חפש מאמרים:
שלום אורח
06.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

איך ניתן לפתוח עסק

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי13/02/2014443 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מה נחשב כעסק קטן בישראל

למה אנו קוראים עסקים קטנים בישראל

ובכן כ יועץ עסקי ניתן להגדיר עסקים קטנים בדרך הבאה:

בדוחות ממשלתיים הובהר כי אין הגדרה יחידה בחוק הישראלי בין עסק קטן לעסק בינוני. למרות שאם ננעץ את עינינו בהחלטת הממשלה מאוגוסט 2007 בעניין ייעול העסקים הקטנים נמצא כי אף אחד לא מתייחס להחלטה זו והיא כלל וכלל לא קיימת או מתבצעת בפועל.

למעשה באותה החלטה קבעו המומחים כי עסק קטן משמע "עסק זעיר" הוא עסק שמספר עובדיו עומד עד 5 עובדים וסך כול המכירות השנתיות שלה לא גדול מ-10 מיליון ₪. ואילו עסקים הנקראים עסקים קטנים מעסיקים עד 60 עובדים וסך כול המכירות השנתיות שלהם לא קטן מ 25 מיליון שקלים. ואילו עסקים בינוניים המעסיקים מעל 100 עובדים ומחזור המכירות שלה מגיע ל 100 מיליון שח בשנה נקרא עסק בינוני.

כ יועץ עסקי אני יכול לקבוע קטגורית כי בין המציאות לבן ההגדרות של ממשלת ישראל מאוגוסט 2007 רק הדמיון הוא שמאחד את הנתונים ואין לו כול אחיזה במציאות העסקית הקיימת היום 2014 בישראל.

את החוסר רציונאליות של הגדרות העסקים השונים ניתן ללמוד מנתונים של הלמ"ס אשר מצאו כיבשנת 2012 כ- 81.3% מהעסקים בישראל העסיקו עד חמישה עובדים ונפלו תחת ההגדרה עסק זעיר.

למרות הקשיים הידועים איתם מתמודדים בעלי העסקים הקטנים בישראל והבטחות חוזרות ונשנות מצד פוליטיקאים לשינוי המצב, קבוצה עצומת מימדים זו מקבלת מהמדינה יחס זהה ומענה זהה לצרכיה, למרות שבתוכה נמצא קבוצות שונות ומגוונות של עסקים בעלי היקפי פעילות שונים, כמויות עובדים שונות ותחומי ליבה שונים. למעשה, חלוקה אפקטיבית יותר של ההתפלגות הסטטיסטית של העסקים בישראל מראה כי קבוצה זו של עסקים זעירים אינה קבוצה אחת אלא שלוש קבוצות שונות העונות להגדרות כלהלן:

כ יועץ עסקי אני מוצא שהפתרון היחידי אותו מציעה הממשלה לעסקים קטנים זעירים ובינוניים הוא מתן הלוואות ואילו אני טוען כי מתן הלוואות לעסקים כמוהו כסתימת פיות עד לחניקה של עסקים בישראל, להעמיס עוד הוצאות על עסקים בדמות החזר הלוואות לא פותרות בעיות ההפך רק גורמות להם להתפתח להיות למפלצות ויותר גרוע מכך להתפוצץ.

הישועה צריכה להגיע מכוון מענקים, מכוון של הורדת נטל המיסים האגרות ועלויות הוצאות השכר למעביד. רק בדרך זאת ניתן לעזור לעסקים זעירים או עסקים קטנים או עסקים גדולים בדיוק כפי שהם ניתנים לתאגידים גדולים.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דורון עמית יועץ שיווק..

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דורון עמית

מאת: דורון עמיתיזמות עסקית08/06/14777 צפיות
האם אפשר לפתוח עסק בלי כסף? אולי? מה שבטוח שעסק הנפתח ללא הון עצמי של היזם או הבעלים לא יכול להחזיק לאורך זמן, עסקים לא שורדים בגלל שלא מתכננים אותם נכון והרצון לפתוח את העסק גובר על ההגיון לעשות את העסק בבטחון המקסימלי שלו.

מאת: דורון עמיתהלוואות20/05/14695 צפיות
הבנקים בישראל שינו מגמה, היום הם תומכים ב לתת אשראי לעסקים קטנים ובינוניים, האמת שההחלטה והמדיניות נכונה, הסיכון בפיזור אשראי לעסקים קטנים ובינוניים הוא נמוך שלא כמו בתאגידים הגדולים, היכן נכנסת הסוכנות היהודית לכול הסיפור הזה

מאת: דורון עמיתשיווק20/04/142782 צפיות
איך צריך לעשות שיווק לעסקים קטנים, האם שיווק בעסקים קטנים ובינוניים דומים לשיווק בעסקים וחברות גדולות

מאת: דורון עמיתיזמות עסקית14/04/14648 צפיות
עולם העבודה משנה כוון, הרבה מאד שכירים חייבים לקחת מגמה זאת ברצינות ולא להשען על התאוריה של שכיר, קבוע, בטוח וכ"ד

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי11/04/14702 צפיות
חשיבות העובד בעסק או בארגון אין לה אח ורע, השאלה כיצד אנו מקשרים בין הצורך והיכולת האנושית לבין הטרדות המרובות הפוקדות כול עובד ועובד

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי04/04/14625 צפיות
אם כמנהלים או בעלי עסקים נצליח לדעת להתמודד מול גחמות העובדים אזי נוכל ליצור סביבת עבודה נכונה אשר לשמה הוקמה החברה או העסק.

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי03/04/14707 צפיות
למעשה, לא צריך לפתוח עסק, להשקיע, לעבור את כול התלאות היום יומיות, מספיק להיות עובד ציבור או לעבוד בחברה ציבורית

מאמרים נוספים בנושא ייעוץ עסקי

מאת: מיכל דגן ברעםייעוץ עסקי02/04/2042 צפיות
קיימים סוגים שונים של מוקד טלפוני. לכל אחד מהמוקדים מאפיינים שונים מבחינות רבות. דיון על 2 מהמגוון הרחב שלהנושאים והתחומים שמגדירים את המוקד, ומסייעים בהשגת המטרה שלשמה נוצר.

מאת: בנימין קלינגרייעוץ עסקי11/01/20373 צפיות
המסגרת לביטול צו הריסה מינהלי הותוותה בסעיף 238א (ח’) לחוק התכנון לפיו: לא יבטל בית המשפט צו הריסה מינהלי אלא אם הוכח לו שהבנייה שבגללה ניתן הצו בוצעה כדין או שביצוע הצו אינו דרוש לשם מניעת עובדה מוגמרת. הוראת סעיף 238א (ח’) לחוק התכנון מתייחסת אפוא לשתי עילות בלבד שבעטיין קמה לביהמ”ש...

מאת: בנימין קלינגרייעוץ עסקי18/03/191064 צפיות
צו הריסה מנהלי: הורחבה האפשרות להוצאת צו הריסה מנהלי עד חצי שנה מסיום הבניה ובבית מגורים- ימים ממועד האכלוס. 30 ניתן לכלול בצו המנהלי גם הוראות לעניין איסור שימוש ותחולתו בתנאים מסוימים גם חודשים לאחר 6 על עבודה שנעשתה לאחר מתן הצו וגם על בניה מחדש שבוצעה תוך ביצוע ההריסה. ימים לגבי 7 - ימים מהמצאתו ו 4 צו הריסה מנהלי ניתן לביצוע על פי התיקון רק בחלוף עבודה שהסתיימה. במאמר תמצאו את כל הפרטים של התקנות החדשות, מידע על גובה הקנסות והעונשים.

מאת: שלום כהןייעוץ עסקי18/06/18390 צפיות
ההחלטה התקבלה והחיפושים כמעט הסתיימו. זיכיון יכול בהחלט להוות פתרון אידאלי ואתם יודעים איזה מותג אתם רוצים לקנות לעצמכם. עכשיו, רגע לפני שאתם חותמים ומשקיעים לא מעט כסף, כדאי שתהיו מודעים לזכויות ולחובות שלכם.

מאת: אלכסיי קוגןייעוץ עסקי29/04/18487 צפיות
הסכם זכיינות הוא חוזה מחייב אשר נחתם בין הרשת שמציעה למכירה זיכיון לבין יזם שמעוניין לחבור אל אותה רשת.

מאת: מאירייעוץ עסקי08/01/18555 צפיות
תחום המשא ומתן הינו תחום יותר מורכב ממה שבעלי עסקים נוטים לחשוב. כאשר ישנו הידע כיצד להתכונן, לנהל ולבצע משא ומתן יעיל, הסיכוי להגדלת התוצאות העסקיות גדל באופן משמעותי. נושאים ונותנים שניגשו למשא ומתן עם יעדים ספציפיים ומאתגרים השיגו תוצאות טובות יותר לעומת נושאים ונותנים שניגשו למשא ומתן עם רמות אחרות של יעדים או ללא יעדים מוגדרים. להלן מספר נקודות להתייחסות כשמתחילים במשא ומתן:

מאת: ליאורייעוץ עסקי07/11/17793 צפיות
מכונות שרינק מעולות במיוחד, מסייעות לשפר תוצאות של עסקים שונים. מכונת שרינק, היא סוג של מכונת אריזה. כדאי לרכוש מכונת שרינק, מחברה בעלת מוניטין בתחום מכונות האריזה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica