חפש מאמרים:
שלום אורח
23.09.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מה זה תחרות

מאת: דורון עמיתניהול06/09/2013598 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

האמת שמאד קשה לי לדבר על "מה זה יועץ עסקי" או "מה הוא תפקידו של היועץ" וזאת מאחר ואני מרגיש שהצוות שלי ואני הם המשרד מאגד בו את כול הניסיון הידע וההכשרה להיות יועצים מובילים בתחום העסקים בישראל.

למה אני כותב זאת? למה אני כול כך בטוח שדווקא אנחנו דורון עמית והצוות היא הקבוצה הטובה ביותר לניהול, ייעוץ, שיווק, מכירות, פתרון בעיות אצל עסקים בקשיים, והובלת מיזמים ישנים כחדשים להצלחה ושגשוג אפילו היום בתקופה כול כך קשה בו עסקים מתרסקים חדשות לבקרים. עסק, חברה, הינו דבר מורכב! מורכב מבני האדם העובדים בו, מתחום העיסוק שלו, מיכולת ההמצאה שלו, מהמבנה הכספי שלו, וזו הסיבה שאתם יכולים למצוא עסקים העוסקים באותם מוצרים ושירותים האחד מצליח ברמות גבוהות והשני מדשדש לקראת התרסקותו, כיצד יכול להיות הדבר, הרי שני העסקים עוסקים בדיוק באותה קטגוריה, איך זה שאצל הראשון מלא לקוחות ואילו השני מנפנף במניפה לגרש את הזבובים המצטברים בפתחו של העסק. כמי שנותן ייעוץ עסקי אם תשאלו אותי ואת המקצועיות רבת השנים העומדת מאחורי בתחום של עסקים בישראל ובעולם, התשובה שאני יכול לתת לכם היא כי מורכבות של עסק, ניהול של עסק, המשאבים העומדים לטובת העסק והנפשות הפועלות בעסק הם אלה שעושים את ההבדל בין עסק שאנשים ירצו להיכנס אליו או אנשים יתרחקו ממנו. כמי שנותן ייעוץ אסטרטגי אני יכול להצהיר בפניכם כי אנשים חשים את האנרגיות הנמצאות בכול עסק ועסק, וכאשר הם ירגישו אנרגיות שליליות אצל עסק מסוים אולי הם יכנסו אליו פעם אחד אבל יותר הם לא יחזרו אליו. כ יועץ עסקי בטיפולי בעסקים אני נוהג לפתוח את הקשרים "הפלונטרים" הקיימים בין בעל העסק לשותפיו או למשפחתו, לבעל העסק לבין עובדיו, לבעל העסק לבין ספקיו, ומסביר עד כמה האנרגיה הבסיסית חייבת להיות חיובית כך שתשפיע חיובית על כול עובדי ומנהלי העסק, לאחר מכן אני נגש לשדרת הניהול בעסק ומברר מה לא נעשה נכון, למה העסק השני עובד וזה מדשדש, ולפעמים אני מוצא אנדרלמוסיה שלמה שבמידה והיה ניתן לפתור אותה היא כבר הייתה נקודת פתיחה חיובית לעסק המדשדש. משם אני ממשיך בלתפור לעסק את החליפה החדשה שלו או את בגדי הערב החדשים שלו ובכללותה אני מתכוון לארוז את העסק ולהגיש אותו באריזה חדשה ללקוח, אני משנה לו צורה וצבע, אני מעניק לו שם חדש, אני עושה הכול על מנת שהמחירים של המוצר יהיו אטרקטיביים למוצרים שהוא מוכר (מבלי להתחיל מלחמת חורמה של מחירים עם העסק המתחרה) כאשר אני לוקח את העסק למחוזות חדשים מלביש ומאפר אותו לקראת הלקוחות הבאים אני מיד מזניק את המכירות של העסק ומאיים ממשית על העסק שנענה כול הזמן מכישלון הניהול שלי בעסק המדשדש. אין מצב כזה של עסק לא טוב, קל וחומר שממולי עומד עסק דומה המצליח למכור ולסחוף אליו לקוחות, יש עסק שלא מנוהל נכון ומכאן הפתרון.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דורון עמית יועץ שיווק..

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דורון עמית

מאת: דורון עמיתיזמות עסקית08/06/14835 צפיות
האם אפשר לפתוח עסק בלי כסף? אולי? מה שבטוח שעסק הנפתח ללא הון עצמי של היזם או הבעלים לא יכול להחזיק לאורך זמן, עסקים לא שורדים בגלל שלא מתכננים אותם נכון והרצון לפתוח את העסק גובר על ההגיון לעשות את העסק בבטחון המקסימלי שלו.

מאת: דורון עמיתהלוואות20/05/14753 צפיות
הבנקים בישראל שינו מגמה, היום הם תומכים ב לתת אשראי לעסקים קטנים ובינוניים, האמת שההחלטה והמדיניות נכונה, הסיכון בפיזור אשראי לעסקים קטנים ובינוניים הוא נמוך שלא כמו בתאגידים הגדולים, היכן נכנסת הסוכנות היהודית לכול הסיפור הזה

מאת: דורון עמיתשיווק20/04/142842 צפיות
איך צריך לעשות שיווק לעסקים קטנים, האם שיווק בעסקים קטנים ובינוניים דומים לשיווק בעסקים וחברות גדולות

מאת: דורון עמיתיזמות עסקית14/04/14712 צפיות
עולם העבודה משנה כוון, הרבה מאד שכירים חייבים לקחת מגמה זאת ברצינות ולא להשען על התאוריה של שכיר, קבוע, בטוח וכ"ד

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי11/04/14755 צפיות
חשיבות העובד בעסק או בארגון אין לה אח ורע, השאלה כיצד אנו מקשרים בין הצורך והיכולת האנושית לבין הטרדות המרובות הפוקדות כול עובד ועובד

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי04/04/14683 צפיות
אם כמנהלים או בעלי עסקים נצליח לדעת להתמודד מול גחמות העובדים אזי נוכל ליצור סביבת עבודה נכונה אשר לשמה הוקמה החברה או העסק.

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי03/04/14765 צפיות
למעשה, לא צריך לפתוח עסק, להשקיע, לעבור את כול התלאות היום יומיות, מספיק להיות עובד ציבור או לעבוד בחברה ציבורית

מאמרים נוספים בנושא ניהול

מאת: עוזי פלגניהול17/05/20360 צפיות
ארגון עסקי בכל גודל, נדרש לבצע שינויים והתאמות במהלך חיו העסקיים. תדירות השינויים וגודלם נגזרים ממטרת השינויים, שאת רובן ניתן לסווג כצורך: בפתוח עסקי, שיפור וייעול תהליכים עסקיים קיימים, התאמות לתנאי התחרות בשוק ועוד. במאמר הנוכחי אתייחס לשני חוקים מתחום הפיזיקה של אייזיק ניוטון, ונבצע דרכם אנלוגיות בתחום הניהול העסקי ונזהה "זיקה בין פיזיקה וניהול עסקי", אך לפני כן נגדיר מספר מושגים מתחום הפיזיקה.

מאת: עוזי פלגניהול16/05/20360 צפיות
תוצר ניהולי הוא התוצאה המתקבלת מפעילות ניהולית. תוצר ניהולי המשיג את מטרתו הוא תוצר אפקטיבי ולהיפך, תוצר ניהולי אשר יוצר תוצאה בעייתית, ההופכת בעצמה לבעיה ואף יוצרת בעיות נוספות, הוא "וירוס ניהולי" ברמות חומרה שונות, ובתור שכזה יש לטפל בו למניעת נזק חמור למערכת. "ווירוס ניהולי" לא נוצר בכוונה תחילה.

מאת: עוזי פלגניהול16/05/20369 צפיות
הנעת עובדי הארגון העסקי במטרה להשגת בצועים עסקיים משופרים, צריכה להיות אחת המטרות המרכזיות בכל אסטרטגיה ניהולית עסקית, ההשקעה בפתוח עובדי החברה היא אחת ההשקעות החשובות והמשתלמות ביותר לכל ארגון עסקי. לא מספיק שעובדי החברה יהיו משכילים, מיומנים ומנוסים, חשוב שכל הכישורים והתכונות שצוינו, יבואו לידי ביטוי באופן חופשי ושוטף בהתנהלות העובד הבודד והארגון.

מאת: עוזי פלגניהול16/05/20367 צפיות
במאמר זה רוכזו תובנות המתייחסות לסיטואציות שונות בתחומי הניהול. הנושאים מוצגים באופן מטפורי לעיתים באופן אירוני או אבסורדי באנלוגיה לתהליכי הניהול העסקי הנדרשים. בחרתי בדרך זו להציג ולהסביר תהליכים ואירועים בניהול עסקי שקשה היה להסבירם או להבינם, בעקר לחסרי ניסיון ניהולי עסקי.

מאת: עוזי פלגניהול03/05/20425 צפיות
"השער האסטרטגי", הוא השער שדרכו אמורים להיכנס לעסק, תוצרים של החלטות אסטרטגיות כבדות משקל לעתידו של העסק. משמע נדרש שיקול דעת מעמיק לגבי כל מה שנדרש לעבור דרכו. נדרש סוג סינון צפוף שימנע כניסה של מזיקים

מאת: עוזי פלגניהול03/05/20395 צפיות
עסק הוא מפעל חיים והוא קרוב לליבנו, מאידך בעסק צריך לטפל לא דרך הלב. נדרשת דרך, כלים ותהליכי ניהול מסודרים ושיטתיים. אף אחד מאתנו איננו מושלם ואיננו צריך לדעת הכול. גם אם אנחנו יודעים, קשה לנו לטפל בנושאים הקשורים בנו רגשית, מאחר ואיננו אובייקטיבים כלפי עצמינו וכלפי הקרובים לנו.

מאת: עוזי פלגניהול03/05/20293 צפיות
הדברים הנכונים לעסק הם לא תמיד ובהכרח: הדברים שהמנהל אוהב לעשות, או יודע לעשות, או רוצה לעשות, או יכול לעשות. הדברים הנכונים לעסק הם הדברים הנדרשים והקריטיים לעסק. בלעדיהם העסק יישחק, יתקע או יקרוס.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica