חפש מאמרים:
שלום אורח
15.09.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

האם יש זרחן בחטיפים?

מאת: יצחק רינסקידיאטה10/01/2013570 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

חטיפים (אתם יודעים - צי'פס, אפרופו ביסלי וכו') מזמן הוכרזו כלא בריאים, למרות שלעיתים מנסים להציג אותם ככאלה.

ובכן, לא אקדים את המאוחר אם אומר שברור שאין חטיפים בריאים!!

לעיתים אנו נתקלים בכתבות בהן הכתבת (דיאטנית בדרך-כלל) עורכת את טבלת התכולה כפי שהיא מופיעה על-גבי האריזות ושואלת אחר-כך, ומה הכי בריא?

וכפי שאמרתי, התשובה פשוטה - אין ולו מוצר אחד בריא!

אנו עוסקים כאן בדיוק באותם מוצרים שלכל אורך "המדריך האחרון" הזהרתי אתכם מהם.

חטיפים אינם מתאימים לאכילה, לא רק בזמן דיאטה, אלא בכלל, אולם מאחר ואני יודע שמאוד קשה להמנע מהם, מצאתי לנכון לכתוב מאמר זה, אולי תשתכנעו פעם אחת ולתמיד להפסיק .

חטיפים הם מוצרי מזון מעובדים, עמוסים בקלוריות, טובעים בנתרן, לא משביעים, מלאים בשומן ובשומן רווי וללא ערך תזונתי עבורכם.

מאחר ואני לא מסתפק בנתונים שמופיעים על-גבי האריזה,  בדקתי את הנתונים התזונתיים המלאים של חלק מהמוצרים, ומיד צד את עיני מינרל מסוים, מפחיד במקצת, אולי.

זרחן!!

ובכן גבירותי ורבותי, רוב החטיפים החביבים (או שלא) כוללים זרחן.

הזרחן הנו אחד מהמינרלים החשובים ביותר עבורנו ושכיחותו בגוף נמוכה רק לעומת הסידן.  הוא חשוב למבנה ולתפקוד הגוף, נמצא כחלק ממולקולות ה-DNA וה-RNA, התאים משתמשים בו לשם הפקת אנרגיה, הוא מרכיב של קרום התא, חיוני להעברת אותות בין חלבונים בתא ועוד.

אנו מקבלים את הזרחן בתזונתנו, והוא נפוץ בעיקר בזרעים (גרעיני דלעת וחמנייה), סובין חיטה, זרעי פרג, מוצרי חלב ואף בחלמון ביצה.

הצריכה המומלצת לזרחן עומד על 1000 מ"ג ליום ומשתנה בהתאם לגיל, למשקל, למצב הגופני (הריון, הנקה) ולמין. בממוצע אנו צורכים 800-1500 מ"ג זרחן בתזונה וכמות זו מאפשרת לגוף לתפקד בצורה טובה.

אם נחזור לחטיפים, נגלה כי, לדוגמא, בשקית של תפוצ'יפס במשקל של 100 גרם יש כ-164 מ"ג זרחן, המהווה כחמישית מהצריכה היומית המומלצת.

במאה גרם גרעיני חמנייה קלויים ומולחים יש לעומת זאת 1093 מ"ג זרחן - יותר מהכמות היומית המומלצת!!.

עובדה זו אינה הופכת את התפוצ'יפס למוצר בריא - נהפוך הוא, אולם היא מאפשרת לכם לקבל אינדיקציה לגבי הכמות של מינרל חשוב זה במזון.

כמו מרכיבים תזונתיים חשובים אחרים, גם עבור הזרחן ישנה כמות יומית מקסימאלית שאין לעבור עליה והיא כ-4000 מ"ג ביום.

עליכם לקחת בחשבון את העובדה כי זרחן בכמות זו או אחרת נמצא ברור מוצרי המזון שאתם צורכים (וכן, גם בקולה דיאט).

בין הזרחן והסידן קיים קשר הדוק. הריכוז החוץ תאי של זרחן מושפע מריכוזו של הסידן, ושניהם מנוהלים על-ידי אותם ההורמונים.

זרחן יוצא מהגוף בשתן, כאשר כ-80% מהכמות שעוברת בכליה מוחזרת לגוף. במצבי מחלה שונים, כאשר תפקוד הכליות משתנה, לא ניתן להוציא זרחן מהגוף, הוא מצטבר ויוצר קשר יוני עם הסידן ובכך מפחית את זמינותו של הסידן למערכות הגוף השונות.

נסיים עם מה שהתחלנו - חטיפים.

כאמור, מזון מיותר לחלוטין.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

יצחק רינסקי, בוגר הפקולטה לרפואה בירושלים, ביה"ס לרוקחות, שימש בעבר כמנכ"ל של מספר חברות בתחום הפארמה והציוד הרפואי וכיום עוסק ביזום ופיתוח עסקים.

מחבר "המדריך האחרון", להיט אינטרנטי העוסק בתחום התזונה הנכונה והדיאטה, שאף זכה לסיקור נרחב במגזין "מנטה" של חודש דצמבר 2012.

"המדריך האחרון" מציג בפני המשתמשים, בשפה ברורה וקולחת, שיטה מקורית, אמינה, וחשוב מכול, כזו הגורמת לירידה משמעותית במשקל, היפטרות משומן מיותר, ושמירת ההישגים לאורך זמן.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת יצחק רינסקי

מאת: יצחק רינסקידיאטה10/01/13605 צפיות
האם יכול להיות ש"מחביאים" מאתנו סוכר? האם יצרני המזון לא מעוניינים שנדע כמה סוכר יש באמת במוצר שקנינו? בין אם זה נכון או לא, רצוי לדעת כמה סוכר באמת יש במוצרים. המאמר יסכם בקצרה את הנושא ויתכן לכם כלים מעשיים להתמודד עם הבעיה.

מאמרים נוספים בנושא דיאטה

מאת: אבי דוידידיאטה21/05/19486 צפיות
המלצות וטיפים לקראת דיאטה מהירה לגברים שמתחתנים בקרוב.

מאת: אבי דוידידיאטה08/01/191079 צפיות
עצות שימושיות לגברים שמחפשים דיאטה מהירה ללא תחושת רעב וללא הימנעות ממסעדות.

מאת: SEOMANדיאטה25/02/182059 צפיות
אם תמיד רציתם לדעת איך להוריד במשקל ולהישאר רזה, עכשיו גם אתם תוכלו להכיר את השיטה החדשה לירידה במשקל אשר הצליחה להטריף אלפי ישראלים הודות לתוצאות היפות אשר הצליחה להציג עבור כל אלו אשר התחילו להשתמש בה.

מאת: SEOMANדיאטה25/02/181716 צפיות
האם נמצאה שיטה חדשה לירידה במשקל אשר הצליחה לעזור לאלפי ישראלים לרדת במשקל בדרך הטבעית? עכשיו גם אתם יכולים לדעת איך מורידים במשקל בלי דיאטה וספורט.

מאת: SEOMANדיאטה15/01/18687 צפיות
מהי הדרך הטבעית לירידה במשקל ואיך גם אתם יכולים להתחיל להוריד במשקל 3-5 קילוגרם בחודש מבלי ללכת לחדר הכושר ולהרעיב את עצמכם במשך ימים שלמים? הכירו את שיטת ההרזיה ששיגעה את המדינה. נטור דיאט היא מעל לכל ספק אחת מהדיאטות החמות ביותר אשר הצליחה גם להגיע לידם של הסלבס ולקבל פידבקים רבים על הצלחתם של אלו אשר הצליחו לרדת במשקל בדרך הטבעית.

מאת: SEOMANדיאטה09/01/18657 צפיות
מהי הדרך הטובה ביותר לרדת במשקל באופן טבעי ואיך השימוש במוצרי הרזיה ודיאטות שונות יכולים להשפיע עלינו בטווח הקצר ובטווח הארוך? האם קיים פתרון אחד שיוכל להתאים לכל אחד? קיבלנו שאלות רבות בנוגע לאנשים אשר מחפשים את הפתרון הטוב ביותר אשר יעזור להם גם להוריד במשקל וגם לשמור על אורח חיים בריא לאורך זמן. אין ספק כי אלו הן רק חלק מהשאלות העתיקות ביותר אשר מניחות את דעתם של אלו החפצים בשינוי אמתי ומשמעותי בחייהם.

מאת: SEOMANדיאטה09/01/18463 צפיות
כמה זמן אתם כבר מנסים להוריד במשקל ולשמור על אורח חיים בריא? אם גם אתם חשבתם שניסיתם כבר הכל, חשוב שוב. כעת הדיאטה החדשה שהספיקה כבר לשגע את המדינה, יכולה להיות גם ברשותכם. דיאטת התרסיס או דיאטת הסלבס של נטור דיאט מציעה דרך חדשה להתמודד עם בעיית עודף המשקל. הודות לתרסיס ההרזיה והשימוש היומיומי בקפסולות, תוכלו גם אתם להוריד ממשקלכם באופן טבעי לאחר שתתחילו לאבד תיאבון ותרגישו תחושה של שובע ומלאות. אם כן, מה כדאי לדעת לפני שמתחילים ואיך זה עובד? הטיפים לירידה במשקל שיעזרו לכם להתחיל לחיות טוב יותר

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica