חפש מאמרים:
שלום אורח
09.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

אביזרים אורטופדיים – זכאות בקופת חולים

אם אתם סובלים מכאבים חד פעמיים או כאבים כרוניים בצוואר, בכתף, במרפק, בכף היד, בגב, בברך או ברגליים, תוכלו להשיג הקלה בכאב באמצעות אביזרים אורטופדיים. טיפול בבעיות אורטופדיות מתחלק לשני חלקים : טיפול בבעיה וטיפול בסימפטומים (בכאב). ברוב המקרים מרכיב האורטופד את תכנית הטיפול מאביזרים רפואיים, פיזיותרפיה וטיפולי רפואה משלימה. בודדים הם המקרים בהם המטופל מופנה ישירות לניתוח. תחילה נהוג לנסות לפתור את הבעיה באמצעות טיפולים שמרניים.

קופות החולים מספקות במתכונת סל הבריאות שירותי אורטופדיה. מבוטחי כל הקופות רשאים להתייעץ עם אורטופד ולקבל טיפולי פיזיותרפיה או רפואה משלימה במסגרת הקופה. בעבור אביזרים אורטופדיים כמו : מגן צוואר, חגורת גב, מדרסים או נעליים אורטופדיות יש לשלם. הביטוחים המשלימים של קופות החולים מעניקים למבוטחים שלהן החזר כספי חלקי או הנחה. בכדי ליהנות מההחזר הכספי יש לרכוש את האביזרים בחנויות שמקושרות עם קופת החולים.

ישנן גם פוליסות ביטוח פרטיות שמכסות את רכישת האביזרים האורטופדיים. במקרים בהן הצורך באביזרים הרפואיים נובע מתאונת עבודה אפשר יהיה להגיש תביעה לכיסוי ההוצאה לביטוח הלאומי. במצבים בהם מדובר בפגיעת תאונת דרכים יש להפנות את מסמכי התביעה אל חברה הביטוח של הרכב הפוגע. האביזרים הרפואיים הטובים כרוכים בעלויות גבוהות. אם יש באפשרותכם להפעיל פוליסת ביטוח זו או אחרת יש להקפיד לברר אודות הזכאות לפני השלמת הרכישה.

אביזרים רפואיים בקופת חולים מכבי

חברי קופת חולים מכבי שמבוטחים גם בביטוח משלים מטעם הקופה יוכלו ליהנות מהנחות משמעותיות בכפוף להצגת מרשם רופא. חברי מכבי זהב יוכלו לקבל החזה בגובה 80% מההוצאה בפועל עד לתקרת כיסוי של כ-450 שקלים. חברי מכבי כסף ייהנו מהנחה של כ- 30% בלבד. פרט לכך יוכלו מבוטחי הקופה לרכוש מדרסים במחירים מוזלים. מבוטחי מכבי זהב רוכשים מדרסים אורטופדים ב-69 שקלים בלבד. מבוטחי מכבי כסף ישלמו בעבור המדרסים כ-209 שקלים.

אביזרים אורטופדיים בקופת חולים כללית

חברי קופת חולים כללית שמבוטחים בביטוח משלים כללית מושלם או כללית פלטיניום זכאים להנחות ברכישת אביזרים אורטופדיים בכפוף למרשם רופא. מבוטחי כללית מושלם יוכלו לרכוש אביזרים מתוך הרשימה שמונה הפוליסה בהנחה של כ-80% ממחיר המחירון. יש לרכוש את האביזרים בחנויות מסוימות בלבד. מבוטחי כללית פלטיניום זכאים להנחה בת 85% תחת אותם התנאים.  בעבור מדרסים מעניקה הקופה גם כן הנחות משמעותיות.

קופת חולים מאוחדת

מבוטחי קופת חולים מאוחדת יוכלו לקבל החזר בעבור רכישת אביזרים אורטופדיים גם ללא מרשם רופא. בעבור מדרסים יש צורך במרשם. המדרסים נמכרים בקופה בעלות של כ-200 שקלים. בעבור מדרסים מיוחדים ויקרים יותר אפשר יהיה לקבל החזר בגובה של 50% מההוצאה בפועל עד לתקרת כיסוי של כ-400 שקלים. ההנחות וההחזרים בעבור רכישת האביזרים האורטופדיים ניתנים למבוטחי לאומית עדיף בלבד.

זכאות בקופת חולים לאומית

מבוטחי לאומית זהב יוכלו ליהנות מהחזר של כ-80% מההוצאה לפועל עד לתקרה של 250-400 שקלים. ההחזר מותנה כמובן בהצגת מרשם רופא אורטופד מטעם הקופה. מבוטחים של לאומית כסף יזכו להחזר של עד 80% מההוצאה עד לתקרת כיסוי של 150-200 שקלים. מדרסים רגילים אפשר לרכוש בקופה ב-52 שקלים, מדרסים מיוחדים דורשים הפניית רופא מומחה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מתעניינת ברפואה אלטרנטיבית על גווניה השונים כמו גם במדעם, פסיכולוגיה ועוד.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת שירי פלג

מאת: שירי פלגעיצוב11/05/141012 צפיות
המאמר הזה מיועד להורים שמעוניינים לעצב את החדר של ילדיהם ומחפשים רעיונות איך לעשות זאת באופן שישיווה לחדר מראה חם נעים וגם ייחודי ומקורי. הרשו לנו לשתף אתכם בפתרון מעולה חסכוני ואחד הפופלארים הקיימים היום בשוק והוא עיצוב חדרי ילידם באמצעות מדבקות קיר. מדבקות קיר הן ללא ספק הפתרון האידיאלי להורים שלא מעונייניפם להשקיע אלפי שקלים בציור קיר מקורי או בטפטים שילוו את החדר לשמך שנה שנתים שכן הילד גדל ואיתו משתנה הטעם ה

מאת: שירי פלגעיצוב פנים07/03/14740 צפיות
עיצוב נכון לבית הוא כזה אשר מייצג אתכם בורה הטובה ביותר. אם אתם אוהבים אלמנטים מיוחדים ומקוריים, מדבקות קיר לוח גיר, תשתלבנה נהדר בביתכם. את הכתוב על לוח הגיר שבמדבקה תוכלו לבחור ולשנות בהתאם לרצונכם. המדבקות משמשות לרישום הודעות לצד הטלפון, תזכורות לרשימת הקניות במטבח ושאר שימושים בכל חדרי הבית. מדבקות לוח גיר תהיינה מתנה נהדרת בעבור כל בית. הן מאוד שימושיות ומומלצות. הקפידו לרכוש מדבקות קיר איכותיות ותוכלו ליהנות מהן למשך זמן רב. גירים לרישום על לוח הגיר ניתן לרכוש בכל חנות למכשירי כתיבה או מו

מאת: שירי פלגעיצוב פנים21/01/14702 צפיות
כל הורה יודע כי הילדים הקטנים שלנו גדלים מאוד מהר. בכל שנה, הילדים צומחים בכמה סנטימטרים ומשתנים. מדובר בתהליך טבעי. אנו מעודדים את הילדים לאכול בריא, לשאוף אוויר צח ולצמוח לגובה. מדבקות קיר מד גובה תהיינה מזכרת נהדרת בעבור המשפחה כולה.

מאת: שירי פלגגינון12/09/13752 צפיות
המעבר לדשא סינטטי הינו מגמה שהלכה וגדלה בעשור האחרון בארץ בפיגור של כעשור אחרי מובילת החידושים הצרכניים, ארה"ב. הפופולאריות שלו נובעת בין היתר בגלל המגמה הירוקה ששטפה את העולם והעלתה את המודעות למוצרים ידידותיים לסביבה.

מאת: שירי פלגלימודי שפות09/05/13896 צפיות
אם הגעתם לכאן אתם בוודאי שואלים את עצמכם איך אפשר ללמוד אנגלית אונליין? בעבור אלו שעדיין לא מכירים את כל היתרונות שמביאה עמה רשת האינטרנט נסביר כי אפשר ללמוד אנגלית במתכונת של קורסים מקוונים תוך צפייה בסרטונים, שימוש בעזרי למידה והדרכה צמודה של מורה מוסמך.

מאת: שירי פלגצרכנות28/04/13833 צפיות
הקיץ כבר בפתח ועמו מגיעות מחשבות על בגדי הים, שמלות קיץ, מכנסים קצרים ושאר בגדים קצרים. את הקילוגרמים המיותרים שהוספנו בעונת החורף עם גלידות ושאר מאכלים חמים ומפנקים כדאי למהר להשיל במכון הכושר או כמה שיעורים של אירובי.

מאת: שירי פלגאופנה25/04/13854 צפיות
הביקיני זוכה לפופולריות רבה בשנים האחרונות, אך בכל זאת ישנן נשים שעדיין מעדיפות בגדי ים שלמים. כמעט בכל קולקציה תמצאי גם דגמים מיוחדים של בגד ים שלם. ננפץ את הסטיגמה ונבהיר כי בגדי הים הללו מתאימים לצעירות ומבוגרות כאחד.

מאמרים נוספים בנושא אורטופדיה ופיזותרפיה

מאת: יצחק בכראורטופדיה ופיזותרפיה18/06/18432 צפיות
כאב בברכיים בעת עלייה במדרגות הם לרוב התסמין הראשון של דלקת פרקים ניוונית במפרקים הללו, יתר הסימנים והתסמינים יופיעו מאוחר יותר. בין יתר הסימנים והתסמינים של דלקת פרקים ניוונית בברכיים נכלול חוסר נוחות, נוקשות, כאבים וקשיי תנועה במגוון מצבים כולל הליכה, עמידה, ישיבה ולבסוף גם במצב של שכיבה במיטה. החוקרים הצביעו על הכאב בברכיים בגלל שימוש במדרגות כסימן ראשון לדלקת פרקים ניוונית לאחר שעקבו במשך 7 שנים אחר 4,600 חולים עם סיכון לחלות בדלקת פרקים ניוונית.

מאת: רוני הכהןאורטופדיה ופיזותרפיה15/02/18568 צפיות
איך פועלים לשם שמירה על מצב בריאותי תקין גם על כסא גלגלים? קראו את הדברים החשובים הבאים.

מאת: orya peryאורטופדיה ופיזותרפיה28/12/17659 צפיות
ישנם מטופלים, אשר סובלים מבעיות קשות בכף הרגל, כך שמטופלים אלה, יצטרכו הזמנת מדרסים בהתאמה אישית במכונים אורתופדיים מומחים. למשל, גם אלה שיש להם מנח ביו סימטרי לקוי, חוסר איזון מבני לקוי יזדקקו להזמנת המדרסים בהתאמה והזמנה אישית. מדרסים אלה, בטווח הרחוק יותר, יהיו יעילים וישפרו את התחושה של המטופלים. תחול ירידה בתסמינים, שיפור הפעילות היום יומית וכן ההתאוששות תהיה מהירה יותר.

מאת: orya peryאורטופדיה ופיזותרפיה20/07/171628 צפיות
גם אם כבר התייאשתם מפיזיותרפיה, אל תמהרו ללכת לניתוח, היום ניתן כבר לטפל באמצעות גלי הלם שיסייעו רבות בהקלת הכאבים.. ישנם כאבים ובעיות שונו שניתן לטפל באמצעות גלי ההלם

מאת: רוני הכהןאורטופדיה ופיזותרפיה04/04/17900 צפיות
ישבתם שעות ארוכות במשרד מול המחשב וכעת הגב מתחיל לסמן על מאמץ יתר של עומס הנוצר עליו בגין ישיבה ממושכת ללא פעילות יעילה לגוף?

מאת: Yoniאורטופדיה ופיזותרפיה24/02/16959 צפיות
בואו נדבר על איכות חיים... ובכן, אין ספר כי מדובר בשאלה גדולה וכללית מאוד היכולה להשתמע לכיוונים רבים, במאמר זה נתמקד בשיפור איכות חיים בפן הבריאותי. שאנחנו מדברים על בריאות אנו מתייחסים לגוף ולנפש כאחד תוך הבנה כי האחד קשור באופן ישיר בשני.

מאת: עמית מלכאאורטופדיה ופיזותרפיה23/12/151111 צפיות
עיסוי רפואי הוא ביצוע פעולות עיסוי בעלות אופי פיזיותרפי על רקמות רכות, השלד, מפרקים, בלוטות לימפה וגידים באזורים שונים בגוף במטרה לגרום לשיפורים בריאותיים כגון: תפקוד טוב יותר של איבר, גמישות של שריר, חידוש רקמה אשר ניזוקה כתוצאה מפציעה, הקלה בכאבי שרירים וכדומה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica