חפש מאמרים:
שלום אורח
31.05.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

האם יש פוטנציאל להגביר ייצוא מישראל

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי05/06/2013427 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

ארצנו הקטנטונת!

לא! ארצנו לא כול כך קטנטונת! אולי היא קטנה בשטח, אבל במוחות הנמצאים כאן, בתעשייה המוקמת כאן, בתעשיות ההייטק והטכנולוגיה הנמצאת כאן בארצנו הקטנה, מסתבר כי אנו בהחלט לא קטנים! האמת, שהעולם מסתכל עלינו בגובה העיניים, מדינות ותיקות, ומותגי העל כמו מיקרוסופט, אפל, גוגל, אינטל, ועוד רבים אחרים לוטשים את עיניהם לעבר המוחות היהודים עוד בהיותם תלמידים בבתי הספר השונים ברחבי המדינה. כמי שנותן ייעוץ עסקי לחברות גדולות ברחבי העולם רק עכשיו קונצרן APPLE קיבל החלטה על הקמת מרכז פיתוח לא פחות בתוך בית ספר "עמל" בחדרה לפיתוח אפליקציות עבור הקונצרן, וזה לא הכול, חברת החשמל הלאומית של צרפת תשקיע בישראל 1.5 מיליארד שקל בשוק הסלולרי המפותח כול כך בישראל שזה לא משהו חדש, עוד לפני 40 שנה ייצאו חברות מערכות חימום המים לצריכה פרטים מיליונים של קולטי שמש לרחבי העולם, גם המדינות הקרות ששם השמש לא הייתה בשפע. ובכלל, העולם רואה אותנו כמעצמה טכנולוגית וזאת למרות שאנו קיימים קרוב ל-70 שנה. וזו החצי כוס הריקה של הטכנולוגיה הישראלית והמוחות הנמצאים כאן כבר מבית הספר היסודי ומעלה. כ-יועץ עסקי אני רואה פוטנציאל גבוהה יותר ביצירת מקומות עבודה עקב ההשקעות של החברות הגדולות בעולם, אשר מעדיפות לפתוח כאן בישראל מרכזי פיתוח הן בתחום ההייטק, הביו מד, הטכנולוגיה, החקלאות, התשתיות וכול מה שקשור במהפך החיים של אזרחי העולם לקדמת הטכנולוגיה. אסור לנו לשכוח את הרכש שעושות חברות הענק כאן בישראל בקנייה של חברות, כמו ניסיון הרכישה ההולך ומתמשך של אפליקציית ה-WAZE, גם גוגל וגם פייסבוק מתחרים "מי ישלם יותר עבור החברה" אסור גם לשכוח את מפעל "יישכר" בצפון שנמכר לאייל ההון האמריקאי אשר מצא במפעל טכנולוגיה עשירה עתידנית ונחוצה לכלכלת העולם. האמת שיש עוד הרבה סיפורים על שיתופי פעולה בין מותגי העל העולמיים והחברות הישראליות הנמצאות ומפתחות את קדמת הטכנולוגיה, זאת ועוד שרבים מישראלים מועסקים גם בחברות האלה בחו"ל במרכזי הפיתוח העולמיים שלהם ובעיקר בעמק הסיליקון אשר בקליפורניה ארצות הברית. כ-יועץ אסטרטגי אני רק יכול לברך על התופעה הזאת המאפשרת ליזמים ישראלים לפתח מוצרים, אחר כך לשווק אותם בארצות העולם ו לגרום למשקיעים ואפילו ממשלות לרכז את הפעילות שלהם כאן בישראל, זו היא קדמת הטכנולוגיה שעולם העסקים הישראלי חי בתוכו, האמת שזה לא רק בהייטק כי גם ה- LEW TECK משתתף בחגיגה זאת כעזר לעולם תעשיית הפיתוח וההייטק הישראלי. במדינה קטנה כמו שלנו כאשר יש 91 אלף מועסקים בשמירה עם רמת שכר של 5000 ₪ ו-89 אלף עובדי ניקיון עם רמת שכר של 4000 ₪ אנו חייבים כאומה לחזק את כלל הציבור החי כאן במדינת ישראל, ולהיות למעצמה טכנולוגית ומתקדמת מול פני העולם. לכן, למרות המצב הכלכלי השורר בישראל, האנשים העומדים בתור לקבל חבילת מצרכים, והבלתי מועסקים צריכים לקוות כי הממשל ידע לחלק את העוגה נכון ולפרוס אותם לחתיכות שוות בין האוכלוסייה, ולא רק האוכלוסייה הפרטית אלה גם בין העסקים הקטנים והגדולים כאחד.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דורון עמית יועץ שיווק..

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דורון עמית

מאת: דורון עמיתיזמות עסקית08/06/14800 צפיות
האם אפשר לפתוח עסק בלי כסף? אולי? מה שבטוח שעסק הנפתח ללא הון עצמי של היזם או הבעלים לא יכול להחזיק לאורך זמן, עסקים לא שורדים בגלל שלא מתכננים אותם נכון והרצון לפתוח את העסק גובר על ההגיון לעשות את העסק בבטחון המקסימלי שלו.

מאת: דורון עמיתהלוואות20/05/14718 צפיות
הבנקים בישראל שינו מגמה, היום הם תומכים ב לתת אשראי לעסקים קטנים ובינוניים, האמת שההחלטה והמדיניות נכונה, הסיכון בפיזור אשראי לעסקים קטנים ובינוניים הוא נמוך שלא כמו בתאגידים הגדולים, היכן נכנסת הסוכנות היהודית לכול הסיפור הזה

מאת: דורון עמיתשיווק20/04/142801 צפיות
איך צריך לעשות שיווק לעסקים קטנים, האם שיווק בעסקים קטנים ובינוניים דומים לשיווק בעסקים וחברות גדולות

מאת: דורון עמיתיזמות עסקית14/04/14670 צפיות
עולם העבודה משנה כוון, הרבה מאד שכירים חייבים לקחת מגמה זאת ברצינות ולא להשען על התאוריה של שכיר, קבוע, בטוח וכ"ד

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי11/04/14721 צפיות
חשיבות העובד בעסק או בארגון אין לה אח ורע, השאלה כיצד אנו מקשרים בין הצורך והיכולת האנושית לבין הטרדות המרובות הפוקדות כול עובד ועובד

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי04/04/14645 צפיות
אם כמנהלים או בעלי עסקים נצליח לדעת להתמודד מול גחמות העובדים אזי נוכל ליצור סביבת עבודה נכונה אשר לשמה הוקמה החברה או העסק.

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי03/04/14730 צפיות
למעשה, לא צריך לפתוח עסק, להשקיע, לעבור את כול התלאות היום יומיות, מספיק להיות עובד ציבור או לעבוד בחברה ציבורית

מאמרים נוספים בנושא ייעוץ עסקי

מאת: עוזי פלגייעוץ עסקי10/05/2092 צפיות
קריסת עסק מעבר לנזק הכלכלי היא קריסת חלום למייסדים.הנזק הנגרם בתהליך הפירוק הוא רב וכולל במקרים רבים הפסדים ונזק ללקוחות לספקים וכמובן לבעלי העסק.הנזקים במקרים רבים הם לא רק כלכליים הם מלווים בנזקים בריאותיים, משפחתיים, ומשפיעים על הגורמים הרלבנטיים שנים רבות. גם המדינה מפסידה מקריסת עסק: מיסים, משלמת דמי אבטלה לעובדים שפוטרו, לעיתים נדרשים טיפולים של רשויות הרווחה ועוד. .

מאת: עוזי פלגייעוץ עסקי03/05/2072 צפיות
לעיתים אנחנו נוטים דווקא להשקיע בפתרונות לבעיות המעצבנות, אך הפחות חשובות, כי הן מרגיזות ויחסית קלות לטיפול, אבל דוחים את הטיפול בבעיות החשובות והקריטיות כי הן מצריכות מאתנו יותר תשומת לב חשיבה, היוועצות, "טרטור", הוצאת כסף ועוד.

מאת: מיכל דגן ברעםייעוץ עסקי02/04/20148 צפיות
קיימים סוגים שונים של מוקד טלפוני. לכל אחד מהמוקדים מאפיינים שונים מבחינות רבות. דיון על 2 מהמגוון הרחב שלהנושאים והתחומים שמגדירים את המוקד, ומסייעים בהשגת המטרה שלשמה נוצר.

מאת: בנימין קלינגרייעוץ עסקי11/01/20418 צפיות
המסגרת לביטול צו הריסה מינהלי הותוותה בסעיף 238א (ח’) לחוק התכנון לפיו: לא יבטל בית המשפט צו הריסה מינהלי אלא אם הוכח לו שהבנייה שבגללה ניתן הצו בוצעה כדין או שביצוע הצו אינו דרוש לשם מניעת עובדה מוגמרת. הוראת סעיף 238א (ח’) לחוק התכנון מתייחסת אפוא לשתי עילות בלבד שבעטיין קמה לביהמ”ש...

מאת: בנימין קלינגרייעוץ עסקי18/03/191101 צפיות
צו הריסה מנהלי: הורחבה האפשרות להוצאת צו הריסה מנהלי עד חצי שנה מסיום הבניה ובבית מגורים- ימים ממועד האכלוס. 30 ניתן לכלול בצו המנהלי גם הוראות לעניין איסור שימוש ותחולתו בתנאים מסוימים גם חודשים לאחר 6 על עבודה שנעשתה לאחר מתן הצו וגם על בניה מחדש שבוצעה תוך ביצוע ההריסה. ימים לגבי 7 - ימים מהמצאתו ו 4 צו הריסה מנהלי ניתן לביצוע על פי התיקון רק בחלוף עבודה שהסתיימה. במאמר תמצאו את כל הפרטים של התקנות החדשות, מידע על גובה הקנסות והעונשים.

מאת: שלום כהןייעוץ עסקי18/06/18420 צפיות
ההחלטה התקבלה והחיפושים כמעט הסתיימו. זיכיון יכול בהחלט להוות פתרון אידאלי ואתם יודעים איזה מותג אתם רוצים לקנות לעצמכם. עכשיו, רגע לפני שאתם חותמים ומשקיעים לא מעט כסף, כדאי שתהיו מודעים לזכויות ולחובות שלכם.

מאת: אלכסיי קוגןייעוץ עסקי29/04/18517 צפיות
הסכם זכיינות הוא חוזה מחייב אשר נחתם בין הרשת שמציעה למכירה זיכיון לבין יזם שמעוניין לחבור אל אותה רשת.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica