חפש מאמרים:
שלום אורח
22.11.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ילדים הם מקור לכוח

מאת: הדס עין דורהורות05/05/2013549 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

שלשום כשיצאתי לעבודה, משימות התערבלו לי במוח בקצב מסחרר. אני בתקופה עמוסה, מרוב משימות  קשה לי להתרכז.
הולכת ונזכרת כל רגע בעוד משהו ששכחתי לעשות.
הולכת  ומרגישה איך מתיישב לו כאב הראש במצח.
הולכת וחושבת על הקצב המטורף שאנחנו חיים.
הולכת וחושבת על נשים שהן גם אימהות וגם עובדות
איך הן מתפנות להקשיב מה שלום הילדים ואיך עבר עליהם היום? איך מתנהלים עם הזמן כשיש 3 ילדים וצריך להסיע לחוגים, לקחת לחברים, להכין שעורים, לכבס, להוציא כינים, לדאוג לבישולים.... מאיפה הסבלנות לבקש כל דבר 8 פעמים.

כשהילדים קטנים העיסוק איתם אינטנסיבי, וכשבנוסף יש דרישות מהעבודה, חיים במציאות עמוסה ומעייפת. מגיעים הביתה ואין כוח להתעקש. מחליטים כל יום שהפעם מקפידים, אבל קל יותר לוותר. אין סבלנות ובמקום לעשות ביחד, מעדיפים לעשות הכול לבד. בהתנהלות כזו מפספסים.


פעמיים מפספסים

פעם אחת כי גידול הילדים נהפך למשימה ששואבת הרבה כוח. לגדל ילדים שלא מתחשבים, שלא עוזרים בבית, שכל דבר צריך לבקש עשר פעמים, ורבים וכועסים- זה מתיש.

ופעם שניה מפספסים כי כשהקשר מבוסס על כבוד, על התחשבות, שיש שיתוף פעולה, כשמפרגנים- נוצרת אווירה משפחתית נעימה שמהווה מקור לכוח. הבית הוא מקום שנעים לחזור אליו וזה נותן כוח ובטחון להורים ולילדים.

אופציה 1:

את מגיעה הביתה אחרי יום עמוס בעבודה, פותחת את הדלת ונהיה לך חושך בעיניים. כוסות מלוכלכות על השיש, הילדים דבוקים למחשב, הטלוויזיה דלוקה והסלון הפוך. את מפנטזת על שנת צהריים אבל מוכנה להסתפק בכוס קפה. מרתיחה מים , פותחת את המקרר ומגלה שנגמר החלב.

בא לך לצרוח אבל את יודעת שלא יעזור שתצעקי. זה רק יגרום לך להרגיש איזו מין אימא אני ותצטערי. את לוקחת נשימה, שואלת את הילדים מה שלומם ומבקשת מהם שיסדרו אחריהם. בתגובה את מקבלת מלמולים של "עוד מעט", "אחרי המשחק", "לא עכשיו". אני מבינה שאין עם מי לדבר ואם את רוצה לשתות קפה בבית מסודר, את צריכה לסדר ולרדת לקנות חלב.

אופציה 2:

את מגיעה הביתה אחרי יום עמוס בעבודה. נכנסת הביתה לבית מבולגן, כלים בכיור והילדים מול הטלוויזיה. מיד עולה בך תחושת חוסר צדק, שהרי השארת בבוקר בית מסודר, למה מגיע לך לחזור לבית מבולגן?

בא לך לצעוק אבל את יודעת שאחר כך תצטערי. את נושמת עמוק ועובדת על עצמך להוריד ציפיות, לא לצפות לחזור לבית מסודר. אבל את לא מוכנה לוותר ולסדר אחריהם. אחרי שביקשת שוב ושוב, וצעקת, ואיימת, בסוף זה עובד והם מסדרים אתך את הבית. אחד מהם יורד לקנות חלב ולפעמים הם אפילו מכינים לך כוס קפה.

אופציה 3:

את מגיעה הביתה אחרי יום עמוס בעבודה. השעה חמש, אין מצב לשנת צהריים אבל גם כוס קפה תעשה את העבודה. את נכנס לחדר להחליף בגדים ומתיישבת בפינת האוכל. הבית מסודר, הכלים מארוחת הצהריים שטופים. הילדים מתפנים מעסוקים ובאים לשבת לידך. מכינים לך כוס קפה ואתם יושבים ומספרים על היום שהיה. אחר כך כל אחד מתפנה לעיסוקים שלו, יש ימים שאתם יוצאים לסיבוב ביחד וחוזרים לקראת ארוחת הערב המשפחתית.

השקעה לשנים רבות

כדי שזו תהיה המציאות במשפחה שלך, נדרשת השקעה שמתחילה כשהילדים קטנים.
זה לא ברור מאליו שיהיו יחסים טובים עם הילדים. צריך לעצור בשגרת היומיום ולהתבונן על ההורים שאנחנו, ולבדוק מה לעשות כדי ליצור קשר תומך לשני הצדדים.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

הדס עין דור

הקסם בהורות

http://www.hadass.co.il/

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת הדס עין דור

מאת: הדס עין דורהורות06/06/13501 צפיות
לא תמיד אנחנו יודעים מה מונע מאיתנו להתקרב לילדים שלנו. לגוף תמיד יש תשובה.

מאת: הדס עין דורהורות11/04/13527 צפיות
איך להתנהל כשנוצרת תחרות בין בן הזוג שלי לילד שלי, על תשומת הלב ועל הזמן הפנוי שלי. מה לעשות כשכל אחד מהם רוצה אותי רק לעצמו?

מאמרים נוספים בנושא הורות

מאת: בתיה כץהורות11/09/19292 צפיות
קיימים מנהגים שונים הקשורים למאכלי השבת. ישנם יוצאי ארצות שונות, עדות, בני קהילות שונות, אשר אצלם מקפידים עד מאד על מאכלים מסוימים בסדר שולחן השבת. רבות כתבו על מאכלי השבת שמקורם ושורשם במנהגי קדמונים ויתדם תקועה באורחות צדיקים, ורומזים הם לעניינים שבסוד חכמים.

מאת: Droxitהורות23/05/19724 צפיות
לרוב, סבתא היא דמות משמעותית מאוד בחיי הנכדים שלה. היא מפנקת, מבלה איתם זמן איכות וכמובן שומרת עליהם לא פעם כשעולה הצורך. אלא שגם לסבתא יש סידורים משלה, אולי גם תחביבים ואפילו תכניות לטוס לחופשה קצרה בחו"ל מפעם לפעם. אז נכון, שירותי סבתאות לא מהווים תחליף לאהבה העצומה שרק סבתא יכולה להעניק, אבל הם לכל הפחות מספקים פתרון נהדר – גם לילדים וגם להורים.

מאת: Droxitהורות02/05/19778 צפיות
כל סבתא מכירה את הסיטואציה הזו היטב. אחרי שנים של עבודה וגידול ילדים, דווקא כשהחלה ליהנות מהימים שבהם המטלות כבר לא נערמות בקצב והחופש נראה באופק, הן נקראות לשירות "מילואים" אצל הילדים שהתבגרו והפכו להורים בעצמם. עכשיו הן מתבקשות לשמור על הנכדים, לבלות איתן בחופשות הקיץ ובחגים, ואפילו לשמש כאחות רחמנייה כשהתינוק חולה בזמן שההורים חייבים לחזור לעבודה. אז נכון, מבחינת סבתא הזמן עם הנכדים מבורך והאהבה עצומה. אלא שגם הן רוצות ליהנות מהחיים ומהפנסיה.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות11/03/19927 צפיות
רעיון לבילוי עם הנכדים: שינסו לספר על כל סימני הדרך שיש בהליכה היומית לבית הספר או לגן.

מאת: Droxitהורות28/02/191047 צפיות
בדרך כלל אתם מסתדרים לא רע. בין אם אתם זוג שמנהל יחד את משק הבית ובין אם אדם אחד מנצח על התזמורת עם עזרה מחברים טובים או קרובי משפחה, הכול עובד בדיוק כמו שצריך. יש תמיד מי שישמור על הילדים כשישיבה מתארכת וגם יש מי שידאג לכביסה או לסידור הבית בזמנים הלחוצים ביותר. אלא שיש גם לא מעט מצבים שבהם העזרה זמינה קצת פחות. בן או בת הזוג נוסעים או מוקפצים לשירות מילואים, ההורים יוצאים לחופשה או שמישהו מרגיש קצת פחות טוב – ומספק פחות עזרה מהרגיל. במצבים מעין אלה שירות עזרה למשפחות של פאן-פאן מספק את המענה.

מאת: SEONET קידום אתריםהורות02/12/181496 צפיות
למה חשוב להקריא ספרים לילדים בגיל הרך? האם צריך להקריא לתינוק בן שנה סיפור או שזה מיותר, גם ככה הוא לא מבין את כל המילים ובטח שלא יכול לעקוב אחר העלילה. אבל הקראת סיפורים לתינוקות חשוב מאוד ובעל יתרונות רבים במאמר הבא.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות28/08/181786 צפיות
צאו עם הילדים למרפסת הפונה לרחוב ותתחילו לרשום כמה מכוניות בעלות אותו צבע נוסעות ברחוב. נכד אחד יספור רק מכוניות לבנות, נכד אחר יספור רק מכוניות שחורות וכך הלאה. אפשר גם לספור כמה מכוניות בצבע חריג עוברות: כמה מכוניות מסוגלות להיות בצבע סגול? כמה מכוניות בצבע צהוב של חלמון ביצה? כמה מכוניות מוכתמות בכתום?

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica