חפש מאמרים:
שלום אורח
22.02.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

איך מצליחים לשרוד עסקית

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי25/02/2014441 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

כמו בכול מדינה מתפתחת יש חלוקה בין שכירים לבעלי עסקים.

היתרון הגדול של השכיר כי את משכורתו הוא לוקח כול חודש הביתה (אבל יש לו את התמודדות היום יומית כיצד לחלק את עוגת התקציב לכלכת ביתו ומשפחתו)

לעומת זאת העצמאי בעל העסק או החברה לא חולם כלל וכלל למשוך את משכוורתו המלאה מהחברה או מהעסק מאחר ולא כול כך בטוח אם בכלל יישאר מקום לקבלת המשכורת החודשית שלו. הווה אומר אין לו בטחון כלכלי אישי שלא לדבר בטחון עסקי לגבי החברה או העסק שלו.

כ יועץ עסקי אני מרגיש שנושא משכורות של עצמאים או בעלי עסקים קטנים ובינוניים הופכים להיות ברירת מחדל מאחר ו"אין" לעסק או לחברה מספיק כספים על מנת לשלם את משכורתם. וזה לא מצב טוב.

כמי שנותן ייעוץ עסקי אני מרגיש כי החגורה הולכת ומתהדקת מול הרבה מאד עסקים קטנים או עצמאים ואפילו חברות אשר השוק הולך ושוחק אותם, קחו לדוגמא את המפלצת "בחיוב" שנקראת איקאה שהולכת ופותחת את הסניף השלישי שלה באזור הצפון כאשר גם כך אזור הצפון מוכה אבטלה, המסחר ב"תחתונים" ואילו עכשיו כול עולם חנויות הרהיטים והנגרים בדרך להתרסקות שהרי מי יכול לעמוד מול כוח שיווקי ומעצמה שיווקית כמו איקאה.

זה בסדר! אנו כצרכנים צריכים את איקאה לרהט לנו בזול את הבתים שלנו, אבל, מה יקרה לאותו סקטור שלם אשר יפגע כתוצאה מפתיחה זאת הוא ועובדיו אשר לא יהיה להם את ה קצת כסף לבוא ולקנות באיקאה.

כ יועץ אסטרטגי יש כאל אליה וקוץ בה, מצד אחד אנו מקדמים בברכה רשתות שיווק מחול כי אנו חיים בעולם גלובלי פתוח, אנו רוצים להיות מדינה נהורה, אנו רוצים להיות אירופאים ולהתחבר עם האווירה ב-OECD אך מהצד השני אנו הורגים במו ידינו שטחי מסחר ופרנסה של רבבות אנשים במגזר היצרני והעסקי בישראל. האם אין חשש כי המפלצות הגדולות "הדינוזאורים" בדיוק כמו בתקופה הפרה היסטורית יאכלו וילעסו בתאבון גדול את הקטנים מהם. האם מדינה לא צריכה לחשוש ממצב כזה שיכול לקרות לעסקים וכבר קורה היום שסקטורים שלמים הולכים ונעלמים. האם השיטה הקפיטליסטית אכן שיטה נכונהוהדורסניים יוכלו לאכול כול פיסת אדמה.

לצערי הממשל לא רואה דברים אלה.

לצערי הממשל מחזק עסקים ותאגידים גדולים ומרשה לעצמו להעלים עיין מסקטור כול כך ענק המעסיק כול כך הרבה מעסיקים

לדעתי משהו אם נושא הייבוא הזול צריך להיעשות עכשיו וכאן.

לדעתי רבים הם העסקים שיקרסו כתוצאה מהמדיניות הזאת

מדיניות שחייבת להשתנות למען סקטור כול כך גדול.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דורון עמית יועץ שיווק..

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דורון עמית

מאת: דורון עמיתיזמות עסקית08/06/14758 צפיות
האם אפשר לפתוח עסק בלי כסף? אולי? מה שבטוח שעסק הנפתח ללא הון עצמי של היזם או הבעלים לא יכול להחזיק לאורך זמן, עסקים לא שורדים בגלל שלא מתכננים אותם נכון והרצון לפתוח את העסק גובר על ההגיון לעשות את העסק בבטחון המקסימלי שלו.

מאת: דורון עמיתהלוואות20/05/14680 צפיות
הבנקים בישראל שינו מגמה, היום הם תומכים ב לתת אשראי לעסקים קטנים ובינוניים, האמת שההחלטה והמדיניות נכונה, הסיכון בפיזור אשראי לעסקים קטנים ובינוניים הוא נמוך שלא כמו בתאגידים הגדולים, היכן נכנסת הסוכנות היהודית לכול הסיפור הזה

מאת: דורון עמיתשיווק20/04/142764 צפיות
איך צריך לעשות שיווק לעסקים קטנים, האם שיווק בעסקים קטנים ובינוניים דומים לשיווק בעסקים וחברות גדולות

מאת: דורון עמיתיזמות עסקית14/04/14632 צפיות
עולם העבודה משנה כוון, הרבה מאד שכירים חייבים לקחת מגמה זאת ברצינות ולא להשען על התאוריה של שכיר, קבוע, בטוח וכ"ד

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי11/04/14685 צפיות
חשיבות העובד בעסק או בארגון אין לה אח ורע, השאלה כיצד אנו מקשרים בין הצורך והיכולת האנושית לבין הטרדות המרובות הפוקדות כול עובד ועובד

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי04/04/14607 צפיות
אם כמנהלים או בעלי עסקים נצליח לדעת להתמודד מול גחמות העובדים אזי נוכל ליצור סביבת עבודה נכונה אשר לשמה הוקמה החברה או העסק.

מאת: דורון עמיתייעוץ עסקי03/04/14688 צפיות
למעשה, לא צריך לפתוח עסק, להשקיע, לעבור את כול התלאות היום יומיות, מספיק להיות עובד ציבור או לעבוד בחברה ציבורית

מאמרים נוספים בנושא ייעוץ עסקי

מאת: בנימין קלינגרייעוץ עסקי11/01/20205 צפיות
המסגרת לביטול צו הריסה מינהלי הותוותה בסעיף 238א (ח’) לחוק התכנון לפיו: לא יבטל בית המשפט צו הריסה מינהלי אלא אם הוכח לו שהבנייה שבגללה ניתן הצו בוצעה כדין או שביצוע הצו אינו דרוש לשם מניעת עובדה מוגמרת. הוראת סעיף 238א (ח’) לחוק התכנון מתייחסת אפוא לשתי עילות בלבד שבעטיין קמה לביהמ”ש...

מאת: בנימין קלינגרייעוץ עסקי18/03/191032 צפיות
צו הריסה מנהלי: הורחבה האפשרות להוצאת צו הריסה מנהלי עד חצי שנה מסיום הבניה ובבית מגורים- ימים ממועד האכלוס. 30 ניתן לכלול בצו המנהלי גם הוראות לעניין איסור שימוש ותחולתו בתנאים מסוימים גם חודשים לאחר 6 על עבודה שנעשתה לאחר מתן הצו וגם על בניה מחדש שבוצעה תוך ביצוע ההריסה. ימים לגבי 7 - ימים מהמצאתו ו 4 צו הריסה מנהלי ניתן לביצוע על פי התיקון רק בחלוף עבודה שהסתיימה. במאמר תמצאו את כל הפרטים של התקנות החדשות, מידע על גובה הקנסות והעונשים.

מאת: שלום כהןייעוץ עסקי18/06/18364 צפיות
ההחלטה התקבלה והחיפושים כמעט הסתיימו. זיכיון יכול בהחלט להוות פתרון אידאלי ואתם יודעים איזה מותג אתם רוצים לקנות לעצמכם. עכשיו, רגע לפני שאתם חותמים ומשקיעים לא מעט כסף, כדאי שתהיו מודעים לזכויות ולחובות שלכם.

מאת: אלכסיי קוגןייעוץ עסקי29/04/18464 צפיות
הסכם זכיינות הוא חוזה מחייב אשר נחתם בין הרשת שמציעה למכירה זיכיון לבין יזם שמעוניין לחבור אל אותה רשת.

מאת: מאירייעוץ עסקי08/01/18530 צפיות
תחום המשא ומתן הינו תחום יותר מורכב ממה שבעלי עסקים נוטים לחשוב. כאשר ישנו הידע כיצד להתכונן, לנהל ולבצע משא ומתן יעיל, הסיכוי להגדלת התוצאות העסקיות גדל באופן משמעותי. נושאים ונותנים שניגשו למשא ומתן עם יעדים ספציפיים ומאתגרים השיגו תוצאות טובות יותר לעומת נושאים ונותנים שניגשו למשא ומתן עם רמות אחרות של יעדים או ללא יעדים מוגדרים. להלן מספר נקודות להתייחסות כשמתחילים במשא ומתן:

מאת: ליאורייעוץ עסקי07/11/17770 צפיות
מכונות שרינק מעולות במיוחד, מסייעות לשפר תוצאות של עסקים שונים. מכונת שרינק, היא סוג של מכונת אריזה. כדאי לרכוש מכונת שרינק, מחברה בעלת מוניטין בתחום מכונות האריזה.

מאת: מאירייעוץ עסקי29/09/17578 צפיות
חוכמת ההמונים – על מנת לפתור בעיה באופן המדויק ביותר נשתמש בממוצע של אוסף הדעות של ההמון, אשר יניב את הפתרון המלא, המקיף והמדויק ביותר ביחס לקבוצה של מומחים. מיקור המונים - עקרון של ביצוע שירותים, העלאת רעיונות או כתיבת תוכן על ידי קבוצה גדולה של אנשים (ההמון) בעלי מוטיבציה כלשהי וזאת במקום שהיחיד יבצע את אותה המשימה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica