חפש מאמרים:
שלום אורח
22.01.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

תמ"א 38 - שלבים לביצוע ומאיפה מתחילים

מאת: יניב שולדנפרישיפוצים13/02/2014513 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מהי תוכנית תמ"א 38 – תוכנית זו באה לשים קץ לבעיית הבניינים שנבנו לפנישנת 1970 אשר מוגדרים בידי מדינת ישראל ופיקוד העורף כבניינים מסוכניםשבעת רעידת אדמה עשויים לא לשרוד ולהתמוטט, וכתוצאה מכך לגרום לנזק רבולהרוגים רבים. תוכנית זאת מוגדרת כתוכנית לאומית שבאה לחזק את בניינים אלוולגרום לכך שיחזיקו מעמד בעת רעידות אדמה בארץ.

פיקוד העורף חזה כי בעקבות השבר הסורי אפריקאי היה כבר אמורה להתרחשרעידת אדמה אשר מוגדרת כקטלנית במדינת ישראל. עקב התוצאה שרעידה שכזו עדייןלא התרחשה, מומחים סבורים כי היא עשויה להתרחש בשנים הקרובות ואף למעשהבכל יום ביומו. רעידת אדמה זו, לפי התחזיות, אמורה למוטט אלפי בנייניםשנבנו לפני עשרות שנים שלא יחזיקו בעומס הנדרש מהם בעת רעידת אדמה שכזו.לכן, המדינה הייתה צריכה לפתור את הבעיה הנ"ל, אך נתקלה במחסום גדול – איךממנים חיזוק של אלפי בניינים בארץ ישראל בזמן כל כך קצר? אז קיבצו את טוביהמוחות בתחום והם הביאו את תוכנית תמ"א 38 לאוויר – בה היזם הוא זה שמחזקאת הבניין ועל ידי כך מקבל זכויות בנייה עתידיות על גג הבניין ובכך ירוויחמהשבחתם של דירות חדשות במיקומים מרכזיים בערים – שבעצם עלות הקרקע הינהעלות חיזוק הבניין עבורו. המדינה מרוויחה בניינים מחוזקים ומשופצים, היזםמרוויח דירות חדשות, ולא פחות חשוב – הדיירים מרוויחים בניין ממוגן, מחוזקומחודש, ללא כל השקעה מצידם. אז איך תוכנית תמ"א 38 בתל אביב עובדת, שלבי הביצוע השונים של הפרויקט ולמה צריך לשים לב בעת ההתקשרות עם היזם – כל זאת ועוד במאמר לפנינו.

תמ"א 38 תל אביב באה לפתור לעירייה בעיה שהיא מתמודדת איתה כבר שנים רבות – ביקוש הדירותעולה על ההיצע, אך שטחי הבנייה בעיר תל אביב ובעיקר במרכזה אוזלים ונמכריםלכל המרבה במחיר, כך שדירות אלו מתאימים רק למי שידו משגת לסכום ממוןרציני. תמא 38 תל אביב פותרת לעירייה את מצוקה זו,ומוסיפה לעיר אלפים רבים של דירות שמתווספות לשוק הלחוץ הזה ועל ידי כךמורידות משמעותית את הלחץ לדירה וכך גם את יוקר הדיור בעיר תל אביב ואףבסביבתה.

השלבים לביצוע תוכנית תמא 38 בתל אביב הן כדלקמן:

שלב ראשון – התקשרות עם היזם: הדיירים בבניין צריכים להחליט בינם לבין עצמם על הסכמה עקרונית לביצוע תוכנית תמא 38 בבניין המגורים שלהם (דרוש רוב של 66% לפחות, אך רצוי כמובן שכולםיסכימו). לאחר הסכמה עקרונית של רוב דיירי הבניין, הדיירים יתקשרו עם מספרחברות מתחום תמ"א 38 בתל אביב ויבקשו מהם לבוא ולבדוק אתהבניין, זכויות הבנייה המותרות לו ולבסוף יבקשו הצעות מתאימות מהיזם. בשונהמכל פרויקט נדלן אחר שקיים בשוק – כאן הכוח אצל הדיירים!

שלב שני – החתמות הדיירים: לאחר בחירת היזם לביצוע תוכנית תמ"א 38 בתל אביב היזם יחל להחתים את כלל הדיירים בבניין. ככל שיהיה רוב גדול יותר שלדיירים שמסכימים לתוכנית כך יהיו פחות עיכובים ופחות בירוקרטיה לטפל בה.לאחר החתמת כל הדיירים ואישור עקרוני מהוועדה העירונית היזם יחל לגבשתוכניות פעולה ולהכין הסכמים מסודרים עם דיירי הבניין לביצוע תוכנית תמ"א38.

שלב שלישי – חתימת ההסכמים: כמו שאמרנו – הכוח אצלהדיירים. על הדיירים לדרוש מהיזם (ותמיד הם מקבלים את זה) תוספות רבות ככלשניתן וכמה שיותר. היזמים היום מבטיחים (ומקיימים כמובן) שלל הטבות, כגון:חיפוי חיצוני של הבניין, החלפת כל התשתיות (חשמל, מים וביוב), החלפתהחלונות, הוספת מעלית חדשה או שיפוץ הקיימת, שיפוץ חדר המדרגות, תיבות דוארחדשות, אינטרקום חדש, חדר אשפה, פיתוח סביבתי ועוד הטבות רבות. וכמובן,ממ"ד לכל דירה (שנחשב כעוד חדר בדירה), מרפסת וחיזוק הבניין!

שלב רביעי – ביצוע הפרויקט: פרויקט תמא 38 תל אביב לוקח בין 12-18 חודשי ביצוע, תלוי באופי הפרויקט ובמורכבות לבצעו. על היזםלהתחייב לזמן הביצוע וכמובן לעמוד בו. על היזם להשתדל כמה שאפשר על מנתשחיי הדיירים בזמן פרויקט תמ"א 38 יהיו סבירים ככל הניתן, אך על הדייריםלזכור – פרויקט מסוג זה דורש נשיכת שפתיים למשך זמן הפרויקט.

שלב אחרון – קבלת הבניין המחודש (בתוספת שכנים חדשים) מהיזם..

שיהיה בהצלחה!

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת יניב שולדנפרי

מאת: יניב שולדנפריעסקים - כללי16/04/14463 צפיות
מאמר זה יעסוק בטיפים ועצות כיצד ניתן בקלות באווירת החג לסדר ולארגן מחדש את הסביבה שלנו.

מאת: יניב שולדנפריאורטופדיה ופיזותרפיה02/04/146395 צפיות
כולנו סובלים מבעיות גב בשלב כזה או אחר בחיים, מה שכולנו לא יודעים הוא שניתן למנוע את רובן. טיפים ופתרונות במאמר זה.

מאת: יניב שולדנפריניהול26/03/143735 צפיות
מאמר זה עוסק בפתרונות אחסון לעסקים אשר מצמצמים את שטחי האחסון ובכך גורמים לעסקים לחסוך כסף רב.

מאת: יניב שולדנפריעסקים - כללי13/02/14537 צפיות
הבלאגן במחסן חוגג? מרגישים אבודים? אנחנו כאן על מנת לעזור לכם לעשות סדר במחסן.

מאת: יניב שולדנפריניהול13/02/14434 צפיות
כולנו מכירים את בעיית האחסון בבית העסק שלנו. אנחנו פה כדי לתת לכם פתרונות שיחסכו להם הרים של כסף.

מאת: יניב שולדנפריאדריכלות פנים13/02/14460 צפיות
כולנו חווינו את הדבר הזה שנקרא מעבר דירה. כולנו יודעים כמה שאפשר ללכת לאיבוד בבית החדש שלנו ושהבלאגן חוגג. אנחנו פה בכדי להציל אתכם ולתת לכם טיפים כיצד לעבור זאת בשלום ובצורה נכונה.

מאת: יניב שולדנפריסטיילינג13/02/147672 צפיות
תמיד חלמתם שהלקוחות שנכנסים אליכם לחנות יוקסמו ופשוט יתחילו למלא את הידיים בפריטים רבים? - כל התשובות כאן!

מאמרים נוספים בנושא שיפוצים

מאת: רוני הכהןשיפוצים30/12/19121 צפיות
יש סוגים רבים של צבעים לרכישה ולצביעה, וכניסה אל חנות כזו תהיה חוויה מבלבלת ומעצימה כאחד.

מאת: רוני הכהןשיפוצים28/08/19594 צפיות
לבחור את צבע השליכט הכי נכון,

מאת: shlomy שיפוצים27/03/19980 צפיות
אם בניתם בית חדש, אתם עומדים להיכנס לדירה מקבלן או עומדים לרכוש בית מיד שניה, בוודאי שמעתם על המושג "בדק בית". בדק בית הינה בדיקה יסודית ובה בודקים את הבית על כל חלקיו השונים והמטרה של הבדיקה היא לאתר ליקויים שונים במבנה ובבניה ולאפשר לכם לדעת את מצבו האמיתי של המבנה.

מאת: Droxitשיפוצים21/03/19900 צפיות
לא תמיד יש לנו את הזמן או את הסבלנות לנסות, לטעות ולתקן. כך, גם אם הרכבת רהיטי איקאה נתפסת כמשימה לא-מאוד-מורכבת, היכולת להאציל סמכויות ולפנות את הזמן למשימות אחרות היא ככל הנראה עדיפה.

מאת: Droxitשיפוצים28/02/19669 צפיות
במקרים רבים אתם בוודאי מזמינים חשמלאי, אינסטלטור או כל הנדימן אחר שיעזור לכם עם תקלה או בעיה, עם התקנת רשת חדשה או עם חיזוק הריהוט. שיחת טלפון קצרה מגלה לכם שהמחיר תלוי בסוג העבודה, ואם יש כמה מטלות על הפרק, הרי שכל אחת מהן תעלה לכם בנפרד.

מאת: רוני הכהןשיפוצים27/01/19509 צפיות
שטיח pvc לא מוגבל מבחינת הדוגמא שמודפסת עליו,

מאת: רוני הכהןשיפוצים13/01/19497 צפיות
אנשים שאר כבר מכירים את העולם הזה על בוריו, יודעים היטב את הכמות וכיצד לנווט בתוכה, ואחרים לומדים על בשרם כי המיון של הכמות נעשה לפי שני שלבים בסיסיים טרם האקט של הרכישה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica