חפש מאמרים:
שלום אורח
21.07.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מת להזמין את הבת שלי, בת ה-12 למסעדה, ולא מעז

מאת: הדס עין דורהורות06/06/2013476 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק
הגיע אלי רמי. הוא גרוש שלוש שנים ויש לו ילדה בת 12.
מספר שבימים שהילדה אצלו, היא כל הזמן מול המסכים. מגוונת בין המחשב לטלוויזיה, לפלאפון ושוב למחשב וחוזר חלילה.
כן, יש ביננו קשר טוב, הוא אומר, אבל אנחנו בקושי מדברים. הזמן היחידי שהיא נטו איתי זה באוטו, כשאני לוקח אותה מאימא שלה. אבל אימא שלה גרה קרוב, אז יש לנו כולה חמש דקות שיחה.
"וזה המצב. ואני חי עם זה. אבל אני רוצה שנעשה דברים ביחד. לא חייב כל פעם שהיא אצלי, אבל פעם בחודש. פעם בחודש שנלך ביחד למסעדה. שאני לא אהיה בתחרות עם המסך. רק היא ואני".

אז שאלתי – הזמנת אותה?
לא! הוא אומר. היא בטוח לא תרצה לבוא איתי. ילדה בגיל שלה לא רוצה שיראו אותה עם אבא שלה. והמשיך בשורה של תירוצים שתומכים בהחלטה למה לא להזמין אותה.
אז הצעתי לו שנבדוק, למה למעשה הוא לא מזמין אותה, ופנינו לגוף.

בהתחלה, הנחתי אותו להתמקד בגוף. לשים לב לתחושות שיש, להתמקד בנשימה. ואז בקשתי ממנו להיזכר בסיטואציה שהם ביחד בבית. הוא והבת שלו. היא מול המחשב, והוא רוצה לגשת אליה ולהציע לה לעשות משהו ביחד.
הוא שם לב שבזמן שהוא מתלבט עם עצמו, יש כיווץ בגרון ובבטן.

המשכנו להתמקד בסיטואציה. הצעתי לו, שכשהוא מציע לה לעשות משהו ביחד, שיציע לה משהו ספציפי. במקום לשאול, בא לך לעשות משהו? להגיד, בואי נלך לאכול במסעדה בשבת בצהריים. זה יותר מזמין.
אפילו שיזמין מקומות ויגיד לה – הזמנתי לנו מקומות במסעדה איטלקית בשבת באחת.
הוא פתח עיניים, הסתכל עלי ואמר לי – מה פתאום? אני לא יכול לקבוע לה עובדה. זה כאילו אני מכריח אותה. אני לא מוכן להכריח אותה.

נתתי לו הנחיות לחזור להתמקד בגוף. הוא שם לב שהכיווץ בגרון ובבטן עכשיו חזקים יותר. התמקדנו בכווץ בגרון, לחצתי על נקודות ונתתי לו הנחיות כדי להרפות את הכיווץ.
"אבל", הוא אמר, "אני מפחד שהיא תגיד לא. אני מבין שזה פחד ילדותי מדחייה, אבל הוא משתלט עלי." והמשיך – "אני מנסה לשכנע את עצמי - אז מה אם היא תגיד לא, זו הבת שלי, לפחות היא תדע שאני רוצה לבלות אתה ביחד, שאני מעוניין בחברתה. ולמרות שאני מבין, אני עדיין לא מעז להציע לה".

הסברתי לו שאי אפשר לפנות לפחד מדחייה דרך ההיגיון, כי ההיגיון לא מרגיע את הפחד. אבל כן היה חשוב שהתחדד לו שהפחד לא רלוונטי לקשר עם הבת שלו כיום. בקשתי ממנו שיתמקד בגוף, ושאלתי מה הוא מרגיש? איך הפחד בא לידי ביטוי פיזית? הוא אמר שהוא מרגיש מאד את הכיווץ בבטן.
הנחתי אותו שבפעם הבאה שהבת שלו אצלו, והוא רוצה להזמין אותה למסעדה, שיתמקד בכווץ בבטן. שלא ינסה להתגבר על הפחד ולשכנע את עצמו במילים, אלא שינשום וינסה להרפות את הכווץ בבטן.

ביום ראשון הוא התקשר אלי וסיפר לי שהם לא הלכו למסעדה. הוא הזמין את הבת שלו למסעדה והיא שאלה אם במקום המסעדה הם יכולים ללכת להחליק על הקרח. שזה משהו שהיא כבר מזמן רוצה לעשות. אז הם גם בילו ביחד, והוא גם הגשים לה חלום.

הדס עין דור
הקסם בהורות

http://www.hadass.co.il/

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

הדס עין דור

הקסם בהורות

http://www.hadass.co.il/

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת הדס עין דור

מאת: הדס עין דורהורות05/05/13523 צפיות
את מגיעה הביתה אחרי יום עמוס בעבודה...

מאת: הדס עין דורהורות11/04/13498 צפיות
איך להתנהל כשנוצרת תחרות בין בן הזוג שלי לילד שלי, על תשומת הלב ועל הזמן הפנוי שלי. מה לעשות כשכל אחד מהם רוצה אותי רק לעצמו?

מאמרים נוספים בנושא הורות

מאת: Droxitהורות23/05/19248 צפיות
לרוב, סבתא היא דמות משמעותית מאוד בחיי הנכדים שלה. היא מפנקת, מבלה איתם זמן איכות וכמובן שומרת עליהם לא פעם כשעולה הצורך. אלא שגם לסבתא יש סידורים משלה, אולי גם תחביבים ואפילו תכניות לטוס לחופשה קצרה בחו"ל מפעם לפעם. אז נכון, שירותי סבתאות לא מהווים תחליף לאהבה העצומה שרק סבתא יכולה להעניק, אבל הם לכל הפחות מספקים פתרון נהדר – גם לילדים וגם להורים.

מאת: Droxitהורות02/05/19305 צפיות
כל סבתא מכירה את הסיטואציה הזו היטב. אחרי שנים של עבודה וגידול ילדים, דווקא כשהחלה ליהנות מהימים שבהם המטלות כבר לא נערמות בקצב והחופש נראה באופק, הן נקראות לשירות "מילואים" אצל הילדים שהתבגרו והפכו להורים בעצמם. עכשיו הן מתבקשות לשמור על הנכדים, לבלות איתן בחופשות הקיץ ובחגים, ואפילו לשמש כאחות רחמנייה כשהתינוק חולה בזמן שההורים חייבים לחזור לעבודה. אז נכון, מבחינת סבתא הזמן עם הנכדים מבורך והאהבה עצומה. אלא שגם הן רוצות ליהנות מהחיים ומהפנסיה.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות11/03/19467 צפיות
רעיון לבילוי עם הנכדים: שינסו לספר על כל סימני הדרך שיש בהליכה היומית לבית הספר או לגן.

מאת: Droxitהורות28/02/19570 צפיות
בדרך כלל אתם מסתדרים לא רע. בין אם אתם זוג שמנהל יחד את משק הבית ובין אם אדם אחד מנצח על התזמורת עם עזרה מחברים טובים או קרובי משפחה, הכול עובד בדיוק כמו שצריך. יש תמיד מי שישמור על הילדים כשישיבה מתארכת וגם יש מי שידאג לכביסה או לסידור הבית בזמנים הלחוצים ביותר. אלא שיש גם לא מעט מצבים שבהם העזרה זמינה קצת פחות. בן או בת הזוג נוסעים או מוקפצים לשירות מילואים, ההורים יוצאים לחופשה או שמישהו מרגיש קצת פחות טוב – ומספק פחות עזרה מהרגיל. במצבים מעין אלה שירות עזרה למשפחות של פאן-פאן מספק את המענה.

מאת: SEONET קידום אתריםהורות02/12/181022 צפיות
למה חשוב להקריא ספרים לילדים בגיל הרך? האם צריך להקריא לתינוק בן שנה סיפור או שזה מיותר, גם ככה הוא לא מבין את כל המילים ובטח שלא יכול לעקוב אחר העלילה. אבל הקראת סיפורים לתינוקות חשוב מאוד ובעל יתרונות רבים במאמר הבא.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות28/08/181314 צפיות
צאו עם הילדים למרפסת הפונה לרחוב ותתחילו לרשום כמה מכוניות בעלות אותו צבע נוסעות ברחוב. נכד אחד יספור רק מכוניות לבנות, נכד אחר יספור רק מכוניות שחורות וכך הלאה. אפשר גם לספור כמה מכוניות בצבע חריג עוברות: כמה מכוניות מסוגלות להיות בצבע סגול? כמה מכוניות בצבע צהוב של חלמון ביצה? כמה מכוניות מוכתמות בכתום?

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות19/07/181436 צפיות
היום נעסיק את הנכדים ביום עיצוב פנים. נכין עפרונות,מחקים, סרגלים, דפי ניר חשבון, דפי נייר צבעוני במגוון צבעים ומספריים. כל נכד יקבל דף נייר חשבון. הוא מתבקש לצייר את חדרו. אם הנכד קטן ועדיין ולא יודע מהו קנה מידה, נסביר לו. אם הוא קטן מדי, נצייר את היקף החדר עבורו. חשוב לציין את מיקום החלון והדלת שבחדר הנכד.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica