חפש מאמרים:
שלום אורח
18.01.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

אילן ירון מידע בע"מ - הרשת המשפחתית אל מול הרשת החברתית

כיום, רשתות חברתיות הן עניין שבאופנה. סקסי לדבר על זה, להציג את זה ולספר על חידושים בתחום. המציאות עגומה יותר. בכל המודלים הסטטיסטים הקיימים, קשה מאוד לעקוב מי מהלקוחות הנו מוביל חברתי. קשה לקחת מאגר מידע של לקוח גדול, המכיל עשרות אלפי לקוחות, ולנסות לייצר את הקשר החברתי באמצעים טכנולוגיים ובתהליכים אוטומטיים, כפי שמתבצע טיוב נתונים. לכן הדברים מבוצעים ידנית.

נכתב על ידי אילן ירון, מידע בע"מ

בחלק מהחברות שולחים אינפורמציה מסוימת ללקוחות ובודקים כיצד הם מגיבים, ואז קובעים את המובילים החברתיים. בחברות אחרות מחפשים באינטרנט, בבלוגים ובאתרי הצ'ט את המובילים. בכל מקרה, מרגע שמאתרים את המובילים, מתחילה העבודה של איתור חבריהם או הגדלת שימושם של אותם מובילים במוצר, תוך הענקת הנחות להם ולחברים שהם יביאו בעקבותיהם.

בסופו של דבר, רשת חברתית מתנקזת, במקרים רבים, לשיטה הישנה והידועה של "חבר מביא חבר" וזאת בכסות המודרנית של Facebook ושל Twitter. במציאות, אף חברה לא פיצחה את מאגר הנתונים שמצוי באתרים אלה, וגם אינה רשאית להשתמש בו, למעט מקרים שבהם לרשת החברתית יהיה עניין למכור את מאגר הנתונים שלה. לאחרונה, גם אפשרות זאת הולכת ומצטמצמת עקב ההתנגדות העולמית למדיניות הקלוקלת של החברות הללו בתחום שמירת הפרטיות של החברים בהן.

הרשת שהייתה שם הרבה לפני כן

אולם, ישנה רשת חברתית שהייתה קיימת הרבה לפני הבאזז האחרון, אך מעטות החברות שהשתמשו בה. זוהי הרשת המשפחתית. להלן דוגמה לרשת כזאת בענף הקמעונאות: גלית בן-נון, בת 28, לקוחה קבועה של רשת מסוימת במשך חמש שנים עם ערך לקוח גבוה. אחותה, יערה בן-נון, בת 25, לפני שלוש שנים קנתה ברשת פעם אחת, אך מאז אין תיעוד של קניותיה. האח הצעיר, גיל בן-נון, בן 23, מזה כשנה לקוח חדש של הרשת.

כיצד נחשף גיל בן-נון לרשת, ואיך הפך ללקוח חדש? באקראי, או אולי אחותו הגדולה, שהנהּ לקוחה קבועה של הרשת מזה כחמש שנים, אחראית לכך, ולוּ באופן חלקי? ייתכן שלא נדע את התשובה לכך, אולם דבר אחד בטוח: כאשר בני המשפחה הללו נפגשים או משוחחים בטלפון, בהחלט קיימת סבירות גבוהה שבין נושאי השיחה שלהם בשבתות, בימות חול ובחגים, נוגעת השיחה גם בפריט המלהיב האחרון שקנו. הם מתלהבים ומחזקים זה את זה.

חישבו על כך ודמיינו את הדינמיקה במשפחתכם. בחלק ניכר מהמשפחות הקשר בין האחים/האחיות/ההורים והשיח היום-יומי ביניהם הדוק יותר מאשר בין חברים!

בתוך דוגמת המשפחה שהצגנו, קיימת אחות נוספת, רביעית, יערה, שיודעת ושומעת שאחותה ושאחיהּ קונים בקביעות ברשת, אך היא לא ביקרה שם כבר מזה שלוש שנים. ייתכן, בהחלט, שאינה מחבבת את מוצרי הרשת, אבל אסור להתעלם מן העובדה שעם דיוור נכון ועם הצעה מתאימה, ניתן להחזיר אותה להיות לקוחה נאמנה.

לעתים קשר המשפחה חזק יותר מהקשרים החברתיים

יש אפשרות, שבמשפחה זו קיימים בני משפחה נוספים הנחשפים לשני לקוחות הרשת המרוצים. ייתכן שניתן להרחיב את הקשר המשפחתי ולהציע הצעות גם לשאר בני המשפחה ו/או לבני/בנות זוגם.

במספר פירמות בישראל, שבמאגר לקוחותיהן נבנה עץ המשפחה והיה מעקב אחריו, התגלה, ברוב המקרים, קשר חזק יותר מזה שבקשרים חברתיים. אחרי ככלות הכול, עץ המשפחה הוא גם רשת חברתית וגם רשת משפחתית.

במה חפץ כל ארגון? לשמר לקוחות קיימים ולהרוויח לקוחות חדשים. עץ המשפחה מספק את התשובה לכך. לאחר תהליך של טיוב נתונים, יודעות חברות למאגרי מידע לבנות את העץ המשפחתי. בעץ זה מסמנים את בני המשפחה שהנם הלקוחות ואת רכישותיהם, כתוצאה מכך ניתן לייצר קמפיינים בפנייה ישירה לצורך שימור הלקוחות הקיימים והצעת מבצעים לבני משפחה חדשים, שאינם לקוחות עדיין.

אילן ירון (מידע בע"מ) - מ.י.ד.ע בע"מ נותנת שרותים לגופים פיננסים וצרכניים מהגדולים והמובילים במשק.

למידע בע"מ מחלקת מו"פ עצמאית העוסקת בפיתוח אלגוריתמים ופונקציות מתמטיות לצורך ניתוח עמוק וחכם יותר של בסיסי נתונים.

צרו קשר עם אילן ירון מידע בע"מ:

בן גוריון 10 רמת גן

טלפון: 077-6226266

פקס: 03-5326605

אימייל: info@medabaam.com

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אילן ירון מידע כנסים - מידע בע"מ הוא המנכ"ל של מ.י.ד.ע בע"מ אשר נותנת שרותים לגופים פיננסים וצרכניים מהגדולים והמובילים במשק.
למידע בע"מ מחלקת מו"פ עצמאית העוסקת בפיתוח אלגוריתמים ופונקציות מתמטיות לצורך ניתוח עמוק וחכם יותר של בסיסי נתונים.
צרו קשר עם אילן ירון מידע כנסים :
בן גוריון 10 רמת גן
טלפון: 077-6226266 
פקס: 03-5326605
אימייל: info@medabaam.com

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אילן ירון מידע כנסים - מידע בע"מ

רבות דנים כיום בעולם האינטרנט והלידים בשאלה מהי עלות ההשגה של לקוח חדש. בכל חברה מחושבת העלות באופן המתאים לה: בבנקאות, התמחור המקובל להשגת לקוח חדש הוא כ-500 ש"ח, בחברות האשראי והביטוח המחיר גבוה יותר. אולם, כולם מסכימים ששימור הלקוחות הקיימים והמיצוי שלהם חשובים יותר.

מאמרים נוספים בנושא שימור לקוחות

מאת: אבי דוידישימור לקוחות11/10/20438 צפיות
מידע שימושי על חלוקת פליירים לעסקים שעושים זאת לראשונה בתקופת הקורונה

מאת: מיכל דגן ברעםשימור לקוחות06/04/20323 צפיות
המודעות לצורך בעבודת שימור לקוחות איכותית, לצד עבודת המכירות והשירות, וכחלק מאסטרטגית השיווק, כבר אינה בחיתוליה. ההשלכות השונות, כתוצאה מעבודה לא מדויקת, המשפיעות על שורת הרווח, ברורות. שימור לקוחות איכותי חוצה את שלושת מעגלי שימור הלקוחות:

מאת: רונית אלפסישימור לקוחות11/11/19618 צפיות
מועדון לקוחות הוא כלי עסקי ושיווקי מאוד חזק ומשתלם, לכן חשוב מאוד לנהל אותו נכון. לקוח שיצא מהמועדון אולי לא יחזור אליו, ולכן חשוב ללמוד איך לנהל את מועדון הלקוחות של העסק שלכם כך שיתווספו אליו לקוחות כל הזמן ולא ייגרעו ממנו, כי ניהול נכון של מועדוני לקוחות משמעותו הגדלת הרווחים של העסק שלכם.

מאת: ישראל רף שימור לקוחות09/07/191059 צפיות
מתנות לחגים, ובעיקר כאשר מדובר על מתנות ממותגות לראש השנה, הופכות את המותג שלכם לא רק לזכיר אלא גם לאהוד ולאהוב, ומחברות אותו לערכים של צמיחה, טיפוח, שגשוג, נאמנות ומסירות. אנו מציעים לכם עשרות עציצים ממותגים, אשר יוכלו להעביר את ערכי המותג שלכם הלאה, ולהעניק חוויה בלתי נשכחת ללקוחות, לספקים ולעובדים שלכם.

מאת: ישראל רף שימור לקוחות29/10/181252 צפיות
מוצרי פרסום, לחיזוק הקשר האישי והעסקי עם הלקוחות. החברה שלכם מחפשת אפיק שימור לקוחות, שמצליח להעמיק את הקשר הערכי אליכם, הנכון ביותר לעשות זאת באמצעות מסרים ממותגים בעציצים, שמהווים מוצרי פרסום, וישמשו אתכם עבור מתנות לאירועי חברה, מתנות לעובדים בחג, מתנות ללקוחות ועוד. למה דווקא עציצים ממותגים כמוצרי קידום מכירות?

מאת: ישראל רף שימור לקוחות05/06/18690 צפיות
מוצרי הפרסום הם מתנות שיכולות לקדם את העסק לחזק את הקשרים עם העובדים והלקוחות הקיימים או פוטנציאליים. המידע שנושאת המתנה שמונחת על השולחן במשרד בצורה זו יכול העסק להיכנס לתודעה של הסובבים שקולטים את השם והלוגו לכן עציצים ממותגים מוצרי הפרסום היעלים ביותר, מתנה מקורית במיוחד טבעית וירוקה ומשמחת את העין ומחממת את הלב.

מאת: רוי ורלשימור לקוחות11/06/17931 צפיות
Money management has an affect on every part of your life. You must take charge of your finances if you want to be in life. The following tips provided here will get you easily manage your money.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica