חפש מאמרים:
שלום אורח
01.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

אירוע מוחי והשינויים בתפקוד האדם כתוצאה ממנו

אירוע מוחי (הקרוי גם שבץ מוחי) יכול להתרחש אצל אנשים אשר נמצאים בקבוצות הסיכון כגון אלה החולים ביתר לחץ דם, חולי סכרת, בעלי כולסטרול גבוה, אנשים שמעשנים ועוד. נמצא כי בעלי יתר לחץ דם הם אלה השייכים לגורם הסיכון העיקרי.

האדם שחווה שבץ מוחי יכול למצוא את עצמו עובר שינויים בתפקוד, בהתאם לאזור שנפגע במוח. השינויים עלולים להשפיע משמעותית על חייו ועל חיי משפחתו וחבריו. רבים מהשינויים ניתנים לטיפול ארוך טווח שיכול לשפר את מצבם. אבל יחד עם זאת חשוב לדעת כי לרוב, השינוי הוא בלתי הפיך ועלול להיגרם נזק לכל החיים.

אירוע מוחי עלול לגרום לשישה שינויים עיקריים שרצוי להכיר אותם:

1. שינוי בתנועה: האדם עלול לקבל שיתוק במקרה הגרוע, והוא יכול לחוות רפיון או חולשה בשרירים לעיתים רק בצד אחד של הגוף. דבר זה עלול להוביל לקושי בהליכה, בקורדינציה בישיבה וביציבות הגוף. לעיתים יתכן גם קושי באכילה.

2. היכולת לתקשר עם הסביבה: המוח עובד בצורה מוצלבת. כאשר יש פגיעה בצד השמאלי של המוח היא תתבטא בצד הימני של הגוף ולהיפך. במקרים של פגיעה בצד השמאלי של המוח תתכן פגיעה ביכולת לתקשר ולהבין את הנשמע. האדם שחווה את האירוע לעיתים לא יבין מילים מוכרות ובסיסיות, יתקשה בשמותיהם של הסובבים אותו והמוכרים לו, יתקשה בקריאה ובכתיבה ולמעשה כל יכולת התקשורת שלו תפגע.

3. ירידה בתחושת חלקי הגוף: אם האזור שנפגע באירוע הוא זה האחראי על רמות התחושה בגוף, האדם עלול להרגיש כאבים, תחושות של חום או קור בלתי מוסברות, תחושות נימול ועוד.

4. פגיעה בהתמצאות: אירוע מוחי עלול לגרום לקושי בהתמצאות. האדם שחווה את האירוע יתכן ולא ידע מהי תקופת הזמן בה הוא נמצא, לא ידע לזהות את ימי השבוע או את השעה. בנוסף, יכולת ביצוע הפעולות הפשוטות היומיומיות יכולה להיפגע.

5. פגיעה רגשית: אדם שחווה אירוע מוחי ימצא את עצמו עם סימנים ברורים של דיכאון וחרדה. הוא עלול לחוות התפרצויות בכי, עצב רב, ירידה במשקל ובתיאבון, חוסר עניין לביצוע פעולות יומיומיות מאחר והקושי לבטא את עצמו באופן בו הוא ידע קודם הוא גדול והוא איננו יודע כיצד להתמודד איתו.

6. איבוד ה"אני": יש להבין כי אדם שחלה וחווה אירוע מוחי עובר משבר נפשי גדול מאד. מאדם פעיל ואנרגטי לרוב, הוא הופך לאדם בלי יכולות חברתיות, יכולת התקשור הסביבתי שלו נפגעת, הוא מאבד את מקום העבודה שלו מאחר ואיננו יכול לעסוק בה עוד, הוא הופך לאדם תלותי בסביבה הנזקק לעזרה סיעודית. לכן אדם זה יחווה תחושת אבל קשה, רגשות כעס ולעיתים איבוד עשתונות.

לסיכום, אדם שחווה אירוע מוחי יכול להיפגע בצורה בלתי הפיכה במספר אזורים בגוף. חשוב לקבל עזרה מקצועית על מנת שמצבו של החולה לא יחמיר הן גופנית והן נפשית, ולנסות ולשפר ככל שניתן את מצבו על מנת להקל עליו ועל הסובבים אותו.

***

מוגש בחסות ביונס - החופש לנוע. המערכות המתקדמות בעולם לשיקום התנועה

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אביב יועצים >> המפתח שלך להצלחה שיווקית !

ייעוץ שיווקי

קידום אתרים בגוגל

 

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אביב יועצים

מאת: אביב יועציםפלילי14/02/161053 צפיות
כתב אישום הינו המסמך שפותח את המשפט כנגד הנאשם והוא כולל מספר סעיפים קבועים ואת כל העובדות שנאספו כנגד המואשם, עדי התביעה והסעיפים בחוק שהופרו, כביכול, על ידו. ביטול המסמך מונע את ההגעה למשפט כך שאין ענישה וכל הטיפול בתיק מופסק. את הביטול ניתן לבצע בנקודות זמן שונות כאשר המוקדמת ביותר היא כאשר התיק עדיין נמצא בידי המשטרה ועדיין לא עבר לבית המשפט. כאן נלמד מעט יותר אודות אפשרויות הביטול השונות בנקודת זמן זו.

מאת: אביב יועציםפלילי02/02/161344 צפיות
מועד מחיקת רישום פלילי ישן נקבע על פי הגדרות תקופת ההתיישנות. תקופת ההתיישנות מתחילה למעשה כבר כאשר בית המשפט נותן את פסק הדין שלו לגבי העבירה שבוצעה. כל תקופה נקבעת על פי קריטריונים שקבועים בחוק. תקופת ההתיישנות תלויה בסוג הרישום הפלילי – האם מדובר בהרשעה בפשע או באי הרשעה. בנוסף, נקבעת התקופה על פי גיל הנאשם ועובדת היותו קטין או אדם בוגר בעת מתן פסק הדין. לבסוף, החוק מתייחס לסוג העונש שהוטל על הנאשם.

מאת: אביב יועציםפלילי02/02/161199 צפיות
תחום המשפט המנהלי בישראל הוא אחד התחומים המעניינים והמגוונים ביותר בעולם המשפט. המשפט המנהלי עוסק בהתמודדות של אזרח מול גופים מנהלתיים וציבוריים, מועדות הבנייה שמאשרות את תוכניות הבתים שאנחנו בונים ועד לזכויותיהם של עובדים, אסירים, חיילים ומשפחות נפגעות טרור. מהתמודדות מול גורמים תקשורתיים כמו רשות השידור וחיוביה את הציבור ועד לעבודה משפטית מול רשויות מקומיות המחייבות אותנו במיסים על פי חוק.

מאת: אביב יועציםדיני משפחה10/01/16942 צפיות
אם אתם גרושים טריים, תקופת החגים עלולה להיות קשה מאוד עבורכם. תחושת האומללות, האשמה והבדידות היא מתכון מושלם לדיכאון. בזמן שמשפחות אחרות ומאושרות חוגגות יחדיו ושואגות את שירי החג, אתם תשבו מסוגרים בביתכם ותבהו בטלוויזיה. יתכן שתרגישו כל כך מדוכאים, עד שאפילו לא תצליחו להזיז את עצמכם מהמיטה. אז מה עושים? הנה כמה טיפים של עו"ד גירושין, כיצד לעבור את החגים בשלום ולהפוך את החג לקצת יותר נסבל:

מאת: אביב יועציםדיני משפחה10/01/16890 צפיות
כולנו מתחתנים בתקווה שהנישואים יחזיקו מעמד ויהיו יציבים. למרבה הצער, הרבה פעמים בני הזוג שלנו משתנים ומאבדים עניין בדברים שעניינו אותם לפני 10-15 שנים: תחביבים שונים, עיסוקים וגם אנשים. כשנשים מאבדות עניין בנישואים, הן פונות אל עורך דין גירושין. אבל כשזה קורה לגבר, הוא לאו דווקא ירוץ אל עורך דין גירושים. הוא בדרך כלל יתרחק מאשתו, ימעט לדבר איתה, לבלות איתה וימצא מפלט בקריירה תובענית או במאהבת.

מאת: אביב יועציםדיני משפחה10/01/16791 צפיות
גירושין הם נושא כואב עבור כל הצדדים המעורבים בעניין- אתה, אשתך והילדים. אין ספק שהם תובעים מחיר נפשי שלוקח זמן להתאושש ממנו. לאחר שנים רבות בהן אתה ואשתך הייתם יחד והילדים התרגלו לראות את הוריהם תחת קורת גג אחת, הפרידה אחד מהשנייה היא קשה ולוקח זמן להתרגל אליה.

מאת: אביב יועציםדיני משפחה10/01/16793 צפיות
גירושין בגיל מבוגר אינם עניין פשוט. מדובר בזוגות בגיל העמידה או אפילו בזוגות בני הגיל השלישי, שהגיעו לאחר שנים רבות יחד להחלטה על פירוק החבילה המשותפת. גירושין בגילאים אלו נובעים מכמה סיבות. לעיתים, ההחלטה על גירושין התקבלה לפני שנים רבות, אך בני הזוג העדיפו להמתין עד אשר הילדים יתבגרו ויעזבו את הבית. לעיתים מדובר במקרי גירושין על רקע שחיקה של מערכת היחסים הזוגית- כאשר לא נעשה דיי במשך השנים על מנת לשמור על הגחלת, אובד לקשר האהבה והתשוקה שאפיינו את תחילתו, ועימם אובד גם הרצון לעתיד משותף.

מאמרים נוספים בנושא בריאות ורפואה כללי

מאת: דוד כהןבריאות ורפואה כללי30/03/2026 צפיות
אחת הבעיות שאנשים רבים נאלצים להתמודד איתה במהלך החורף, זה שיעול עם ליחה. מדובר בשיעול טורדני שיכול להפריע על איכות החיים ביום יום וכן על איכות השינה. ד"ר דויטש מביא לכם כמה טיפים לטיפול

מאת: דוד כהןבריאות ורפואה כללי09/02/20219 צפיות
כל אחד מאיתנו, בשלב כזה או אחר בחיים מתמודד עם נזלת. זה קורה בדרך כלל כשאנחנו מקוררים, מצוננים, כשאנחנו חוטפים מחלה כזו או אחרת. אך מדוע אנשים מתמודדים עם נזלת כרונית? הבאנו כמה נקודות חשובות

מאת: שלום כהןבריאות ורפואה כללי27/09/19772 צפיות
כל מי שסובל מאקנה, וכבר התחיל לחפש דרכי טיפול או אפשרויות התמודדות עם האקנה, יודע כי מדובר בתחום רחב מאוד.

מאת: רוני הכהןבריאות ורפואה כללי25/12/18763 צפיות
איך כרית נגד פצעי לחץ יכולה לעשות זאת?

מאת: דוד כהןבריאות ורפואה כללי30/10/18904 צפיות
עומדים לעשות ניתוח ליישור מחיצות האף בקרוב וחוששים? במאמר להלן נסקור מהו הניתוח, למי הוא נועד ולאיזו מטרה וגם קצת על ההתאוששות מהניתוח.

מאת: moraleבריאות ורפואה כללי20/09/181880 צפיות
לא מעט אנשים, בפרט נשים מבוגרות, נאלצים להתמודד עם מצב של קשריות בבלוטת התריס, אותה בלוטה פנימית אשר נמצאת בבסיס הצוואר מתחת לפיקת הגרון. לבלוטה זו יש חשיבות רבה עבורנו, שכן היא מאפשרת לנו לווסת את הטמפרטורה של הגוף וכן היא מקלה עלינו בתהליך של חילוף חומרים.

מאת: ליאורבריאות ורפואה כללי16/07/18574 צפיות
יישור שיניים למבוגרים במחיר מיוחד, מאפשר למי שלא עברו טיפול כזה בעבר, ליישר את השיניים. יישור השיניים, מבוצע בעזרת מכשירים מיוחדים. טיפול ליישור השיניים, מבוצע מגיל שמונה שנים ואילך.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica