חפש מאמרים:
שלום אורח
27.11.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מה בין המחאה לדיור?

מה בין המחאה לדיור?

יורם קראוס: "קולות מחאת האוהלים אמנם נדמו כמעט לגמרי ובקיץ הנוכחי נשמעו הרבה פחות, אלא שהשקט הזה מטעה: דיור בר השגה הוא עדיין חלום רחוק עבור רבים." עוד הוסיף יורם קראוס כי הדבר נכון בעיקר כשמדובר בזוגות צעירים מנהלים את חייהם בתל אביב הם ורוצים גם לגור בה. נשאלת השאלה האם יאלצו לוותר על החלום, או שמא במאמץ משותף יכולות הרשויות השונות ובהן עיריית תל אביב-יפו, משרדי השיכון והאוצר וגורמים נוספים להפוך לא רק את הדיור, אלא גם את החלום לבר השגה.

תל אביב?

יורם קראוס: "תל אביב לא שוקטת על שמריה, היא עדיין "עיר ללא הפסקה" גם כשמדובר ביוזמות בנייה. הבעיה היא שחלק קטן מהפרויקטים האלה כוללים דירות קטנות או דיור בר השגה. כן, אפשר למצוא בעיר דירות של שני חדרים בשטח של 50 מ"ר בדיוק מה שזוג צעיר או יחיד זקוקים לו, אלא שמחירן של דירות כאלה הוא 4 מיליון שקלים ויותר." עוד מוסיף יורם קראוס כי בודדים הזוגות הצעירים שיכולים להרשות לעצמם דירה כזאת.

הפתרון?

יורם קראוס: "הפתרון מצוי בבנייה של דירות קטנות ודיור בר השגה. נכון, לפיצול דירות יש יתרונות רבים. לבינתיים כאמור, נאלצים זוגות צעירים רבים לשוב ולנדוד להם אל מחוץ לעיר. ומה אפשר לעשות בינתיים? נכון, לסלק מן הדרך את המוקש העיקרי: העיכוב האינסופי כמעט בתב"ע.

 תגיות המאמר: יורם קראוס


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת יורם קראוס

מאת: יורם קראוסאדריכלות22/10/12857 צפיות
1. הצרפתים גורמים לעליית מחירי הנדל"ן – נכון/ לא נכון? יורם קראוס מסביר כי תושבי החוץ אכן מעוררים את שוק הדירות הרדום, אך העובדה שמחירי הדירות לא נרכשו על ידי תושבי חוץ מעלה את החשש כי טענה זאת אינה נכונה

מאת: יורם קראוסתיירות ונופש - כללי22/10/121094 צפיות
יורם קראוס: "טיפוס הרים הינו חלק מענפי הספורט המכונים 'ספורט אתגרי'. הספורט האתגרי, כשמו כן הוא – ספורט שיש בו אתגר מעבר למאמץ הספורטיבי, והאתגר הזה הוא הליכה על הקצה, כלומר רמה כזו או אחרת של סכנה".

מאת: יורם קראוסתיירות ונופש - כללי22/10/12865 צפיות
יורם קראוס: "טיפוס הרים הינו חלק מענפי הספורט המכונים 'ספורט אתגרי'. הספורט האתגרי, כשמו כן הוא – ספורט שיש בו אתגר מעבר למאמץ הספורטיבי, והאתגר הזה הוא הליכה על הקצה, כלומר רמה כזו או אחרת של סכנה".

מאת: יורם קראוסתיירות ונופש - כללי22/10/12840 צפיות
יורם קראוס: "טיפוס הרים הינו חלק מענפי הספורט המכונים 'ספורט אתגרי'. הספורט האתגרי, כשמו כן הוא – ספורט שיש בו אתגר מעבר למאמץ הספורטיבי, והאתגר הזה הוא הליכה על הקצה, כלומר רמה כזו או אחרת של סכנה".

מאת: יורם קראוסאדריכלות17/10/121304 צפיות
יורם קראוס: "לצורך פיתוח וניצול יעיל יותר של שטח קרקע מסוים כדי לאפשר לבנות עליו יותר בתי מגורים מאשר היה אפשר בתכנית מתאר קודמת. מתי מבצעים פרצלציה?

מאת: יורם קראוסבניין ואחזקה - כללי13/07/101255 צפיות
בעבר היה נהוג לחשוב כי סוגיית רכישה וקנייה של דירות, בשונה ממוצרי צריכה רגילים, אינה מושפעת מעונות השנה וכי הביקוש מתפרש בהתפלגות שווה בכל חודשי השנה. מתברר כי הדבר פשוט אינו נכון.

מאת: יורם קראוסנדל"ן07/04/101720 צפיות
בית ירוק הוא בית שמותאם לתנאי השטח שבו נבנה ולאקלים הסביבתי בו נמצא והוא בנוי מחומרים המתאימים למיקום ולסביבה בה נמצא. תקן הבנייה הירוקה בארצות הברית הוא מפורט ומחמיר יותר מהתקן הישראלי אשר פורסם על ידי מכון התקנים הישראלי. בארצות הברית קיימים תקנים שונים לבנייה ירוקה המאפשרים לכל המעוניין להחמיר ולהתקרב יותר לטבע, למצוא תקן מתאים. לפי תקני הבנייה הירוקה, סביבת הבנייה מכתיבה צרכים ואילוצים שונים ולכן בית שייבנה בצפון ארצות הברית, ייתן מענה לבעיות שונות מאלה עליהם יענו בתים שייבנו בנגב בישראל.

מאמרים נוספים בנושא חברה ומדינה - כללי

מאת: בנימין קלינגרחברה ומדינה - כללי09/09/201674 צפיות
הרשות לאכיפה במקרקעין (היחידה הארצית לאכיפת דיני התכנון והבנייה לשעבר) היא יחידת סמך במשרד האוצר, כפופה לשר האוצר ופועלת כיחידה עצמאית. ייעודה הוא להיאבק בעבירות התכנון והבניה ולבצע פיקוח על הועדות המקומיות. ביום 19.6.2016 קיבלה ממשלת ישראל החלטה מספר 1559 "חיזוק אכיפת דיני התכנון והבנייה" מתוך הבנה שמדובר ביעד אסטרטגי של מדינת ישראל שעל רשויות המדינה להוביל על מנת להגן על התכנון והבנייה ולבצר את שלטון החוק. החלטת הממשלה שמה את היחידה לאכיפה במקרקעין בחזית המאבק בעבירות התכנון והבנייה, מעניקה אחריות, כלים ומשאבים לממש את האחריות המוטלת עליה. תיקון 116 לחוק התכנון והבנייה, העניק לרשות את הסמכויות הנרחבות לממש את האחריות כאמור.

מאת: אדיר בנימיניחברה ומדינה - כללי18/08/181048 צפיות
בתיאוריה הפוליטית שלו, שאף ז'אן ז'אק רוסו, ליישב בין האינדיבידואליזם הקיצוני שבו דגל, לבין השמירה על הסולידריות החברתית. רוסו האמין כי הרגש האנושי הטבעי הוא רגש של סולידריות בין בני אדם שהוא גם הבסיס לחיים בקולקטיב

בית המשפט העליון דן לאחרונה ודחה בקשת רשות ערעור על פסק דינו של בית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו, כב' השופטת מ' סוקולוב מיום 18.10.2017. בגדרו של פסק הדין, נדחה ערעורו של המבקש על החלטתו של בית המשפט לעניינים מקומיים ברמת גן (כב' השופט העמית מ' בן-חיים), בע"א 39527-06-17, מיום 10.07.2017, שם נדחתה בקשתו של העותר להאריך את המועד להישפט על הודעת תשלום קנס, מיום 10.05.1998.

מאת: עומריחברה ומדינה - כללי23/05/171569 צפיות
חברות ואתרים גדולים בתחום הקניות אונליין (E-commerse) כמו איביי, אמזון, דיל אקסטרים, אליאקספרס, אתר Zipy הישראלי ודומיהם, החלו לאחרונה לחייב את הלקוחות שלהם להזין גם את המיקוד שלהם באזור הזנת הכתובת לפני ביצוע רכישה. אם בעבר עניין זה היה רשות בלבד, היום לא תוכלו להמשיך בתהליך הקניה שלכם אונליין אם לא תזינו

מאת: אדיר בנימיניחברה ומדינה - כללי28/02/171316 צפיות
רבים מאלו המתמודדים ולעתים אף זוכים להגיע לעמדות שלטוניות בכירות, הם בעלי רזומה מאוד עשיר שכביכול יש בו כדי "להכשירם לתפקיד"; בישראל הרקע הצבאי היה בעבר מאוד דומיננטי בכל הנוגע למשרות ההנהגה. סיפורו של הקיסר גלבה מלמד אותנו שכישורים תיאורתיים אינם מספיקים, כפי שההיסטוריה הוכיחה לנו פעם אחר פעם במהלך הדרך מאז ועד ימינו אנו.

מאת: אברהם פכטרחברה ומדינה - כללי26/02/161750 צפיות
ניר סומך, קצין מג"ב ירה במטריד אשתו האובססיבי שלושה כדורים, בטענה של הגנה עצמית. בית המשפט המחוזי – הרשיע אותו בהריגה במקום רצח, אך לא קיבל את טענת ההגנה העצמית. בית המשפט העליון, בצעד נדיר, אך קלאסי, מבחינה משפטית, התערב בממצאים עובדתיים, התערב במסקנות ובפרשנות וזיכה את הנאשם, לאחר שלוש שנים בכלא, לאחר שקיבל את טענת ההגנה העצמית. בית המשפט המחוזי, ננעל על קונספציה שגויה, התעלם מעקרון "חזקת החפות" ועקרון "הספק הסביר", והרשיע את קצין המג"ב.

מאת: אבי דוידיחברה ומדינה - כללי03/12/152149 צפיות
ייעוץ זוגי או משפחתי, הוא בדרך כלל דבר מבורך. אך עם זאת, אין ליועץ כל סמכות משפטית, וכל הכרעותיו - הם בגדר המלצה בלבד. לעומת זאת, מגשר בחיפה מחזיק בסמכויות, אשר אותן יגבה בית המשפט. משמעות הדבר, היא שבעצם ההגעה אל המגשר, ניתן למנוע את ההגעה להליכים המשפטיים. במילים אחרות, ההסכם או הפשרה אשר יתקבלו מהדיון אצל המגשר, יזכו בתוקף מאת בית המשפט לענייני משפחה ויהיו קבילים לכל דבר.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica