חפש מאמרים:
שלום אורח
01.12.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

יוסי כהן - באילו מקרים הבקשה לרישום סימן מסחר נדחית?


באופן עקרוני, כל מי שטוען שהוא הבעלים של סימן מסחר שנמצא כבר בשימוש בארץ או שיש לו כוונה להשתמש בסימן בעתיד, רשאי מבחינה חוקית להגיש את בקשתו לרישום של סימן מסחר במדינת ישראל.


את הבקשה יכול להגיש בעל הסימן בכוחות עצמו אך הוא בהחלט גם יכול לשלוח סוכן מטעמו כגון עורך דין או עורך פטנטים. את האגרה שיש לשלם עבור הבקשה מחשבים לפי מספר הסוגים של הסחורות שלגביהם מבקשים את הרישום. לאחר הגשת הבקשה, יבחנו אותה כדי שבסופו של דבר ניתן יהיה לקבוע אם הסימן ניחן באופי מבחין והאם ניתן לרשום אותו לפי חוק.

הצעדים הנדרשים מכם

הגשת טופס לרישום סימן מסחר. את טופס הגשת הבקשה ניתן להוריד מאתר האינטרנט של אגף הפטנטים וסימני המסחר במשרד המשפטים. חשוב לצרף דוגמה מייצגת של הסימן ולשלם את האגרה (נכון לכתיבת שורות אלו, האגרה היא בגובה של 1564 ש"ח).
ערעור על החלטת הרשם במידת הצורך. אם הרשם מחליט לפסול את הבקשה לרישום סימן המסחר מכל סיבה שהיא, ניתן בהחלט להגיש ערעור לבית המשפט המחוזי.

פרסום ההחלטה ברשומות. אם הבקשה התקבלה, מפרסמים את דבר ההחלטה ברשומות כדי לאפשר לציבור הרחב להגיש התנגדות לרישום. במקרים בהם אכן מועלות התנגדויות, הרשם מתייחס לטיעונים השונים של מגיש הבקשה ושל הצד המתנגד ובסופו של דבר מכריע אם הסימן יירשם או לא.
רישום סימן המסחר בפנקס סימני המסחר. אם הסימן עבר את כל השלבים, הוא נרשם בפנקס ותוקפו של הרישום הוא תאריך הגשת הבקשה, כלומר נקבע רטרואקטיבית.

באילו מקרים הבקשה נדחית על הסף?


ישנם לא מעט מקרים בהם מוחלט כי בעל הסימן אינו רשאי לרשום אותו על שמו. ראשית מדובר על סימנים שאינם בעלי אופי מבחין. כמו כן, אם הסימן מזכיר בצורה ניכרת סימן רשום אחר שמסמל שירותים או מוצרים דומים, לא יזכה להירשם בפנקס הסימנים. גם אם הסימן מטעה את הציבור, רוב הסיכויים שהבקשה לרישומו תידחה. כך קורה למשל שסימנים שמכילים הטעייה בנוגע לאיכות המוצר או למקום הייצור שלו ברוב המוחלט של המקרים לא מתקבלים לרישום. מקרים נוספים שעלולים להידחות הם אלו בהם הסימן נוגע באופן ישיר לאיכות המוצר, השירות או המהות שלהם.

כבר מעיקרי הדברים האלו ניתן ללמוד כי מדובר על דרך לא פשוטה שיש לעבור ועל כן ההמלצה הטובה ביותר היא להתייעץ עם משרד עורכי דין שמתמחה בתחום סימני מסחר לפני שאתם מתחילים את הדרך הארוכה לרישומו.

עורך דין יוסי כהן הוא הבעלים של משרד עורכי דין. דוקטור יוסי כהן פועל בתחומי המשפט המסחרי, דיני חברות וליטיגציה משנת 1986.

צרו קשר עם יוסי כהן:

רח' קלישר 17, בית גי - אה, תל אביב 65257

טל': 5168484 - 03  |  פקס: 5166066 - 03

דוא"ל:cohhen2@zahav.net.il

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

עורך דין יוסי כהן הוא הבעלים של משרד עורכי דין. דוקטור יוסי כהן פועל בתחומי המשפט המסחרי, דיני חברות וליטיגציה משנת 1986.
צרו קשר:
רח' קלישר 17, בית גי - אה, תל אביב 65257
טל': 5168484 - 03  |  פקס: 5166066 - 03
דוא"ל:cohhen2@zahav.net.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עורך דין יוסי כהן

מאת: עורך דין יוסי כהןפסקי דין26/02/147546 צפיות
סעיף 67(א) לפקודת השותפויות מסדיר את האוטונומיה הנכסית של השותפות, בקבעו כי אין ליתן צו הוצאה לפועל נגד שותפות אלא על-פי פסק-דין נגדה. בנוסף, סעיף 33 לפקודת השותפויות מורה כי נכסי השותפות ישמשו אותה בלבד, בהתאם להסכם השותפות. על-פי העיקרון המנחה בפקודת השותפויות בסוגיה זו, כל שותף חייב בכל חיובי השותפות, יחד עם יתר השותפים ולחוד, אך לא יינתן פסק-דין נגד שותף, אלא אם כן ניתן קודם לכן פסק-דין נגד השותפות, או לאחר שהשותפות פורקה.

מאת: עורך דין יוסי כהןנזיקין27/01/147956 צפיות
אחד העקרונות החשובים, העומדים בפני בית המשפט העוסק בסכסוכים משפטיים בכלל ובתביעות נזיקין בפרט, הוא הגדרת תקופת ההתיישנות. למרות שבקרב הציבור הרחב מקובל להניח שתקופת ההתיישנות הנה אחידה ועומדת על 7 שנים, הרי שלא תמיד הדבר אכן נכון. ישנם מקרים שבהם תקופת ההתיישנות קצרה יותר ולעתים היא דווקא ארוכה יותר.

מאת: עורך דין יוסי כהןדיני חוזים06/01/148116 צפיות
בהתאם לחוק חוזים משנת 1973, קיימת זכות לצד הנפגע לבטל חוזה אשר נפל פגם בעת כריתתו. החוק מכיר במספר סוגים של פגמים העלולים להביא לביטול חוזים, עמם נמנים חוזים למראית עין בלבד, הטעיה בחוזה, טעות בחוזים, חוזה בכפייה וחוזה עושק.

מאת: עורך דין יוסי כהןנדל"ן ומקרקעין18/11/131139 צפיות
"פינוי-בינוי" הוא שם כולל לעסקאות נדל"ן בהן בניינים ישנים מפונים, נהרסים ונבנים מחדש במסגרת תכניות התחדשות עירונית. בתמורה לכך זוכים בעלי הדירות למימון מלא של הוצאות הדיור והשכירות בתקופת הפינוי, ובסיומה הם מקבלים דירה חדשה ומרווחת בבניין.

מאת: עורך דין יוסי כהןדיני עבודה22/10/132239 צפיות
על פי חוק פיצויי פיטורין במדינת ישראל, קבלת פיצויים אינה מנת חלקם של עובדים מפוטרים בלבד. קיימים מצבים מסוימים אשר מקורם בנסיבות מקצועיות או אישיות, בהם התפטרות דינה כפיטורין, כך שהמעביד מחויב לשלם דמי פיטורין לעובד. לכן, גם אם התפטרתם מעבודתכם, מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע המתמחים בדיני עבודה על מנת לברר אם מגיעים לכם פיצויים.

מאת: עורך דין יוסי כהןחוק ומשפט - כללי15/10/131940 צפיות
עו"ד יוסי כהן דיבר במהלך התכנית "שאלה משפטית" על הבעיה המרכזית במשפטו בישראל של ג'ון דמיאניוק שכונה "איוון האיום", שגרמה לאי הרשעתו בסופו של דבר על ידי בית המשפט העליון.

מאת: עורך דין יוסי כהןחוק ומשפט - כללי02/10/132265 צפיות
על פי חוזר המפקח על הביטוח לשנת 2003, מוגדר מיהו אדם סיעודי, ומהם הקריטריונים הנדרשים על מנת לקבוע כי הוא זכאי לסיוע רפואי ולטיפול סיעודי. חוזר זה קובע כי מצב סיעודי הינו מצב בריאותי שבו תפקודיו של הסובל ירודים מאד, בין אם בשל מחלה, ליקוי בריאותי כלשהו, תאונה ועוד.

מאמרים נוספים בנושא דיני עסקים

מאת: עידן שלומןדיני עסקים12/07/20209 צפיות
ב 15 לספטמבר 2019 חוקק אחד החוקים החשובים ביותר בשנים האחרונות בכל הנוגע לכלכלה בישראל. מדובר על חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי שמחליף את התהליך של "פשיטת רגל" כפי שהיה קיים במשך עשרות שנים וגרם נזק רב לחייבים, לנושים ולמערכת המשפט בישראל.

מאת: רוי ורלדיני עסקים29/01/20455 צפיות
ישנם אנשים רבים שמצאו הצלחה על ידי השקעה ברכוש מסחרי. אין שום קסם בלספק לך חיים מצליחים. תזדקק לידע עובד בנושא נדל"ן, להיות בעל ניסיון בשוק וניסיון בענף. מאמר זה מכיל כמה טיפים שיעזרו לכם להתחיל בהרפתקה שלכם ללמוד יותר על הפעלת נדל"ן מצליח.

מאת: רוי ורלדיני עסקים29/01/20452 צפיות
נכסים תעשייתיים ומסחריים מגיעים לשוק כל הזמן, אך נכסים מסוג זה אינם מקבלים רשימות מועדפות כמו בתים רגילים. בין אם קונים או מוכרים, אל תימנעו משא ומתן. להישמע ולהילחם כדי להשיג לעצמך מחיר הוגן לרכוש. צלם תמונות דיגיטליות של תמונות הבניין. ודא שיש לך כל הליקויים שנמצאים בתמונות שאתה מצלם (דברים כמו חורים, כמו חורים בקיר, ושטיחים פגומים או מלוכלכים.

מאת: רוי ורלדיני עסקים17/01/19561 צפיות
אנשים רבים חושבים על מרפרף בתים למטרות רווח. זוהי דרך מצוינת להפוך הרבה רווח לאורך זמן. תסתכל על אפשרויות הנדל"ן שלך עם טיפים מראש וללמוד כל מה שאתה יכול.

מאת: רוי ורלדיני עסקים23/10/17779 צפיות
If someone promises you to improve your score by changing your factual history, they are lying. Negative credit information remains on your credit report for seven years.

מאת: נועם קוריס משרד עורכי דיןדיני עסקים17/04/17862 צפיות
עו"ד נועם קוריס בעל תואר שני במשפטים מאוניברסיטת בר אילן, משרד נועם קוריס ושות' עורכי דין עוסק במשפט מסחרי מאז שנת 2044.

מאת: רוני הכהןדיני עסקים09/01/17843 צפיות
במקרים לא מעטים ישנה ההתלבטות שבין פתיחת תיק עוסק מורשה לבין תיק עוסק פטור, אולם מה שחשוב להבין הוא כי ישנם לפחות שני דברים שיכולים למנוע את היות העוסק פטור והכרח שיהיה מורשה. מהם

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica