חפש מאמרים:
שלום אורח
09.08.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הפרעות קשב וריכוז – לעזור לילד באופן שיסייע לו ללמוד

מאת: אתי קסנרהפרעות קשב וריכוז30/09/20131226 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

בניגוד לדעה הרווחת בקרב אנשים רבים, הפרעות קשב וריכוז אינן מתנגשות עם הצלחה בלימודים. במידה והילד מבצע אבחון בצורה נכונה ורוכש כלים ושיטות ללמידה, הוא יצליח ללמוד בצורה נכונה ויעילה אשר תקדם אותו ותגרום לו להצליח בלימודים. בצורה זו ניתן לקדם ילדים רבים ולאפשר להם ללמוד למרות הבעיה. במקרים רבים, לוקחים ההורים את הילד שלהם לשיעורי הוראה מתקנת. אז, הם מגלים כי הילד סובל ממתח. מתח אשר נובע מחוסר איזון חושי.

החושים שלנו אחראיים לקליטת המידע ולהבנת העולם. באמצעותם, אנו יכולים לעבד את המידע ולהשתמש בו לצרכינו. חלק מהאנשים מפתחים חושים מסוימים על חשבון האחרים כך שחלק מחושיהם חזקים והאחרים חלשים. בכדי לאזן בין החושים יש לבצע תהליך אשר נקרא ויסות חושי. בכדי לבצע את התהליך ולאזן את החושים יש לאבחן את הילד ולהבין כיצד הוא משתמש בחושיו בכדי ללמוד. לאחר שיבין המאבחן כיצד הילד פועל, יהיה ניתן להתאים לו את שיטת הלמידה הטובה ביותר. כך, יהיה ניתן לאזן את ההפרעה במהירות. נוסף על כך, ובמקביל, יש לחזק את יכולות הלמידה של הילד.

הפרעות קשב וריכוז – לפתח שיטת למידה אשר מתאימה לתלמיד באופן אישי

הויסות החושי הוא חלק נכבד מהתהליך אך הוא אינו מספיק. במקרה והילד סובל גם מלקויות למידה, עלול הדימוי העצמי שלו להיפגע בצורה משמעותית. מכיוון שאין לו את היכולת ללמוד (הוא מעולם לא רכש כלים ושיטות נכונות ללמידה), יש ללמד אותו כיצד ללמוד. כמו כן, עשוי הילד לסבול מחוסר ביטחון ביכולות הלמידה שלו. במצבים שכאלו יש לחזק ולעודד אותו. החיזוקים יגיעו ממקורות שאינם קשורים לבית הספר (דוגמאות לכך עשויות להיות תחביבים שונים של הילד, התחום המשפחתי, חיי החברה, בעלי החיים שהילד אוהב ועוד).

אם אתם רוצים לקחת את הילד שלכם לבצע אבחון הפרעות קשב וריכוז ולקבל טיפול בהפרעות קשב וריכוז, תוכלו להגיע אלינו – אל מכון הפרעות קשב וריכוז בראשון לציון. אצלנו יעבור הילד תהליך איזון אשר יכלול איזון דינאמי (אנו נפרק את הבעיה לגורמים ונטפל בילד באמצעות תרגילים פשוטים וקלים), איזון סטטי (נלמד את הילד כיצד להיעזר באסטרטגיות ומיומנויות למידה) ונדריך את ההורים והמורים כיצד לסייע לילד להשתפר ולהתגבר על המכשולים.

מעוניינים לקבל מידע נוסף ?

אם אתם מעוניינים לקבל מידע נוסף לגבי המרכז שלנו, המאבחנים המנוסים שלנו, שיטות הטיפול, אסטרטגיות הלמידה או במידה ויש לכם שאלות נוספות לגבי הפרעות קשב וריכוז, תוכלו ליצור קשר באמצעות הטלפון. נוסף על כך תוכלו למלא את הפרטים שלכם בטופס יצירת הקשר ונציג מטעם המרכז יחזור אליכם בהקדם האפשרי ויענה על כל השאלות שלכם בהרחבה ונימוס.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

גלגל הצלה

נוצר ע"י אתי קסטנר מומחית לטיפול בהפרעות קשב וריכוז ולקויות למידה בקרב ילדים ומבוגרים

בראשון לציון.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אתי קסנר

מאת: אתי קסנרהפרעות קשב וריכוז30/09/131317 צפיות
אמא תמיד יודעת ! הפרידו בין מה שהמורים אומרים לבין התחושות שלכם

מאת: אתי קסנרהפרעות קשב וריכוז19/08/132044 צפיות
הוראה מתקנת – מתאימים לך שיטה טובה ללמידה

מאת: אתי קסנרהפרעות קשב וריכוז10/07/13913 צפיות
הוראה מתקנת – לכל אחד יש את הדרך שלו

מאת: אתי קסנרהפרעות קשב וריכוז11/06/131564 צפיות
הוראה מתקנת - לכוון אל המטרה

מאת: אתי קסנרהפרעות קשב וריכוז11/06/131371 צפיות
הוראה מתקנת - לכוון אל המטרה

מאת: אתי קסנרהפרעות קשב וריכוז16/05/131028 צפיות
מחקרים מציגים כי הפרעות קשב וריכוז נפוצות יותר בקרב בנים.

מאת: אתי קסנרהפרעות קשב וריכוז16/01/138492 צפיות
לקויות למידה- הורים מודאגים, הכירו את הבעיה של ילדכם הורים רבים נוטים לכעוס על ילדיהם כאשר אין הם מצליחים בלימודים.

מאמרים נוספים בנושא הפרעות קשב וריכוז

מאת: vodplaceהפרעות קשב וריכוז17/08/161602 צפיות
סיפור אישי של רועי ועל איך אבחון דידקטי עזר לו להתבר על ליקויי הלמידה שלו ולהצליח בלימודים ובחיים.

מאת: vodplaceהפרעות קשב וריכוז06/07/161289 צפיות
אבחון דידקטי מאפשר לזהות הפרעות קשב או בעיות לימודיות בסיסיות לימודיות. כשמדובר בצעירים האבחון מקבל חשיבות עליונה

מאת: sharondan80הפרעות קשב וריכוז21/07/152141 צפיות
הפרעות קשב וריכוז הן ללא ספק בעיה מוכרת מאוד, אשר הפכה לאחת הבעיות השכיחות יותר בתחום הנוירולוגיה אצל ילדים וכיום, בשל המודעות הרבה לתחום, והמודעות להשלכות של ההפרעה על הילדים, הרבה מהם זוכים לאבחון מוקדם וטיפול מקצועי שלא היה קיים בעבר.

מאת: נאוה סלורהפרעות קשב וריכוז19/07/151569 צפיות
הדיון בעולמו של ילד בעל הפרעת קשב וריכוז לרוב מתמצה בהתייחסות לתפקוד האקדמי שלו בכיתה או להתנהגות שלו בבית, תוך התעלמות מוחלטת ממה שעובר על נבכי נפשו. בתור הורים, כדי להבין לעומק מה עובר על ילד שיש לו הפרעת קשב וריכוז, עלינו להתמקד לא פחות מכך בעולמו הרגשי.

מאת: נאוה סלורהפרעות קשב וריכוז04/06/151495 צפיות
אחת הדילמות המרכזיות עימן מתמודדים הורים לילדים עם הפרעות קשב היא האם לדבר עם הילד על הבעייה או לא, ואם כן, איך בדיוק לעשות את זה. אולי אם לא נזכיר לו שהוא סובל מהפרעות קשב, הבעיה תהפוך מינורית, והוא לא יתפוס את עצמו כ"בעל הפרעה"? ומצד שני, שיחה כזו עם הילד דווקא יכולה לעזור לו להתמודד טוב יותר עם הקשיים? מה עושים? המומחים של מרכז אמירים עם כמה עצות להורים המבולבלים.

מאת: נאוה סלורהפרעות קשב וריכוז05/05/151561 צפיות
בשנים האחרונות הולכים ומתרבים המקטרגים על הריטלין. בעידן ניו אייג'י, שבו המודעות לחסרונותיהן של התרופות הכימיות נמצאת בשיאה, הורים רבים נרתעים מהמחשבה לטפל בילדיהם הסובלים מבעיות קשב וריכוז באמצעות ריטלין. היות שהריטלין נתפס בציבור כפתרון המרכזי והיחיד להפרעות קשב וריכוז, הורים שהם מתנגדי ריטלין נמנעים מלהעניק לילדיהם טיפול הולם, ולעיתים אף מסרבים לשלוח אותם לאבחון, ובלבד שהילד לא יצטרך לקחת את התרופה. כדי לסבר את האוזן ולטובת הילדים, חשוב לנו לספר לכם, שיש פתרונות נוספים, שאינם כרוכים בנטילת ריטלין:

מאת: מגניב הפרעות קשב וריכוז03/03/151779 צפיות
ילדים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז מתקשים להשתלב בחברה ולדבר זה יכולות להיות השלכות קשות מאוד להם ולחברה שמסביבם. הפרעת קשב נובעת מפגיעה במערכת העצבים המרכזית, ובמערכת ההפעלה הרשתית, והסימפטומים לכך הם קשיים בהקשבה בריכוז, יכולות למידה וזיכרון מוגבלות, קושי במיון ועיבוד מידע של גירויים חיצוניים ופנימיים ועוד. כל ההפרעה הזאת גורמת ללחץ רב ולעומס נפשי על כל מי שסובל ממנה, בקושי בלמידה ובצבירת חוויות ועוד.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica