חפש מאמרים:
שלום אורח
16.11.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

עגלות מול מנשאים

מאת: שירה טהריון ולידה12/11/2012450 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

עגלות מול מנשאים

כשתינוק נולד יש פתאום המון שינויים בהרגלי החיים, צריך לקום בלילה, יש לשמור על שגרה קבועה וחייבים להיות אתו כל הזמן. אולם, החיים ממש לא צריכים לעצור, להפך, חופשת לידה זה זמן נהדר לטיולים משותפים עם התינוק באוויר הצח, בחיק הטבע או בקניון. הדרך הנעימה לקחת אותו יחד אתכם היא כמובן בעזרת עגלות או מנשאים, כשכמובן לכל פתרון נשיאה היתרונות והחסרונות שלו. הנה כמה נקודות שתוכלו לקחת בחשבון:

משקל התינוק

תינוק שרק נולד הוא קל משקל ולכן אפשר לשאת אותו אתכם במנשא באופן פשוט, קל ונוח. גם כאשר אתם מתכננים טיול ארוך אין בדרך כלל צורך לחשוש מכובד המשקל, מדובר במאמץ קטן בלבד, במיוחד אם גם בחרתם במנשא שתומך טוב בגבכם. אולם, כעבור זמן מאוד קצר שעובר כמעט בלי שתרגישו, התינוק שלכם יגדל ומשקלו יכביד עליכם. במקרה כזה עגלות עושות טוב יותר את העבודה, התינוק שוכב בפנים ואתם לוקחים אותו אתכם בלי שתצטרכו להתאמץ. המסקנה היא שמנשא מתאים יותר לשלבים הראשונים ובהמשך עדיף לעבור לעגלה.

עונות השנה ויעד הטיול

מנשאים אהובים על הורים בעיקר בגלל שהם מרגישים את התינוק קרוב אליהם. בנוסף, ההתערסלות נעימה לתינוק ומדמה את הרחם, והוא נשאר רגוע ושליו. גם עגלות אהובות על הורים וזאת בשל העובדה שהתינוק יכול לשכב בנוחות בזמן שניידות ההורה כלל לא נפגמת. יחד עם זאת כדאי לקחת בחשבון תנאים נוספים: בקיץ החם המנשא עלול להכביד ולהיות מקור להזעה, בעוד שבחורף הכירבול המשותף נעים ומחמם. עגלות לעומת זאת מתאימות גם לקיץ וגם לחורף בזכות אביזרים נלווים שניתן להתקין עליהן כמו כיסוי מפני הגשם והצללה נגד השמש. בטיול רגלי בחיק הטבע עגלות עלולות להכביד, אך בקניון ובמרחב העירוני הן נפלאות ולא מפריעות לפעולות ההורה. מנשאים מצוינים לטיול בחיק הטבע אך עלולים להעיק על הפעילות בעיר.

לסיכום - השילוב המושלם

אם אין לכם בעיה תקציבית תוכלו ליהנות מהיתרונות שבכל העולמות, ואף לקחת אתכם מנשא בתא העגלה כך שבאותה יציאה תוכלו לתמרן בין העדפותיכם. אם ברשותכם תקציב מוגבל כדאי שתיקחו בחשבון את המגבלות והיתרונות של כל אמצעי כפי שמנינו כאן ותבצעו את השיקול שלכם. בכל מקרה חשוב לבחור במנשא או בעגלה איכותית, בעלת תו תקן ורצוי שיהיה גם אחריות.

 תגיות המאמר: עגלות


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

שירה

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת שירה ט

מאת: שירה טבריאות הנפש01/08/131554 צפיות
לא אחת קיים בלבול בקרב האוכלוסייה בין עולם הפסיכולוגיה לתחום הפסיכיאטריה, וזאת ככל הנראה משום ששני המקצועות נוגעים לנבכי הנפש. אולם, למען האמת מדובר בשני מקצועות שונים לחלוטין, שלכל אחד מהם מסלול לימודים משלו והכשרה מקצועית אחרת. אז מהם בדיוק ההבדלים בין השניים ואיך יודעים למי לפנות כשיש בעיה הדורשת טיפול?

מאת: שירה טבריאות הנפש01/08/131526 צפיות
פסיכולוג הוא מטפל בעל הכשרה מקצועית, ויש בידיו את הניסיון והכלים לעזור בבעיות נפשיות שונות ומגוונות. הפסיכולוגים משתמשים בגישות טיפוליות שונות, אך המשותף לכולם היא המטרה לעזור לפתור בעיה של המטופל או למנוע אותה מראש. בבואכם לבחור אישיות טיפולית מקצועית רצוי לפנות אל פסיכולוג מומלץ שנבחר בקפידה. הנה כמה סיבות טובות לכך:

מאת: שירה טבריאות הנפש01/08/131523 צפיות
לא פשוט למצוא פסיכולוג מתאים, בעיקר אם זו הפעם הראשונה שאתם מחפשים איש מקצוע בתחום זה. קיימים מבחר פסיכולוגים מומלצים, אבל איך בעצם יודעים שהם מתאימים לכם ואיך בוחרים? כדי לעזור ערכנו עבורכם מספר המלצות בדרך אל הטיפול, הכוללים דברים שכדאי לעשות או לחלופין שעדיף להימנע מהם.

מאת: שירה טבריאות הנפש01/08/131481 צפיות
כאשר ילד צריך טיפול פסיכולוגי, הדבר עלול להרתיע ולהבהיל את ההורים, במיוחד אם עד כה מעולם לא היו זקוקים לשירות של פסיכולוג ואינם נתקלו בילדים שזקוקים לטיפול כזה בסביבתם הקרובה. אולם, טיפול פסיכולוגי בילדים הוא שכיח ונפוץ, ויכול לסייע רבות לילד, כך שכלל אין צורך להירתע ורצוי שלא לדחות את הפנייה. ניתן לטפל בילדים כבר בגיל הרך, וכן לטפל בילדים גדולים יותר בגילאי בית ספר וילדים בשלב גיל ההתבגרות, כאשר סוג הטיפול מותאם כמובן ספציפית לגיל ולמקרה.

מאת: שירה טבריאות הנפש01/08/131504 צפיות
נפש האדם היא סבוכה ומורכבת, וכאשר קיימת בעיה כלשהי, ניתן לפנות אל פסיכולוג, מטפל מקצועי שבידיו ארגז כלים להתמודדות עם מגוון קשיים נפשיים. במקרים רבים טיפול פסיכולוגי נוחל הצלחה, גם אם לעיתים לוקח זמן ארוך עד שהן המטופל והן הסביבה מרגישים בשינוי חיובי. אולם, גם לטיפולים אצל הפסיכולוג אין מאה אחוזי סיכויי הצלחה, כאשר לאי הצלחה יכולות להיות סיבות רבות.

מאת: שירה טמשפחה וזוגיות - כללי01/08/131414 צפיות
הורות זה דבר טבעי, מאז ומעולם הולידו בני האדם צאצאים ולא נדרשו ללימוד מיוחד על מנת למלא את התפקיד נאמנה. מצד שני הדרכות הורים הפכו לנפוצים מאוד ומבוקשים על ידי הורים רבים בכל רחבי הארץ. אז מדוע בעצם ללכת אל הדרכה כזו? הנה כמה סיבות טובות:

מאת: שירה טמשפחה וזוגיות - כללי01/08/131444 צפיות
טיפול משפחתי הוא טיפול פסיכולוגי שנועד לפתור בעיות שונות ומגוונות בתוך הגרעין המשפחתי. הנחת היסוד של טיפול כזה היא שהיחיד או הפרט הוא לא אטום בודד, אלא חלק ממערכת גדולה יותר, ושבכוחה של אותה מערכת משפחתית להשפיע על הפרטים המרכיבים אותה. הטיפול שם דגש הן על הפרט והן על מערכות היחסים בין הפרטים בתוך המשפחה, ולפיכך כולם יחד שותפים לתהליך. הדגש יכול להיות על מערכת היחסים שבין ההורים, על מערכת היחסים שבין ההורים לילדים, על מערכת היחסים בין הילדים, או שילוב של מערכות היחסים השונות.

מאמרים נוספים בנושא הריון ולידה

מאת: moraleהריון ולידה08/04/181492 צפיות
לכל אחד מאיתנו יש תקופות רבות שיכולות להיות מרגשות מאוד בחיים אך האמת היא שאין עוד תקופה כמו ההיריון. זו תקופה שבה לא רק הגוף משתנה אלא גם הרגשת הפנימיים וזו תקופה שמגיעה תמיד עם הרבה תקווה והתרגשות. לכן ברור מדוע כל אישה תרצה לעשות הכול כדי לזכור את הרגעים האלה ולכן צילומים של היריון זה לא מהדברים שכדאי לוותר עליהם.

מאת: moraleהריון ולידה08/04/18733 צפיות
בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות יותר ויותר נשים אשר נמצאות בתקופת הריון, אשר מבקשות לתעד את עצמן בעזרת צילום הריון. בין אם מדובר בנשים נשואות ובין אם לא, בין אם מדובר בנשים שזה הריונן הראשון או הריון אחר.

מאת: moraleהריון ולידה28/01/18739 צפיות
התפתחות של תינוק היא דבר מופלא שכל הורה נהנה לצפות בה ומתרגש ממנה, לא משנה אם מדובר בתינוק ראשון או חמישי. השלבים אותם הוא עובר, בין אם זה עד למצב בו הוא יכול לדבר בצורה חופשית, ללכת, לשבת, ולעשות דברים נוספים אשר עבורנו כאנשים בוגרים הם ברורים מאליהם, אך אנו יודעים שגם אנחנו עברנו את אותו תהליך בדיוק כשהיינו תינוקות וגם ההורים שלנו הסתכלו עלינו בהתרגשות ובציפייה, בשביל לראות את תהליך ההתפתחות שלנו.

מאת: moraleהריון ולידה16/11/171457 צפיות
אחת הבעיות המוכרות ביותר אצל תינוקות היא בעיית גזים. אומנם אין הסבר מדעי מדוע זה קורה, חוקרים רבים בוחנים את הנושא ולא תמיד יודעים להסביר למה הבעיה קיימת אצל תינוקות יותר מאשר אצל אנשים מבוגרים, למרות שהערכה היא,

מאת: רונןהריון ולידה20/06/172389 צפיות
נשים רבות סובלות מתופעה של בחילות בשליש הראשון של ההריון. יש כמה דברים שניתן לעשות כדי להפחית את התופעה

מאת: moraleהריון ולידה13/06/173306 צפיות
אחת הבחירות שעומדות בפני נשים אשר מעוניינות לעשות בוק הריון היא, האם לערוך צילומים בסטודיו של הצלמת או להעביר את הצילומים לטבע. לא מעט צלמות ממליצות על צילומי הריון בטבע, שכן יש לצילומים שכאלה יתרונות רבים אשר באים לידי ביטוי בכל תמונה ותמונה. במאמר זה נדון ביתרונות של צילום הריון בטבע.

מאת: amirdadon90הריון ולידה25/01/171356 צפיות
כאשר מגיע לו הרך הנולד, נשאלת השאלה היכן המקום המומלץ ביותר לקנות עבורו את המוצרים שהוא כה צריך.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica