חפש מאמרים:
שלום אורח
09.08.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

התמודדות עם הפרעות קשב וריכוז אצל בנות

מאת: אתי קסנרהפרעות קשב וריכוז16/05/20131028 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

בהתאם לכך, הבנים מאובחנים מהר יותר ומקבלים טיפול מתאים כבר בשלבים מוקדמים. אל מול אותם מחקרים שטוענים לשכיחות גבוהה יותר בקרב בנים, ישנם אחרים שמצביעים על שוויון בין המינים. הם טוענים כי הנטייה לפתח את הפרעות הקשב והריכוז זהה בקרב בנים ובנות. הגורם שמעכב את אבחון ההפרעות בקרב בנות הוא הסממנים. בעוד שבנים נוטים לפתח הפרעות קשב עם תסמינים של היפראקטיביות, השכיחות של ההפרעות הללו נמוכה יותר בקרב בנות.

אבחון הפרעות קשב וריכוז – מאפיינים של בנות

התנהגות היפראקטיבית או בריונות מעידה פעמים רבות על הפרעות קשב וריכוז. התכונות הללו מאפיינות בנים הרבה יותר מבנות. הפרעות קשב ללא שובבות והיפראקטיביות, קשה מאוד לאבחן בגילאים מוקדמים. הסימפטומים של הבנות מסתתרים טוב יותר מאחורי התנהגות שקטה ומופנמות. בנות שסובלות מהפרעות קשב וריכוז מציגות לרוב התנהגות שקטה, חולמנית, מפוזרת ושלווה. הן מסתירות בפנים את כל התסכולים והבלבול. ללא מודעות להבדלים בין בנים ובנות וסוגים שונים של הפרעות ותסמינים, הבנות לא זוכות לאבחון וטיפול בשלבים מוקדמים.

הבנות יוצרות הרבה פחות בעיות בכיתה, המורים מתמקדים בהתמודדות עם הבנים שמפריעים למהלך השיעור. הם שוכחים לשים לב לבנות ביישניות ושקטות ומפרשים את התסמינים כביישנות, חוסר בגרות או מופנמות. בעוד שהבנים מאובחנים כבר בשלבים ראשונים בכיתות א-ב, הבנות מאובחנות רק בשלבים מאוחרים. רוב הבנות מגיעות לאבחון רק בגיל 12 או אפילו בשלבים מאוחרים יותר. ההשלכות של האבחון המאוחר משמעותיות. פעמים רבות, נוצר פער בין הנערה וקבוצת הגיל שלה. פער שמביא בעתיד להישגים נמוכים יותר וקשיים בקבלה למוסדות אקדמאים או בחינות הבגרות. טיפול בהפרעות קשב וריכוז בגילאים מוקדמים מביא לתוצאות טובות יותר.

מתי לשלוח בנות לאבחון הפרעות קשב וריכוז

מודעות להבדלים בין בנות ובנים באבחון הפרעות קשב חשובה בקרב אנשי חינוך והורים לילדים. המרכז לטיפול בהפרעות קשב וריכוז בראשון ציון ממליץ על גילוי ערנות מוגברת כאשר אחד ההורים סובל בעצמו מהפרעות קשב וריכוז. ההפרעות מועברות בתורשה. הסממנים הבאים מדליקים נורה אדומה : קושי בשמירה על ריכוז, קושי בהתמודדות עם סביבה עשירה בגירויים, חוסר תשומת לב לפרטים קטנים, חוסר שליטה על רגשות, תגובות רגשניות לא הגיוניות שמתעוררות לעתים קרובות.

קושי בשמירה על ריכוז מהווה סממן ראשי לאבחון הפרעות הקשב בקרב בנים ובנות. כאשר מופיעים קשיי למידה או פערים בין הילדה וקבוצת הגיל שלה, יש לאבחן את המקור לבעיה. ייתכן כי מדובר בהפרעות קשב וריכוז, בקשיים פסיכולוגיים או בסממן של מצוקה. ללא טיפול מתאים, הפערים יגדלו והילד יכנס למצוקה.

רגשנות יתר מופיעה בקרב בנים לעתים רחוקות. התפרצויות של רגשות ותגובות רגשניות נפוצות בקרב בנות בגילאים צעירים. בהתאם לכך, קשה יותר לאבחן הפרעות קשב וריכוז בהתבסס על סממנים כמו רגשנות. הבעיה הופכת מורכבת יותר כאשר האבחון המאוחר מביא עמו פגיעות בדימוי העצמי וקשיים נפשיים. ההתמודדות עם הפרעות הקשב והריכוז אינה פשוטה בעבור בנות.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

גלגל הצלה

נוצר ע"י אתי קסטנר מומחית לטיפול בהפרעות קשב וריכוז ולקויות למידה בקרב ילדים ומבוגרים

בראשון לציון.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אתי קסנר

מאת: אתי קסנרהפרעות קשב וריכוז30/09/131318 צפיות
אמא תמיד יודעת ! הפרידו בין מה שהמורים אומרים לבין התחושות שלכם

מאת: אתי קסנרהפרעות קשב וריכוז30/09/131227 צפיות
הפרעות קשב וריכוז – אפשר להצליח בלימודים גם עם הפרעת קשב

מאת: אתי קסנרהפרעות קשב וריכוז19/08/132044 צפיות
הוראה מתקנת – מתאימים לך שיטה טובה ללמידה

מאת: אתי קסנרהפרעות קשב וריכוז10/07/13913 צפיות
הוראה מתקנת – לכל אחד יש את הדרך שלו

מאת: אתי קסנרהפרעות קשב וריכוז11/06/131564 צפיות
הוראה מתקנת - לכוון אל המטרה

מאת: אתי קסנרהפרעות קשב וריכוז11/06/131371 צפיות
הוראה מתקנת - לכוון אל המטרה

מאת: אתי קסנרהפרעות קשב וריכוז16/01/138492 צפיות
לקויות למידה- הורים מודאגים, הכירו את הבעיה של ילדכם הורים רבים נוטים לכעוס על ילדיהם כאשר אין הם מצליחים בלימודים.

מאמרים נוספים בנושא הפרעות קשב וריכוז

מאת: vodplaceהפרעות קשב וריכוז17/08/161602 צפיות
סיפור אישי של רועי ועל איך אבחון דידקטי עזר לו להתבר על ליקויי הלמידה שלו ולהצליח בלימודים ובחיים.

מאת: vodplaceהפרעות קשב וריכוז06/07/161289 צפיות
אבחון דידקטי מאפשר לזהות הפרעות קשב או בעיות לימודיות בסיסיות לימודיות. כשמדובר בצעירים האבחון מקבל חשיבות עליונה

מאת: sharondan80הפרעות קשב וריכוז21/07/152141 צפיות
הפרעות קשב וריכוז הן ללא ספק בעיה מוכרת מאוד, אשר הפכה לאחת הבעיות השכיחות יותר בתחום הנוירולוגיה אצל ילדים וכיום, בשל המודעות הרבה לתחום, והמודעות להשלכות של ההפרעה על הילדים, הרבה מהם זוכים לאבחון מוקדם וטיפול מקצועי שלא היה קיים בעבר.

מאת: נאוה סלורהפרעות קשב וריכוז19/07/151569 צפיות
הדיון בעולמו של ילד בעל הפרעת קשב וריכוז לרוב מתמצה בהתייחסות לתפקוד האקדמי שלו בכיתה או להתנהגות שלו בבית, תוך התעלמות מוחלטת ממה שעובר על נבכי נפשו. בתור הורים, כדי להבין לעומק מה עובר על ילד שיש לו הפרעת קשב וריכוז, עלינו להתמקד לא פחות מכך בעולמו הרגשי.

מאת: נאוה סלורהפרעות קשב וריכוז04/06/151495 צפיות
אחת הדילמות המרכזיות עימן מתמודדים הורים לילדים עם הפרעות קשב היא האם לדבר עם הילד על הבעייה או לא, ואם כן, איך בדיוק לעשות את זה. אולי אם לא נזכיר לו שהוא סובל מהפרעות קשב, הבעיה תהפוך מינורית, והוא לא יתפוס את עצמו כ"בעל הפרעה"? ומצד שני, שיחה כזו עם הילד דווקא יכולה לעזור לו להתמודד טוב יותר עם הקשיים? מה עושים? המומחים של מרכז אמירים עם כמה עצות להורים המבולבלים.

מאת: נאוה סלורהפרעות קשב וריכוז05/05/151561 צפיות
בשנים האחרונות הולכים ומתרבים המקטרגים על הריטלין. בעידן ניו אייג'י, שבו המודעות לחסרונותיהן של התרופות הכימיות נמצאת בשיאה, הורים רבים נרתעים מהמחשבה לטפל בילדיהם הסובלים מבעיות קשב וריכוז באמצעות ריטלין. היות שהריטלין נתפס בציבור כפתרון המרכזי והיחיד להפרעות קשב וריכוז, הורים שהם מתנגדי ריטלין נמנעים מלהעניק לילדיהם טיפול הולם, ולעיתים אף מסרבים לשלוח אותם לאבחון, ובלבד שהילד לא יצטרך לקחת את התרופה. כדי לסבר את האוזן ולטובת הילדים, חשוב לנו לספר לכם, שיש פתרונות נוספים, שאינם כרוכים בנטילת ריטלין:

מאת: מגניב הפרעות קשב וריכוז03/03/151779 צפיות
ילדים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז מתקשים להשתלב בחברה ולדבר זה יכולות להיות השלכות קשות מאוד להם ולחברה שמסביבם. הפרעת קשב נובעת מפגיעה במערכת העצבים המרכזית, ובמערכת ההפעלה הרשתית, והסימפטומים לכך הם קשיים בהקשבה בריכוז, יכולות למידה וזיכרון מוגבלות, קושי במיון ועיבוד מידע של גירויים חיצוניים ופנימיים ועוד. כל ההפרעה הזאת גורמת ללחץ רב ולעומס נפשי על כל מי שסובל ממנה, בקושי בלמידה ובצבירת חוויות ועוד.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica