חפש מאמרים:
שלום אורח
27.05.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

רוצה להשתתף במכרז

מאת: דורון עמיתניהול26/09/2013651 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

אולי הגיע לשנות את תנאי הסף של הרשויות הממשלתיות להיכנס למכרזי אספקת מוצרים ושירותים.

"תחליפי החלב: מטרנה פרשה ממכרז קופ"ח כללית" זאת הידיעה שתפסה אותי באחד מעיתוני הערב בו התברר כי ספק תחליפי חלב לאם היולדת לא תשתתף במכרז של הכללית בגלל ערבות של 3.5 מיליון ש"ח שהיא צריכה להשכיב בכדי להשתתף במכרז, וכנראה בגלל עוד כמה תנאים מקפחים שמבקש המכרז. זה לא משנה עם ליבואן המדובר יש את הכסף להשכיב לטובת הערבות, לא בזה דן מאמרי זה, העניין הוא כי כול גוף גדול במדינת ישראל המחייב הוצאה של מכרז דואג להרע ולהקשיח את התנאים אשר רק ייחודיים יוכלו להשתתף במכרז ליהנות או לא ליהנות מאספקת המוצרים בכמויות גדולות המובטחות במכרז. כ יועץ עסקי יצא לי לא פעם להיות חלק מהחלטה של חברה אשר אמורה הייתה להיכנס למכרז ממשלתי ואשר נסוגה מכך בגלל תנאי הסף הגבוהים כול כך מצד אחד מצד שני הסנקציות הגורפות בזמן אספקת המוצרים והכי חשוב בגלל רמות המחיר אותם מציע המכרז בכדי שחברה תוכל להשתתף בו. כמי שנותן ייעוץ עסקי אנו מכירים את המכרזים לקבלני המשנה של עובדי הניקיון והשמירה בחברות ובגופים הממשלתיים אשר כתוצאה מעלותם מקופחים בשכר העובדים עצמם ואין מענה או תשובה לזעקותיהם של קבלני המכרז להיטיב עם הקבלנים או קבלני המשנה על מנת שיוכלו להעסיק בכבוד עובדים וחברות כאחד. כמי נותן ייעוץ אסטרטגי יש את ההרגשה להרבה מאד חברות ועסקים בישראל כי השרלטנות שכותבת או מחברת את המכרזים מרגישים כי "הם האלוהים" על פיהם יקום דבר והם מחויבים לעשות רק לביתם כאשר הם יודעים ומכירים את השוק מכתיבים תנאים שרק בעלי סגולה יוכלו להשתתף בהם או מכוונים לספקים יחידים אשר כנראה מוכנים להפסיד או הגרוע מכול יכולים להוריד באיכות המוצר או השירות אותו הם מספקים וכך יצא שכרו בהפסדו של הגוף הכותב והדורש את המכרז. הדברים נכונים לכול סוגי המכרזים, ויש פעמים שאני יושב עם ספקים שונים ושואל מדוע לא תכנסו למכרז המופיע על שולחנכם הרי זה יכול להעלות את נקודת האיזון של העסק או החברה שלכם ומכאן השמיים הם הגבול. ואז אני מסתכל על המכרז ומבין כי תנאי הסף לא מאפשרים כלל ועיקר לעסקים קטנים להשתתף במכרזים כאלה. השאלה "מדוע המדינה צריכה להקשיח תנאי סף למכרזים שמוסדותיה מוציאים" "מדוע מכרזים מיועדים לכתובות ייחודיות, מדוע גם חברות ועסקים קטנים נאלצים להילחץ בכדי להשתתף במכרז, מדוע צריכים לדרוש מעסקים או מחברות ערבויות כספיות כול כך גבוהות, ממה הפחד, לא יסופק יועבר למישהו אחר, למה להקשות על עסקים קטנים ובינוניים ואפילו גדולים מלהשתתף במכרזים אשר "אולי" יכולים להביא מזור לבעליהם, מצד אחד המדינה מבקשת להיטיב "בפה" עם העסקים הקטנים והבינוניים ומהצד השני דורשת מהם דרישות בלתי רציונלית בעליל. מוטב היה כי שר הכלכלה אשר ממנו אני מצפה לגדולות ונצורות ישמע את זעקת מבקשי המכרז ויפעל בהנחיה מתאימה בהתאם.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דורון עמית יועץ שיווק..

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דורון עמית

מאת: דורון עמיתיזמות עסקית08/06/14797 צפיות
האם אפשר לפתוח עסק בלי כסף? אולי? מה שבטוח שעסק הנפתח ללא הון עצמי של היזם או הבעלים לא יכול להחזיק לאורך זמן, עסקים לא שורדים בגלל שלא מתכננים אותם נכון והרצון לפתוח את העסק גובר על ההגיון לעשות את העסק בבטחון המקסימלי שלו.

מאת: דורון עמיתהלוואות20/05/14715 צפיות
הבנקים בישראל שינו מגמה, היום הם תומכים ב לתת אשראי לעסקים קטנים ובינוניים, האמת שההחלטה והמדיניות נכונה, הסיכון בפיזור אשראי לעסקים קטנים ובינוניים הוא נמוך שלא כמו בתאגידים הגדולים, היכן נכנסת הסוכנות היהודית לכול הסיפור הזה

מאת: דורון עמיתשיווק20/04/142799 צפיות
איך צריך לעשות שיווק לעסקים קטנים, האם שיווק בעסקים קטנים ובינוניים דומים לשיווק בעסקים וחברות גדולות

מאת: דורון עמיתיזמות עסקית14/04/14666 צפיות
עולם העבודה משנה כוון, הרבה מאד שכירים חייבים לקחת מגמה זאת ברצינות ולא להשען על התאוריה של שכיר, קבוע, בטוח וכ"ד

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי11/04/14720 צפיות
חשיבות העובד בעסק או בארגון אין לה אח ורע, השאלה כיצד אנו מקשרים בין הצורך והיכולת האנושית לבין הטרדות המרובות הפוקדות כול עובד ועובד

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי04/04/14641 צפיות
אם כמנהלים או בעלי עסקים נצליח לדעת להתמודד מול גחמות העובדים אזי נוכל ליצור סביבת עבודה נכונה אשר לשמה הוקמה החברה או העסק.

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי03/04/14727 צפיות
למעשה, לא צריך לפתוח עסק, להשקיע, לעבור את כול התלאות היום יומיות, מספיק להיות עובד ציבור או לעבוד בחברה ציבורית

מאמרים נוספים בנושא ניהול

מאת: עוזי פלגניהול17/05/2057 צפיות
ארגון עסקי בכל גודל, נדרש לבצע שינויים והתאמות במהלך חיו העסקיים. תדירות השינויים וגודלם נגזרים ממטרת השינויים, שאת רובן ניתן לסווג כצורך: בפתוח עסקי, שיפור וייעול תהליכים עסקיים קיימים, התאמות לתנאי התחרות בשוק ועוד. במאמר הנוכחי אתייחס לשני חוקים מתחום הפיזיקה של אייזיק ניוטון, ונבצע דרכם אנלוגיות בתחום הניהול העסקי ונזהה "זיקה בין פיזיקה וניהול עסקי", אך לפני כן נגדיר מספר מושגים מתחום הפיזיקה.

מאת: עוזי פלגניהול16/05/2055 צפיות
תוצר ניהולי הוא התוצאה המתקבלת מפעילות ניהולית. תוצר ניהולי המשיג את מטרתו הוא תוצר אפקטיבי ולהיפך, תוצר ניהולי אשר יוצר תוצאה בעייתית, ההופכת בעצמה לבעיה ואף יוצרת בעיות נוספות, הוא "וירוס ניהולי" ברמות חומרה שונות, ובתור שכזה יש לטפל בו למניעת נזק חמור למערכת. "ווירוס ניהולי" לא נוצר בכוונה תחילה.

מאת: עוזי פלגניהול16/05/2054 צפיות
הנעת עובדי הארגון העסקי במטרה להשגת בצועים עסקיים משופרים, צריכה להיות אחת המטרות המרכזיות בכל אסטרטגיה ניהולית עסקית, ההשקעה בפתוח עובדי החברה היא אחת ההשקעות החשובות והמשתלמות ביותר לכל ארגון עסקי. לא מספיק שעובדי החברה יהיו משכילים, מיומנים ומנוסים, חשוב שכל הכישורים והתכונות שצוינו, יבואו לידי ביטוי באופן חופשי ושוטף בהתנהלות העובד הבודד והארגון.

מאת: עוזי פלגניהול16/05/2057 צפיות
במאמר זה רוכזו תובנות המתייחסות לסיטואציות שונות בתחומי הניהול. הנושאים מוצגים באופן מטפורי לעיתים באופן אירוני או אבסורדי באנלוגיה לתהליכי הניהול העסקי הנדרשים. בחרתי בדרך זו להציג ולהסביר תהליכים ואירועים בניהול עסקי שקשה היה להסבירם או להבינם, בעקר לחסרי ניסיון ניהולי עסקי.

מאת: עוזי פלגניהול03/05/20115 צפיות
"השער האסטרטגי", הוא השער שדרכו אמורים להיכנס לעסק, תוצרים של החלטות אסטרטגיות כבדות משקל לעתידו של העסק. משמע נדרש שיקול דעת מעמיק לגבי כל מה שנדרש לעבור דרכו. נדרש סוג סינון צפוף שימנע כניסה של מזיקים

מאת: עוזי פלגניהול03/05/20105 צפיות
עסק הוא מפעל חיים והוא קרוב לליבנו, מאידך בעסק צריך לטפל לא דרך הלב. נדרשת דרך, כלים ותהליכי ניהול מסודרים ושיטתיים. אף אחד מאתנו איננו מושלם ואיננו צריך לדעת הכול. גם אם אנחנו יודעים, קשה לנו לטפל בנושאים הקשורים בנו רגשית, מאחר ואיננו אובייקטיבים כלפי עצמינו וכלפי הקרובים לנו.

מאת: עוזי פלגניהול03/05/20105 צפיות
הדברים הנכונים לעסק הם לא תמיד ובהכרח: הדברים שהמנהל אוהב לעשות, או יודע לעשות, או רוצה לעשות, או יכול לעשות. הדברים הנכונים לעסק הם הדברים הנדרשים והקריטיים לעסק. בלעדיהם העסק יישחק, יתקע או יקרוס.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica