חפש מאמרים:
שלום אורח
03.03.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

איך מצליחים לשרוד עסקית

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי25/02/2014538 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

כמו בכול מדינה מתפתחת יש חלוקה בין שכירים לבעלי עסקים.

היתרון הגדול של השכיר כי את משכורתו הוא לוקח כול חודש הביתה (אבל יש לו את התמודדות היום יומית כיצד לחלק את עוגת התקציב לכלכת ביתו ומשפחתו)

לעומת זאת העצמאי בעל העסק או החברה לא חולם כלל וכלל למשוך את משכוורתו המלאה מהחברה או מהעסק מאחר ולא כול כך בטוח אם בכלל יישאר מקום לקבלת המשכורת החודשית שלו. הווה אומר אין לו בטחון כלכלי אישי שלא לדבר בטחון עסקי לגבי החברה או העסק שלו.

כ יועץ עסקי אני מרגיש שנושא משכורות של עצמאים או בעלי עסקים קטנים ובינוניים הופכים להיות ברירת מחדל מאחר ו"אין" לעסק או לחברה מספיק כספים על מנת לשלם את משכורתם. וזה לא מצב טוב.

כמי שנותן ייעוץ עסקי אני מרגיש כי החגורה הולכת ומתהדקת מול הרבה מאד עסקים קטנים או עצמאים ואפילו חברות אשר השוק הולך ושוחק אותם, קחו לדוגמא את המפלצת "בחיוב" שנקראת איקאה שהולכת ופותחת את הסניף השלישי שלה באזור הצפון כאשר גם כך אזור הצפון מוכה אבטלה, המסחר ב"תחתונים" ואילו עכשיו כול עולם חנויות הרהיטים והנגרים בדרך להתרסקות שהרי מי יכול לעמוד מול כוח שיווקי ומעצמה שיווקית כמו איקאה.

זה בסדר! אנו כצרכנים צריכים את איקאה לרהט לנו בזול את הבתים שלנו, אבל, מה יקרה לאותו סקטור שלם אשר יפגע כתוצאה מפתיחה זאת הוא ועובדיו אשר לא יהיה להם את ה קצת כסף לבוא ולקנות באיקאה.

כ יועץ אסטרטגי יש כאל אליה וקוץ בה, מצד אחד אנו מקדמים בברכה רשתות שיווק מחול כי אנו חיים בעולם גלובלי פתוח, אנו רוצים להיות מדינה נהורה, אנו רוצים להיות אירופאים ולהתחבר עם האווירה ב-OECD אך מהצד השני אנו הורגים במו ידינו שטחי מסחר ופרנסה של רבבות אנשים במגזר היצרני והעסקי בישראל. האם אין חשש כי המפלצות הגדולות "הדינוזאורים" בדיוק כמו בתקופה הפרה היסטורית יאכלו וילעסו בתאבון גדול את הקטנים מהם. האם מדינה לא צריכה לחשוש ממצב כזה שיכול לקרות לעסקים וכבר קורה היום שסקטורים שלמים הולכים ונעלמים. האם השיטה הקפיטליסטית אכן שיטה נכונהוהדורסניים יוכלו לאכול כול פיסת אדמה.

לצערי הממשל לא רואה דברים אלה.

לצערי הממשל מחזק עסקים ותאגידים גדולים ומרשה לעצמו להעלים עיין מסקטור כול כך ענק המעסיק כול כך הרבה מעסיקים

לדעתי משהו אם נושא הייבוא הזול צריך להיעשות עכשיו וכאן.

לדעתי רבים הם העסקים שיקרסו כתוצאה מהמדיניות הזאת

מדיניות שחייבת להשתנות למען סקטור כול כך גדול.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דורון עמית יועץ שיווק..

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דורון עמית

מאת: דורון עמיתיזמות עסקית08/06/14893 צפיות
האם אפשר לפתוח עסק בלי כסף? אולי? מה שבטוח שעסק הנפתח ללא הון עצמי של היזם או הבעלים לא יכול להחזיק לאורך זמן, עסקים לא שורדים בגלל שלא מתכננים אותם נכון והרצון לפתוח את העסק גובר על ההגיון לעשות את העסק בבטחון המקסימלי שלו.

מאת: דורון עמיתהלוואות20/05/14796 צפיות
הבנקים בישראל שינו מגמה, היום הם תומכים ב לתת אשראי לעסקים קטנים ובינוניים, האמת שההחלטה והמדיניות נכונה, הסיכון בפיזור אשראי לעסקים קטנים ובינוניים הוא נמוך שלא כמו בתאגידים הגדולים, היכן נכנסת הסוכנות היהודית לכול הסיפור הזה

מאת: דורון עמיתשיווק20/04/142884 צפיות
איך צריך לעשות שיווק לעסקים קטנים, האם שיווק בעסקים קטנים ובינוניים דומים לשיווק בעסקים וחברות גדולות

מאת: דורון עמיתיזמות עסקית14/04/14747 צפיות
עולם העבודה משנה כוון, הרבה מאד שכירים חייבים לקחת מגמה זאת ברצינות ולא להשען על התאוריה של שכיר, קבוע, בטוח וכ"ד

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי11/04/14795 צפיות
חשיבות העובד בעסק או בארגון אין לה אח ורע, השאלה כיצד אנו מקשרים בין הצורך והיכולת האנושית לבין הטרדות המרובות הפוקדות כול עובד ועובד

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי04/04/14719 צפיות
אם כמנהלים או בעלי עסקים נצליח לדעת להתמודד מול גחמות העובדים אזי נוכל ליצור סביבת עבודה נכונה אשר לשמה הוקמה החברה או העסק.

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי03/04/14805 צפיות
למעשה, לא צריך לפתוח עסק, להשקיע, לעבור את כול התלאות היום יומיות, מספיק להיות עובד ציבור או לעבוד בחברה ציבורית

מאמרים נוספים בנושא ייעוץ עסקי

מאת: מיכה קורייעוץ עסקי15/02/2159 צפיות
כולם מכירים את האמרה "ידע הוא כח" וכל בעל עסק ניצב בפני שאלה מה נכון יותר לעשות למכור ידע או לחלק אותו בחינם.

מאת: בנימין קלינגרייעוץ עסקי30/12/20256 צפיות
לאחרונה, במספר מקרים, בתיקים פליליים הנוגעים לעבירות בניה, בתי המשפט (בית המשפט לעניינים מקומיים ובית המשפט המחוזי) קבעו סטנדרט מחמיר ביותר לקבלת ההגנה היחידה שהיתה לאדריכלים ולמהנדסים. בשורה של פסקי דין, נקבע על ידי בתי המשפט, שהאדריכל והמהנדס הינם "אחד מסוכניו החשובים של החוק לתכנון ובנייה" שאם הם יודעים על עבירת בנייה הם צריכים לדווח על כך לפיקוח העירוני וכי גם פיקוח עליון צריך להתבצע באופן הרבה יותר צמוד מאשר היה מקובל. בתי המשפט קבעו שביקור באתר הבנייה על בסיס "קריאה" או על בסיס של פעם ב –

מאת: עוזי פלגייעוץ עסקי10/05/20548 צפיות
קריסת עסק מעבר לנזק הכלכלי היא קריסת חלום למייסדים.הנזק הנגרם בתהליך הפירוק הוא רב וכולל במקרים רבים הפסדים ונזק ללקוחות לספקים וכמובן לבעלי העסק.הנזקים במקרים רבים הם לא רק כלכליים הם מלווים בנזקים בריאותיים, משפחתיים, ומשפיעים על הגורמים הרלבנטיים שנים רבות. גם המדינה מפסידה מקריסת עסק: מיסים, משלמת דמי אבטלה לעובדים שפוטרו, לעיתים נדרשים טיפולים של רשויות הרווחה ועוד. .

מאת: עוזי פלגייעוץ עסקי03/05/20257 צפיות
לעיתים אנחנו נוטים דווקא להשקיע בפתרונות לבעיות המעצבנות, אך הפחות חשובות, כי הן מרגיזות ויחסית קלות לטיפול, אבל דוחים את הטיפול בבעיות החשובות והקריטיות כי הן מצריכות מאתנו יותר תשומת לב חשיבה, היוועצות, "טרטור", הוצאת כסף ועוד.

מאת: מיכל דגן ברעםייעוץ עסקי02/04/20331 צפיות
קיימים סוגים שונים של מוקד טלפוני. לכל אחד מהמוקדים מאפיינים שונים מבחינות רבות. דיון על 2 מהמגוון הרחב שלהנושאים והתחומים שמגדירים את המוקד, ומסייעים בהשגת המטרה שלשמה נוצר.

מאת: בנימין קלינגרייעוץ עסקי11/01/20605 צפיות
המסגרת לביטול צו הריסה מינהלי הותוותה בסעיף 238א (ח’) לחוק התכנון לפיו: לא יבטל בית המשפט צו הריסה מינהלי אלא אם הוכח לו שהבנייה שבגללה ניתן הצו בוצעה כדין או שביצוע הצו אינו דרוש לשם מניעת עובדה מוגמרת. הוראת סעיף 238א (ח’) לחוק התכנון מתייחסת אפוא לשתי עילות בלבד שבעטיין קמה לביהמ”ש...

מאת: בנימין קלינגרייעוץ עסקי18/03/191304 צפיות
צו הריסה מנהלי: הורחבה האפשרות להוצאת צו הריסה מנהלי עד חצי שנה מסיום הבניה ובבית מגורים- ימים ממועד האכלוס. 30 ניתן לכלול בצו המנהלי גם הוראות לעניין איסור שימוש ותחולתו בתנאים מסוימים גם חודשים לאחר 6 על עבודה שנעשתה לאחר מתן הצו וגם על בניה מחדש שבוצעה תוך ביצוע ההריסה. ימים לגבי 7 - ימים מהמצאתו ו 4 צו הריסה מנהלי ניתן לביצוע על פי התיקון רק בחלוף עבודה שהסתיימה. במאמר תמצאו את כל הפרטים של התקנות החדשות, מידע על גובה הקנסות והעונשים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica