חפש מאמרים:
שלום אורח
25.07.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

איך כורים יהלומים?

מאת: תמיר פרלתכשיטים16/12/20174209 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

נראה מוזר שמינרל שעשוי מפחמן בלבד הפך לאחד מהתכשיטים המבוקשים ביותר בעולם, כלומר היהלום. אחרי הכל, פחמן נמצא בציוד ובמינרלים הבסיסיים ביותר, כגון הגרפיט בעפרונות שלנו, שכלל אינו נראה יוקרתי. זאת היווצרות אטומי הפחמן שהופכת את היהלום לכה ייחודי: ישנם בסך הכל מספר מקומות נבחרים בעולם שבהם האיזון בין הלחץ לטמפרטורה הוא אידאלי להיווצרותן של האבנים היקרות הללו.

יהלומים נוצרים באופן טבעי בתוך המעטפת של כדור הארץ, כ- 150 קילומטרים מתחת לפני השטח, ומובאים אל פני השטח בעזרת לבה. בכל פעם שמתרחשת התפרצות געשית, היהלומים נדחפים אל פני השטח של האדמה בגושים של מעטפת. לאחר מכן הכורים שוברים את המעטפת בכדי להוציא את היהלומים בצורתם הגולמית. ישנן מספר שיטות כרייה, בהסתמך על המקום הגאולוגי. הבה נתבונן באופן שבו כורים יהלומים ברחבי העולם.

כתבה מומלצת: איך יהלום מקבל תעודה?

כריית ארובות

את אחד ממכרות היהלומים העשירים ביותר בעולם ניתן למצוא בבוטסואנה, היכן שיותר מ- 11 מיליון קראט של יהלומים נכרים על בסיס שנתי. בורות הכרייה הפתוחים הללו נוצרים על ידי חפירה לכיוון המכתש הגעשי וחושפים את ארובות הקימברליט שנוטים להכיל יהלומים. ברגע שהקימברליט נחשף, מפוצצים את הסלע בתוך הבור, האבנים המשוחררות משונעות בעזרת מסילות, וניתן להתחיל בתהליך הפקת היהלומים. אתרי כרייה עם בורות פתוחים ניתן לזהות לפי המבנה המדורג והבלתי רגיל שלהם שמוביל כלפי מטה אל מכתש גדול שחושף ארובות קימברליט.

כרייה תת קרקעית של ארובות נחשבת בין המקצועות המסוכנים והמאתגרים ביותר בעולם, כאשר הטמפרטורות מגיעות ל- 45 מעלות צלזיוס מתחת לפני האדמה. את מכרות היהלומים העמוקים ביותר בעולם ניתן למצוא בטאוטונה וסבוקה שבדרום אפריקה, שעומקים מגיע ל- 3,900 מטרים מתחת לפני הקרקע. נבנות שתי תעלות – אחת הישר מעל השנייה – שדרכן הכורים מגיעים אל ארובות הקימברליט. ברגע שהסלע מאותר הוא מפוצץ, ולאחר מכן מרוכז בתעלה העמוקה ביותר. המחצב השבור נאסף על ידי הכורים ומשונע בעזרת קרונות הובלה אל פני השטח היכן שמתקיים תהליך שחרור היהלומים.

כרייה ימית

כרייה ימית או כרייה במים עמוקים, הפכה לראשונה לנפוצה בשנות השישים, אחרי ההוצאה לאור של 'המשאבים המינרליים של הים' מאת ג'יי.אל. מארו. מספר אומות שלחו ספינות מחקר בכדי לחקור את הטענות על אספקה בלתי נדלית של ניקל, קובלט ומתכות אחרות אשר נמצאות במאגרי נודולות מנגן, אך לא חזרו עם תוצאות מרשימות. במהרה הוחלט כי כרייה ימית תהיה יקרה מדי מכדי להיות רווחית במסחר היהלומים ואבני החן, וישנה הערכה שבין השנים 1960 ל- 1980 בוזבזו על כך 650 מיליון דולר אמריקאי.

העשור הזה ראה עלייה בכרייה ימית, כאשר נעשה שימוש בספינות מיוחדות המצוידות בסורק אשר מוחדר אל תוך קרקעית הים. החצץ אשר מופק מקרקעית הים נשאב בעזרת צינורות גמישים ומועמס על הספינה שבה מתקיימת הפקת היהלומים. ספינות אחרות משתמשות במקדחות ענקיות שבעזרתן הן חופרות בכדי להגיע אל היהלומים. שתי השיטות הוטלו בספק מבחינת השפעתן השלילית על המערכת האקולוגית של האוקיינוס.

כרייה אלוביאלית

כרייה אלוביאלית, אשר מכונה גם כריית סחף, היא אחת מהשיטות העתיקות ביותר לכריית זהב ויהלומים. הכרייה מתבצעת לאורך מאגרי סחף במסלולי נחל, אשר לעתים קרובות מכילים אבני חן שנסחפו על ידי הזרם של האפיק. מאגרי סחף נוצרים כאשר הסלע נשחק עקב תנאי מזג אוויר משתנים.

הכורים משתמשים בנפות ממתכת בכדי להוציא את החצץ מהאפיק יחד עם כמות מכובדת של מים ולאחר מכן מטלטלים את התערובת ומאפשרים לזהב או ליהלומים לשקוע בתחתית. כרייה אלוביאלית החלה עוד ברומא העתיקה, אך כיום אתרים עם מאגרי סחף הפכו לרחבים יותר, מה שמקל על עבודתם של הקורים.

בדרך כלל ניצב קיר גדול באתר, אשר מאלץ את המים להיאגר באזור אחד. זה מאפשר לכורים לעבוד באזורים מוגדרים באופן שיטתי. אף על פי שבימינו רוב הכורים מבצעים כרייה בעזרת כריית ארובות, מכרות שונים באוסטרליה וונצואלה עדיין מקפידים להשתמש בשיטה של כרייה אלוביאלית מסורתית, תוך שמירה על עלויות נמוכות ככל הניתן.

כתבות מומלצות

חנות תכשיטים אמיתית לעומת ווירטואלית

טבעות אירוסין מעוצבות

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

צוות sitelinx.co.il, שירותי בנייה וקידום אתרי אינטרנט מקצועיים.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת תמיר פרל

מאת: תמיר פרלאבטחת הבית04/12/171982 צפיות
אם יש לך מצלמות אבטחה סביר להניח שאתה לא רוצה שהן ייפגעו או ייהרסו. כנראה גם ניתן לומר בבטחה שאתה לא רוצה שמצלמות האבטחה שלך ייגנבו. אף על פי שמאוד נדיר שפושעים יגנבו מצלמת אבטחה במקום לפגוע בה, זה לא בלתי אפשרי.

מאת: תמיר פרלטלפונים סלולריים11/06/154184 צפיות
על היתרונות בפיתוח אפליקציות Native עבור ארגון ו\או עסקים. עם כל ההתפתחות הטכנולוגית והבחירה הרחבה בשימוש בסמארטפונים וטאבלטים לצריכת מידע, מעולם לא היה זמן טוב יותר לשקול פיתוח אפליקציה לעסק שלך.

מאת: תמיר פרלביקורות מוצרים11/06/153681 צפיות
מצלמת אבטחה היא כלי טכנולוגי יעיל ביותר שמסייע באבטחת משרדים ומקומות עבודה למיניהם, מוסדות ציבוריים, בתי אב פרטיים, אזורי מפגש הומי אדם כגון גנין ציבוריים, תיאטרונים ועוד. השוק מציע מגוון רחב של סוגי מצלמות אבטחה, במאמר הבא נסקור את הסוגים.

מאת: תמיר פרלצרכנות16/09/141361 צפיות
איך תבחרו זרועות ברקן טובות? יש כמה פרמטרים לבחירת זרועות ברקן טובות. הראשון והחשוב מכולם הוא בטיחות! בטיחות! בטיחות!

מאת: תמיר פרלצרכנות05/03/141311 צפיות
מערכת קולנוע ביתית מורכבת מכמה מרכיבים בסיסיים. בכל אחד ממרכיבי המערכת ישנם קריטריונים אותם חשוב לבדוק לפני שבוחרים ורוכשים את המוצר עצמו. להלן פירוט של המרכיבים השונים במערכת קולנוע ביתית והקריטריונים לבחירתם.

מאת: תמיר פרלביקורות מוצרים04/05/138548 צפיות
מבלי שנשים לב חיינו מלאים בזרועות תלייה לשימושים שונים. זרועות התלייה משמשים אותנו לכל מיני מטרות ועיקרן הן נוחיותן והחיסכון במקום שהן מאפשרות. זרוע לטלוויזיה לדוגמא הוא מתקן נפוץ שניתן למצוא כמעט בכל בית ובשימושים רבים. חשוב להבין את שימושיהם השונים של זרועות תלייה בכדי לקבל מושג לגבי מיקסום חלל החדר ונוחיות המשתמש במכשירי החשמל השונים.

מאת: תמיר פרלביקורות מוצרים04/05/131535 צפיות
השוק המתפתח של רמקולים שקועים מאפשר היום לצרכן בחירה בלתי מתפשרת על צרכיו האישיים. רמקולים שקועים נותנים מענה לדרישות עיצוביות מצד אחד ומאידך הלקוח אינו צריך להתפשר על איכות. הצמיחה הניכרת בתחום מאפשרת לצרכן לבחור את איכות המוצר עד לפרטים הקטנים ביותר כמו צורה, גודל, כמות רמקולים ומיקום. טווח המחירים נע ממחיר נמוך מאוד לגבוה מאוד, החלטה שקולה תענה על צרכיו של הלקוח הפרטי שיחליט להתקין רמקולים שקועים בביתו.

מאמרים נוספים בנושא תכשיטים

מאת: אופירתכשיטים12/04/222828 צפיות
הערכת תכשיטים הוא עולם ומלואו ולכן כדאי להכיר את העולם המרתק הזה לעומק. בהערכה של תכשיטים עתיקים יש כמה אלמנטים שחשוב ללמוד ישר מהבסיס על מנת לעשות זאת באופן מדויק וראוי. לפני הכל, חשוב לקבל מידע מבעלי התכשיטים על עברו של התכשיט. הקשר המשפחתי מאד חשוב כאן, כל מידע שתקבלו יכול לסייע לכם בהערכה.

מאת: tiloniתכשיטים27/08/205130 צפיות
מכשירי שקילה שונים נבדלים האחד מהאחר במספר דרכים – מבחינת החפצים הנשקלים, מבחינת הגבלות המשקל, מבחינת נוחות השימוש, מבחינה טכנית ומבחינת אופן שימוש (שימוש בוו שקילה, צג מקצועי או תוספים חשובים אחרים). ברור לכל ילד ששקילת תכשיטים אין דינה כדין שקילת כלי רכב או חומרים כימיים.

מאת: אוהד פרקשתכשיטים11/08/205214 צפיות
במאמר זה נציג פתרון ניקוי ביתי ע"י השריית צמיד טניס בסבון כלים עדין ובמים חמים במשך 15 דקות תוך כדי שמירה והימנעות מפגיעה ביהלומים

מאת: אוהד פרקשתכשיטים11/08/205056 צפיות
כיום ניתן למצוא מספר רב של תכשיטים לגברים אבל האם אנחנו יודעים איך לבחור את התכשיט שיתאים לנו. במאמר זה נתמקד בצמידים לגברים וננסה לעקוב אחר מספר פרמטרים אשר יעזרו לנו לבחור את הצמיד הנכון

מאת: webetterתכשיטים14/06/173484 צפיות
אם את מחפשת לוק מנצח והופעה מושלמת בכל עת, המאמר הזה בדיוק בשבילך!

מאת: רוני הכהןתכשיטים21/05/173481 צפיות
איך מנקים זהב ושומרים על המראה הנקי והנוצץ שלו לאורך של תקופה ארוכה? קראו את הדברים המאוד חשובים לשמירה על התכשיטים היקרים שלכם.

מאת: עומריתכשיטים14/05/162057 צפיות
תכשיטים לגבר בישראל זה טרנד שהולך חזק מאוד. למה לא מדברים על זה? כי למרות שהגבר הישראלי אוהב להשקיע במראה החיצוני ולאבזר את עצמו, תחום התכשיטים עדיין נחשב לנושא שהוא "מחוץ לגזרה" של האופנה הגברית בארץ. נוצרת כאן הרגשה של אי צדק, נכון? אז בואו נדון בתכשיטי גברים, ובפרט – צמידים לגבר. הרי יש כל כך הרבה סוגים של צמידים שהגבר המודרני יכול (עזבו יכול, הוא פשוט חייב!) לענוד ולהיראות פשוט נפלא

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica