חפש מאמרים:
שלום אורח
03.07.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הכנה לכיתה א' - כל מה שחשוב לדעת

מאת: דפי צביעהחינוך ילדים14/11/2012846 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

כניסת הילד לכיתה א' יכולה להיות חלקה יותר אם דואגים לבצע פעולות חשובות. מדי שנה אנו רואים כיצד הורים וילדים מגיעים נרגשים מדי ליום הלימודים הראשון של פתיחת השנה החשובה מבלי להיות מוכנים לרגע קריטי בחיים. בין אם מדובר בהכנה טכנית שקשורה להכרה פיסית של מוסד הלימודים החדש ובין אם מדובר בהכנה דידאקטית הרי שיש להיות ערניים לצרכי הילד ולחיזוקו.

בראש ובראשונה חשוב שכל ילד יגיע ליום הלימודים הראשון כשהוא מחוזק מנטאלית ודידאקטית בזכות פעולות חשובות שבצעו הורים. במסגרת מהלכי הכנה לכיתה א' אפשר לראות כיצד הורים רבים עורכים שיחות הכנה חשובות עם ילדיהם אך הם גם אינם שוכחים לשחק איתם בשלל משחקי חשיבה לילדים מתוך הבנה שהדבר יכול להיות לעזר רב.

הילד יכול להחליק בקלות רבה אל שלב חשוב בחייו

לפני תחילת שנת הלימודים הראשונה מגיעים הורים רבים עם ילדיהם לשטח בית הספר החדש שבו ילמד הילד בקרוב. חשוב לעבור על המסלול לבית הספר על מנת לחזק את הילד בזכות הכרת הסביבה שבין הבית לבית הספר, וחשוב מאוד לתת לו כמה דקות בתוך מבנה עצום מימדים שמבחינתו עתיד להיות חלק חשוב בחייו במשך לא מעט שנים.

במסגרת התהליך החשוב של הכנה לכיתה א' יכול כל הורה לראות כיצד אלמנטים שונים יוצרים ביטחון אצל הילד ומקדמים אותו בצורה בטוחה לקראת שנת הלימודים הראשונה. מעבר לחוברות עבודה שונות ומעבר לשיחות אישיות אפשר לראות כיצד משחקי חשיבה לילדים הם דבר חשוב בהכנה רצינית. זאת מאחר והם מעניקים זמן איכות שכולל אינטראקציה חשובה וחופשית יותר בין הורה לילד, והדבר מחזק את הילד בצורה נעימה יותר שכוללת המון חיוכים ושמחה.

חשוב לתת לילד את הזמן שלו

זמן הוא דבר חשוב שאנו המבוגרים מבינים עד כמה הוא יכול לגרום אי נחת או אפילו לחצים שונים. לכן חשוב מאוד להבין שילד הוא אינו אדם מבוגר והוא עדיין אינו יודע כיצד להתמודד עם לחצים שונים בצורה יעילה ומהירה. לכן בין אם מפעילים את הילד עם משחקי חשיבה לילדים ובין אם מגיעים איתו לכיתה החדשה חשוב מאוד לתת לו את הזמן הנדרש ולא לדחוק בו בצורה מיותרת.

הצבת גבולות זמן מסוימים יחד עם הבנה שהתהליך הוא אחרי הכול איטי ומרגש, יביאו לכך שהילד יוכל להתחיל את שנתו הראשונה בצורה נעימה יותר. הכנה לכיתה א' היא לא עניין פשוט, אך אפשר לראות כיצד הורים שמבינים שמותר לילד לחשוש ושעליהם לא להשוות בינו לבין אחרים שפוחדים פחות (או אפילו לאחיו הגדולים שהתרגלו מהר יותר) יכולים להקל על ילדם ולחזק אותו בצורה ניכרת.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דפי צביעה

מאת: דפי צביעההפרעות קשב וריכוז30/05/13833 צפיות
משחקי אותיות מהווים חלק מתוכנית לימודי העשרה שנועדו על מנת להכין את הקטנים ללימוד קרוא וכתוב. מכיוון שמשחקים אלה פותחו על ידי סגל הוראה ובזכות כך שהם מעוצבים בצורה המושכת את הילדים, הם מאפשרים סביבת לימוד אפקטיבית. משחקי אותיות מציעים לילד פעילות מרתקת בנושאים שמעניינים אותו וזה מעודד את הלימוד וההפנמה. שילוב של קטעי אנימציה ושירים, צבעוניות עליזה ועידוד פיתוח היצירתיות במהלך המשחק, הופכים את שיטת הלימוד הזו לאחת המהנות עבור הילדים.

מאת: דפי צביעהציור29/04/13627 צפיות
אומרים שהילדים של היום מתקדמים בקצב מהיר מאוד, שלא היה כמוהו בעבר. חלק תולים את הסיבה לכך בעולם המחשבים והאינטרנט, אחרים טוענים שהסיבה היא שפע הגירויים המידיים שמקיפים את כל האנשים בימנו, ילדים ומבוגרים כאחד. תהה אשר תהה הסיבה לכך, חשוב לזכור שגם כיום זקוקים הילדים ליד מכוונת שתסייע להם לעמוד בקצב המהיר של ימנו, ולעשות זאת בהצלחה.

מאת: דפי צביעההשכלה ביתית18/03/131586 צפיות
לכל ההורים חשוב לתת לילד את הכלים ללמוד, ליהנות ולהתקדם בחיים. לפעמים ניתן לעשות זאת באמצעים פשוטים להפליא. דף וצבעים, ומשחקים להכרת האלף בית, הם דרך קלה ופשוטה להשיג את המטרות האלה.

מאת: דפי צביעההשכלה ביתית23/12/127776 צפיות
נכון, זה לילדים, אבל כמה מאיתנו ראינו את דפי ההפעלות הקסומים של הילדים ורצינו בעצמנו לתפוס ביד כמה טושים צבעוניים ולצלול לתוך עולמם הקסום? ולא פלא. הפעלות מסוגננות אלו לילדים רק הולכות ומשתפרות עם השנים. וגם דפי הפעלות שנראים כאילו כל מטרתם היא כיף טהור – בסופו של יום מלמדים או מאמנים את הילד במשהו.

מאת: דפי צביעההשכלה ביתית23/12/128136 צפיות
קשה להגיד על שלב כזה או אחר שאותו אנו מעדיפים אצל הילדים, כי בכל השלבים יש יתרונות וחסרונות ובכל השלבים הם.. כאלה אהובים וחמודים!

מאת: דפי צביעההשכלה ביתית30/10/127476 צפיות
עליה לכיתה א' היא לא רק רגע מרגש עבור הורים וילדים כאחד אלא שהיא כמובן זמן חשוב להתכונן בצורה רצינית לקראת שלב חשוב מאוד בחייו של הילד. מדי שנה אנו רואים כיצד הורים רבים מנסים לעשות את הכול על מנת שהמעבר מהגן אל כיתה א' יהיה חלק יותר ויאפשר לילד ליהנות מסביבת הלימודים החדשה שלו כמה שיותר מהר.

מאת: דפי צביעההשכלה ביתית21/10/127425 צפיות
לנו בתור הורים יש אחריות לא קטנה על הילדים שלנו, והיא קשורה לא רק בעובדה שאנחנו צריכים לתת להם מקום לישון בו ואוכל ברמה מספקת. אנחנו אחראים גם, ובעיקר, על ההתפתחות שלהם והגדילה שלהם להיות אנשים סקרנים ועל התפתחות היכולות השונות שלהם. אם יש לכם ילדים קטנים בבית ואתם רוצים לעזור להם לפתח יכולות חשובות כמו קשב וריכוז, תפיסת המרחב והמוטוריקה העדינה, יש הרבה דרכים שבהן תוכלו להשיג את המטרות האלה.

מאמרים נוספים בנושא חינוך ילדים

מאת: בתיה כץחינוך ילדים18/09/191151 צפיות
לפעמים אנו עומדים נדהמים כשילדינו מתנהגים בצורה הפוכה מזו שבקשנו מהם, ולא מעלים על דעתנו את האפשרות הפשוטה: הם לא הבינו אותנו

מאת: בתיה כץחינוך ילדים18/09/191139 צפיות
נטל הילד את הסל, וכשהוא מצויד במיטב אזהרותיה של אמו יצא לחנות, העפיל על שתי המדרגות בפתח ופנה למוכר בקול צייצני: "אמא בקשה שני בקבוקי חלב"

מאת: בתיה כץחינוך ילדים18/09/191110 צפיות
מדוע דווקא השולחן הישן והרעוע האריך ימים יותר מאחיו החדש והנוצץ? ואיך כל זה קשור לחינוך?

מאת: בתיה כץחינוך ילדים18/09/191134 צפיות
"לא המדרש עיקר אלא ה'מעשה'" – הסיפור שאותו מספרים כדי להעביר את המסר. למה חשוב לספר סיפורים, ואיך מספרים סיפור טוב?

מאת: בתיה כץחינוך ילדים17/09/191130 צפיות
חייכתי למראה היצירה של בתי הבכורה. אולם כשראיתי מה חולל הפתק הקטן, נמחק החיוך והפך להבעת השתאות

מאת: בתיה כץחינוך ילדים17/09/191156 צפיות
"סימן לבנים" – מה שלמדתי מזגג ביום סוער

מאת: בתיה כץחינוך ילדים17/09/191135 צפיות
יכולת זו של ניתוח דברים, יכולת נרכשת היא. תלויה היא בהרגל של הפניית תשומת הלב לכיוון חשיבה זה, ובעקביות

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica