חפש מאמרים:
שלום אורח
01.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

עוסק מורשה או חברה בע"מ מה עדיף

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי05/07/2013424 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

כיועץ עסקי ומי שנותן ייעוץ עסקי אני נדרש לשאלה בעסקים חדשים ובמיזמים חדשים "באיזה מסגרת לנהל את העסק או החברה: האם זה במסגרת עוסק פטור, האם זה במסגרת עוסק מורשה או במסגרת של חברה) האמת שלשאלה כזאת יש חישוב מתמטי פשוט וקל העוזר להחליט איזה סוג של עסק עדיף לפתוח.

מחזור שנתי של עד 70 אלף ₪ עדיף עוסק פטור, רווח תוצאתי של עד 300 אלף ₪ עוסק מורשה הוא הפתרון המוצע ואילו רווח תוצאתי של מעל 300 אלף ₪ הכדאיות הופכת להיות לחברה. !מדובר על רווח ולא על מחזור הכנסות בניכוי הוצאות) זה למעשה המשוואה אשר לפיה צריכים עסקים, בודדים, וחברות לפתוח את עסקם.

כמי שנותן ייעוץ עסקי יש עסקים שאני מגיע עליהם או עסקים וחברות שאני צופה כי הרווח השנתי שלהם יעבור את ה-300 אלף ₪ ואז אני ממליץ להקים חברה אני נתקל בקיר אטום עם סטיגמות לא מובנות כמו "מה אני יכול לפתוח חברה" "ייתנו לי לפתוח חברה" "כיחיד אני יכול לפתוח חברה" "מה אני צריך את כול הבלגן הזה בשביל לפתוח חברה" "רואה החשבון אמר לי כי לא כדאי לי לפתוח חברה" ואני בדרכי שלי מתחיל להסביר את היתרונות החשובים שבהקמת חברה בע"מ כיאה לעסק או חברה אשר מחובתה לשאוף לנהל את עצמה נכון ולמקסם את הרווחים שלה עד תום להשקעה חוזרת בעסק או בחברה וכ"ד

חברה היא "אישיות משפטית בפני עצמה" בעלי החברה הם "דירקטורים בחברה ובעלי מניותיה" יש להם את היכולת לקבל שכר כשכירים בחברה, לחלק דיווידנדים בסוף שנה מרווחי החברה או להחליט על השארת הכסף בחברה להשקעה נוספת. כפי שהזכרתי מערכת הנהלת החשבונות של החברה היא מערכת כפולה וזה אומר שלא רק ההוצאה וההכנסה נרשמת אלה גם התשלומים, ההוצאות, המשכורות, ולמעשה התאמת הבנק היא זאת שסוגרת את המערכת מכול פינה אפשרית מה שמאפשר לבעל החברה לדעת בדיוק מה ההוצאות שלו, מה ההכנסות שלו, כאשר המערכת סוגרת את המידע הזה מכול כוון: ומאחר שכמי שנותן ייעוץ עסקי אני עומד על מערכת הנהלת חשבונות סגורה ומלאה המלצתי תמיד גם עם לא עומדים במספרים המתמטיים המחייבים פתיחת חברה כן לפתוח חברה שעלותה 2800 שח בפתיחה, וכול שנה תשלום עודף לרואה החשבון להכנת מאזן.

אני לא עושה כאן השוואה בין עוסק פטור לחברה, אני מאמין שגם עוסק פטור יבוא יומו ויצטרך לפתוח חברה, אבל חברה גם מגינה על הבעלים שלה, מעבר לערבותם האישית בבנקים כול ההתחייבויות המשפטיות, הנזקים, וכ"ד חלים על החברה, וכול עוד הבעלים (הדירקטורים) פעלו ביושר ובתום לב החברה אמורה להגן עליהם באופן אישי.

גם בנושא תשלומי מס הכנסה, מקדמות, ביטוח לאומי, יש יתרון לחברה מול בעליה, כאשר חברה יכולה להקל יותר על תזרים מזומנים מאשר עוסק מורשה.

כ-יועץ עסקי זה ברור מעל לכול צל של ספק כי חבויות המס על ההכנסה בתור עצמאי (עוסק מורשה) ובתור עובד שכיר (בחברה) עומדות לטובת עובד שכיר בחברה, ואת זה בימים כפי שאנו נמצאים צריך לנצל כול בעל עסק או חברה במשק הישראלי.

חייבים לקבל עצה מעשית עוסק פטור או חברה, כתבו

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דורון עמית יועץ שיווק..

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דורון עמית

מאת: דורון עמיתיזמות עסקית08/06/14800 צפיות
האם אפשר לפתוח עסק בלי כסף? אולי? מה שבטוח שעסק הנפתח ללא הון עצמי של היזם או הבעלים לא יכול להחזיק לאורך זמן, עסקים לא שורדים בגלל שלא מתכננים אותם נכון והרצון לפתוח את העסק גובר על ההגיון לעשות את העסק בבטחון המקסימלי שלו.

מאת: דורון עמיתהלוואות20/05/14718 צפיות
הבנקים בישראל שינו מגמה, היום הם תומכים ב לתת אשראי לעסקים קטנים ובינוניים, האמת שההחלטה והמדיניות נכונה, הסיכון בפיזור אשראי לעסקים קטנים ובינוניים הוא נמוך שלא כמו בתאגידים הגדולים, היכן נכנסת הסוכנות היהודית לכול הסיפור הזה

מאת: דורון עמיתשיווק20/04/142801 צפיות
איך צריך לעשות שיווק לעסקים קטנים, האם שיווק בעסקים קטנים ובינוניים דומים לשיווק בעסקים וחברות גדולות

מאת: דורון עמיתיזמות עסקית14/04/14670 צפיות
עולם העבודה משנה כוון, הרבה מאד שכירים חייבים לקחת מגמה זאת ברצינות ולא להשען על התאוריה של שכיר, קבוע, בטוח וכ"ד

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי11/04/14721 צפיות
חשיבות העובד בעסק או בארגון אין לה אח ורע, השאלה כיצד אנו מקשרים בין הצורך והיכולת האנושית לבין הטרדות המרובות הפוקדות כול עובד ועובד

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי04/04/14645 צפיות
אם כמנהלים או בעלי עסקים נצליח לדעת להתמודד מול גחמות העובדים אזי נוכל ליצור סביבת עבודה נכונה אשר לשמה הוקמה החברה או העסק.

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי03/04/14730 צפיות
למעשה, לא צריך לפתוח עסק, להשקיע, לעבור את כול התלאות היום יומיות, מספיק להיות עובד ציבור או לעבוד בחברה ציבורית

מאמרים נוספים בנושא ייעוץ עסקי

מאת: עוזי פלגייעוץ עסקי10/05/2092 צפיות
קריסת עסק מעבר לנזק הכלכלי היא קריסת חלום למייסדים.הנזק הנגרם בתהליך הפירוק הוא רב וכולל במקרים רבים הפסדים ונזק ללקוחות לספקים וכמובן לבעלי העסק.הנזקים במקרים רבים הם לא רק כלכליים הם מלווים בנזקים בריאותיים, משפחתיים, ומשפיעים על הגורמים הרלבנטיים שנים רבות. גם המדינה מפסידה מקריסת עסק: מיסים, משלמת דמי אבטלה לעובדים שפוטרו, לעיתים נדרשים טיפולים של רשויות הרווחה ועוד. .

מאת: עוזי פלגייעוץ עסקי03/05/2072 צפיות
לעיתים אנחנו נוטים דווקא להשקיע בפתרונות לבעיות המעצבנות, אך הפחות חשובות, כי הן מרגיזות ויחסית קלות לטיפול, אבל דוחים את הטיפול בבעיות החשובות והקריטיות כי הן מצריכות מאתנו יותר תשומת לב חשיבה, היוועצות, "טרטור", הוצאת כסף ועוד.

מאת: מיכל דגן ברעםייעוץ עסקי02/04/20148 צפיות
קיימים סוגים שונים של מוקד טלפוני. לכל אחד מהמוקדים מאפיינים שונים מבחינות רבות. דיון על 2 מהמגוון הרחב שלהנושאים והתחומים שמגדירים את המוקד, ומסייעים בהשגת המטרה שלשמה נוצר.

מאת: בנימין קלינגרייעוץ עסקי11/01/20418 צפיות
המסגרת לביטול צו הריסה מינהלי הותוותה בסעיף 238א (ח’) לחוק התכנון לפיו: לא יבטל בית המשפט צו הריסה מינהלי אלא אם הוכח לו שהבנייה שבגללה ניתן הצו בוצעה כדין או שביצוע הצו אינו דרוש לשם מניעת עובדה מוגמרת. הוראת סעיף 238א (ח’) לחוק התכנון מתייחסת אפוא לשתי עילות בלבד שבעטיין קמה לביהמ”ש...

מאת: בנימין קלינגרייעוץ עסקי18/03/191101 צפיות
צו הריסה מנהלי: הורחבה האפשרות להוצאת צו הריסה מנהלי עד חצי שנה מסיום הבניה ובבית מגורים- ימים ממועד האכלוס. 30 ניתן לכלול בצו המנהלי גם הוראות לעניין איסור שימוש ותחולתו בתנאים מסוימים גם חודשים לאחר 6 על עבודה שנעשתה לאחר מתן הצו וגם על בניה מחדש שבוצעה תוך ביצוע ההריסה. ימים לגבי 7 - ימים מהמצאתו ו 4 צו הריסה מנהלי ניתן לביצוע על פי התיקון רק בחלוף עבודה שהסתיימה. במאמר תמצאו את כל הפרטים של התקנות החדשות, מידע על גובה הקנסות והעונשים.

מאת: שלום כהןייעוץ עסקי18/06/18420 צפיות
ההחלטה התקבלה והחיפושים כמעט הסתיימו. זיכיון יכול בהחלט להוות פתרון אידאלי ואתם יודעים איזה מותג אתם רוצים לקנות לעצמכם. עכשיו, רגע לפני שאתם חותמים ומשקיעים לא מעט כסף, כדאי שתהיו מודעים לזכויות ולחובות שלכם.

מאת: אלכסיי קוגןייעוץ עסקי29/04/18517 צפיות
הסכם זכיינות הוא חוזה מחייב אשר נחתם בין הרשת שמציעה למכירה זיכיון לבין יזם שמעוניין לחבור אל אותה רשת.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica