חפש מאמרים:
שלום אורח
15.04.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

רוצים שהבכי והיבבות של הילדים יפסקו?

מאת: דבורה עידןהורות17/01/2013517 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

רוצים שהבכי והיבבות של הילדים יפסקו?

כאשר ילד לא מקבל את מה שהוא רוצה הוא מיבב ובוכה, זה בכלל לא משנה על מה מדובר זה יכול להיות ממתק או משחק שההורים מסרבים לקנות, לעשות משהו שבלתי אפשרי ברגע זה, אבל בגדול זה מסתכם בדבר אחד – לשנות את דעת הוריהם.

ובדרך כלל מה שקורה זה .... שהבכי והיללות שוברים את ההורים, מוציא אותם מדעתם והם מסכימים והילד מקבל את מה שרצה, למרות שההורה לא רצה ולא היה מוכן שהילד יקבל את זה.

אתם רוצים שהילדים שלכם יפסיקו לילל? אז תדאגו שהם לא מקבלים את מה שהם רוצים, וזה מאוד פשוט וקל.

ברגע שהילדים מקבלים בגלל הבכי והיבבות את מה שלא רציתם לתת מלכתחילה, הם לומדים שיש כאן מעין דפוס " הורה אומר לא, אני בוכה, הורה אומר כן" ולכן הם ממשיכים להתעקש ולבכות ולילל וליבב .... .

אתם שואלים, אז מה לעשות ? להתעלם מהילדים ?

והתשובה היא לא, מה פתאום אל תתעלמו מהילדים תתעלמו מהבכי והיללות!!!

התגובה הרצויה היא להתחיל לפעול בנחישות רק לאחר ששיתפתם את הילדים ( גם הקטנים בני השנה וחצי), תספרו להם מה החלטתם ומה אתם תעשו במידה והם יבכו ויללו, ופותחים דף חדש.

בפעם הראשונה שמתעלמים מהרעש הבכי והיללות, כנראה שהתלונות של הילדים יתחזקו ויחמירו ( כי הילדים בודקים אותכם וכיצד אתם עומדים מאחורי הבטחותיכם), וכאן אתם נדרשים להפעיל את החלק המנהיגותי בהורות שלכם.

החלק המנהיגותי בהורות שלכם יתבטא בהתמדה ונחישות, במשך השבוע שבועיים הראשונים עליכם להתמיד ולפעול לפי מה שהחלטתם למרות כל הבכי והיבבות.

והתוצאה המדהימה  - ההתנהגות של הילדים והבכי והיבבות יתחילו להעלם.

וזה הזמן שעליכם כהורים, לתת תשומת לב לילדיכם, להתייחס אליהם, ושוב להתייחס אליהם, לא להרצות להם, לא להסביר להם ... פשוט להתייחס.

מאחר וסיפרת לילדיכם מראש כיצד אתם מתכוונים לפעול, כאשר תיישמו את החלטתכם זה  יהיה קל וענייני, תנו למעשים שלכם ולא למילים שלכם לעשות את העבודה.

זהו אחד הדברים החשובים ביותר שישנו את האווירה בביתכם, תנסו ותראו מה קורה, זה ישפיע על המון רבדים בהתנהגות שלהם מולכם ומול אחרים.

יכול להיות שנוצרו שאלות  נוספות... כמו ....

מה עלי לעשות במקום להגיב?

מה אני מלמד את הילדים  שיעשו במקום לבכות ?

איזו אסטרטגיות יעילות יותר אני יכול ללמד את הילדים שלי כדי שיוכלו להשיג את מבוקשם?

איך ילדי יוכלו להיות חיוביים יותר?

מהי הדרך הנכונה ללמד אותם כיצד להתמודד עם אכזבות, או עם תסכולים?

את התשובות לשאלות כאלו ושאלות אחרות ניתן לקבל כאן


ונתראה בפעילויות הבאות

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר: