חפש מאמרים:
שלום אורח
01.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ייעוץ עסקי זה לא תואר אקדמאי זה ניסיון

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי08/06/2013451 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

המלצות לניהול עסק, המלצות לניהול עסקים, דורון עמית

איך מנהלים עסק?

איך מנהלים עסקים?

איך מייצרים ניהול עסקי נכון?

האמת שהשאלות הם כלליות אך בהחלט ניתנות לתשובה!

כ-יועץ עסקי ניהול עסק זה לא תואר אקדמאי במנהל עסקים באחת מהאוניברסיטאות או המכללות.

ניהול עסקים הנלמד האוניברסיטאות ובמכללות לתואר ראשון או שני חשוב לעין ערוך בתחום העסקים הכללי בישראל, אך ממנו ועד ניהול עסקים בפועל הדרך גדולה

נהוג כי עו"ד או רופא או רו"ח לאחר שגמר את התואר נתבקש לעשות גם התמחות בתחום הלימוד שלו לעוד שנתתים עד ארבע שנים. למעשה ההתמחות נועדה להכשיר את הבוגר לחיים העסקיים ולשטח כבר בסיום ההתמחות, רק שלצערי בהתמחות הזאת דואגים הממחים להעביד את המתמחים בפרך, לתת להם את העבודות השחורות, להטיל עליהם מטלות בתוך מסמכי החברות הנמנות כלקוחות שלהם, ולמעשה להרחיק אותם ביום יום מעשייה מעשית בתוככי השוק, השטח, וכול העולם העסקי הפעיל.

כמי שנותן ייעוץ עסקי, מדוע אני כותב את הדברים האלה, מתוך תובנה ברורה כי ניהול עסק זו לא תוצאה של לימודים או התמחות כזאת ואחרת, ניהול עסק, ניהול עסקי וניהול עסקים, בפועל זה משהו שההגדרה הבאה מגדירה אותו הכי נכון "אנו שואבים חוכמה מניסיון, הרבה יותר מהצלחה, לעיתים קרובות אנחנו מגלים מה נכון לעשות, רק אחרי שגילינו מה לא לעשות, ומי שמעולם לא עשה טעות גם לא זכה משום מה לשום תגלית" ועוד נאמר "נכשלתי כמספר פעמים שהצלחתי" זו בדיוק ההגדרה למי שעוסק בניהול עסק: ניסיון, שפשוף, רעיון, בידול, הליכה בין טיפות הגשם.

ניהול עסקים, או ניהול עסקי וניהול עסק זו חוכמה שהתובנה שלה נעשית תוך כדי העשייה ואף בית ספר או פקולטה או אוניברסיטה לא יכולה להכין אותנו לזה, עסקים וניהול עסקים זו תולדה של התנסות, של הרבה זמן בתחום הניהול והעשייה של עולם העסקים, אפילו מנהלים בכירים במשק הם עדיין לא מנהלים עם כישורים של התנהלות בעולם העסקי ברחוב, בשוק, בין האנשים שצורכים את השירותים או המוצרים שהעסקים מייצרים, יש מנהלים שכירים שנקראים לנהל חברות גדולות בעלות שם אך ללא יועצים עסקיים, או יועץ שיווק, לא יידעו כלל וכלל לאן ואיך להוביל את החברה אותה הם מנהלים. מה שבא להגיד כי "עסקים או ניהול עסקים לא יכולים לנהל בוגרי שכבת האוניברסיטה או הפקולטה" עסקים יכולים לנהל כאלה שעברו על בשרם וכספם את עולם העסקים האמיתי, ואם מנהלי העסקים או החברות לא כאלה יעשו טוב אם יעשו כמו העסקים הגדולים או החברות הגדולות המרופדות ביועצים עסקיים, וייקחו להם גם יועץ עסקייועץ שיווק או מישהו שיוכל לתת להם ייעוץ עסקי. זו הדרך הנכונה לעשות עסקים או להיות בעל עסקים בישראל של שנות ה-2000

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דורון עמית יועץ שיווק..

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דורון עמית

מאת: דורון עמיתיזמות עסקית08/06/14800 צפיות
האם אפשר לפתוח עסק בלי כסף? אולי? מה שבטוח שעסק הנפתח ללא הון עצמי של היזם או הבעלים לא יכול להחזיק לאורך זמן, עסקים לא שורדים בגלל שלא מתכננים אותם נכון והרצון לפתוח את העסק גובר על ההגיון לעשות את העסק בבטחון המקסימלי שלו.

מאת: דורון עמיתהלוואות20/05/14718 צפיות
הבנקים בישראל שינו מגמה, היום הם תומכים ב לתת אשראי לעסקים קטנים ובינוניים, האמת שההחלטה והמדיניות נכונה, הסיכון בפיזור אשראי לעסקים קטנים ובינוניים הוא נמוך שלא כמו בתאגידים הגדולים, היכן נכנסת הסוכנות היהודית לכול הסיפור הזה

מאת: דורון עמיתשיווק20/04/142801 צפיות
איך צריך לעשות שיווק לעסקים קטנים, האם שיווק בעסקים קטנים ובינוניים דומים לשיווק בעסקים וחברות גדולות

מאת: דורון עמיתיזמות עסקית14/04/14670 צפיות
עולם העבודה משנה כוון, הרבה מאד שכירים חייבים לקחת מגמה זאת ברצינות ולא להשען על התאוריה של שכיר, קבוע, בטוח וכ"ד

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי11/04/14721 צפיות
חשיבות העובד בעסק או בארגון אין לה אח ורע, השאלה כיצד אנו מקשרים בין הצורך והיכולת האנושית לבין הטרדות המרובות הפוקדות כול עובד ועובד

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי04/04/14645 צפיות
אם כמנהלים או בעלי עסקים נצליח לדעת להתמודד מול גחמות העובדים אזי נוכל ליצור סביבת עבודה נכונה אשר לשמה הוקמה החברה או העסק.

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי03/04/14730 צפיות
למעשה, לא צריך לפתוח עסק, להשקיע, לעבור את כול התלאות היום יומיות, מספיק להיות עובד ציבור או לעבוד בחברה ציבורית

מאמרים נוספים בנושא ייעוץ עסקי

מאת: עוזי פלגייעוץ עסקי10/05/2092 צפיות
קריסת עסק מעבר לנזק הכלכלי היא קריסת חלום למייסדים.הנזק הנגרם בתהליך הפירוק הוא רב וכולל במקרים רבים הפסדים ונזק ללקוחות לספקים וכמובן לבעלי העסק.הנזקים במקרים רבים הם לא רק כלכליים הם מלווים בנזקים בריאותיים, משפחתיים, ומשפיעים על הגורמים הרלבנטיים שנים רבות. גם המדינה מפסידה מקריסת עסק: מיסים, משלמת דמי אבטלה לעובדים שפוטרו, לעיתים נדרשים טיפולים של רשויות הרווחה ועוד. .

מאת: עוזי פלגייעוץ עסקי03/05/2072 צפיות
לעיתים אנחנו נוטים דווקא להשקיע בפתרונות לבעיות המעצבנות, אך הפחות חשובות, כי הן מרגיזות ויחסית קלות לטיפול, אבל דוחים את הטיפול בבעיות החשובות והקריטיות כי הן מצריכות מאתנו יותר תשומת לב חשיבה, היוועצות, "טרטור", הוצאת כסף ועוד.

מאת: מיכל דגן ברעםייעוץ עסקי02/04/20148 צפיות
קיימים סוגים שונים של מוקד טלפוני. לכל אחד מהמוקדים מאפיינים שונים מבחינות רבות. דיון על 2 מהמגוון הרחב שלהנושאים והתחומים שמגדירים את המוקד, ומסייעים בהשגת המטרה שלשמה נוצר.

מאת: בנימין קלינגרייעוץ עסקי11/01/20418 צפיות
המסגרת לביטול צו הריסה מינהלי הותוותה בסעיף 238א (ח’) לחוק התכנון לפיו: לא יבטל בית המשפט צו הריסה מינהלי אלא אם הוכח לו שהבנייה שבגללה ניתן הצו בוצעה כדין או שביצוע הצו אינו דרוש לשם מניעת עובדה מוגמרת. הוראת סעיף 238א (ח’) לחוק התכנון מתייחסת אפוא לשתי עילות בלבד שבעטיין קמה לביהמ”ש...

מאת: בנימין קלינגרייעוץ עסקי18/03/191101 צפיות
צו הריסה מנהלי: הורחבה האפשרות להוצאת צו הריסה מנהלי עד חצי שנה מסיום הבניה ובבית מגורים- ימים ממועד האכלוס. 30 ניתן לכלול בצו המנהלי גם הוראות לעניין איסור שימוש ותחולתו בתנאים מסוימים גם חודשים לאחר 6 על עבודה שנעשתה לאחר מתן הצו וגם על בניה מחדש שבוצעה תוך ביצוע ההריסה. ימים לגבי 7 - ימים מהמצאתו ו 4 צו הריסה מנהלי ניתן לביצוע על פי התיקון רק בחלוף עבודה שהסתיימה. במאמר תמצאו את כל הפרטים של התקנות החדשות, מידע על גובה הקנסות והעונשים.

מאת: שלום כהןייעוץ עסקי18/06/18420 צפיות
ההחלטה התקבלה והחיפושים כמעט הסתיימו. זיכיון יכול בהחלט להוות פתרון אידאלי ואתם יודעים איזה מותג אתם רוצים לקנות לעצמכם. עכשיו, רגע לפני שאתם חותמים ומשקיעים לא מעט כסף, כדאי שתהיו מודעים לזכויות ולחובות שלכם.

מאת: אלכסיי קוגןייעוץ עסקי29/04/18517 צפיות
הסכם זכיינות הוא חוזה מחייב אשר נחתם בין הרשת שמציעה למכירה זיכיון לבין יזם שמעוניין לחבור אל אותה רשת.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica