חפש מאמרים:
שלום אורח
31.05.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

האם המכירה של WAZE לגוגל טובה לישראל

מאת: דורון עמיתיבוא ויצוא17/06/20131013 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מה אתם אומרים! זה טוב לנו שעסקים וחברות נמכרות אחת אחרי השנייה למשקיעים וחברות ענק מחו"ל, או אולי זו תחילת השתלטות של קונצרנים גדולים מעולם כדוגמת "גוגל" שרכשה את WAZE או הקרן שרכשה את מי עדן או המולטימיליונר שרכש את להביי יישכר!

עם נסתכל על שוק העבודה בישראל, נמצא כי הטכנולוגיה העולמית וגם הישראלית ייצרה הרבה מאד עובדים בתחום התעשייה, לא כול עובד במדינת ישראל הוא בוגר תואר כזה או אחר ועם ניקח בחשבון כי בישראל יש למעלה מ-80 אלף עובדי ניקיון וקרוב ל-100 אלף שומרים נבין שיש גם אנשים אשר עבודה בתעשייה מהווה את הלחם שלהם.

כ-יועץ עסקי או מי שנותן ייעוץ עסקי אני רוצה לכוון את הרכישות המוגברות האלה של תאגידים עולמיים בישראל דווקא לעולם העסקים הישראלי, ולשאול האם רכישות אלה לא משאירות לנו פלחי שוק חדשים לפעול בהם.

האם רכישה כזאת של גוגל (אשר ברור לי לחלוטין כי תיקח את מרכז הפיתוח והשירות של WAZE ללונדון או למקלט מס אחר) לא תמשיך להעסיק עובדים במהלך השנים (גם היום גוגל לא מחזיקה בישראל את מרכז השירות שלה למיזם הפרסום המצליח AD-WORDS) בטוח כי בתווך רחוק היא תעדיף להמשיך פיתוח או למכור את הפרסום ב-AD-WORDS ואז יחסכו מאתנו מיסים ויגרעו מאתנו משרות.

ממעוף הציפור עת מסתכלים על מצב התעשייה בישראל ניתן לראות בקלות תעשייה הולכת ונחלשת כתוצאה מייבוא מסיבי זול ותחליפי מוצרי תעשיה שפעם היו מיוצרים בישראל, הירידה הדרסטית בתחום המוצרים המיוצרים לתעשייה, קיטון יבוא חומרי הגלם לתעשייה, יכולה להמיט אסון על מדיניות כלכלית התלויה כולה בתל"ג.

כמי שנותן ייעוץ עסקי, אין פתרונות פלא, עם לא תהיה השקעה בתעשייה בישראל נהפוך להיות מדינה המבוססת על שירותים, יותר שירותים בתחום הפנימי ופחות יצרניים כאלה שיכולים לייצא לחו"ל ולהעסיק פועלים, התעשיות האלה שנמכרות עכשיו אחד לאחד לגורמים חיצוניים לא מביאים בשורה חיובית לעם ישראל.

כמי שמעניק ייעוץ עסקי אני יכול לתאר מצב שעד לפני עשור היה מפעל המעסיק 500 עובדים, היום המפעל נסגר, במקומו נפתח משרד קטן המעסיק 3 פקידים ומייבא את מה התצרוכת של מה שהמפעל ייצר בעבר! וזו מכה! זה טוב לקפיטליזם זה רע לסוציאליזם כי אחרי הכול אותם עובדים שעבדו במפעלים, ויכולים לעבוד רק במפעלים יקבלו דני אבטלה מקופת המדינה.

אני מאמין שאם תהינה השקעות בישראל בתעשייה, מעבר לתעשיות ההזנה, אלה גם בתעשיות האלקטרוניות וכ"ד המצב בהחלט ישנה כוון כי אם לו בעשור הבא נשאר בלי תעשיה כלל ועיקר ולא נדע עם זה טוב לאזרחים או רע!

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דורון עמית יועץ שיווק..

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דורון עמית

מאת: דורון עמיתיזמות עסקית08/06/14800 צפיות
האם אפשר לפתוח עסק בלי כסף? אולי? מה שבטוח שעסק הנפתח ללא הון עצמי של היזם או הבעלים לא יכול להחזיק לאורך זמן, עסקים לא שורדים בגלל שלא מתכננים אותם נכון והרצון לפתוח את העסק גובר על ההגיון לעשות את העסק בבטחון המקסימלי שלו.

מאת: דורון עמיתהלוואות20/05/14718 צפיות
הבנקים בישראל שינו מגמה, היום הם תומכים ב לתת אשראי לעסקים קטנים ובינוניים, האמת שההחלטה והמדיניות נכונה, הסיכון בפיזור אשראי לעסקים קטנים ובינוניים הוא נמוך שלא כמו בתאגידים הגדולים, היכן נכנסת הסוכנות היהודית לכול הסיפור הזה

מאת: דורון עמיתשיווק20/04/142801 צפיות
איך צריך לעשות שיווק לעסקים קטנים, האם שיווק בעסקים קטנים ובינוניים דומים לשיווק בעסקים וחברות גדולות

מאת: דורון עמיתיזמות עסקית14/04/14670 צפיות
עולם העבודה משנה כוון, הרבה מאד שכירים חייבים לקחת מגמה זאת ברצינות ולא להשען על התאוריה של שכיר, קבוע, בטוח וכ"ד

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי11/04/14721 צפיות
חשיבות העובד בעסק או בארגון אין לה אח ורע, השאלה כיצד אנו מקשרים בין הצורך והיכולת האנושית לבין הטרדות המרובות הפוקדות כול עובד ועובד

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי04/04/14645 צפיות
אם כמנהלים או בעלי עסקים נצליח לדעת להתמודד מול גחמות העובדים אזי נוכל ליצור סביבת עבודה נכונה אשר לשמה הוקמה החברה או העסק.

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי03/04/14730 צפיות
למעשה, לא צריך לפתוח עסק, להשקיע, לעבור את כול התלאות היום יומיות, מספיק להיות עובד ציבור או לעבוד בחברה ציבורית

מאמרים נוספים בנושא יבוא ויצוא

מאת: SEONET קידום אתריםיבוא ויצוא02/12/181230 צפיות
אתם זקוקים למבנה נייד לעסק או לבית זמני? רגע לפני שאתם בוחרים מבנה נייד להשכרה או לקניה הכנו עבורכם מדריך קצר להשכרת מבנה נייד

מאת: yoni romיבוא ויצוא15/07/18394 צפיות
המפעלים של היום הם לא המפעלים של פעם, היום המפעלים נראים יותר טוב, עובדים בשיטות יותר מתקדמות,  איכות העובדים גבוהה יותר וכפועל יוצא מכך גם המכונות שאנו משתמשים בהן צריכות להיות חזקות ועוצמתיות יותר.

מאת: עדי מילריבוא ויצוא12/01/17814 צפיות
ראש השנה הסיני הוא החג החשוב והארוך ביותר בלוח השנה הסיני- ידוע גם בשמו "פסטיבל האביב"

מאת: ליאוריבוא ויצוא20/06/16991 צפיות
לוקליזציה פירושה, להתאים מוצר כלשהו, לאוכלוסייה שהיא שונה, מן האוכלוסייה המקורית, שאליה המוצר נועד. לוקליזציה כוללת, התאמה לחוקים המקומיים. לוקליזציה כוללת, התאמה למנהגים מקומיים.

מאת: אירה סימנסיבוא ויצוא21/04/161123 צפיות
יבוא מסין של תבניות להזרקת פלסטיק הוא תהליך מורכב מאוד שצריך להתבצע בצורה חכמה ובליווי אנשי מקצוע המתמחים ספציפית בתחום זה. מדובר על תבנית שיכולה לשקול מאות קילוגרמים, ואותה יש לייצר על פי מפרט מדוייק וברמת דיוק גבוהה מאוד. מרגע שהתבנית יוצרה ונשלחה ארצה, הכדאיות להחזרתה לסין לצורך תיקונים ושיפורים, צוללת פלאים ונעלמת, ולכן חשוב שתהליך העבודה וההתקשרות מול היצרן בסין, יתבצע בצורה חכמה עם נציג של הלקוח הנמצא בסין ובוחן את הדברים לעומק לפני שהתבנית יוצאת למשלוח.

מאת: עדי מילריבוא ויצוא20/03/161047 צפיות
במאמר זה אנסה לרכז את כל הקשור בנושא איתור מפעלים בסין, כיצד מתחילים ואיך מגישים הצעות מחיר. נעבור על שאלות חשובות לבחינת רמת המקצועיות ורמת האיכות של מפעל בסין. קריאה מהנה

מאת: קטי דריבוא ויצוא22/10/151590 צפיות
כדי לייצר מוצרי פלסטיק משתמשים בתבניות מיוחדות אשר לתוכן מוזרק או יצוק הפלסטיק לייצור מוצרי פלסטיק שונים ורבים. כמעט כול מוצר פלסטיק שאתם מכירים נוצר על ידי תבנית פלדה כזאת שלתוכה יוצקים או מזריקים את החומר הפלסטי בעודו נוזלי ומאפשרים לו להתמצק עד שנוצר מוצר פלסטיק מושלם. גם חלקי משנה של מוצרי פלסטיק כך יוצרים בעזרת תבניות פלדה מיוחדות.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica