חפש מאמרים:
שלום אורח
07.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

דיני עבודה שומרים על הסדר בעבודה

מאת: מיכאל רומנסקידיני עבודה04/08/20133412 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

 

לצד מעסיקים הוגנים והגונים, שמקפידים להעניק לעובדיהם לא רק את המגיע להם על פי החוק ואף מעבר לכך, ישנם גם מעסיקים שנוהגים באופן אחר לגמרי. במיוחד כאשר מדובר בעובדים שלא תמיד מודעים לתחולתם המקיפה של דיני עבודה בישראל, גובר הסיכון שמעסיקים ינהגו בהם שלא מן הצדק ולא מן הדין. למרבה המזל, הנגישות הרבה למידע הנוגע לזכויות העובד באמצעות אמצעי התקשורת, העיתונות, הטלוויזיה והאינטרנט, לצד קיומם של עורכי דין מקצועיים הפועלים בתחום זה, מאפשרים מאבק הוגן. העובדות מראות שעובדים שאינם מהססים לפנות לייעוץ משפטי מתאים מצליחים לקבל את המגיע להם, בזכות ולא בחסד.

תחרות עזה ושכר העובדים

ישנם ענפים בכלכלה שבהם קיימת תחרות עזה מצד חברות בארץ ובחו"ל. במקומות רבים בעולם שכר העבודה נמוך בהרבה מזה הנהוג בישראל, וכתוצאה מכך עושים היצרנים המקומיים מאמץ רב כדי לקצץ בעלויות הייצור. למרבה הצער, לצד מעסיקים שעושים זאת באמצעים חוקיים, ישנם כאלה שבוחרים בדרך שנראית להם קלה יותר - על ידי פגיעה בשכר העובדים עד כדי כך שהתשלום יורד אל מתחת למינימום. לעיתים הדבר מלווה בתלוש שכר בלתי ברור, לא מפורט, או אפילו על ידי הצגת נתונים מטעים.

עובדים ייצור וגם עובדים מתחומי עבודה אחרים, שסבורים שהם לא מקבלים את המגיע להם, בין אם מדובר בשכר יסוד, בין אם מדובר בפרמיות, ובין אם מדובר בזכויות סוציאליות, יטיבו לעשות אם ייפנו לקבלת ייעוץ אצל עורך דין בתחום דיני העבודה. עובדים רבים שעשו כן קיבלו, בסופו של דבר, את כל המגיע להם.

שקט תעשייתי

לעיתים מתגלע סכסוך במקום העבודה ששותפים לו כמה וכמה עובדים החשים עצמם נפגעים מהתנהגות המעסיק. לעיתים זהו דווקא המעסיק הרואה עצמו ניזוק בשל פגיעה של העובדים בשקט התעשייתי שהוא מעוניין בו כדי להצליח בעסקיו. אלה וגם אלה עשויים לצאת נשכרים מפניה אל עורך דין מתאים שמתמחה בהשגת הסכמים, הסדרת סכסוכים ופתרון של חילוקי דעות.

כדי לפתור בעיות בצורה הטובה ביותר, יש לפנות לעורך דין שהוא מומחה בעניינים אלה. בדיוק כפי שגם בתחומי משפט אחרים כגון דיני נזיקין ישנם עורכי דין שנחשבים לאיכותיים במיוחד, כך גם בתחום דיני העבודה. לכן, כדי לפתור סכסוכים וחילוקי דעות בין כותלי בית המשפט או מחוצה לו, צריך למצוא את עורך הדין הנכון.


 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

...

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת מיכאל רומנסקי

מאת: מיכאל רומנסקירכב30/06/144323 צפיות
אחת למספר שנים, זה קורה. דגם משמעותי של אחת מיצרניות הרכב המובילות בעולם יוצא לשוק, ומציע שורה ארוכה של חודשים שמאפשרים לו להתבלט בו. כזה בדיוק הוא המקרה של דגם אאוטלנדר phev, מבית מיצובישי, אשר נכנס לקטגורייה של כלי הרכב החשמליים ההיברידיים הנטענים. כפי שתראו מיד, מדובר ברכב יעיל, חסכוני, בטיחותי ומאובזר לעילא ולעילא.

מאת: מיכאל רומנסקירכב29/06/144339 צפיות
קבלו את מיצובישי אאוטלנדר phev החדשנית. המכונית, שמגיעה אלינו ומצטרפת אל מכוניות הדור החדש שקשה להתעלם מהן, היא מכונית מיוחדת במינה. מיצובישי זו, שנחשבת למכונית פורצת דרך, מציעה לנו עיצוב מיוחד במינו וגם לא מעט פינוקים, הלוקחים בה חלק.

מאת: מיכאל רומנסקיביטוח רכב29/06/146883 צפיות
לצד לא מעט ביטוחים, המוצעים בשוק הביטוחים כיום, אפשר גם למצוא שלל של פוליסות ביטוח המיועדות לבעלי הרכבים. אילו סוגים של ביטוחי רכב עומדים לרשותנו ומה כולל, במסגרתו, כל אחד מהם? התשובה, לפניכם.

מאת: מיכאל רומנסקיהלוואות29/06/144345 צפיות
בנק ירושלים הוא אחד הותיקים בישראל, שעה שהוא פועל החל מ-1963. במהלך השנים, הוא עבר לא מעט תמורות: ב-1998, הפך ברישיונו של בנק ישראל לבנק מסחרי, אשר בין תחומי ההתמחות שלו ניתן למנות נדל''ן, שוק ההון ובנקאות בין לאומית. כעת, משיק הבנק שירות חדש, שמתאים כמו כפפה ליד למאפיינים של העת הנוכחית. המדובר הוא בשירות המאפשר ללקוחות כל הבנקים לקבל דרך בנק ירושלים הלוואות, בסכומים גבוהים, בהליך פשוט המבוצע דרך האינטרנט.

מאת: מיכאל רומנסקירכב29/06/144249 צפיות
יצרנית הרכב יונדאי, המוכרת היטב לצרכני הרכב בישראל, מספקת מזה שנים ארוכות מבחר כלי רכב חסכוניים ויעילים. לאחר לא מעט שנים שבהן התרחק הנהג הישראלי מכלי רכב קטנים וקומפקטיים, הרי שכיום המצב שונה למדי.

מאת: מיכאל רומנסקירכב29/06/144383 צפיות
חברות הרכבים מעמידות לרשותנו כיום שלל של דגמים, המספקים מענה לצרכים שונים. אפשר למצוא רכבי שטח איכותיים, מכוניות משפחתיות טובות וגם מכוניות מיני נפלאות, הנחשבות לפופולאריות. בחברת יונדאי, אחת החברות המובילות בשוק כיום, מוצעות לכם שתי מכוניות טובות, מכוניות מיני משוכללות, המשלבות במסגרתן את כל מה שצריך להיות במכוניות. בין אם זו יונדאי i10 או אולי יונדאי i20, מדובר במענה מצוין לצרכים שונים. מה מאפיין כל אחת ממכוניות אלו? על כך, לפניכם.

מאת: מיכאל רומנסקיביטוח דירה27/06/147800 צפיות
מבין שלל הביטוחים, שאותם מציעות לנו חברות הביטוח, ישנו ביטוח דירה. ביטוח זה, הכולל במסגרתו, שני ביטוחים שונים: ביטוח מבנה וביטוח תכולה, מוצע בטווח רחב של מחירים, הנקבעים בהתאם לפרמטרים שונים. אם אתם מעוניינים לרכוש ביטוח דירה, הנה, לפניכם, פרטים חשובים ומידע שיעזור לכם בבחירה.

מאמרים נוספים בנושא דיני עבודה

מאת: רונית בילרדיני עבודה14/03/18435 צפיות
חוק פיצויי פיטורים קובע, כי עובד אשר פוטר ממקום עבודתו לאחר שנת עבודה זכאי לפיצויי פיטורים מהמעביד. כמו כן, קובע החוק, כי בנסיבות מסוימות זכאי עובד לתשלום פיצויי פיטורים אף לאחר התפטרותו מעבודה. (הרעת תנאים, התפטרות לצורך טיפול בילד, מעבר מגורים לצורך עבודתו של בן הזוג ועוד).

מאת: tiloniדיני עבודה07/09/17792 צפיות
לעיתים, כמו בכל משפחה, יכולים להתגלע ויכוחים וחילוקי דעות, אולי אפילו להיאמר מילים קשות אך במקום העבודה, בניגוד למקרים דומים בתוך המשפחה הקרובה או לחברים הקרובים, עלול הצד השני לראות בדברים אלו כהוצאת לשון הרע בעבודה ולתבוע את אומרם בבית המשפט תחת חוק ""איסור לשון הרע התשכ"ה- 1965"

מאת: שירה אלהדיני עבודה20/12/16721 צפיות
במסגרת עבודתו, זכאי העובד לזכויות שונות, כגון חופשה שנתית, דמי הבראה, גמול שעות נוספות ועוד.

מאת: איתמר כוכבידיני עבודה01/08/161708 צפיות
אישור מרופא תעסוקתי המורה כי אין העובד מסוגל לחזור לעבודתו הקודמת, או מצב הזהה לה, וזאת בשל תפקוד לקוי של אחד מאברי הגוף. עובד הסובל מבעיות בריאותיות ומציג מסמכים מרופא מומחה, המציין את הלקות בכושר עבודתו ומגבלותיו הרפואיות בעבודתו. עובד הסובל ממגבלה בריאותית ומבצע עבודה אשר אינה מתאימה ליכולותיו הרפואיות עקב מצב בריאותי לקוי.

מאת: איתמר כוכבידיני עבודה02/06/162316 צפיות
החובה לשלם שכר בחגים לעובדים, עולה מתוקף צו ההרחבה להסכם המסגרת במגזר העסקי. בהתאם לכך, עובד חודשי ועובד שכר (בתנאים הרשומים להלן) זכאים לשכר רגיל, אף בימים אשר לא עבדו בהם בשל היותם ימי מנוחה בחגים.

מאת: אבי דוידידיני עבודה23/05/162416 צפיות
בקצרה על הרעת תנאים בעבודה לאלו המחליטים להתפטר ולאלו המחליטים להישאר במקום העבודה.

מאת: איתמר כוכבידיני עבודה22/05/162500 צפיות
חוק עבודת נשים, התשי"ד-1954 (להלן יקרא: "החוק"), קובע את הזכאויות העומדות לנשים כזכויות קוגנטיות (ר' מאמרי: חוקים קוגנטיים, חוקים דיספוזיטיביים – ד"ר איתמר כוכבי). מטרת החוק וייעודו הינו הבטחת הזכויות וההגנה על הנשים בעבודה

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica