חפש מאמרים:
שלום אורח
20.07.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

זוגיות פרק ב' עם ילדים

מאת: הדס עין דורהורות11/04/2013497 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

כשהתגרשתי, הילד שלי היה בן שלוש. אחרי שהתאוששתי מהגרושים רציתי זוגיות חדשה. פגשתי גבר נחמד שמצא חן בעיני ויצאנו. היה לנו מאד נחמד ביחד ואפילו הפגשתי אותו עם הילד שלי. הם שחקו והסתדרו מצוין.

אחרי 5 שבועות שהיינו ביחד הוא הזמין אותי לבוא אתו להשתלמות באילת. זה יצא בסופשבוע שאני עם הילד שלי, אז אמרתי טוב, אבל נבוא שנינו. הוא אמר שאין בעיה. אבל כבר בדרך התחילו הבעיות.

סופשבוע רומנטי עם בן זוג וילד בן 5

בזמן הנסיעה הוא רצה שקט כדי לשמוע מוסיקה והילד שלי קשקש כל הנסיעה ושאל 200 פעם מתי  מגיעים. כשהגענו למלון, הוא רצה שנעלה לנוח והילד שלי רצה לברכה. כשהיינו בברכה הוא רצה שנשב מחובקים על מיטת שיזוף בפינה מבודדת, ולי היה ברור שאני משחקת עם הילד שלי בברכה. כשהסתובבנו בטיילת הילד שלי ראה חנות צעצועים ורצה להיכנס להסתכל, כי מעניין את הסבתא שלו לטייל בטיילת ולהסתכל על הים. בערב הוא רצה לצאת לבלות ואני אמרתי שאין מצב שאני משאירה את הילד שלי לבד. בלילה הוא מנסה לגעת בי, ואני מסרבת כי הילד שלי ישן אתנו בחדר. והחבר שלי התחרפן.

הילד שלי באמת התנהג מהמם. הוא לא הפריע, הוא לא נדנד, לא נשכב על הרצפה בצרחות כשאמרתי לו לא. וגם לחבר שלי לא הייתה בעיה עם הילד שלי. הוא חיבב אותו, הם שיחקו ביחד, אבל הוא לא רצה שהוא יפריע לי להיות אתו. נוצר מצב של תחרות בין בן הזוג לילד על תשומת הלב שלי, על הזמן הפנוי שלי. כל אחד רצה אותי רק לעצמו.

כשחזרנו מאילת הייתה ביננו מריבה גדולה ונפרדנו.

הבנתי שאני צריכה ללמוד לתאם ציפיות

אפשר היה למנוע את ההתנגשויות ביננו, אם היינו מתאמים ציפיות. החבר שלי ציפה לבילוי רומנטי של סופשבוע באילת. לא היו לו ילדים והוא לא חשב מה זה אומר לנסוע לחופשה עם ילד בן 5. ואני לא אמרתי שזה לא משתלב, רומנטי וילד. לא הגדרתי מראש מה אני מוכנה, לא הצבתי מראש את ההגבלות. למשל, שנוסעים כשהילד אצל האבא. ואם לא, אז לקחת בחשבון שהילד אתנו ואני אתו, והזמן שלי אתך מוגבל.

חשוב לעשות מידי פעם תאום ציפיות עם בן הזוג לגבי ההתנהלות עם הילדים. לא רק לפני שיוצאים לחופשה, אלא גם בהתנהלות היומיומית. להגדיר כללים.  להסביר שכשהילדים שלך אצלך, את איתם. שלפעמים גם לך בא לקחת מהם חופש, אבל – אני אימא 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. ואני אוהבת את זה!

יש הרבה מצבים של התנגשות בין הצרכים והרצונות של הילדים לאלו של בני הזוג.

למשל, יום שני קבעתם ללכת להצגה והזמנתם כרטיסים. שבע בערב, אתם מתכוננים לצאת, ואבא שלו מתקשר. אומר שהילד חולה ובוכה ורוצה רק אותך. מה את עושה???

לך אין שום ספק אבל החבר שלך מתאכזב. הוא כועס ובא אליך בטענות. התגובה הטבעית שלך היא להתגונן או לתקוף בחזרה. בדיוק בנקודה הזו – תעצרי! קחי נשימה! - ותביני את האכזבה שלו. כמובן שתתפני לילד שלך אבל אל תדרשי מהחבר שלך שלא יכעס. דברי אתו כך שתבהירי לו שאת "רואה אותו". אל תתגונני, כן תסבירי -  "אני מבינה שאתה מאוכזב, הילד הרס לנו את הערב, אבל לא בכוונה. הוא חולה. גם אני רוצה ללכת להצגה, אבל תבין גם אותי, הילד שלי חולה. אני לא יכולה לא ללכת אליו". ותבטיחי לפצות אותו, בדרך מיוחדת בשבילו.

הסיטואציות הללו שונות בכל זוגיות. יש הרבה משתנים שמשפיעים על הזוגיות החדשה, למשל, מספר הילדים, הגיל שלהם, העזרה שיש מסבים וסבתות, הקשר שלך עם האבא והקשר של הילדים אתו. כדי למצוא את הפתרון האופטימלי לזוגיות שלך, כדאי לבא ליעוץ.

* עוד בנושא הורות - סרטונים בנשא: איך להציב גבולות ולעמוד בהם בלי מלחמות עם הילדים?

http://www.hadass.co.il/how-to-set-borders/

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

הדס עין דור

הקסם בהורות

http://www.hadass.co.il/

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת הדס עין דור

מאת: הדס עין דורהורות06/06/13476 צפיות
לא תמיד אנחנו יודעים מה מונע מאיתנו להתקרב לילדים שלנו. לגוף תמיד יש תשובה.

מאת: הדס עין דורהורות05/05/13523 צפיות
את מגיעה הביתה אחרי יום עמוס בעבודה...

מאמרים נוספים בנושא הורות

מאת: Droxitהורות23/05/19246 צפיות
לרוב, סבתא היא דמות משמעותית מאוד בחיי הנכדים שלה. היא מפנקת, מבלה איתם זמן איכות וכמובן שומרת עליהם לא פעם כשעולה הצורך. אלא שגם לסבתא יש סידורים משלה, אולי גם תחביבים ואפילו תכניות לטוס לחופשה קצרה בחו"ל מפעם לפעם. אז נכון, שירותי סבתאות לא מהווים תחליף לאהבה העצומה שרק סבתא יכולה להעניק, אבל הם לכל הפחות מספקים פתרון נהדר – גם לילדים וגם להורים.

מאת: Droxitהורות02/05/19303 צפיות
כל סבתא מכירה את הסיטואציה הזו היטב. אחרי שנים של עבודה וגידול ילדים, דווקא כשהחלה ליהנות מהימים שבהם המטלות כבר לא נערמות בקצב והחופש נראה באופק, הן נקראות לשירות "מילואים" אצל הילדים שהתבגרו והפכו להורים בעצמם. עכשיו הן מתבקשות לשמור על הנכדים, לבלות איתן בחופשות הקיץ ובחגים, ואפילו לשמש כאחות רחמנייה כשהתינוק חולה בזמן שההורים חייבים לחזור לעבודה. אז נכון, מבחינת סבתא הזמן עם הנכדים מבורך והאהבה עצומה. אלא שגם הן רוצות ליהנות מהחיים ומהפנסיה.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות11/03/19465 צפיות
רעיון לבילוי עם הנכדים: שינסו לספר על כל סימני הדרך שיש בהליכה היומית לבית הספר או לגן.

מאת: Droxitהורות28/02/19567 צפיות
בדרך כלל אתם מסתדרים לא רע. בין אם אתם זוג שמנהל יחד את משק הבית ובין אם אדם אחד מנצח על התזמורת עם עזרה מחברים טובים או קרובי משפחה, הכול עובד בדיוק כמו שצריך. יש תמיד מי שישמור על הילדים כשישיבה מתארכת וגם יש מי שידאג לכביסה או לסידור הבית בזמנים הלחוצים ביותר. אלא שיש גם לא מעט מצבים שבהם העזרה זמינה קצת פחות. בן או בת הזוג נוסעים או מוקפצים לשירות מילואים, ההורים יוצאים לחופשה או שמישהו מרגיש קצת פחות טוב – ומספק פחות עזרה מהרגיל. במצבים מעין אלה שירות עזרה למשפחות של פאן-פאן מספק את המענה.

מאת: SEONET קידום אתריםהורות02/12/181020 צפיות
למה חשוב להקריא ספרים לילדים בגיל הרך? האם צריך להקריא לתינוק בן שנה סיפור או שזה מיותר, גם ככה הוא לא מבין את כל המילים ובטח שלא יכול לעקוב אחר העלילה. אבל הקראת סיפורים לתינוקות חשוב מאוד ובעל יתרונות רבים במאמר הבא.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות28/08/181312 צפיות
צאו עם הילדים למרפסת הפונה לרחוב ותתחילו לרשום כמה מכוניות בעלות אותו צבע נוסעות ברחוב. נכד אחד יספור רק מכוניות לבנות, נכד אחר יספור רק מכוניות שחורות וכך הלאה. אפשר גם לספור כמה מכוניות בצבע חריג עוברות: כמה מכוניות מסוגלות להיות בצבע סגול? כמה מכוניות בצבע צהוב של חלמון ביצה? כמה מכוניות מוכתמות בכתום?

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות19/07/181434 צפיות
היום נעסיק את הנכדים ביום עיצוב פנים. נכין עפרונות,מחקים, סרגלים, דפי ניר חשבון, דפי נייר צבעוני במגוון צבעים ומספריים. כל נכד יקבל דף נייר חשבון. הוא מתבקש לצייר את חדרו. אם הנכד קטן ועדיין ולא יודע מהו קנה מידה, נסביר לו. אם הוא קטן מדי, נצייר את היקף החדר עבורו. חשוב לציין את מיקום החלון והדלת שבחדר הנכד.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica