חפש מאמרים:
שלום אורח
25.01.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

CRM: להכיר את הלקוחות בארגון שלך

מאת: אביב יועציםCRM09/04/20131380 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

האם אתם באמת יודעים מי הם הלקוחות הקיימים אצלכם בארגון? האם אתם יודעים כמה לקוחות יש לכם? מהי ההכנסה הממוצעת שלכם מכל לקוח? כמה פעמים כל לקוח בממוצע יוזם שיחה/ פגישה עם מישהו מהארגון שלכם?

היום כבר כמעט אין אף ארגון שלא יודע כי המשאב החשוב ביותר אצלו בארגון הוא הלקוח. בפועל, מהכסף הנכנס מהלקוח משולם השכר, שכר הדירה, ארנונה וכדומה..

אבל האם אתם באמת יודעים מי הם הלקוחות שלכם? אין ספק שמידע שכזה יהיה קשה מאד לשאוב, במידה וניהול המידע אצלך בעסק מתבצע בתוך טבלת excel ובדיוק לשם כך קיימות תוכנות CRM.

ראשית נבין מהי תוכנת CRM?

תוכנתCRM– תוכנה לניהול קשרי לקוחות (Customer relationship management), זוהי תוכנה המאפשרת לשלב את מידע על המכירות בארגון לבין המידע על הלקוח בארגון. תוכנתCRM יכולה להציג את המידע הרלוונטי על הלקוח כדי לשפר את ביצועי המכירות בארגון.

אם כך, איך תוכנה כזאת יכולה לדעת מי הם הלקוחות בארגון? באמצעות מספר פעולות פשוטות תוכל לשאוב את המידע הזה מתוכנת CRM:

http://pinterest.com/pin/254242341435919521/

1 הכנס מידע בסיסי אודות הלקוח שלך לתוכנה – הזן כל פרט אפשרי: תאריך לידה, מקום מגורים, מצב משפחתי, תחביבים, תחומי עניין וכדומה. חשוב להיות מודע לעובדה כי חלק מהלקוחות לא ירצו למסור את המידע ולעיתים תאלץ לדלות אותו בדרך אחרת.

2. הגדר את סוגי הלקוחות שלך - לשם פילוח נכון של הלקוחות, חשוב להגדיר מהם סוגי הלקוחות הקיימים אצלך לדוגמא: סטודנטים, חיילים, גימלאים, תלמידים.. ואם שאלתם למה יש להגדיר? הסיבה היא שחשוב להבין כי הכנסה ממוצעת מחייל תהיה שונה לחלוטין מהכנסה ממוצעת מגימלאי.

3. קבל מהמערכת מידע כמה הלקוח "שווה" לך – יש לקוחות שההכנסה מהם היא גדולה מאד אבל יחד עם זאת התשומה אותה עולה להחזיק אותו היא גדולה גם כן. אלה הם לקוחות שבדרך כלל "מטרידים" רבות את שירות הלקוחות, לא מרוצים מהרבה מאד דברים וכדומה. ניתן להבין כי לקוח שכזה, למרות שההכנסה ממנו היא גבוהה, יהיה "שווה" פחות לארגון מאשר לקוח, שבו ההכנסה ממנו תהיה קטנה יותר אבל יחד עם זה התשומה שעולה להחזיק אותו היא קטנה יותר.

4. הכנס כל מידע אפשרי לתוכנה – כל מידע הוא רלוונטי והתוכנה תדע להשתמש בו בעת הצורך, רק חשוב להגדיר אותו נכון. חשוב לדעת כי כל מידע שגוי שהוזן עלול לשבש את המידע המתקבל לכן ישנה חשיבות גדולה לאמיתות הנתונים.

5. צור חיתוכים ופילוחים שונים – תוכנת CRM תאפשר לך לבצע כמעט כל חיתוך ופילוח אפשרי אותו תרצה לדעת. דוגמאות לחיתוכים שונים: כמה סטודנטים התקשרו בשנה האחרונה? מה היה הנושא המרכזי אותו הם רצו לדעת? מהו הגיל הממוצע של הלקוחות הרווחים ביותר? מיהו סוג הלקוח המכניס ביותר עבורך. למה חשוב לדעת את כל זה? רק כך ניתן ללמוד אינפורמציה על הלקוחות ולתעל אותה למכירות.

לסיכום, תוכנתCRMיכולה לאפשר לבצע כל חיתוך מידע אפשרי, לשם כך חשוב להזין את המידע אודות הלקוח בצורה הנכונה ולפלח את המידע הנדרש.

***

מוגש בחסות Reut One החופש לבחור את הטוב והמתאים ביותר. Reut One הינה בית פתרונות בתחום מערכות CRM המתמחה ביישום, פיתוח והטמעת מערכות CRM.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אביב יועצים >> המפתח שלך להצלחה שיווקית !

ייעוץ שיווקי

קידום אתרים בגוגל

 

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אביב יועצים

מאת: אביב יועציםפלילי14/02/161605 צפיות
כתב אישום הינו המסמך שפותח את המשפט כנגד הנאשם והוא כולל מספר סעיפים קבועים ואת כל העובדות שנאספו כנגד המואשם, עדי התביעה והסעיפים בחוק שהופרו, כביכול, על ידו. ביטול המסמך מונע את ההגעה למשפט כך שאין ענישה וכל הטיפול בתיק מופסק. את הביטול ניתן לבצע בנקודות זמן שונות כאשר המוקדמת ביותר היא כאשר התיק עדיין נמצא בידי המשטרה ועדיין לא עבר לבית המשפט. כאן נלמד מעט יותר אודות אפשרויות הביטול השונות בנקודת זמן זו.

מאת: אביב יועציםפלילי02/02/161944 צפיות
מועד מחיקת רישום פלילי ישן נקבע על פי הגדרות תקופת ההתיישנות. תקופת ההתיישנות מתחילה למעשה כבר כאשר בית המשפט נותן את פסק הדין שלו לגבי העבירה שבוצעה. כל תקופה נקבעת על פי קריטריונים שקבועים בחוק. תקופת ההתיישנות תלויה בסוג הרישום הפלילי – האם מדובר בהרשעה בפשע או באי הרשעה. בנוסף, נקבעת התקופה על פי גיל הנאשם ועובדת היותו קטין או אדם בוגר בעת מתן פסק הדין. לבסוף, החוק מתייחס לסוג העונש שהוטל על הנאשם.

מאת: אביב יועציםפלילי02/02/161530 צפיות
תחום המשפט המנהלי בישראל הוא אחד התחומים המעניינים והמגוונים ביותר בעולם המשפט. המשפט המנהלי עוסק בהתמודדות של אזרח מול גופים מנהלתיים וציבוריים, מועדות הבנייה שמאשרות את תוכניות הבתים שאנחנו בונים ועד לזכויותיהם של עובדים, אסירים, חיילים ומשפחות נפגעות טרור. מהתמודדות מול גורמים תקשורתיים כמו רשות השידור וחיוביה את הציבור ועד לעבודה משפטית מול רשויות מקומיות המחייבות אותנו במיסים על פי חוק.

מאת: אביב יועציםדיני משפחה10/01/161215 צפיות
אם אתם גרושים טריים, תקופת החגים עלולה להיות קשה מאוד עבורכם. תחושת האומללות, האשמה והבדידות היא מתכון מושלם לדיכאון. בזמן שמשפחות אחרות ומאושרות חוגגות יחדיו ושואגות את שירי החג, אתם תשבו מסוגרים בביתכם ותבהו בטלוויזיה. יתכן שתרגישו כל כך מדוכאים, עד שאפילו לא תצליחו להזיז את עצמכם מהמיטה. אז מה עושים? הנה כמה טיפים של עו"ד גירושין, כיצד לעבור את החגים בשלום ולהפוך את החג לקצת יותר נסבל:

מאת: אביב יועציםדיני משפחה10/01/161232 צפיות
כולנו מתחתנים בתקווה שהנישואים יחזיקו מעמד ויהיו יציבים. למרבה הצער, הרבה פעמים בני הזוג שלנו משתנים ומאבדים עניין בדברים שעניינו אותם לפני 10-15 שנים: תחביבים שונים, עיסוקים וגם אנשים. כשנשים מאבדות עניין בנישואים, הן פונות אל עורך דין גירושין. אבל כשזה קורה לגבר, הוא לאו דווקא ירוץ אל עורך דין גירושים. הוא בדרך כלל יתרחק מאשתו, ימעט לדבר איתה, לבלות איתה וימצא מפלט בקריירה תובענית או במאהבת.

מאת: אביב יועציםדיני משפחה10/01/161069 צפיות
גירושין הם נושא כואב עבור כל הצדדים המעורבים בעניין- אתה, אשתך והילדים. אין ספק שהם תובעים מחיר נפשי שלוקח זמן להתאושש ממנו. לאחר שנים רבות בהן אתה ואשתך הייתם יחד והילדים התרגלו לראות את הוריהם תחת קורת גג אחת, הפרידה אחד מהשנייה היא קשה ולוקח זמן להתרגל אליה.

מאת: אביב יועציםדיני משפחה10/01/161094 צפיות
גירושין בגיל מבוגר אינם עניין פשוט. מדובר בזוגות בגיל העמידה או אפילו בזוגות בני הגיל השלישי, שהגיעו לאחר שנים רבות יחד להחלטה על פירוק החבילה המשותפת. גירושין בגילאים אלו נובעים מכמה סיבות. לעיתים, ההחלטה על גירושין התקבלה לפני שנים רבות, אך בני הזוג העדיפו להמתין עד אשר הילדים יתבגרו ויעזבו את הבית. לעיתים מדובר במקרי גירושין על רקע שחיקה של מערכת היחסים הזוגית- כאשר לא נעשה דיי במשך השנים על מנת לשמור על הגחלת, אובד לקשר האהבה והתשוקה שאפיינו את תחילתו, ועימם אובד גם הרצון לעתיד משותף.

מאמרים נוספים בנושא CRM

מאת: אילןCRM08/10/132239 צפיות
אם אתם מנהלים עסק קטן או בינוני אתם וודאי מכירים את היקף העבודה והחשיבות הניתנת לכל ליד המגיע למערכת. עסקאות חדשות הן, כמו בכל עסק, המפתח להצלחה, להתפתחות ולצמיחה – מה שהופך את הליד למושג כמעט קדוש. ולמרות זאת, כעסק קטן, כמות המשאבים שאתם יכולים להפנות לטובת מקסום היעילות של אותם הלידים היא לרוב מוגבלת. לכן, בין אם אתם מודעים לכך או לא, אתם מאבדים לא מעט לידים.

מאת: אלעד אוחנהCRM20/05/131869 צפיות
בחירת מערכת ניהול לקוחות – CRM לחברה שלכם היא אחת ההחלטות המהותיות ביותר שתבצעו. בחירת המערכת הנכונה יכולה ליצור את ההבדל בין הצלחה של פרויקט מסוים לכישלון חרוץ, בין ניהול נכון של מערכת היחסים הרגישה עם הלקוחות שלכם.

מאת: דליה בן-דודCRM17/05/136597 צפיות
הערך של לקוחות מרוצים ברור לכולנו מאידך העלות לעסק נותן השירות של לקוחות לא מרוצים / משמיצים פחות ברורה ומדידה. ,תסמין הלקוח המשמיץ קריטית ועשויה לפגוע בתדמית ,מכירות ושיקום איטי מאוד של לקוחות חדשים לאורך זמן לכל עסק וחברה . מזמינה אתכם לקרוא על האתגרים העומדים בפני כל עסק נותן שירות, בהתמודדות מתמדת מול לקוחות משמיצים והדרך להפיכתם ללקוחות נאמנים ומפיצי בשורה והמלצה לחבריהם .

מאת: אביב יועציםCRM14/04/131751 צפיות
לעבודה עם מערכת CRM בגני האירועים יש לא מעט יתרונות. בתחום בו הכל מצריך תיאום רב ומראש, יש יתרון בולט למערכת שעושה את כל התיאומים בפשטות ובקלות. הנה היתרונות המרכזיים בעבודה עם המערכת בגני האירועים:

מאת: אביב יועציםCRM14/04/131691 צפיות
אין כיום כמעט מישהו שלא שמע את המושג "מערכת ענן" או "מיחשוב ענן" על כל הויריאציות השונות שלו. כדי שנבין למה מיחשוב ענן כל כך אטרקטיבי, נבין ראשית את ההבדלים בין מערכת המותקנת מקומית לבין מחשוב ענן.

מאת: אביב יועציםCRM14/04/132025 צפיות
מאחר והתעורר הצורך בשינוי אצל חברות ההשמה וכח האדם, וחלק גדול מהן הבין כי יש כמעט רק יתרונות לכניסת מערכת CRM, דרשו חברות ההשמה להבין מהן היתרונות במערכת ואנו קיבצנו עבורכם מספר יתרונות מרכזיים

מאת: אביב יועציםCRM14/04/131752 צפיות
כל מי שאי פעם השתתף בסדנה לשימור לקוחות יודע כי שימור לקוח הוא בין הפעולות הקשות ביותר אותן יש לעשות בארגון. איך אפשר לשמור על הלקוחות הקיימים בארגון?

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica