: אל"מ במיל. בני טלהודעות לעיתונות - כללי11/06/131228 צפיות
המצב בו אדם מוצא את עצמו מותקף ברחוב, עשוי להוביל לשיתוק עקב פחד או חרדה. שמירה על קור רוח, ושימוש באמצעים נכונים, יכולים לאפשר התגוננות טובה יותר מפני מצב של תקיפה בלתי צפויה ברחוב.

מאת: אל"מ במיל. בני טלצבא וביטחון21/05/131980 צפיות
כל חברת אבטחה יודעת שפתרון המיגון הטוב ביותר הוא אפוד המגן. תופתעו לשמוע שכיום השכפ"צים הכבדים והמסורבלים הופכים לקלים יותר, חסינים יותר ואפילו אפנתיים.

מאמרים נוספים בנושא צבא וביטחון

מאת: tiloniצבא וביטחון14/02/221485 צפיות
לצערנו, מיגון חלונות הוא חלק אינטגרלי מהיותינו ישראלים בארץ הזו. מיגון חלונות הוא מה שלא פעם אנחנו פשוט לא יכולים להתפשר עליו. הביטחון שלנו ושל היקרים לנו הוא באמת הדבר החשוב ביותר

מאת: shlomy mutzafiצבא וביטחון22/07/211597 צפיות
המציאות של היום מצריכה מאתנו לקחת אחריות ולהגביר את הביטחון האישי שלנו ושל הסובבים אותנו. מידיי יום אנו שומעים ורואים במהדורות החדשות על עוד קטטה, עוד פריצה לבית עוד אלימות ועוד סיטואציות מאיימות שיכולות בקלות להגיע לסביבתנו הקרובה.

מאת: shlomy צבא וביטחון29/03/181456 צפיות
חוקרים פרטיים לא פועלים רק באזורים מקומיים, חקירות זה תחום שיכול להגיע למספר מדינות בעם מדובר על חקירות נכסים או אנשי ציבור וחשוב לדעת איזה משרד חקירות עשיו להביא עבורכם את התוצאות המשמעותיות

מאת: רוני הכהןצבא וביטחון15/03/171728 צפיות
עד כמה שונה הדיון בנושאים צבאיים ואחרים במסגרת המשפטית הצבאית? קראו את הדברים החשובים הבאים.

מאת: דוד דרומרצבא וביטחון19/03/152506 צפיות
מי – מרכז לזהות המורכב ממוסיקאיות שמפעילות הרכב מוסיקלי, שעוסק בהדרכה בנושאי "זהות יהודית וציונית" בשילוב נגינה של יצירות מוסיקליות מוכרות ומקוריות.

מאת: דוד דרומרצבא וביטחון19/03/152031 צפיות
מי – מרכז לזהות המורכב ממוסיקאיות שמפעילות הרכב מוסיקלי, שעוסק בהדרכה בנושאי "זהות יהודית וציונית" בשילוב נגינה של יצירות מוסיקליות מוכרות ומקוריות.

מאת: sharondan80צבא וביטחון17/02/152523 צפיות
אין אחד שלא מכיר את אנשי החליפות השחורות הצמודים לאיש חשוב עם המבט החתום בעיניים והמיקרופון באוזן. מדובר באנשים אשר תפקידם הוא אבטחת אישים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica