חפש מאמרים:
שלום אורח
31.05.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ורידים מורחבים

מאת: רוני סופרטיפול בעור13/12/2012591 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

ורידים מורחבים הם תופעה נפוצה מאד בקרב גברים ונשים. כמעט כמחצית מאוכלוסיית ארה"ב סובלת מבעיה זו במצבה הקל או לעיתים במצבה הרציני יותר. לרוב ורידים מורחבים קיימים יותר אצל נשים. אחת מהסיבות העיקריות לורידים מורחבים היא גנטיקה. העבודה של הורידים בגוף היא להחזיר דם אל הלב. המבנה של הורידים כולל שסתומים אשר מונעים מדם לזרום בכיוון ההפוך. כשהשסתומים פגומים, הדם נצבר בורידים, דבר שעם הזמן גורם להם להתרחב. בהתחלה, ורידים מורחבים אינם גורמים לשום נזק, על אף שהם עשויים להוות הפרעה אסתטית. ככל שהזמן עובר והמצב מחמיר ללא טיפול מתאים, ורידים מורחבים יכולים להוביל לרגליים שמרגישות מאד כבדות, נפוחות וכואבות. אדם עם ורידים מורחבים יחווה את הבעיות הללו בייחוד לאחר עמידה ממושכת. בשלב מתקדם יותר של הביעה, צבע העור עשוי להשתנות בחלקים מסוימים של הרגל ובשלב הכי מתקדם, עשויים להופיע פצעים שאינם נרפאים זמן רב.

 

כיצד נפגשים השסתומים בורידים? שסתומים יכולים להיפגם ממספר סיבות. סיבה אחת היא שעשוי להיות זיהום בורידים אשר חוזר על עצמו שוב ושוב. סיבה נוספת היא שהורידים עשויים להיות תחת לחץ גדול במידה ואדם עומד הרבה כמו עם אנשים בעלי עבודה שדורשת לעמוד כל היום. כמו כן, היריון הוא גורם שיכול להוביל לפגימה בשסתומים וכתוצאה מכך לורידים מורחבים. היסטוריה משפחתית ושינויים הורמונאליים משחקים תפקיד חשוב, ועם הזמן הורידים מתחילים להתרחב ולהיהפך נראים לעין כמעין רשתות אדמדמות – כחולות מתחת לפני העור. כמו כן, לאחר תקופה שעשויה לקחת בין מספר חודשים לכמה שנים, העור מעל הורידים המורחבים יכול להתעבות ולחוש מחוספס למגע. גירוד, שריפה וכאב בעוצמות שונות יכול להופיע גם כן. בשלב מאוחר יותר של, הורידים המורחבים יכולים להישבר, דבר שיוביל להתאספות של דם מתחת לעור ולהופעתן של חבורות. ללא טיפול ראוי, מחזור הדם יושפע לרעה, העור בסופו של דבר ישבר וייווצר אולקוס. ורידים מורחבים מופיעים בצורות שונות – מקטנות ועד גדולות. הקטנות שביניהן, הן לרוב הביטוי הראשוני של לחץ מוגבר על הורידים. הם נראים כמו קוים קצרים וישרים אשר מזכירים רשת של עכביש והם לרוב מופיעים בירכיים, רגליים, קרסוליים וכפות הרגליים.

 

כיצד לטפל בורידים מורחבים? מספר שיטות יכולות לעזור לטיפול בורידים מורחבים. בתוכן כלולות: טיפול בזריקות ובניתוח. האם טיפולי ורידים מורחבים מעוררים כאב? באופן כללי התשובה היא לא, אף על פי שמטופלים עם הרבה ורידים מורחבים עשויים לחוש אי נוחות זמנית במידה ועליהם לעבור מפגשי טיפול ארוכים. יתכן שהרופא שלך ינסה להימנע מכך על ידי קירור של העור לפני ובזמן הטיפול. ורידים מורחבים קטנים נחשבים לרוב בעיה קוסמטית. ורידים מורחבים גדולים, בייחוד אלה הגורמים לשינויים בעור, ידרשו טיפול רפואי. ורידים מורחבים ארוכים, מטופלים באמצעות ניתוח ולרוב דורשים הישארות בבית החולים לעוד יום או יומיים. ורידים מורחבים קטנים אינם יכולים להיות מוסרים באמצעות ניתוח אך יכולים להיות מטופלים הצלחה רבה באמצעות הזרקות דרך שימוש במחט דקה מאד כדי להזריק תמיסה היישר אל תוכם. תמיסה זו מעוררת תגובה במעטפת הורידים אשר גורמת לה להתנפח, ולדם להתקשח. הורידים המורחבים הקטנים הופכים בשלב זה לרקמות צלקתיות קטנות מאד אשר נספגות עם הזמן בגוף ונעלמות במטרה ליצור גירושין מלאים מהתופעה ולמנוע ורידים מורחבים.

 תגיות המאמר: ורידים


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת רוני סופר

מאת: רוני סופרקפה13/12/127520 צפיות
רכשתם מכונת קפה למשרד או לעסק , מכונה מרשימה, עשויה ממיטב השכלולים שענף הקפה יכול היה להגות. אך משום מה לבכם נחמץ , הקפה לא בדיוק יוצא כפי שאתם אוהבים – החלב נשרף והקצף בועתי במקום מרקם השמנת החלק, ראשי המכונה צוברים לכלוך בקצב מסחרר ומיצוי האספרסו מטפטפת באיטיות מעצבנת ומתקררת עד השנייה בה לוגמים ממנה.

מאת: רוני סופרקפה13/12/127526 צפיות
קפה, התענוג שברא לנו הטבע, תענוג שמעניק לנו אנרגיה טובה להמשיך את היום בחיוך. קפה הוא בין המשקאות הכי פופולאריים, כבר מאות שנים, משקה שהתחיל אצל האצולה וזלג להמונים. הדבר הכי מושך בקפה, הוא הניחוח המושלם שלו, הטעם המענג שלו והמרקם העדין שלו בפה, שיוצר שלמות אלוהית בכל לגימה.

מאת: רוני סופרטיפול בעור13/12/12578 צפיות
אם אתה אחד מהאנשים – ויש הרבה כאלה – שמגלים שהם מפתחים ורידים בולטים מתחת לפני השטח של העור, ורידים שמתקשים או מקבלים צורה של חבלים, אשר מעניקים לרגליים או לחלקי גוף אחרים מראה שנראה לא מושך או מביך – אין לך מה לדאוג.

מאת: רוני סופרבריאות נשים13/12/12571 צפיות
נשים רבות מפתחות בעיות ורידים בהיריון כסוג של תופעת לוואי. בעיות ורידים הן לא יותר מאשר ורידים נפוחים או דלקתיים אשר לרוב בולטים על פני השטח של העור. הם עשויים להופיע כורידים אדומים כחולים מפותלים ברגליים. נשים מסוימות מפתחות גם ורידים בעייתיים באזור פי הטבעת אשר את עשויה להכיר כטחורים.

מאת: רוני סופרמחלות לב13/12/128492 צפיות
ורידים הם כלי הדם בגוף אשר מחזירים דם מהזרועות, הרגליים ושאר האיברים אל הלב. אי ספיקה ורידית היא מצב בו זרימת הדם בורידים חסום או מוגבל. אי ספיקה ורידית יכולה להתרחש בגלל מספר הפרעות – בעיקר פקקת של ורידים עמוקים ודליות. בורידים בריאים ישנה זרימה מתמדת של דם מאיברי הגוף. ישנם שסתומים בתוך הורידים ברגליים אשר מונעים מהדם לזרום בכיוון ההפוך.

מאת: רוני סופרניתוחים פלסטיים13/12/122045 צפיות
ורידים בולטים או בשמם הרפואי – דליות, עשויים להיות תופעה אסתטית מאד לא נעימה למראה על הגוף שלך. כך לפחות אנשים רבים חושבים. לרוב הן מופיעות על הרגליים ובמקרים חמורים יותר הם עשויים לגרום לכאב פיזי ומועקה מנטלית. כדי להבין טוב יותר מה גורם לורידים בולטים בידיים להופיע, חשוב להבין מהם קודם כל. הדם הזורם מהלב אל הגוף שלך עובר דרך כלי הדם. לאחר שנעשה שימוש בדם בגוף, הוא נישא בורידים שלך חזרה אל הלב כדי להתמלא בחמצן שוב פעם. כמו הלב, כלי הדם חשובים לחיים שלך והם יכולים לגרום למחלות ולמצבים כמו ורידים

מאת: רוני סופרבריאות ורפואה כללי13/12/12868 צפיות
ורידים נפוחים אינם נחשבים להפרעה אסתטית על ידי אנשים מסוימים, אלא יכולים גם לעיתים להיות כואבים. זה נכון בעיקר כאשר נמצאים בעמידה לזמן ממושך וכמו כן כאשר הולכים לזמן ממושך. אף על פי שורידים נפוחים לרוב קורים ברגליים, הם יכולים להופיע גם על חלקים שונים של הגוף. ככל שהורידים הנפוחים גדלים כך גם הכאב גדל. ורידים נפוחים כואבים מופיעים כאשר דם מצטבר באופן עקבי באזור אחד בעוד הדם זורם לכיוון ההפוך כתוצאה משסתומים פגומים, וכך הורידים מתנפחים. כאשר הורידים נפגמים בצורה הזו, רגליים וכפות הרגליים יתחילו ל

מאמרים נוספים בנושא טיפול בעור

מאת: שי כהןטיפול בעור17/09/182456 צפיות
מכשיר סקין קיור לטיפול בצלוליט פועל בטכנולוגיית אולטראסאונד מתקדמת המכשיר יעיל לטיפול בצלוליט אנטי אייג'ינג, שיקום הרקמות, הצרת היקפים וחיטוב הגוף.

מאת: רוני הכהןטיפול בעור21/11/171458 צפיות
זקנה היא לא מראה יותר מידי מחמיא בעולם שמקדש עד בלי די את מושג הצעירות. זו הסיבה שטיפולים כמו הזרקת חומצה היאלורונית כה פו פולארים בארץ ובעולם כולו. מה זה חומצה היאלורונית? קראו הלאה.

מאת: רוני הכהןטיפול בעור08/11/161174 צפיות
עבור כל אלה גם יחד קיים מכשיר אחד אשר בשיטת המזותרפיה מאפשר לבצע העלמת צלוליט מעיק, צלקות ושאר מפגעי עור שפשוט לא מרגישים הכי נעימים למגע ולמבט.

מאת: שרון צרפתיטיפול בעור08/01/161257 צפיות
חשוב לבצע פעולות שמסייעות לעור להיראות במיטבו כמו למרוח קרם הגנה בשעה בה נחשפים לקרני השמש, מפסיקים לעשן, שותים הרבה מים ומורחים קרמים שמסייעים לעור לשמור על רמה טובה של לחות וגמישות, לפי הצורך והגיל.

מאת: שרון צרפתיטיפול בעור20/08/151530 צפיות
שיטה זו קיימת כבר שנים רבות ומשתמשים בה בסלוני יופי בעזרת מכשיר דרמה רולר לשימוש מקצועי בכל רחבי העולם, יש לה הוכחות של מחקרים רבים שמצאו את השיפור במראה של העור מתרחש עבור סוגים רבים של פגמים.

מאת: שרון צרפתיטיפול בעור17/08/151018 צפיות
בעוד אנשים רבים מתכננים את הטיפול אצל כירורג פלסטי, דעו לכם כי ישנו טיפול שמאפשר שמירה על עור בעל מראה חלק וצעיר בצורה פשוטה שאינה מצריכה התערבות כירורגית. בעזרת שימוש במכשיר ביתי קטן בשם דרמה רולר, ניתן לטפל בצלקות, קמטוטים, סימני מתיחה ואפילו בצלקות אשר נוצרו כתוצאה מאותם פצעי אקנה אשר הותירו את סימניהם אצל רבים מאיתנו.

מאת: הכותבטיפול בעור30/06/15858 צפיות
הטכניקה, השיטה, המוכרת ביותר בתחום הקוסמטיקה הפלסטית, לטיפולי אנטי אייג'ינג או הצערת עור הפנים, היא הטכניקה של מזותרפיה והיא כוללת גם שימוש במזרקים ובהזרקות שטחיות של חומרים פעילים, בריאים וטבעיים ישירות אל האזורים הדורשים תשומת לב וטיפול להחלקת העור, למילוי קמטים ולהענקת מראה צעיר

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica