חפש מאמרים:
שלום אורח
14.04.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

אילו מסלולי משכנתא קיימים בבנקים בישראל?

מאת: עומר דורוןמשכנתא20/11/2012786 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

אילו מסלולי משכנתא קיימים בבנקים בישראל?

המסלולים הקיימים במערכת הבנקאות במדינת ישראל:

קיימים 5 מסלולי הלוואות הנחלקים ל 2 :

הלוואות קבועות - שיעור הריבית קבוע לכל אורך ההלוואה.
הלוואות משתנות - שיעור הריבית משתנה לפי הקריטריונים שנקבעו ביום העמדת ההלוואה.

הלוואות קבועות:

א. ריבית קבועה צמודת מדד- נבחן את ההלוואה ע"פ הפרמטרים הבאים:

1. עמלת פירעון מוקדם- במסלול זה תשלם עמלת פירעון מוקדם רק כאשר יש פער ריביות חיובי בין הריבית ביום לקיחת ההלוואה לריבית שביום הפירעון המוקדם של ההלוואה.

2.תנודתיות - שיעור הריבית שנקבע ביום לקיחת ההלוואה קבוע לכל תקופת ההלוואה ולכן במסלול זה אין בכלל תנודתיות כי הריבית לכל אורך ההלוואה לא תשתנה.

3.הצמדה - ההלוואה צמודה למדד המחירים לצרכן ולכן כשהמדד יעלה הן יתרת הקרן והן הריבית יעלו, דבר שיגדיל את קרן ההלוואה למרות ששילמת כסף לבנק !

לדוגמא: נטלת משכנתא בסך 341,000 ₪ לתקופה של 30 שנה בריבית קבועה צמודת מדד של 6.16% לשנה. כעבור 8 שנים לאחר ששילמת לבנק 201,246.56 ₪. יתרת הקרן שלך לא קטנה, אלא גדלה לסכום של 363,974 ₪ . איך זה הגיוני ? לאן נעלם הכסף ?

4.קרן ההלוואה - כפי שניתן לראות מהדוגמא האחרונה קרן ההלוואה יכולה לגדול במסלול זה.

5.החזר חודשי - ההחזר החודשי ילך ויגדל משמעותית במהלך השנים.


ב. ריבית קבועה שאינה צמודה נבחן את ההלוואה ע"פ הפרמטרים הבאים:

1.עמלת פירעון מוקדם - במסלול זה אין עמלת פירעון מוקדם וניתן לצאת בכל יום ללא קנסות

2. תנודתיות - במסלול זה אין כלל תנודתיות בריבית. גם אם יהיו במשק שינויים כלשהם(מדד/פריים/ריבית ממוצעת למשכנתאות יעלו) הריבית במסלול זה לא תשתנה. במסלול זה שיעור הריבית הוא גבוה משמעותית בהשוואה לריבית קבועה צמודת מדד ולכן אם בוחרים במסלול זה החל מהחודש הראשון משלמים הרבה יותר כסף מאשר בהלוואה דומה במסלול של ריבית קבועה צמודת מדד.

3. הצמדה - אמנם ההלוואה לא צמודה למדד המחירים לצרכן, אך בשיעור הריבית מגולמים ציפיות אינפלציוניות של הבנק

4. קרן ההלוואה - בהלוואה זו קרן ההלוואה לא יכולה לגדול ולכן החל מהחודש הראשון 'נוגסים' בקרן, אך בפחות מאשר במסלול של ריבית קבועה צמודת מדד על אותו הלוואה (סכום ההלוואה ותקופת ההלוואה זהים ב- 2 המסלולים). במסלול זה קרן ההלוואה לא יכולה להיות גדולה יותר מקרן ההלוואה ההתחלתית.

5. החזר חודשי - לכל אורך ההלוואה ההחזר החודשי שלך לא ישתנה, גם אם יהיו במשק שינויים כלשהם (מדד/פריים/ריבית ממוצעת למשכנתאות יעלו), ההחזר החודשי יישאר ללא שינוי. כדאי לדעת, ההחזר החודשי שלך יהיה גבוה משמעותית לעומת הלוואות אחרות שנלקחו לאותן שנים ועל אותו הסכום.

בדיקה, בירור וידע מוקדם יכולים לחסוך לכם אלפי שקלים בדקו כאן וכאן

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מתחייב לחיסכון החודשי שלך,
עומר דורון - יו"ר פשוט משכנתא
1700-700-041

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

קבלו בחינם את הספר סודות המשכנתא הרווחית שלך

הצטרפו אלינו לדף האוהדים של "פשוט משכנתא" ב facebook וקבלו תכנים יחודיים

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עומר דורון

מאת: עומר דורוןמשכנתא09/04/13932 צפיות
האם הייתם רוצים לשלוט במשכנתא שלכם במקום שהמשכנתא שלכם תשלוט בכם ?

מאת: עומר דורוןמשכנתא09/04/13913 צפיות
הדרך לרכישת נכס ולקבלת מימון מכילה מספר שלבים. מאמר זה יאפשר לך לאחוז בהגה של התהליך בבטחה על מנת לקבל את המימון המתאים ביותר לנכס שברצונך לרכוש – חלק חמישי

מאת: עומר דורוןמשכנתא09/04/13841 צפיות
הדרך לרכישת נכס ולקבלת מימון מכילה מספר שלבים. מאמר זה יאפשר לך לאחוז בהגה של התהליך בבטחה על מנת לקבל את המימון המתאים ביותר לנכס שברצונך לרכוש – חלק רביעי

מאת: עומר דורוןמשכנתא13/03/13901 צפיות
הדרך לרכישת נכס ולקבלת מימון מכילה מספר שלבים. מאמר זה יאפשר לך לאחוז בהגה של התהליך בבטחה על מנת לקבל את המימון המתאים ביותר לנכס שברצונך לרכוש – חלק שלישי

מאת: עומר דורוןמשכנתא13/03/13800 צפיות
הדרך לרכישת נכס ולקבל מימון מכילה מספר שלבים. מאמר זה יאפשר לך לאחוז בהגה של התהליך בבטחה על מנת לקבל את המימון המתאים ביותר לנכס שברצונך לרכוש.

מאת: עומר דורוןמשכנתא06/03/13848 צפיות
הדרך לרכישת נכס ולקבלת מימון מכילה מספר שלבים. מאמר זה יאפשר לך לאחוז בהגה של התהליך בבטחה על מנת לקבל את המימון המתאים ביותר לנכס שברצונך לרכוש – חלק שני

מאת: עומר דורוןמשכנתא25/02/13976 צפיות
ישנם כמה סוגי מצבים בהם לוקחים הלוואת משכנתא. בכל אחד מהמצבים הללו יש דרך מומלצת להתנהל מול הבנק. בחן באיזו סיטואציה אתה נמצא, וזכור שלכל סוגי הלוואות המשכנתא יש לבנות את תמהיל ההלוואה הנכון עבורם - חלק 3.

מאמרים נוספים בנושא משכנתא

מאת: נטלי אינטרדבמשכנתא19/04/222541 צפיות
המדריך למתחילים לקבלת משכנתא. היכן כדאי להשקיע בנכס נדל"ן? איזה מגבלות יכולות להיות בלקיחת משכנתא? ועוד שאלות שחשוב לקבל עליהם תשובות לפני שנחליט איזה משכנתא נרצה לקחת

מאת: נטלי אינטרדבמשכנתא19/04/222533 צפיות
במאמר זה נדון על היבט המשכנתאות מכמה זוויות - השוואת משכנתאות, ייעוץ משכנתאות באזור תל אביב ומה זה משכנתא הפוכה?

מאת: נטלי אינטרדבמשכנתא19/04/222510 צפיות
בהליכי לקיחת הלוואת משכנתא יש מאפיינים שאותם רצוי להכיר כדי להתמודד עם התהליך בצורה חיובית ומודעת עם או בלי יועצי משכנתאות. במאמר זה תגלו מהם המאפיינים של מסלולי המשכנתאות שכדאי להכיר

מאת: נטלי אינטרדבמשכנתא19/04/222526 צפיות
לפני שמחליטים ומתחילים בתהליך לקיחת משכנתא תרשו לנו להציג לכם את מסלולי משכנתאות אשר קיימים בבנקים בישראל. ההבדלים הניכרים בין הבנקים הם אחוזי הריבית בכל מסלול כזה או אחר, אך יש גם הבדלים בין מסלולי משכנתאות עצמם שרצוי שתכירו.

מאת: נטלי אינטרדבמשכנתא14/02/222815 צפיות
כיוון והחיים הם דינמיים וסביר להניח שההחלטה שלקחתם בנוגע למשכנתא הנוכחית לפני עשור היא כבר אינה רלוונטית למצב הנוכחי שלכם כיום. מעבר לכך, העולם הפיננסי הוא גם דינמי ומשתנה בתדירות גבוה, תנאי השוק שלו מתעדכנים חדשות לבקרים.

מאת: נטלי אינטרדבמשכנתא14/02/222852 צפיות
במילים פשוטות נוכל לומר שתמהיל משכנתא הוא בעצם שילוב בין כמה מסלולי משכנתא שונים שמרכיבים יחדיו הלוואה אחת. אף על פי שמדובר בהלוואה אחת, כל מסלול ומסלול משכנתא יעמוד בפני עצמו ואינו קשור למסלולי המשכנתא האחרים בתמהיל המשכנתא.

מאת: נטלי אינטרדבמשכנתא25/01/222852 צפיות
אם אתם כאן אז אתם כנראה מתעניינים בבנקים למשכנתאות, מה שאומר שאתם בדרך לקניית דירה, כיוון שכיום אין כמעט ומי שיכול להרשות לעצמו לרכוש דירה ללא משכנתא.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica