חפש מאמרים:
שלום אורח
28.01.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

משלוח תולעים אדומות ומוצרים כגון הומוס בדואר ישראל

משלוח של תולעים אדומותהומוס או כל מוצר אחר מבית החווה האורגנית שלכם, בדואר, יכול להגדיל משמעותית את היקף הפעילות שלכם. יכול להוות חוויה יוצאת דופן עד מאד הן לכם (והן לתולעים).

רוב מגדלי התולעים מסתפקים בהגעה של המזמין אל ביתם או לחילופן הבאת התולעים ישירות אליו הביתה.

בכך נגזר על היקף הפעילות להיות קטן עד מאד ולהסתפק בקשרים עם הסביבה הקרובה שלכם בלבד.

אחת ההסתייגויות בנושא שליחת תולעים בדואר הינה בעניין החוקיות ולכן ברצוני לצטט מאתר ראשות הדואר המפרט מה אסור לשלוח:

1.1.4 יצורים חיים, פרט ל:
א. דבורים, עלוקות, תולעי משי
ב. טפילים, קוטלי חרקים, מזיקים המוחלפים בין מוסדות שהוכרו רשמית
ניתן לראות כי אסור לשלוח יצורים חיים פרט למצויין בסעיף א', הוא הרלוונטי לעניינינו. באופן מובן  לא יפרטו את כלל בעלי החיים העונים על שלושת הדוגמאות ולכן מכך אני מסיק שתולעים אדומות, מותר גם מותר לשלוח בדואר. שכן בין תולעים אדומות, עלוקות ותולעי משי ההבדל אינו משמעותי.

לאחר שחצינו את משוכת החוקיות, נדבר מעט על מספר טיפים ועקרונות בנושא, פרי נסיון מצטבר בתחום, אך לפני שאפרט את השיטות אני מוכרח לשתף בחוויה מהעבר: בהיותי בתחילת הדרך ובעת שליחת מספר חבילות, בימי הקיץ החמים בקופסאות הפח מהמטרנה של בתי, חלקן גם הגיעו לא תמיד במצב המאפשר בהמשך ייצור של הומוס (בואו נגיד כך) ויותר מזה, לא במצב שניתן להגדיר את מה שהגיע כבעל חיים. לאחר מספר לקוחות כועסים, למדנו מספר לקחים ועקרונות אותם ברצוני לפרט:

 • הקופסא המומלצת: קופסת פלסטיק ולא פח. קופסאות סלטים משומשות יהיו הכי טובות.
 • מועד השליחה הרצוי: תמיד ביום א' על הבוקר כדי שלא יישארו בדואר לסופ"ש. הדבר חשוב בעיקר בתקופת הקיץ. בתקופה זו החבילות ממתינות לסופ"ש במחסני הדואר ללא מיזוג ואוורור.
 • מה בקופסא: הומוס מוכן יחד עם תולעים אדומות ולא תולעים ללא מצע גידול.
 • תנאים בקופסא: מומלץ לעשות מספר חורים לאוורור,  אדמה מעט לחה, לעטוף את הקופסא כדי שיהיה חשוך. אם התנאים יהיו טובים הן אפילו לא יבחינו בזמן שעובר במסען ליעד החדש.
 • כמובן ששליחה של הומוס או תה הומוס הם פשוטים בהרבה ואינם שונים במהותם מכל חבילה אחרת אותה שלחתם או תשלחו בעתיד.

  שמירה על עקרונות אלה תבטיח שהמשלוח שלכם, תולעים אדומות או הומוס, יגיעו ליעדם באופן כזה שגם מקבל החבילה יהיה מרוצה.

  המרכז לתולעי מיחזור

   

   
       
       
       
     
   
  אודות כותב המאמר:

  המרכז לתולעי מיחזור - כל תולעת מלכה!

   
       
     
   

  מאמרים נוספים מאת המרכז לתולעי מיחזור

  מאת: המרכז לתולעי מיחזורחקלאות24/11/127858 צפיות
  אז זה הסיפור שלי.. חובב מיחזור ואיכות סביבה שמחליט יום אחד לרכוש שקית עם תולעים אדומות אשר מתמחות בייצור של הומוס, הומוס הינו זבל אורגני לאחר שנאכל על ידי אותן תולעים. ולמעשה משמש כדשן אורגני איכותי.

  מאת: המרכז לתולעי מיחזורמדעי הטבע - כללי16/11/123502 צפיות
  מגדלים רבים רוכשים תולעים אדומות במטרה למחזר ביעילות את הפסולת הביתית ולא בשביל הומוס, אחרים רוכשים את התולעים כדי לייצר את הומוס באופן עצמאי ומחפשים את ההשקעה הראשונית בלבד. קבוצה אחרת מעוניינת בנוסף להומוס בתחביב משפחתי , גידול קל ופשוט, חיית מחמד שמאפשרת לעזוב את הבית לסופ"ש מבלי להשאר מודאגים מה עם חיית המחמד שהשארנו בבית. במאמר זה מפורטות מספר שיטות להפרדת הומוס מהיצרניות שלו- תולעים אדומות.

  מאת: המרכז לתולעי מיחזורמדעי הטבע - כללי16/11/121860 צפיות
  הומוס, הוא כל חומר אורגני שמצוי בקרקע אשר הגיע לנקודה יציבה ממנה הוא לא ימשיך ויתפרק. חומר זה הופך את הקרקע לאדמה פורייה ממנה יכולים צמחים וגידולים חקלאיים לשאוב את המרכיבים הנחוצים לשגשוגם. מאחר ובאופן טבעי בתוך ההומוס יש גם תולעים אדומות וביציהן, הרי שמיצוי ההומוס, או כפי שזה נקרא בעגה המקצועית - קצירה. הינו אתגר לא פשוט למגדלים מקצועיים. במאמר זה אתן מספר טיפים לתחילת הדרך למגדלים חדשים של תולעים אדומות.

  מאת: המרכז לתולעי מיחזורמדעי הטבע - כללי16/11/121991 צפיות
  תולעים אדומות (Eisenia fetida) ידועות כמפרקות זבל אורגני בצורה יעילה ומהירה, והפיכתו חזרה לחומר אורגני איכותי, בשם הומוס, אשר יכול לשוב אל האדמה ממנו הוא בא. יש מגוון רחב של תולעים אדומות אשר ידועות כמפרקות זבל, אבלאף אחת מהן אינה עולה בסגולותיה על התולעת האדומה. מאמר זה נסמך על ידע מצטבר מניסוי וטעייה בגידול התולעים ולא מנסיון אקדמי ולימוד לאור הניאונים.

  מאמרים נוספים בנושא מדעי הטבע - כללי

  מאת: בתיה כץמדעי הטבע - כללי03/12/19257 צפיות
  תיאוריה זו התבססה על הרעיון של מישהו בשם לאמרק, אשר טען כי היצורים משתנים והופכים מותאמים לסביבתם הודות לשינויים הסביבתיים והמאמצים שהם עושים לשם כך. לפי תיאוריה זו סברו שבני האדם העתידיים יהיו נמוכים ובעלי אצבעות ארוכות...

  מאת: עידן אברהמימדעי הטבע - כללי24/11/19132685 צפיות
  מריחואנה עשויה מקנאביס, שהוא צמח דביק ועשיר, ועל מנת להשתמש בו בסיגריה מגולגלת או במכשיר אידוי - וופורייזר, יש צורך להשתמש באמצעי כלשהו על מנת לגרוס אותו. גריינדר (המכשיר, לא האפליקציה) הוא בדיוק הכלי למטרה הזו, והופך את השימוש לקנאביס לקל ב-ה-ר-ב-ה.

  מאת: בתיה כץמדעי הטבע - כללי30/10/19389 צפיות
  - כמה מספרים עקביים צריך כדי להוכיח שיש חייזרים... טלסקופים סורקים את השמיים בכל רגע, בתקווה למצוא סימן לאינטליגנציה, למציאת גל רדיו שאיננו אקראי. בינתיים, במעבדת הגנטיקה משתמשים במיקרוסקופים כדי לפצח את המכונה הביולוגית הנקראת: "חיים".

  מאת: בתיה כץמדעי הטבע - כללי29/10/19384 צפיות
  לפני פחות ממאה שנה היו מלמדים בבתי הספר כי הג'ירפה מתחה את צווארה ולכן נולדו צאצאיה עם צוואר ארוך יותר. כמו כן היו מספרים כי הדג במים הרדודים רצה מאות ללכת על החוף, ולכן צאצאיו נולדו עם סנפירים-רגליים.

  מאת: ניב אבןמדעי הטבע - כללי07/12/156537 צפיות
  בחנו היטב את שנות הניסיון של המשרד. ככל שיהיה יותר ניסיון לעורכים שבמשרד זה כך השירות שתקבלו יהיה מקצועי יותר מכיוון שישנם תהליכים של רישום שנמשכים שנים רבות ואתם לא ממש רוצים לקבל שירות מאדם שטרם הספיק לחוות תהליכים אלו מתחילתם ועד לסופם על מנת להכירם בצורה הטובה ביותר.

  מאת: אוריה חןמדעי הטבע - כללי24/07/156457 צפיות
  מי לא רוצה עגבניות אורגניות וטריות ללא חומרי הדברה מהחצר בבית? כך תלמדו איך לגדל צמח עגבנייה מוצלח אצלכם בבית בכמה צעדים פשוטים. למה אתם מחכים?

  מאת: איציקמדעי הטבע - כללי07/04/156353 צפיות
  ציוד למעבדות אשר אותו סטירר מגנטי נמנע על סוגיו השונים, הוא ציוד רגיש בעל תפקיד חשוב ומשמעותי בתפקוד המעבדה. מהסיבה הזאת גם אם אתם מחפשים בוחש מגנטי וגם אם אתם מעוניינים בציוד מסוג אחר, חשוב שתקפידו לשים דגש על כל הפרטים והתכונות של הפריט המבוקש

   
     

  כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
  השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

  christian louboutin replica