חפש מאמרים:
שלום אורח
21.05.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

פרמטרים חשובים לבדיקה לפני קניית מערכת שמע ביתית

מאת: תמיר פרלביקורות מוצרים01/05/20131410 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק


פרמטרים חשובים לבדיקה לפני רכישת מערכת קולנוע ביתית

מערכת שמע ביתית צריכה להתאים לשני פרמטרים עיקריים. היא צריכה להיות מותאמת לגודל החדר ולצלילים העיקריים האמורים להיות מופקים באמצעותה. רמקולים ומגבר הם שני חלקים במערכת שאמורים להתאים לשני פרמטרים אלה במקביל להתאמתם האחד לשני.

התאמת המערכת לגודל החדר

מערכת קולנוע ביתית צריכה להתאים לגודל החדר מבחינת העיצוב ומבחינת הצליל המופק. מבחינת עיצוב, חשוב גודלו הפיזי של החדר לעומת גודלה הפיזי של המערכת. מערכת גדולה מדי תהווה חיסרון מבחינה זו. רמקולים גדולים וכהים אשר מונחים בפינותיו של חדר בינוני או קטן, ומערכת אשר תתפוס חלק גדול מהמזנון לא תיטיב עם החדר מבחינת עיצוב וגם מבחינת נוחיות. הליכה בחדר עשויה להיות לא נוחה אם רמקולים רצפתיים גדולים מונחים בו. מבחינת הצליל, גודל החדר וגודל המערכת מתקשרים לאקוסטיקה הנשמעת. רמקול גדול מדי ביחס לחדר ישמיע צליל בס מודגש מדי. לחדר שינה או חדר עבודה רצוי לבחור רמקולים מדפיים בינוניים עד קטנים בגודלם. כך יופק צליל נעים יותר ולא צורם.

התאמת המערכת לסגנונות מוזיקליים אהובים

מרכיביה של מערכת קולנוע ביתית, במיוחד הרמקולים, צריכים להתאים במאפייניהם לסגנון המוזיקלי הדומיננטי הנשמע. כל סגנון מוזיקלי מדגיש מנעד שונה של צלילים. במוזיקה קלאסית לדוגמה מודגשים הצלילים הגבוהים יותר. מוזיקת רוק כבד מדגישה היטב את צלילי הבס. הדגשה של הצלילים הגבוהים באה לרוב על חשבון על צלילים נמוכים ולהיפך. רמקולים גדולים הם כאלה שבהם יודגשו צלילי הבס. ברמקולים מדפיים קטנים עבודת האלמנטים אשר "אחראים" על הצלילים הגבוהים באה יותר לידי ביטוי. על מנת לבדוק מהי מערכת שמע ביתית אידיאלית, כדאי להגיע עם דיסקים מהבית. שמיעת דיסקים מוכרים במערכות שונות היא דרך נפלאה לבדוק איך יהיה תפקוד המערכת הלכה למעשה, ממש כפי שנוהגים למדוד בגד לפני קנייתו

מערכת טובה המספקת צליל מאוזן

מערכת קולנוע ביתית טובה צריכה לתת צליל מאוזן בו בא לידי ביטוי מנעד רחב ביותר של צלילים. מוזיקה קלאסית היא מוזיקת שיכולה לשמש כמבחן. זוהי מוזיקה שבה מנגנים במקביל כלים רבים, חלקם בעלי צלילים גבוהים, חלקם בעלי צלילים בינוניים וחלקם בעלי צלילים נמוכים. מערכת שמע ביתית איכותית היא כזו בה נשמעים כל סוגי הצלילים, כשהצלילים הגבוהים (טוויטר) והצלילים הנמוכים (וופר) לא נשמעים באופן מוגזם על חשבון הצלילים הבינוניים (מיד). האיזון צריך להיות גם מבחינת מיקום, שאם החדר ידומה לבמה, יתפרשו הצלילים באופן שווה בחדר ולא שיתרכזו באזור אחד. רצוי גם לבדוק את טווח כפתור הווליום ולוודא שהוא פועל באופן מספק.

מערכת שמע ביתית היא חלק חשוב בתכולת הבית. כדאי להשקיע במערכת איכותית אשר תאפשר לשמוע מוזיקה באיכות גבוהה.

המשך גלישה מהנה ורכישה חכמה,

סטריאו סאונד מערכות קולנוע ביתי ושירות התקנות מקצועי

טלפון לייעוץ והזמנות: 052-9097651

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

צוות sitelinx.co.il, שירותי בנייה וקידום אתרי אינטרנט מקצועיים.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת תמיר פרל

מאת: תמיר פרלתכשיטים16/12/174179 צפיות
נראה מוזר שמינרל שעשוי מפחמן בלבד הפך לאחד מהתכשיטים המבוקשים ביותר בעולם, כלומר היהלום. אחרי הכל, פחמן נמצא בציוד ובמינרלים הבסיסיים ביותר, כגון הגרפיט בעפרונות שלנו, שכלל אינו נראה יוקרתי.

מאת: תמיר פרלאבטחת הבית04/12/171958 צפיות
אם יש לך מצלמות אבטחה סביר להניח שאתה לא רוצה שהן ייפגעו או ייהרסו. כנראה גם ניתן לומר בבטחה שאתה לא רוצה שמצלמות האבטחה שלך ייגנבו. אף על פי שמאוד נדיר שפושעים יגנבו מצלמת אבטחה במקום לפגוע בה, זה לא בלתי אפשרי.

מאת: תמיר פרלטלפונים סלולריים11/06/154164 צפיות
על היתרונות בפיתוח אפליקציות Native עבור ארגון ו\או עסקים. עם כל ההתפתחות הטכנולוגית והבחירה הרחבה בשימוש בסמארטפונים וטאבלטים לצריכת מידע, מעולם לא היה זמן טוב יותר לשקול פיתוח אפליקציה לעסק שלך.

מאת: תמיר פרלביקורות מוצרים11/06/153652 צפיות
מצלמת אבטחה היא כלי טכנולוגי יעיל ביותר שמסייע באבטחת משרדים ומקומות עבודה למיניהם, מוסדות ציבוריים, בתי אב פרטיים, אזורי מפגש הומי אדם כגון גנין ציבוריים, תיאטרונים ועוד. השוק מציע מגוון רחב של סוגי מצלמות אבטחה, במאמר הבא נסקור את הסוגים.

מאת: תמיר פרלצרכנות16/09/141342 צפיות
איך תבחרו זרועות ברקן טובות? יש כמה פרמטרים לבחירת זרועות ברקן טובות. הראשון והחשוב מכולם הוא בטיחות! בטיחות! בטיחות!

מאת: תמיר פרלצרכנות05/03/141291 צפיות
מערכת קולנוע ביתית מורכבת מכמה מרכיבים בסיסיים. בכל אחד ממרכיבי המערכת ישנם קריטריונים אותם חשוב לבדוק לפני שבוחרים ורוכשים את המוצר עצמו. להלן פירוט של המרכיבים השונים במערכת קולנוע ביתית והקריטריונים לבחירתם.

מאת: תמיר פרלביקורות מוצרים04/05/138072 צפיות
מבלי שנשים לב חיינו מלאים בזרועות תלייה לשימושים שונים. זרועות התלייה משמשים אותנו לכל מיני מטרות ועיקרן הן נוחיותן והחיסכון במקום שהן מאפשרות. זרוע לטלוויזיה לדוגמא הוא מתקן נפוץ שניתן למצוא כמעט בכל בית ובשימושים רבים. חשוב להבין את שימושיהם השונים של זרועות תלייה בכדי לקבל מושג לגבי מיקסום חלל החדר ונוחיות המשתמש במכשירי החשמל השונים.

מאמרים נוספים בנושא ביקורות מוצרים

מאת: אבי דוידיביקורות מוצרים02/01/192914 צפיות
מתי ואיפה כדאי לרכוש מזרונים זולים לשנת לילה נוחה ובריאה.

מאת: אלכס אדמוןביקורות מוצרים07/06/173210 צפיות
בישראל קיימות חנויות קוסמטיקה רבות בהן ניתן להשיג מוצרים ים המלח בזול. מה כדאי לכם לדעת על מוצרי קוסמטיקה ים המלח לפני קנייתם וכיצד להשתמש בהם כדי להפיק מהם תועלת מרבית?

מאת: שלום כהןביקורות מוצרים23/08/161847 צפיות
מזה שנים רבות כל אחד במדינת ישראל יודע כי לשתיית מים מהברז מתלווים לא רק טעם לוואי, אלא גם חלקים של חול, חלודה ואפילו אבנים קטנות. את כל אלו, אנחנו בוודאי שלא רוצים במי השתייה שלנו, ולכן, האופציה הטובה ביותר היא לשתות

מאת: שלום כהןביקורות מוצרים23/08/161697 צפיות
מים מסוננים של בר מים תמי 4 מספקים לנו לא רק את המים הטובים והבריאים ביותר לשתייה, אלא גם שומרים על הסביבה. אם התלבטתם פעם, מדוע עדיף ליהנות ממים טריים ואיכותיים ממכשיר בר המים של חברת תמי 4, לפניכם כל הסיבות.

מאת: שלום כהןביקורות מוצרים23/08/161662 צפיות
המים שאנחנו שותים עלולים להכיל לא מעט חיידקים, אשר חלקם עלולים לסכן אותנו. למרות שהחיידקים נמצאים בכל מקום, הרי שכאשר אנחנו

מאת: שלום כהןביקורות מוצרים23/08/161783 צפיות
כולנו יודעים כי מים הם הבסיס לחיים, אבל חשבתם פעם איזה מים אתם שותים? אם אתם רגילים לצרוך את מי השתייה שלכם מהברז, כדאי שתחשבו שוב. המים המגיעים אלינו מהברז מכילים לא פעם מזהמים, אשר בהחלט אינם ראויים לשתייה. אז מה עושים?

מאת: שלום כהןביקורות מוצרים23/08/161788 צפיות
איזה מים הכי כדאי לנו לשתות? זוהי שאלה שכל אחד שואל את עצמו. האם אפשר להסתפק בשתייה של מי ברז? או שאולי לקנות בקבוקי מים מינרלים? האם מים מסוננים של בר מים תמי 4 הם התשובה האופטימאלית?

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica