חפש מאמרים:
שלום אורח
31.05.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ניהול עסקים, איך מנהלים עסקים בתל אביב

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי07/06/2013423 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

הפתרון האולטימטיבי לעסקים "קח כספים"!

זאת התחושה שמקבלים עת שומעים או קוראים את שרי הכלכלה, הרשות לעסקים קטנים, מטי, משרד המסחר והתעשייה, יועצים עסקיים אם פרטיים ועם שליחי סוכנויות לעסקים קטנים ומטי. הלוואות זה לא הפתרון לעסקים...נקודה!


בשנת 2012 נעזרו עסקים קטנים ברשויות הממשלה וזרועות הטיפול שלה ב-7000 בעלי עסקים אשר סיווגו בעיות והציעו פתרונות! לנסות ולהבין איך סיווגו את הבעיות או איזו הצעות ניתנו היה קשה לקבל את המידע, מה שהצלחתי כן להבין הייתה עזרה של "קיצור בירוקרטיה" (איזה בירוקרטיה אני לא מצליח להבין) מה שכן מרכזים אלה עושים קורסים לבעלי עסקים בתחום הניהול, בתחום השיווק, בתחום האינטרנט, ורק כאן יש לי להעיר ולכתוב מגילה ארוכה על חוסר ההבנה של הארגונים הממשלתיים בכול מה שקשור לשמירה על עסקים, יצירת יציבות לעסקים והכי חשוב התפרנסות מתמהיל העסק ולא ממימון חיצוני.


כמי שנותן ייעוץ עסקי וכאשר מדברים איתי על קורסים לבעלי עסקים, אני נחרד, כי אני יודע שקורס מזורז אחד לא דומה ולא מתקרב למה שקורה בשטח ביום שלמחרת הקורס עת מתקשר מנהל הבנק ואומר "או שתביא כסף או שהחשבון מחוסל" ואז כול היופי מהקורס וכול הדברים התיאורטיים שנשמעו בקורס, וכול השיטות ניהול והשיווק שהקורס ניסה להעניק. קורס, הכול נשחק, כי הקורס הוא נחמד וטוב. אך שמגיעים לשוק, לרחוב, לעסק, הכול נשמע טפל הכול נעשה לתבשיל ללא טעם!


כ-יועץ עסקי אדם שרוצה להתמקצע בתחום הניהול חייב היום להגיע לתואר שני במנהל עסקים ואו בהתמחות נוספת וגם זה לא מכשיר אותו להיות מנהל שיכול לנווט בעולם הכלכלה והעסקים של היום, אף בית ספר ולא שום קורס יכולים להביא את העסק למצב של מיצוי והיגוי עצמי בסבך הקוצים של העולם העסקי. ולא כתבתי פה עם המנהל הוא טוב או רע או הפחד הנוראי של מנהלים כי יגידו עליהם שנכשלו, תוך שהם מגינים על עצמם בסיפורים הקשורים לאגדות ולא למציאות עצמה.


יותר מזה, החיפוש אחרי המימון הנוסף לעסק, דיברתי עליו עשרות פעמים הוא רע, רע עד מאד לעסקים, כי הלוואה המשמעות שלה הלוואה לצורך הכנסת עוד כסף לעסק או לחברה שגם הכסף שהיא תייצר לחברה יהיה בו די מספיק להחזר ההלוואה, אבל הלוואה שבאה להחליף מימון, לפרוס הלוואות, למלא את תזרים המזומנים, היא רעה מאד לעסק וכדאי לסגור כאן ועכשיו במקום ליצבור חובות אישיים שלעולם לא יוכל העסק להחזיר.


אם אני מצטט את דבריה של הגברת הירש מהסוכנות לעסקים קטנים באומרה " המטרה של תוכניות המימון הללו היא לגשר על הפערים בתחום האשראי וההון שיש לעסקים קטנים. "הקרן לעסקים קטנים היא הקרן המרכזית בתחום הזה שנותנת ערבות של בין 70-85% מסכום ההלוואה של בית העסק. הערבות ניתנת למשך חמש שנים." אז אני מבין שהמטרה העיקרית זה לבזבז כספי ממשלה והמטרה השנייה להעניק כדורי אקמול לעסקים. לא מובן לי איך בכלכלה הנוכחית, בשוק הזוועתי, בתחרות האיומה, במוצרי המזרח, עדיין הרשות לעסקים קטנים המשך של מטי ממשיכה לפעול באותם כלים פרימיטיביים להחזיק עסקים, רק בשביל לסמן V או בכדי ליהנות ממשכורות.


כ-יועץ שיווק, אני שב ומכריז, יש פתרונות יצירתיים לעסקים שצריכים להיות מלווים ביום יום, ולא במשרדו של היועץ או במתחם המשרדים של הרשות לעסקים קטנים או בביקור של יועץ ללא יועץ המגיע לעסק אומר את מה שאומר הולך וחוזר לשמוע מה בוצע! כך לא מנהלים עסק. בטח שלא היום! ולעולם המנהלים שמבחינת האגו קשה להם להודות כי "קשה" אבל מי יכול עליהם! כדאי לכסות את האגו בשמיכה קלה ולעשות שינויים מתבקשים בעסקים

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דורון עמית יועץ שיווק..

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דורון עמית

מאת: דורון עמיתיזמות עסקית08/06/14800 צפיות
האם אפשר לפתוח עסק בלי כסף? אולי? מה שבטוח שעסק הנפתח ללא הון עצמי של היזם או הבעלים לא יכול להחזיק לאורך זמן, עסקים לא שורדים בגלל שלא מתכננים אותם נכון והרצון לפתוח את העסק גובר על ההגיון לעשות את העסק בבטחון המקסימלי שלו.

מאת: דורון עמיתהלוואות20/05/14718 צפיות
הבנקים בישראל שינו מגמה, היום הם תומכים ב לתת אשראי לעסקים קטנים ובינוניים, האמת שההחלטה והמדיניות נכונה, הסיכון בפיזור אשראי לעסקים קטנים ובינוניים הוא נמוך שלא כמו בתאגידים הגדולים, היכן נכנסת הסוכנות היהודית לכול הסיפור הזה

מאת: דורון עמיתשיווק20/04/142801 צפיות
איך צריך לעשות שיווק לעסקים קטנים, האם שיווק בעסקים קטנים ובינוניים דומים לשיווק בעסקים וחברות גדולות

מאת: דורון עמיתיזמות עסקית14/04/14670 צפיות
עולם העבודה משנה כוון, הרבה מאד שכירים חייבים לקחת מגמה זאת ברצינות ולא להשען על התאוריה של שכיר, קבוע, בטוח וכ"ד

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי11/04/14721 צפיות
חשיבות העובד בעסק או בארגון אין לה אח ורע, השאלה כיצד אנו מקשרים בין הצורך והיכולת האנושית לבין הטרדות המרובות הפוקדות כול עובד ועובד

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי04/04/14645 צפיות
אם כמנהלים או בעלי עסקים נצליח לדעת להתמודד מול גחמות העובדים אזי נוכל ליצור סביבת עבודה נכונה אשר לשמה הוקמה החברה או העסק.

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי03/04/14730 צפיות
למעשה, לא צריך לפתוח עסק, להשקיע, לעבור את כול התלאות היום יומיות, מספיק להיות עובד ציבור או לעבוד בחברה ציבורית

מאמרים נוספים בנושא ייעוץ עסקי

מאת: עוזי פלגייעוץ עסקי10/05/2092 צפיות
קריסת עסק מעבר לנזק הכלכלי היא קריסת חלום למייסדים.הנזק הנגרם בתהליך הפירוק הוא רב וכולל במקרים רבים הפסדים ונזק ללקוחות לספקים וכמובן לבעלי העסק.הנזקים במקרים רבים הם לא רק כלכליים הם מלווים בנזקים בריאותיים, משפחתיים, ומשפיעים על הגורמים הרלבנטיים שנים רבות. גם המדינה מפסידה מקריסת עסק: מיסים, משלמת דמי אבטלה לעובדים שפוטרו, לעיתים נדרשים טיפולים של רשויות הרווחה ועוד. .

מאת: עוזי פלגייעוץ עסקי03/05/2072 צפיות
לעיתים אנחנו נוטים דווקא להשקיע בפתרונות לבעיות המעצבנות, אך הפחות חשובות, כי הן מרגיזות ויחסית קלות לטיפול, אבל דוחים את הטיפול בבעיות החשובות והקריטיות כי הן מצריכות מאתנו יותר תשומת לב חשיבה, היוועצות, "טרטור", הוצאת כסף ועוד.

מאת: מיכל דגן ברעםייעוץ עסקי02/04/20148 צפיות
קיימים סוגים שונים של מוקד טלפוני. לכל אחד מהמוקדים מאפיינים שונים מבחינות רבות. דיון על 2 מהמגוון הרחב שלהנושאים והתחומים שמגדירים את המוקד, ומסייעים בהשגת המטרה שלשמה נוצר.

מאת: בנימין קלינגרייעוץ עסקי11/01/20418 צפיות
המסגרת לביטול צו הריסה מינהלי הותוותה בסעיף 238א (ח’) לחוק התכנון לפיו: לא יבטל בית המשפט צו הריסה מינהלי אלא אם הוכח לו שהבנייה שבגללה ניתן הצו בוצעה כדין או שביצוע הצו אינו דרוש לשם מניעת עובדה מוגמרת. הוראת סעיף 238א (ח’) לחוק התכנון מתייחסת אפוא לשתי עילות בלבד שבעטיין קמה לביהמ”ש...

מאת: בנימין קלינגרייעוץ עסקי18/03/191101 צפיות
צו הריסה מנהלי: הורחבה האפשרות להוצאת צו הריסה מנהלי עד חצי שנה מסיום הבניה ובבית מגורים- ימים ממועד האכלוס. 30 ניתן לכלול בצו המנהלי גם הוראות לעניין איסור שימוש ותחולתו בתנאים מסוימים גם חודשים לאחר 6 על עבודה שנעשתה לאחר מתן הצו וגם על בניה מחדש שבוצעה תוך ביצוע ההריסה. ימים לגבי 7 - ימים מהמצאתו ו 4 צו הריסה מנהלי ניתן לביצוע על פי התיקון רק בחלוף עבודה שהסתיימה. במאמר תמצאו את כל הפרטים של התקנות החדשות, מידע על גובה הקנסות והעונשים.

מאת: שלום כהןייעוץ עסקי18/06/18420 צפיות
ההחלטה התקבלה והחיפושים כמעט הסתיימו. זיכיון יכול בהחלט להוות פתרון אידאלי ואתם יודעים איזה מותג אתם רוצים לקנות לעצמכם. עכשיו, רגע לפני שאתם חותמים ומשקיעים לא מעט כסף, כדאי שתהיו מודעים לזכויות ולחובות שלכם.

מאת: אלכסיי קוגןייעוץ עסקי29/04/18517 צפיות
הסכם זכיינות הוא חוזה מחייב אשר נחתם בין הרשת שמציעה למכירה זיכיון לבין יזם שמעוניין לחבור אל אותה רשת.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica