חפש מאמרים:
שלום אורח
23.05.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

טליה קינן - אמנות טכנולוגית אנלוגית בעידן הרומנטי

מאת: יואב תוכןאמנות פלסטית09/05/20132012 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

האמנית טליה קינן סיימה את לימודיה באקדמיה הגבוהה לאמנות ולעיצוב בהצטיינות יתרה בשנה 2003, אך אין זה אומר כי מאז הפסיקה לגדול ולהתפתח במישור האמנותי. עבודתה של האמנית המוכשרת הזו לוקח את ההשראה שלו מחיי האדם הפשוט והכאב הנלווה לחיים באשר הם, כאשר היא חוקרת את הגבולות הבלתי נגמרים בין האמנויות הוויזואליות השונות.

במסגרת עבודתה, נוטה טליה קינן לעשות שימוש רב בשילובים מרתקים בין הקרנות של מיצגי וידאו וציור באמצעות עפרונות שחורים העוזרים ליצור את אותה תחושה מטלטלת וסגורה של מחנק לצד פתיחות ונשימה לרווחה.

עבודותיה של טליה קינן מציגות בפני הקהל פנטזיה של מקומות ותחושות, של תעצומות נפש ושל רגשות, כאשר המדיום אינו תמיד רק המדיום, ולעתים המסר הוא הרבה מעבר למה שהוא נראה. העבודות שלה, אש מורכבות מהשילוב הטכנולוגי  - אנאלוגי, יכולות להיות מובנות כמכלול שלם וכיצירות נפרדות, כאשר המימד השלישי והרביעי שנוצר באמנות שלה מחבר בין האינפורמציות הוויזואליות לכדי ישות אחת שיכולה להתפרק לתת ישויות אמורפיות.

האמנות שלה מתכתבת עם האפל אך בלי להיות אפלה, משחקת על הגבול שבין היותה חודרת ומטלטלת ובין הרגעים הרומנטיים בהם היא נידפת כעלה נידף הרוח אשר מחכה לנוח ובולעת את העולם ואת יופיו בלי לשים את ליבה לסובב אותה. הציורים שלה נוגעים לא נוגעים בעצבות הבלתי נמנעת שמלווה את החיים מבלי להיכנע לדיכאון קיומי.

את שמה קנתה לה טליה קינן בעת שהציגה את עבודותיה במבחר רחב מאוד ששל גלריות ומוזיאונים ברחבי העולם, ביניהם מוזיאון גוך בגרמניה, מוזיאון תל אביב לאמנות, מוזיאון הרצליה לאמנות, בית טיכו בירושלים, מוזיאון ישראל, גלריה חיפה, House of world cultures בברלין, גלריה נגא, Art Bazel בשוויץ ועוד רשימה ארוכה ומרשימה של תערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות רבות.

במהלך הקריירה הענפה שלה, זכתה טליה קינן במספר רב של פרסים, ביניהם פרס אלחנני לבוגר מצטיין- האקדמיה הגבוהה לאמנות ולעיצוב בצלאל, פרס האמן הצעיר של משרד התרבות, הפרס על שם שמואל גבע, מלגת קרן אמריקה – ישראל, פרס גוטסדינר לאמן צעיר מטעם מוזיאון תל אביב ועוד.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

סנונית תוכן

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת יואב תוכן

מאת: יואב תוכןלימודי תעודה ומקצוע14/08/13824 צפיות
אם אתם מחפשים את עתידכם המקצועי, אל תלכו לשום מקום לפני שתקראו את המאמר הזה.

מאת: יואב תוכןתחביבים19/07/131126 צפיות
כמו כולם, גם אתם רוצים להרוויח בגדול. הרי מי לא רוצה לקום בבוקר ולגלות כי כל הצרות הכלכליות שלו מאחוריו וכי הדבר היחיד שהוא צריך לדאוג לגביו הוא איפה להפקיד את כמויות הכסף הענקיות שמציפות אותו בגדול. זהו, בקצרה, סוד ההצלחה האמיתי של משחקי הלוטו השונים בכל רחבי העולם.

מאת: יואב תוכןתחביבים15/07/13815 צפיות
מכירים את הרגע הזה, בו אתם יכולים להגיד בוודאות שאתם צריכים שינוי? מכירים את הזמן הזו, בו אתם חשים שאם לא תעשו משהו שונה ברגע זה ממש, יכול מאוד להיות שתתפוצצו? כולנו חווינו את זה לפחות פעם אחת בחיים.

מאת: יואב תוכןלימודי תעודה ומקצוע11/07/13887 צפיות
עומדים בפני החלטה גורלית? מנסים להחליט מה לעשות עם עתידכם? מחכים לגורל שיקבע עבורכם מה תעשו בהמשך חייכם? זה הזמן להפסיק להתחבט בשאלות, ולהירשם לקורס ממזכירות רפואית.

מאת: יואב תוכןאורטופדיה ופיזותרפיה24/04/13892 צפיות
גיד אכילס הוא שם כולל לקבוצת השרירים המחברת את העקב לשריר התאומים שבשוק. בשל מיקומו המיוחד, גיד זה נוטה להיות פגיע במיוחד, מאחר והעומס המופעל עליו בעת פעילויות פיזיות כאלה ואחרות הוא רב מאוד.

מאת: יואב תוכןהשקעות12/04/13988 צפיות
מעוניינים להתחיל ולהשקיע בשוק ההון, אך מפחדים לעשות זאת מאחר ואינכם שולטים בחומר? אולי כדאי לכם לנסות ולהיכנס לתחום האופציות הבינאריות.

מאמרים נוספים בנושא אמנות פלסטית

מאת: ענת עין גדיאמנות פלסטית25/01/153388 צפיות
- מאמר זה עוסק בשילוב האמנות הפלסטית בגן הילדים ביחס לגישות החינוכיות שקיימות בחינוך לגיל הרך. מטרת המאמר הייתה להבין את חשיבות שילוב האמנות בגיל הגן ואת תרומתה הרבה להתפתחות הילד דרך תפיסותיהן החינוכיות של הגננות. המאמר נבע מתוך עבודה מקיפה אשר בדקה את התפיסות, הגישות והאמונות של מחנכות לגיל הרך בעניין שילוב אמנות פלסטית בגן הילדים במדינת ישראל ,וכן את מקומה של האמנות הפלסטית בהווי הגן, ושילובה בעשייה החינוכית אמנותית בגן. לאור זאת אתמקד במאמר בסוגיות המרכזיות הבאות: גישתן של המחנכות לאמנות הפלסטית בגן, בחירתה של הגישה החינוכית, שילובה בעבודת הגננות בנן, וכן האופנים ודרכי העבודה בהם מועברת האמנות הפלסטית בגן. המאמר מביא ממצאי מחקר משולב, בגישה האתנוגראפית, וכלל 50 גננות.

מאת: גיל שושיאמנות פלסטית17/11/137955 צפיות
מכיוון שסוגיות של תכנון פרישה הן מקיפות למדי אנחנו ממליצים לכם בחום להשתמש בשירותים של אנשים שזאת ההתמחות

מאת: דיבאני סנטראמנות פלסטית04/08/131900 צפיות
תמיד היה לנו חלום כל מטבח חדיש אך עם זאת גם ביתי, מעוצב ופרקטי, בעל הרבה מקום לאחסון אך עושה רושם קומפקטי ועוד כל מיני ניגודים שלא תמיד מתאימים. תמיד חלמנו על מטבח יפה ומרוהט, רחב ידיים ומעוצב בשעה שבפועל המטבח שלנו קטן ובנוסף אין לנו את סכום הכסף הדרוש לעצב אותו כרצוננו. אז מה יהיה?

מאת: נורית שניאמנות פלסטית19/06/131782 צפיות
על חופש הביטוי- על דימויים הנקברים בתוכנו כתל ארכאולוגי וירטואלי -על זכויות יוצרים. על הרשות לדלות אסוציאציות חופשיות בזמן יצירה בעולם גדוש ומוצף דימויים ועל הרפרנס הבלתי אפשרי לתיעוד.

מאת: נורית שניאמנות פלסטית16/06/131807 צפיות
נורית שני היא ציירת מתל אביב. מציירת בסטודיו, ברחוב פוריה 12. המאמר מתאר ומנסה להמחיש תהליך יצירה מדימוי לציור . במאמר נורית שני מראה איך, כאשר תבנית חשיבה משתבשת, כשלא מתקיים חוק שימור הצורה וחשים ורטיגו תודעתי נולד צירוף חדש. מתוך "סדק" תודעתי נוצר דימוי חדש של השפעה על התודעה. הציור המצורף בקישור עוסק באסוציאציה לדמות העולה מן החול הרטוב, רקדן שנורית שני ראתה בריקוד "הולדת הפניקס" של להקת ורטיגו, הופך בציורה, ליצירת אמנות עשויי מרשת, המייצגת רשת וירטואלית, עידן חדש ואת ושינוי חברתי.

מאת: נורית שניאמנות פלסטית16/06/131834 צפיות
נורית שני היא ציירת מתל אביב. מציירת בסטודיו, ברחוב פוריה 12. המאמר מתאר ומנסה להמחיש תהליך יצירה מדימוי לציור . במאמר נורית שני מראה איך, כאשר תבנית חשיבה משתבשת, כשלא מתקיים חוק שימור הצורה וחשים ורטיגו תודעתי נולד צירוף חדש. מתוך "סדק" תודעתי נוצר דימוי חדש של השפעה על התודעה. הציור המצורף בקישור עוסק באסוציאציה לדמות העולה מן החול הרטוב, רקדן שנורית שני ראתה בריקוד "הולדת הפניקס" של להקת ורטיגו, הופך בציורה, ליצירת אמנות עשויי מרשת, המייצגת רשת וירטואלית, עידן חדש ואת ושינוי חברתי.

מאת: הילה אמנות פלסטית02/06/131683 צפיות
במקומות עבודה רבים אנשים נוטים להתלונן כי אף על פי שמקום העבודה הוא מושך ומרכזי, העבודה עצמה מרתקת ושעות העבודה מאוד נוחות, עדיין קשה להם במקום העבודה שלהם והם אינם מרוצים משום שהאנשים שעמם הם עובדים אינם לטעמם. כאשר בדקו את התלונות האלה לעומק, הסתבר כי אנשים מתלוננים על אנשים אחרים העובדים עמם משום שהם לא באמת מכירים אותם. השיחות בדרך כלל לא עוברות מעבר לענייני עבודה או פרטים סתמיים של יום חולין.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica