חפש מאמרים:
שלום אורח
07.03.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

המיתון כבר כאן!

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי29/01/2014504 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

כעובדים שכירים אנו מבקשים בסך הכול לעבוד וליהנות ממשכורת ותגמול נאות.

את רוב שעות ימינו אנו משקיעים בסביבת העבודה גם עם זה במשרד, במפעל ואפילו בבית! לוקחים את העבודה הביתה.

גם המעסיקים! אלה הטובים והאנושיים! מבקשים כי תהיה להם פרנסה ויוכלו לפרנס בכבוד את עצמם והעובדים בעסקם או בחברה.

כ יועץ עסקי אני רואה כי החלום הזה הולך ומתרחק מאתנו!

יותר ויותר עובדים שכירים מתרחקים מהשאיפה של שכר הולם! אני לא מדבר על שכר הוגן! אני מצביע על שכר הולם, שיכול לפרנס, לכלכל את הבית ואפילו להשאיר חסכון בצד.

אך זה לא קורה ובטח שלא יקרה ב-2014

המדיניות הכלכלית של ממשלת ישראל מתכווננת לסגירה של יותר עסקים מהסטטיסטיקה שאנו מכירים, משפחות רבות הנחשבות היום למעמד הביניים ירדו אל קו העוני, והחגיגה של ה-מינוס חיים רק תלך ותגדל, וזה חבל.

כ יועץ עסקי כבר בשלהי 2013 הבנתי לפי התנהגות הבנקים וחלוקת האשראי של הבנקים כי הם נמצאים בפחד, יותר נכון בפאניקה! למה! כי הם רואים ראשונים את המגמות שמתפתחות במקרו כלכלה ובטח במיקרו כלכלה ונזהרים הרבה יותר.  הם רואים את הייצוא שהולך וקטן, הם רואים את התעשייה שובקת חיים וכול כולה הפכה לייבוא מהמזרח, ארצות הברית, וקצת אירופה ,מספר התיירים המגיעים לישראל יורד (למרות שמיים פתוחים) נתוני התעסוקה מדאיגים, יותר פיטורים, פחות משרות, והצריכה הפרטית מצטמצמת מה שמוריד דרמטית את תל"ג

כ יועץ עסקי אני יותר מתרגש מהנתונים של הייצוא התעשייתי אשר רובו ככולו מורכב מ-3 חברות גדולות במשק הישראלי  קרי טבע, כיל, אינטל...זה הכול!

מק צומח או משק המעסיק עובדים חייב לייצר מספר רב של מקומות עבודה זה כולל את כול ענפי המשק, אך בשנה החולפת נוצרו רק 20%  מתוך 100% של ייצור מקומות עבודה מה שמוביל לגל פיטורים גדול, פיטורים שווה ערך ל"אבטלה" "אבטלה" שווה ערך לירידת שכר, מציאת כוח עבודה יותר זול, ופיטורים של עובדים ותיקים ויקרים.

למעשה ממעוף הציפור אנו רואים האצה במגזר הפיננסי (ניירות) (שירותים) ופחות בתעשייה וביצירת מקומות עבודה חדשים כתוצאה מהשקעות בתעשייה או משיקולי מס של החברות הגדולות במשק אשר להם יש את היתרון לתכנן את הייצוא שלהם על פי שיקולי מס וכדאיות כלכלית שתעשיר אותם יותר.

הפתרון החד משמעי כפי שכבר הזכרתי כאן במאמר מספר פעמים זה השקעות מסיביות בתעשייה, להפוך את ישראל לתעשיינית ולא לתת לתעשייה לברוח לארצות המזרח שגם שם עכשיו מתחילה התפתחות של האטה ותחרות גלובלית קשה.

לכן, הצעתי לקהל השכירים בישראל הוא לנסות ולשמור על מקום עבודתם בייתר שאת ועל מעסיקים לפתח בארגון שלהם שיטות ומהלכים שיגבירו את הביקוש למוצרים או השירותים שהם מספקים.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דורון עמית יועץ שיווק..

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דורון עמית

מאת: דורון עמיתיזמות עסקית08/06/14895 צפיות
האם אפשר לפתוח עסק בלי כסף? אולי? מה שבטוח שעסק הנפתח ללא הון עצמי של היזם או הבעלים לא יכול להחזיק לאורך זמן, עסקים לא שורדים בגלל שלא מתכננים אותם נכון והרצון לפתוח את העסק גובר על ההגיון לעשות את העסק בבטחון המקסימלי שלו.

מאת: דורון עמיתהלוואות20/05/14797 צפיות
הבנקים בישראל שינו מגמה, היום הם תומכים ב לתת אשראי לעסקים קטנים ובינוניים, האמת שההחלטה והמדיניות נכונה, הסיכון בפיזור אשראי לעסקים קטנים ובינוניים הוא נמוך שלא כמו בתאגידים הגדולים, היכן נכנסת הסוכנות היהודית לכול הסיפור הזה

מאת: דורון עמיתשיווק20/04/142884 צפיות
איך צריך לעשות שיווק לעסקים קטנים, האם שיווק בעסקים קטנים ובינוניים דומים לשיווק בעסקים וחברות גדולות

מאת: דורון עמיתיזמות עסקית14/04/14747 צפיות
עולם העבודה משנה כוון, הרבה מאד שכירים חייבים לקחת מגמה זאת ברצינות ולא להשען על התאוריה של שכיר, קבוע, בטוח וכ"ד

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי11/04/14796 צפיות
חשיבות העובד בעסק או בארגון אין לה אח ורע, השאלה כיצד אנו מקשרים בין הצורך והיכולת האנושית לבין הטרדות המרובות הפוקדות כול עובד ועובד

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי04/04/14722 צפיות
אם כמנהלים או בעלי עסקים נצליח לדעת להתמודד מול גחמות העובדים אזי נוכל ליצור סביבת עבודה נכונה אשר לשמה הוקמה החברה או העסק.

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי03/04/14806 צפיות
למעשה, לא צריך לפתוח עסק, להשקיע, לעבור את כול התלאות היום יומיות, מספיק להיות עובד ציבור או לעבוד בחברה ציבורית

מאמרים נוספים בנושא ייעוץ עסקי

מאת: מיכה קורייעוץ עסקי15/02/2174 צפיות
כולם מכירים את האמרה "ידע הוא כח" וכל בעל עסק ניצב בפני שאלה מה נכון יותר לעשות למכור ידע או לחלק אותו בחינם.

מאת: בנימין קלינגרייעוץ עסקי30/12/20277 צפיות
לאחרונה, במספר מקרים, בתיקים פליליים הנוגעים לעבירות בניה, בתי המשפט (בית המשפט לעניינים מקומיים ובית המשפט המחוזי) קבעו סטנדרט מחמיר ביותר לקבלת ההגנה היחידה שהיתה לאדריכלים ולמהנדסים. בשורה של פסקי דין, נקבע על ידי בתי המשפט, שהאדריכל והמהנדס הינם "אחד מסוכניו החשובים של החוק לתכנון ובנייה" שאם הם יודעים על עבירת בנייה הם צריכים לדווח על כך לפיקוח העירוני וכי גם פיקוח עליון צריך להתבצע באופן הרבה יותר צמוד מאשר היה מקובל. בתי המשפט קבעו שביקור באתר הבנייה על בסיס "קריאה" או על בסיס של פעם ב –

מאת: עוזי פלגייעוץ עסקי10/05/20549 צפיות
קריסת עסק מעבר לנזק הכלכלי היא קריסת חלום למייסדים.הנזק הנגרם בתהליך הפירוק הוא רב וכולל במקרים רבים הפסדים ונזק ללקוחות לספקים וכמובן לבעלי העסק.הנזקים במקרים רבים הם לא רק כלכליים הם מלווים בנזקים בריאותיים, משפחתיים, ומשפיעים על הגורמים הרלבנטיים שנים רבות. גם המדינה מפסידה מקריסת עסק: מיסים, משלמת דמי אבטלה לעובדים שפוטרו, לעיתים נדרשים טיפולים של רשויות הרווחה ועוד. .

מאת: עוזי פלגייעוץ עסקי03/05/20259 צפיות
לעיתים אנחנו נוטים דווקא להשקיע בפתרונות לבעיות המעצבנות, אך הפחות חשובות, כי הן מרגיזות ויחסית קלות לטיפול, אבל דוחים את הטיפול בבעיות החשובות והקריטיות כי הן מצריכות מאתנו יותר תשומת לב חשיבה, היוועצות, "טרטור", הוצאת כסף ועוד.

מאת: מיכל דגן ברעםייעוץ עסקי02/04/20331 צפיות
קיימים סוגים שונים של מוקד טלפוני. לכל אחד מהמוקדים מאפיינים שונים מבחינות רבות. דיון על 2 מהמגוון הרחב שלהנושאים והתחומים שמגדירים את המוקד, ומסייעים בהשגת המטרה שלשמה נוצר.

מאת: בנימין קלינגרייעוץ עסקי11/01/20605 צפיות
המסגרת לביטול צו הריסה מינהלי הותוותה בסעיף 238א (ח’) לחוק התכנון לפיו: לא יבטל בית המשפט צו הריסה מינהלי אלא אם הוכח לו שהבנייה שבגללה ניתן הצו בוצעה כדין או שביצוע הצו אינו דרוש לשם מניעת עובדה מוגמרת. הוראת סעיף 238א (ח’) לחוק התכנון מתייחסת אפוא לשתי עילות בלבד שבעטיין קמה לביהמ”ש...

מאת: בנימין קלינגרייעוץ עסקי18/03/191305 צפיות
צו הריסה מנהלי: הורחבה האפשרות להוצאת צו הריסה מנהלי עד חצי שנה מסיום הבניה ובבית מגורים- ימים ממועד האכלוס. 30 ניתן לכלול בצו המנהלי גם הוראות לעניין איסור שימוש ותחולתו בתנאים מסוימים גם חודשים לאחר 6 על עבודה שנעשתה לאחר מתן הצו וגם על בניה מחדש שבוצעה תוך ביצוע ההריסה. ימים לגבי 7 - ימים מהמצאתו ו 4 צו הריסה מנהלי ניתן לביצוע על פי התיקון רק בחלוף עבודה שהסתיימה. במאמר תמצאו את כל הפרטים של התקנות החדשות, מידע על גובה הקנסות והעונשים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica