חפש מאמרים:
שלום אורח
15.07.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

דיני עבודה - המשמעות של הרעת תנאים במקום העבודה

מאת: מיכאל רומנסקידיני עבודה04/08/20133658 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

בין התלונות הנפוצות ביותר שמובילות עובד לתבוע את המעסיק שלו ניתן למנות שורה ארוכה של מקרים שונים בהם חלה הרעה בתנאי ההעסקה של העובד. לעתים קרובות עובדים מחליטים להתפטר כתוצאה מהרעה בתנאי העבודה שלהם ובמידה אותם עובדים מצליחים להוכיח בבית המשפט כי אכן חלה הרעה בתנאים שלהם, הרי שהמעביד מחויב לשלם להם פיצויים, למרות שהם התפטרו על דעת עצמם. החוק העומד מאחורי תפיסה זו נחקק בשנת 1963 ולפיו כל עוד העובד התפטר בעקבות הרעה מוחשית בתנאי העבודה שלו, ההתפטרות תתקבל מבחינה משפטית כפיטורין לכל דבר.

מה היא הרעה מוחשית בתנאי העבודה?

כמו בכל תחום משפטי אחר, הפרשנות של החוק היא זו שתקבע בסופו של דבר את פסק הדין. דיני עבודה ישנם בשפע ועל כתפי עורכי הדין השונים מוטלת האחריות להציע פרשנויות שונות ולשכנע את בית המשפט לעבודה בצדקתם. עם זאת, ישנם מקרים מסוימים שלעתים נדירות משתמעים לשתי פנים. כך למשל במידה והמעסיק שינה את מקום העבודה של העובד שלו ובעקבות כך הוא השתכר פחות כסף ותנאי העבודה שלו הורעו, העובד יכול להציג את שינוי מקום העבודה ואת הירידה בשכר כהרעה של תנאי עבודתו.

גם מקרים של הלנת שכר יכולים להוות עילה לתביעת פיצויי פיטורין. כאשר עובד מסוים מתפטר ממקום עבודתו בגין כך שלא שולמה לו משכורת במשך כמה חודשים רצופים, הרי שהשופט לרוב יפסוק לו פיצויים. ישנם לא מעט מקרים בהם בית המשפט פסק לזכות התובעים לאחר שהתפטרו בעקבות מתיחות בינם לבין המעסיקים שלהם. במקרים אחרים נפסקו פיצויים לעובדים שהמעסיקים שלהם ירדו לחייהם, הטרידו אותם, עלבו בהם ופגעו בהם. מקרים אחרים יכולים להיות למשל שלילה של רכב או טלפון צמוד, העתקה של מקום העבודה, שינוי שעות העבודה, הורדה בדרגה ועוד.

מתי הרעת תנאים לא תוביל לפסיקת פיצויים לתובעים?

בדיוק כמו בתחום של דיני נזיקין, לא תמיד העניינים פשוטים כל כך כפי שהם נראים. כך למשל במידה ועובד התפטר מבלי שנתן למעבידו את ההזדמנות לתקן את המעוות, הרי שברוב המוחלט של המקרים, בית המשפט ידחה את הטענות של העובד על הסף. כמו כן במידה והעובד הסכים למשל לתנאים החדשים בכתב או בעל פה, הרי שלרוב תביעתו לפיצויים גם כן תידחה. הרעה מוחשית היא מושג חמקמק ולכן ההמלצה היא להצטייד בעורך דין שמתמחה בתחום ועוסק בו כבר שנים רבות לפני שמחליטים לתבוע את המעסיק לשעבר.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

...

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת מיכאל רומנסקי

מאת: מיכאל רומנסקירכב30/06/144356 צפיות
אחת למספר שנים, זה קורה. דגם משמעותי של אחת מיצרניות הרכב המובילות בעולם יוצא לשוק, ומציע שורה ארוכה של חודשים שמאפשרים לו להתבלט בו. כזה בדיוק הוא המקרה של דגם אאוטלנדר phev, מבית מיצובישי, אשר נכנס לקטגורייה של כלי הרכב החשמליים ההיברידיים הנטענים. כפי שתראו מיד, מדובר ברכב יעיל, חסכוני, בטיחותי ומאובזר לעילא ולעילא.

מאת: מיכאל רומנסקירכב29/06/144378 צפיות
קבלו את מיצובישי אאוטלנדר phev החדשנית. המכונית, שמגיעה אלינו ומצטרפת אל מכוניות הדור החדש שקשה להתעלם מהן, היא מכונית מיוחדת במינה. מיצובישי זו, שנחשבת למכונית פורצת דרך, מציעה לנו עיצוב מיוחד במינו וגם לא מעט פינוקים, הלוקחים בה חלק.

מאת: מיכאל רומנסקיביטוח רכב29/06/146934 צפיות
לצד לא מעט ביטוחים, המוצעים בשוק הביטוחים כיום, אפשר גם למצוא שלל של פוליסות ביטוח המיועדות לבעלי הרכבים. אילו סוגים של ביטוחי רכב עומדים לרשותנו ומה כולל, במסגרתו, כל אחד מהם? התשובה, לפניכם.

מאת: מיכאל רומנסקיהלוואות29/06/144379 צפיות
בנק ירושלים הוא אחד הותיקים בישראל, שעה שהוא פועל החל מ-1963. במהלך השנים, הוא עבר לא מעט תמורות: ב-1998, הפך ברישיונו של בנק ישראל לבנק מסחרי, אשר בין תחומי ההתמחות שלו ניתן למנות נדל''ן, שוק ההון ובנקאות בין לאומית. כעת, משיק הבנק שירות חדש, שמתאים כמו כפפה ליד למאפיינים של העת הנוכחית. המדובר הוא בשירות המאפשר ללקוחות כל הבנקים לקבל דרך בנק ירושלים הלוואות, בסכומים גבוהים, בהליך פשוט המבוצע דרך האינטרנט.

מאת: מיכאל רומנסקירכב29/06/144287 צפיות
יצרנית הרכב יונדאי, המוכרת היטב לצרכני הרכב בישראל, מספקת מזה שנים ארוכות מבחר כלי רכב חסכוניים ויעילים. לאחר לא מעט שנים שבהן התרחק הנהג הישראלי מכלי רכב קטנים וקומפקטיים, הרי שכיום המצב שונה למדי.

מאת: מיכאל רומנסקירכב29/06/144416 צפיות
חברות הרכבים מעמידות לרשותנו כיום שלל של דגמים, המספקים מענה לצרכים שונים. אפשר למצוא רכבי שטח איכותיים, מכוניות משפחתיות טובות וגם מכוניות מיני נפלאות, הנחשבות לפופולאריות. בחברת יונדאי, אחת החברות המובילות בשוק כיום, מוצעות לכם שתי מכוניות טובות, מכוניות מיני משוכללות, המשלבות במסגרתן את כל מה שצריך להיות במכוניות. בין אם זו יונדאי i10 או אולי יונדאי i20, מדובר במענה מצוין לצרכים שונים. מה מאפיין כל אחת ממכוניות אלו? על כך, לפניכם.

מאת: מיכאל רומנסקיביטוח דירה27/06/147846 צפיות
מבין שלל הביטוחים, שאותם מציעות לנו חברות הביטוח, ישנו ביטוח דירה. ביטוח זה, הכולל במסגרתו, שני ביטוחים שונים: ביטוח מבנה וביטוח תכולה, מוצע בטווח רחב של מחירים, הנקבעים בהתאם לפרמטרים שונים. אם אתם מעוניינים לרכוש ביטוח דירה, הנה, לפניכם, פרטים חשובים ומידע שיעזור לכם בבחירה.

מאמרים נוספים בנושא דיני עבודה

מאת: רונית בילרדיני עבודה14/03/18500 צפיות
חוק פיצויי פיטורים קובע, כי עובד אשר פוטר ממקום עבודתו לאחר שנת עבודה זכאי לפיצויי פיטורים מהמעביד. כמו כן, קובע החוק, כי בנסיבות מסוימות זכאי עובד לתשלום פיצויי פיטורים אף לאחר התפטרותו מעבודה. (הרעת תנאים, התפטרות לצורך טיפול בילד, מעבר מגורים לצורך עבודתו של בן הזוג ועוד).

מאת: tiloniדיני עבודה07/09/17861 צפיות
לעיתים, כמו בכל משפחה, יכולים להתגלע ויכוחים וחילוקי דעות, אולי אפילו להיאמר מילים קשות אך במקום העבודה, בניגוד למקרים דומים בתוך המשפחה הקרובה או לחברים הקרובים, עלול הצד השני לראות בדברים אלו כהוצאת לשון הרע בעבודה ולתבוע את אומרם בבית המשפט תחת חוק ""איסור לשון הרע התשכ"ה- 1965"

מאת: שירה אלהדיני עבודה20/12/16785 צפיות
במסגרת עבודתו, זכאי העובד לזכויות שונות, כגון חופשה שנתית, דמי הבראה, גמול שעות נוספות ועוד.

מאת: איתמר כוכבידיני עבודה01/08/161763 צפיות
אישור מרופא תעסוקתי המורה כי אין העובד מסוגל לחזור לעבודתו הקודמת, או מצב הזהה לה, וזאת בשל תפקוד לקוי של אחד מאברי הגוף. עובד הסובל מבעיות בריאותיות ומציג מסמכים מרופא מומחה, המציין את הלקות בכושר עבודתו ומגבלותיו הרפואיות בעבודתו. עובד הסובל ממגבלה בריאותית ומבצע עבודה אשר אינה מתאימה ליכולותיו הרפואיות עקב מצב בריאותי לקוי.

מאת: איתמר כוכבידיני עבודה02/06/162374 צפיות
החובה לשלם שכר בחגים לעובדים, עולה מתוקף צו ההרחבה להסכם המסגרת במגזר העסקי. בהתאם לכך, עובד חודשי ועובד שכר (בתנאים הרשומים להלן) זכאים לשכר רגיל, אף בימים אשר לא עבדו בהם בשל היותם ימי מנוחה בחגים.

מאת: אבי דוידידיני עבודה23/05/162482 צפיות
בקצרה על הרעת תנאים בעבודה לאלו המחליטים להתפטר ולאלו המחליטים להישאר במקום העבודה.

מאת: איתמר כוכבידיני עבודה22/05/162557 צפיות
חוק עבודת נשים, התשי"ד-1954 (להלן יקרא: "החוק"), קובע את הזכאויות העומדות לנשים כזכויות קוגנטיות (ר' מאמרי: חוקים קוגנטיים, חוקים דיספוזיטיביים – ד"ר איתמר כוכבי). מטרת החוק וייעודו הינו הבטחת הזכויות וההגנה על הנשים בעבודה

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica